Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrog oraz Alpy Austriackie 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 27.02.2020 12:04

Piękne widoki na Peljesac! :D Aż mi się przypomniało, gdy patrzyłam na niego z tarasu apartamentu w Drveniku. Kursujące promy też fajnie było poobserwować. :wink:
Co do Hvaru, to faktycznie jest trochę tak jak piszesz i trzeba wybierać: ładne plaże i wioska / miasteczko i takie sobie zatoczki. My zdecydowaliśmy się na pierwszą opcję.
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 27.02.2020 13:08

Fajna relacja.Notuje wszytko na ten rok i mam nadzieję że będzie jeszcze coś więcej z górnego/starego Zaostroga bo takie miejsca lubimy z rodziną najbardziej.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 27.02.2020 23:41

piekara114 napisał(a):
Dawigs napisał(a): Również ceny na wyspie wyższe niż na stałym lądzie :cry: .
Na Hvarze miałam jedną z najtańszych miejscówek w Chorwacji. 40 EUR w lipcu za 3 osoby. Minus taki, że tylko znośna plaża w okolicy, ale my rzadko na tej blisko domu bywamy... :papa:

Faktycznie tanio. Trochę poszukałem ale pewnie dlatego, że nie byłem zdeterminowany by coś na Hvarze znaleźć to na tak atrakcyjne cenowo oferty nie trafiłem.

Epepa napisał(a):Piękne widoki na Peljesac! :D Aż mi się przypomniało, gdy patrzyłam na niego z tarasu apartamentu w Drveniku. Kursujące promy też fajnie było poobserwować. :wink:
Co do Hvaru, to faktycznie jest trochę tak jak piszesz i trzeba wybierać: ładne plaże i wioska / miasteczko i takie sobie zatoczki. My zdecydowaliśmy się na pierwszą opcję.

Odnalazłem w komórce filmik z cumowania promu na noc w Zaostrogu. Miny ludzi, którzy widzą prom wpływający niemal na kąpielisko parę metrów od brzegu bezcenne :lol: . Panowie z łodzi też byli nieco zaskoczeni :mrgreen: .


robines napisał(a):Fajna relacja.Notuje wszytko na ten rok i mam nadzieję że będzie jeszcze coś więcej z górnego/starego Zaostroga bo takie miejsca lubimy z rodziną najbardziej.

Miło słyszeć, że relacja może być pomocna. Myślałem, że jeśli chodzi o Górny Zaostrog wszystko opisałem ale … nie wspomniałem o tym, że znajduje się tam ujęcie wody :) . Mały suplement fotograficzny z tego miejsca. Niestety robiąc zdjęcie nie zauważyłem refleksów słońca.
IMG_9090.jpg

IMG_9073.jpg

IMG_9072.jpg


O jednym nie powiedziałem. Góra wznosząca się ponad Zaostrogiem to Viter. Pole kempingowe w Zaostrogu nosi imię tej góry.
Kusiło by na Viter wejść ale trafiliśmy na upalny okres i ostatecznie dałem za wygraną :cry: .
IMG_8938.jpg
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 28.02.2020 08:53

Dzięki Grzegorz za info o wodzie...wszak nie samym Ożujsko człowiek żyje a po co dzwigać za wiele:lol: Ja Viter chcę koniecznie zaliczyć choć pewnie sam bo moje dziewczynki nie wstaną przed świtem.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 28.02.2020 14:51

Dawigs napisał(a):Miny ludzi, którzy widzą prom wpływający niemal na kąpielisko parę metrów od brzegu bezcenne :lol: . Panowie z łodzi też byli nieco zaskoczeni :mrgreen: .

I ta muzyka w tle. 8O :lol: Uśmiałam się oglądając ten filmik. :D Ta góra zwróciła moją uwagę, gdy jechaliśmy Jadranką. Fajnie znać wreszcie jej nazwę. :mrgreen:
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 28.02.2020 18:30

Witam.
Jest jakiś szlak na tą górę?
Będziemy po sąsiedzku w Podacy, to może jak pogoda dopisze to się wybierzemy.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 28.02.2020 21:33

robines napisał(a):Dzięki Grzegorz za info o wodzie...wszak nie samym Ożujsko człowiek żyje a po co dzwigać za wiele:lol: Ja Viter chcę koniecznie zaliczyć choć pewnie sam bo moje dziewczynki nie wstaną przed świtem.

Spacer nie jest długi i wymagający ale jakaś butelka wody się przyda. Co do szczytu Viter to latem szybko się robi gorąco. Nie ma co dzieciaków męczyć. Ja mojej rodzinki nie brałem pod uwagę w planach wejścia na Viter :wink: .

Epepa napisał(a):
Dawigs napisał(a):Miny ludzi, którzy widzą prom wpływający niemal na kąpielisko parę metrów od brzegu bezcenne :lol: . Panowie z łodzi też byli nieco zaskoczeni :mrgreen: .

I ta muzyka w tle. 8O :lol: Uśmiałam się oglądając ten filmik. :D Ta góra zwróciła moją uwagę, gdy jechaliśmy Jadranką. Fajnie znać wreszcie jej nazwę. :mrgreen:

Co do muzyki to trzeba było nieco rozruszać akcję :lol: .

DamianM napisał(a):Witam.
Jest jakiś szlak na tą górę?
Będziemy po sąsiedzku w Podacy, to może jak pogoda dopisze to się wybierzemy.

Pewnie :D . Jest widoczny na mocno schematycznej mapce, której zdjęcie wcześniej zamieściłem. Dokładnie szlaki widać na darmowej Open Street Map.
Podaca - Viter.JPG
zumila
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zumila » 28.02.2020 22:15

Dawigs a ja mam pytanie od mojej 12 letniej córki - czy na plaży w Zaostrogu są te dmuchanće do zabawy? ( Nie wiem jak to się nazywa :lol: ) Z góry dzięki za odp :)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 28.02.2020 23:18

zumila napisał(a):Dawigs a ja mam pytanie od mojej 12 letniej córki - czy na plaży w Zaostrogu są te dmuchanće do zabawy? ( Nie wiem jak to się nazywa :lol: ) Z góry dzięki za odp :)


W Zaostrogu nie było. Widzieliśmy je w Drveniku.
Za to w Zaostrogu dzieciaki i młodzież maniakalnie skakali do wody z mola :lol: . Był nawet sznur do wychodzenia od razu na molo.
Ale jak córka nie pływa to ta zabawa odpada bo jest głęboko.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 28.02.2020 23:33

W Sućuraju zatrzymujemy się w miejscowej Pekarze i w drogę.
I tu mała rada. Wybierając się samochodem na Hvar przez Sućuraj zatankujcie wcześniej paliwo. Ja to przeoczyłem i jakieś 10 km za Sućurajem włączyła się rezerwa w naszym bolidzie. U mnie rezerwa włącza się na 50 km przed końcem teoretyczneo zasięgu. Nie wiem czemu ale ten wskaźnik oszukuje. Z doświadczenia wiem że zasięg szybko spada i na pewno nie da się przejechać 50 km. W głowie zaświeca się czerwona żarówa :idea: :!: Przecież na Cropli pisali że tu mało stacji :papa: :| . Żona sprawdza gdzie najbliższa. Znajduje w …. Jelsie. A do Jelsy jeszcze blisko 40 km 8O . No to będzie grubo myślę sobie … Wdrożyłem w plan opcję mega hiper ekonomicznej jazdy. Wskaźniki ładowania akumulatorów i jazdy na elektryku na tablicę rozdzielczą i kulamy się w kierunku Jelsy. Wyprzedzili nas wszyscy z naszego promu i pewnie z następnego też :wink: . Z duszą na ramieniu dojeżdżamy na wysokość Jelsy. Jest znak że stacja niby w prawo tak jak do centrum Jelsy. I tak z zasięgiem wg komputera pokładowego 0 km wbijamy do centrum Jelsy. Stacji nie widu ni słychu. Pytamy ludzi gdzie ta stacja. Gość mówi, że przy głównej drodze poza miastem. O $#%^& myślę sobie. No dobra chyba jakieś opary paliwa jeszcze zostały a akumulatory naładowały się nieco przy zjeździe do Jelsy to może damy radę. No i dajemy :D . Spalanie na w zasadzie górzystym terenie na odcinku ponad 50 km uwaga 2,8 litra :!: 8O Chyba już w życiu takiego nie osiągnę. Pobiłem mocno spalanie wg katalogów toyoty (3,9 – 4,1 l poza miastem). Chyba nawet spece z Toyoty od marketingu byliby zdziwieni takimi osiągami.
Z stacji kierujemy się już bez przygód do Starego Gradu. Parkujemy przy małym targu, na którym żona znajduje fajną czapeczkę przeciwsłoneczną dla mojej chrześnicy. Jak się później okaże całe lato chciała w niej wszędzie chodzić a ludzie pytali siostrę gdzie taką fajną czapkę kupiła :lol: .

Zapraszam na spacer po Starym Gradzie.
IMG_8962.jpg

IMG_8963.jpg

IMG_8966.jpg


Zagłębiamy się w wąskie uliczki :oczko_usmiech: .
IMG_8968.jpg

IMG_8976.jpg


Kościół sv Roka. Wstęp płatny.
IMG_8972.jpg

IMG_8973.jpg

IMG_8974.jpg

IMG_8971.jpg


Wracamy do portu. Właśnie odpływa luksusowy jacht pod turecką banderą.
IMG_8980.jpg


Stari Grad bardzo nam się spodobał. Ładny port, fajne zabudowania starego miasta z wąskimi uliczkami. Na dodatek prawie nie było turystów.

CDN
Ostatnio edytowano 01.03.2020 22:01 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 29.02.2020 08:15

DamianM napisał(a):Witam.
Jest jakiś szlak na tą górę?
Będziemy po sąsiedzku w Podacy, to może jak pogoda dopisze to się wybierzemy.

Pewnie :D . Jest widoczny na mocno schematycznej mapce, której zdjęcie wcześniej zamieściłem. Dokładnie szlaki widać na darmowej Open Street Map.
Podaca - Viter.JPG
[/quote]

Dzięki.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 01.03.2020 19:40

Miasto Hvar. Stajemy na tym parkingu. Widać z niego pochodzące z VII wieku mury miejskie. Przypominają nieco mur w Stonie. Niestety nie mogę odnaleźć zdjęcia więc wstawiam z internetu.
Hvar mury.JPG


Z parkingu blisko jest na stare miasto. Szybko dochodzimy do katedry sv. Stjepana z XIV. Niestety jest już po 12-tej. Katedrę można zwiedzać od 9 do 12-tej a potem od 17:00 przez dwie godziny.
IMG_9029.jpg


Przed katedrą jest plac sv. Stjepana. Za mną widać wieżę kościoła św. Marka, który znajduje się na terenie byłego klasztoru Dominikanów. Obok kościoła urządzone jest muzeum archeologiczne. Niestety czynne podobnie jak katedra do 12-tej a potem od 17-tej.
IMG_8988.jpg


Pałac Biskupi w remoncie.
IMG_8990.jpg


Port.
IMG_8991.jpg


Nad miastem góruje Tvrdjava Španjola. Nie wypada nie wejść :wink: . Wyruszamy więc w górę zagłębiając się w wąskie przejścia między budynkami.
IMG_8993.jpg

IMG_8994.jpg

IMG_8995.jpg


Po drodze trafiamy na klasztor Benedyktynów, który powstał po zaadoptowaniu pałacu pisarza Hanibala Lucića. Tu też zamkniete ale jest mała ogólno dostępna wystawa przed kasą. Na wystawie można zobaczyć hvarskie koronki oraz obrazy i ikony.
IMG_8996.jpg


Po przekroczeniu ulicy wchodzimy do parku leżącego na zboczu wzgórza, na którym jest twierdza.
W końcu dochodzimy do twierdzy.
IMG_9002.jpg


CDN
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 02.03.2020 08:29

Do twierdzy można podjechać samochodem i zaparkować blisko wejścia pod murami. W twierdzy jest niewielkie muzeum i kawiarnia. Jednak to widoki są tu największą atrakcją 8O .
IMG_9005.jpg

IMG_9009.jpg

IMG_9015.jpg

IMG_9008.jpg

IMG_9011.jpg

IMG_9012.jpg

IMG_9013.jpg

IMG_9017.jpg

IMG_9018.jpg

IMG_9019.jpg


CDN
Ostatnio edytowano 02.03.2020 21:29 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.03.2020 09:00

Na zasięgu zero na wyświetlaczu jeszcze z 50 km przejedziesz - wielokrotnie przetestowane :mrgreen: Ostatnio na ekspresówce jechaliśmy ponad 50 km oczywiscie ograniczając prędkosć tak do max 110 (nie było żadnej stacji :roll: )
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 02.03.2020 21:14

Kapitańska Baba napisał(a):Na zasięgu zero na wyświetlaczu jeszcze z 50 km przejedziesz - wielokrotnie przetestowane :mrgreen: Ostatnio na ekspresówce jechaliśmy ponad 50 km oczywiscie ograniczając prędkosć tak do max 110 (nie było żadnej stacji :roll: )


Po wakacjach o tym się dowiedziałem co potwierdzili w salonie Toyoty gdy spytałem przy okazji przeglądu :lol: . Ale wtedy w czasie podróży na Hvarze trochę stresik był :wink: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zaostrog oraz Alpy Austriackie 2019 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone