Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 25.08.2017 02:27

bajprzeznet napisał(a):Dobrze rozumiem że nowy odcinek D3 jest już płatny od granicy z Polską i na pierwszym parkingu należy zakupić winietkę?
I Czy ktoś się orientuje jak po jej otwarciu zwiekszył się ruch tranzytowy ? Czy np oszczędności z nowego odcinka nic nie dadzą przez korki np. w Węgierskiej górce?

Nowy odcinek D3 nie jest płatny, dopiero od Żyliny, więc możesz kupić winietkę tak, jak ja na wlocie do Cadcy (stacja OMV po lewej stronie) lub w samej Żylinie.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 28.08.2017 10:29

bigredone napisał(a):Również był korek za Czadcą /w której spokojnie/ w kierunku Żyliny na ok. 2 kilometry chyba w Kysucké Nové Mesto. To było tuż po południu w piątek.


tam są korki regularnie przez skrzyżowanie ze światłami. Kiedyś działało tam rondo i ruch była płynny, ale potem jakiś geniusz wymyślił, że należy je zastąpić sygnalizacją. No i mamy efekt.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2017 10:51

Pudelek napisał(a):
bigredone napisał(a):Również był korek za Czadcą /w której spokojnie/ w kierunku Żyliny na ok. 2 kilometry chyba w Kysucké Nové Mesto. To było tuż po południu w piątek.


tam są korki regularnie przez skrzyżowanie ze światłami. Kiedyś działało tam rondo i ruch była płynny, ale potem jakiś geniusz wymyślił, że należy je zastąpić sygnalizacją. No i mamy efekt.


Jadąc w stronę Węgier nie stałem tam w korku i dlatego mnie zaskoczył. Można sądzić, że to efekt piątku.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 28.08.2017 14:17

Najwyraxniej piątek po południu jest tam godzinami szczytu ;) W sobotę do południa i w niedzielę wieczorem stałem chyba z jedną albo dwie zmiany świateł.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 02.09.2017 10:35

Nie dramatyzowałbym z tymi korkami w Cadcy. Jechałem tam 16.08, ok 6:00, a więc w tygodniu w godzinie wzmożonego ruchu porannego (dostawy) i po święcie kiedy TIRy nie jeździły - żadnego korka, a nawet jeżeli by był to 2zmiany świateł to jeszcze nie korek.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.09.2017 08:52

Krótki raport po przejechaniu odcinka w drodze na i z wakacji.

Jadąc TAM postanowiłem wypróbować objazd przez Oszczadnicę. Nie było ku temu powodów (sobota 12.08, późne przedpołudnie), ale zrobiłem to z czystej ciekawości. Przejazd bez korków po polskiej stronie (na odcinku, gdzie nie ma ekspresówki), tuż przed granicą zjazd z S1 w prawo (drogowskazy na Myto) i dalej droga przechodzi automatycznie w słowacką 12. Skręt w lewo na Oszczadnicę wciąż nieoznakowany, więc podróżującym po raz pierwszy zaleca się sprawdzenie na GSV punktów orientacyjnych (np. przystanek autobusowy).

Sama droga dobra, jedynie na początku (w Skalite) lekko dziurawa i wąska, był na niej umiarkowany ruch, więc trzeba uważać. Skręt na serpentynie w prawo w kierunku Oszczadnicy jest również nieoznakowany, ale za nim droga już szersza i prowadząca prosto na Oszczadnicę, żadnych skrętów, ruch minimalny. Na rondzie przed 11 znaki kierują (drugi zjazd) na Czadcę, więc nie pojedzie się z rozpędu prosto. Wyjazd na 11 w Krasnym n. K. jest trochę dziwny (dwa razy w lewo).

Wracałem w poniedziałek 28.08 i dla odmiany pociąłem prosto na Czadcę. Zero korków, prawie w ogóle brak ruchu (godzina: znów późne przedpołudnie), mimo dnia roboczego. I tutaj uwaga do oznakowania: w Świerczynowcu, w miejscu, gdzie z 11 można zjechać na starą 12 na Skalite, stoi drogowskaz pokazujący kierunki: C. Cieszyn i Katowice PROSTO, Skalite W PRAWO. Planując wbić się na D3 (czyli nową drogę na Zwardoń) jedziemy oczywiście za znakami na Katowice, gdzie zaraz jest wjazd na estakadę. Niby oczywiste, ale zgłupiałem.

Po stronie polskiej remont nawierzchni na DK 1 w Milówce: ruch wahadłowy na odcinku most na Sole - pierwsze rondo. A rondo zakorkowane przez autobusy i dostawczaki, więc korki spore. Myśmy mieli szczęście, ale - zwłaszcza w kierunku granicy SK - stało się, oj stało.

Dzięki Waszym poradom bez problemów tankowałem w tamtą stronę na Slovnafcie w Ciścu. W drodze powrotnej natomiast stanęliśmy w Węgierskiej Górce na obiad (Karczma Pod Baranią - polecam! Odtąd będziemy tam się stołować w drodze powrotnej z Chorwacji).

Wniosek: nie ma korków w Czadcy ( :?: ), można jechać dowolną trasą, obie dobre i czasowo wychodzą pi razy oko na jedno.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 06.09.2017 19:59

No to ja też zaraportuję. Do i z powrotem przez nowy odcinek. Do: na granicy w Zwardoniu byłem około północy z soboty na niedzielę (19/20 VIII), z powrotem we wtorek 29 VIII około 19.00 byłem w Żylinie. Brak jakichkolwiek korków i utrudnień oprócz wahadła w Milówce, o którym pisał Marsallah powyżej. W tych godzinach, w których jechałem ruch znikomy, natomiast czaili się we wtorek z radarem w którejśtam wiosce za Czadcą. Dla mnie jest to idealna trasa, nieważne czy planuję jechać dalej przez Węgry czy przez Austrię...
zdzich003@interia.pl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zdzich003@interia.pl » 06.09.2017 21:35

Mam pytanie potrzebuje porady jak przejechać trasę do Chorwacji przez Żyline , Szombathle.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.09.2017 21:39

tutaj jest cały wątek przejazdu przez Węgry (przez Szombathely); Słowacja D3 i D1
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.09.2017 07:58

Po poście Hercklekota, odnotowałem błąd w swoich zeznaniach, tj.:

Marsallah napisał(a):Wracałem w poniedziałek 28.08


Bo tak naprawdę, to wracałem we wtorek 29.08 :) 28.08 wyjeżdżałem z Chorwacji do Wiednia, a 29.08 z Wiednia do PL.

Żeby więcej merytoryki dodać, to na odcinku między Czadcą a Żyliną, tak jak pisał Hercklekot, lubią stać ci od "pokuty", więc ja zawsze noga z gazu i jadę tyle ile można. Natomiast wielu kierowców grzeje tam, że hej i siedzi na zderzaku. Także miejscowych, czyżby korzystali z ichniego yanosika i wiedzieli, że nie stoją?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.09.2017 19:09

trzykrotna jazda w ostatnie dni trasą Wisła - Zilina i dalej...
trzykrotnie w tamtą do południa, i jakoś to szło płynnie, D3 miło i sprawnie wszystko dobrze oznaczone, ale stanowczo za krótko;
trzykrotnie powroty zaliczone ze sporymi korkami pomiędzy godz. 15:00-18:00, korkuje się z powodu świateł w miejscowości Radola przed Cadcą jadąc w kierunku północnym, korek na ok. 1,5km, i dalej przed tunelem korek do samych centralnych świateł w Cadcy jakieś 3km, światła przed tunelem kierują ruchem, by samochody nie stały w korku w tunelu;
nie polecam tych godzindo powrotu
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 17.09.2017 12:26

W Google Maps zaktualizowali treść i wrzucili odcinek D3 Skalite-Świerczynowiec.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2017 15:43

Raphael napisał(a):W Google Maps zaktualizowali treść i wrzucili odcinek D3 Skalite-Świerczynowiec.

jednak trasy tym odcinkiem GM jeszcze nie wyznacza
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.09.2017 09:32

Navi na Androida Here We Go ma już od początku lipca.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 03.12.2017 11:06

Obwodnica Żyliny już otwarta.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone