Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakynthos - Piękna strona Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 18.03.2009 20:06

Mariusz Gubernat napisał(a):
kulka53 napisał(a):Dla podróżujących do Grecji przez Macedonię

Na stronach MSZ znajduje się taka informacja:

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że od 2 września 2008 r. zgodnie z macedońską ustawą o cudzoziemcach, od osób podróżujących do Macedonii, bądź udających się tranzytem przez ten kraj, wymagane jest zdrowotne ubezpieczenie podróżne. Polisy powinny być wykupione w kraju pochodzenia podróżującego. Cudzoziemcy, którzy nie posiadają ubezpieczenia ważnego na terytorium Macedonii, mogą wykupić polisę na przejściu granicznym. Na wszystkich przejściach granicznych znajdują się punkty sprzedaży polis macedońskiego związku motoryzacyjnego AMSM. Opłatę za polisy wnosi się w denarach macedońskich. Istnieje możliwość dokonania płatności w euro.

Polisa ważna jest maksymalnie 365 dni, a dla osób powyżej 70 roku życia 90 dni. Osoby powyżej 65 roku życia do ceny polisy dopłacają 100% jej wartości. Cena najniższego ubezpieczenia na okres 1-6 dni wynosi 186 denarów macedońskich (ok. 3 euro), a najdroższego od pół roku do 1 roku - 7428 denarów (ok. 120 euro). Do momentu okazania zakupionej polisy, policja zatrzymuje dokument (paszport, dowód rejestracyjny) jako poręczenie.

W związku z nowelizacją ustawy o cudzoziemcach, Ambasada RP w Skopje rekomenduje zakup polisy obejmującej swym zasięgiem terytorium Macedonii w Polsce. Przykładowy koszt 7-dniowej polisy wykupionej w Polsce wynosi dla osoby dorosłej ok. 20 zł, natomiast dla osoby powyżej 70 roku życia ok. 115 zł.

W przypadku braku takiej polisy podróżni muszą liczyć się z koniecznością wykupienia polisy na granicy."


Tzn. jeśli będę miał wykupione ubezpieczenie Wojażer od kosztów leczenia i od następstw nieszczęśliwych wypadków to muszę mieć jeszcze coś dodatkowo na Macedonię?



Czy ktoś coś wie na temat tego ubezpieczenia. Czy jest to dodatkowe czy wystarczy wykupione w Polsce np. Warta na określoną kwotę w euro.
Wedera
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wedera » 18.03.2009 20:29

Przepiękne zdjęcia. Taki widok mieć z okna . Cóż tylko pomarzyć
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 19.03.2009 08:07

Bukmacher3

Jeżeli wykupisz polisę obejmującą Macedonię u naszego ubezpieczyciela to już na granicy nie musisz.Tak wynika wg. mnie z notki ministerstwa.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 20.03.2009 09:18

a mialem tam podjechac jak bylem na Penolopezie. Ale 3 dni to jednak za malo na taka wyspe. Moze w przyszlym roku...
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 20.03.2009 14:20

Witam , chyba nikt o to nie pytał .... ile kosztuje prom ? samochod + ludziska ??
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 20.03.2009 18:22

Z Killini koszt od samochodu 38 euro i od osoby 8 euro.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 28.03.2009 06:14

carnivalka napisał(a):Z Killini koszt od samochodu 38 euro i od osoby 8 euro.


Witam.
Ile czasu płynie,czy nie ma problemu z kupnem biletu na miejscu,początek lipca.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 28.03.2009 06:20

mireks napisał(a):
carnivalka napisał(a):Z Killini koszt od samochodu 38 euro i od osoby 8 euro.


Witam.
Ile czasu płynie,czy nie ma problemu z kupnem biletu na miejscu,początek lipca.


Sorry,już znalazłem,płynie godzinę.A czy ktoś wie może jak z kwaterami na wyspie czy nie ma problemu.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.03.2009 03:25

Wszystkie noclegi mam na kwaterach prywatnych (KOL - jeszcze raz dzięki).
Mogę Ci dać namiary.[/quote]

Nie ma za co, ważne, żeby wakacje się udały!Koniecznie napisz jak było! Kefalonia!!! Jeszcze tam wrócimy!!!POZDRAWIAM
Ostatnio edytowano 29.03.2009 12:49 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.03.2009 08:22

Specjalnie Wstałeś żeby czas zmienić :wink: czy to taki zbieg okoliczności (praca - pora pisania postów) ?
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.03.2009 12:51

JacYamaha napisał(a):Specjalnie Wstałeś żeby czas zmienić :wink: czy to taki zbieg okoliczności (praca - pora pisania postów) ?


Taak, specjalnie :D , a teraz trzeba odespać bezsenną noc.
Ostatnio edytowano 30.07.2010 08:35 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
Violetta Szudra
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 19.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violetta Szudra » 19.05.2009 18:27

jacencjusz napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Jacencjusz - czy możesz podać przybliżony koszt Twojego urlopu?
Janniko - odcinek spod domu do granicy (ostatni przejazd) czyli Gdańsk - Chyżne = 734 km. Jak ja zazdroszczę południowcom...


Przed wyjazdem zrobiliśmy z żoną rekonesans w sprawie dojazdu i długo nie musieliśmy się zastanawiać. Naszym zdaniem jedynym sensownym środkiem transportu jest samolot. Nie jesteśmy na tyle wytrwali aby pokonać w samochodzie i promie ponad 2 000 km. Jeśli ma się ograniczony urlop to trudno połowę z niego przeznaczyć na dojazd :D

Ostatecznie zdecydowaliśmy się lecieć z biura podróży (w naszym wypadku była to Triada). Kosztowo w zeszłym roku zamknęliśmy się w 1500 zł na osobę. W cenę wliczony lot z wszelkimi dodatkowymi opłatami, ubezpieczenie oraz zakwaterowanie w apartamentach.

Dla nas ważne było aby nas dowieźli i ulokowali w przyzwoitym pokoju. Resztę sami sobie potrafimy zorganizować. Na miejscu wypożyczyliśmy samochód na 3 dni za 75 euro. Pozwoliło nam to na przejechanie wyspy tam i z powrotem po kilka razy :)

Jak znajdę chwile czasu to wrzucę kolejną porcje zdjęć z komentarzem :D

pozdrowionka

Hej,hej!
W tym roku ,również wybieram się na Zante ,mam pytanie do Ciebie odnośnie wypożyczenia auta ,czy masz może namiary na wypożyczalnie samochodów ,zależało by mi wypożyczyć auto na 1 dzień, a wszystkie wypożyczalnie oferują auta min. na 2 dni. Lece na tydzień i mam już jedna wycieczkę z Biura podróży gratis ,ale chciałabym jeszcze coś sama zobaczyć ,a także nie ukrywam trochę odpocząć ,dlatego zależałoby mi aby auto wypożyczyć na 1 dzień.
Serdecznie pozdrawiam.
:papa:
fumarek
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 21.05.2009 18:50

jacencjusz po obejrzeniu Twoich zdjęć bardzo poważnie myślę o spędzeniu tam wakacji.Przeczytałam Twój mini przewodnik i mam pytania:
1. Ile trwa wycieczka do blu caves ze Skinari? w przewodniku napisałes że można stamtąd 2 w 1 czyli blue caves i shipwreck, a nie lepiej je osobno żeby dłużej podbyć w tych miejscach??
2. o której wypływają stamtą łódki?
3.podaj swojego maila jeśli możesz w razie jakiś pytań przed wyjazdem
4.jak wygląda ta wyspa cenowo- tzn tak mniej więcej za wode mineralną,piwko, pizzę, lody, pieczywo...
Dzieki za odp.
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 21.05.2009 22:06

Zdjęcia super :o aż chce się tam pojechać. Czekamy na kolejne z innych zakątków wyspy.
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 08.07.2009 15:31

fumarek napisał(a):jacencjusz po obejrzeniu Twoich zdjęć bardzo poważnie myślę o spędzeniu tam wakacji.Przeczytałam Twój mini przewodnik i mam pytania:
1. Ile trwa wycieczka do blu caves ze Skinari? w przewodniku napisałes że można stamtąd 2 w 1 czyli blue caves i shipwreck, a nie lepiej je osobno żeby dłużej podbyć w tych miejscach??
2. o której wypływają stamtą łódki?
3.podaj swojego maila jeśli możesz w razie jakiś pytań przed wyjazdem
4.jak wygląda ta wyspa cenowo- tzn tak mniej więcej za wode mineralną,piwko, pizzę, lody, pieczywo...
Dzieki za odp.


Przepraszam, że tak dawno tu nie zaglądałem ale ostatnio miałem kilka spraw na głowie które mnie pochłonęły :-)

1 - wycieczka do blue caves trwa 30-40 minut. Niestety w dzień kiedy my tam byliśmy fale były zbyt duże i rejsy do zatoki wraku były odwołane.
2 - średnio co 15 minut - praktycznie w momencie kiedy zbierze się odpowiednia ilość osób (8 do 10)
3 pisz na jacek_piaskimalpapoczta.fm
4 Szczerze powiem, ze nie pamiętam dokładnie. Kupowało się bo nie było wyjścia :-) piwo około 2,5E, woda 1,5E, pieczywo około 1E - ceny z czerwca 2008
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Zakynthos - Piękna strona Grecji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone