Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Z wizytą u Toćków, czyli cro pierwszy raz

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Łukasz&Gosia
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz&Gosia » 19.08.2015 17:35

Ze względu na dużo wolnego czasu postanowiłem napisać parę słów. Czuje się też w obowiązku zdać chodź krótką relację z naszych wakacji. W końcu to z tego forum czerpaliśmy wszystkie potrzebne informacje.
Co to Toćki? Przypomnijcie sobie chorwackie reklamy radiowe czy też telewizyjne jak w adresach stron mówią: toćka com czyli po prostu kropa po chorwacku.
Mojej żonie tak bardzo wpadło to w ucho, że od pierwszego dnia każdy Chorwat był dla niej Toćką.

Czemu Chorwacją?
Kilka lat temu, jeszcze na studiach Chorwacji mnie urzekłą. Pierwsze planowania, zbieranie ekipy która była by chętna. No i na tym się skończyło. Wakacyjne praktyki, praca, młodzieńce zachcianki i w końcu wyjazd nie doszedł do skutku. Chorwacja zostało mi głęboko w głowie jako jedno z największych marzeń.
Potem by nasz ślub, i znowu marzenie o podróży poślubnej do Cro. Dojechaliśmy jednak tylko w Tatry.

W tym roku, 2 lata po ślubie w końcu padło postanowienie - jedziemy do Chorwacji :D Planowanie wyjazdu rozpoczeło się zimą 2014/2015. Po przeczytaniu i obejżeniu większości relacji wiedzieliśmy jedno, że naszym celem będą rejony na południe od Splitu :D Wybór miejscowości okazał się najtrudniejszy :( Makarska, Brela?
Żona mówi: „Dużo ludzi, tłumy na plażach… a może znajdziemy coś z prywatną plażą?” I tak szukaliśmy. Znaleźliśmy Apartament Jucicia w Medici. Zdjęcia zachęcały, kontakt z właścicielką bezproblemowy. Pod koniec stycznia wysłaliśmy zaliczkę. Termin od 13.06-28.06.
Od tego czasu każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na planowaniu naszych wakacji.

Ale żeby nie było tak różowo :/ Oczywiście w naszych firmach od razu zaklepaliśmy sobie urlopy. Chodź u mnie okazało się w połowie maja, że muszę odbyć jeszcze jeden rejs gwarancyjny na statku (jestem inż. serwisu) i mam przesunąć urlop o 3 tygodnie.
Hm… no cóż, co zrobić. Szybkie maila i okazuje się, że możemy przełożyć rezerwację na 6 lipca ale za to zostać jedynie do 11, więc nie cały tydzień. No nic dobre i to myślę sobie, ale my chcemy 2 tyg wakacji. Wysyłanie setek maili. Jest odpowiedz z apartamentu Villa PIMM . Cena też nam odpowiada jak na środek sezonu więc oddychamy z ulgą.
Koniec maja wyjeżdżam na statek. 5 tyg szybko mija i pod koniec czerwca melduję się w domu.
Ostatnie zakupy, przegląd auta u mechanika.
3 lipca pakujemy graty do samochodu.

4 lipca 2015 godz. 2:00 wyjeżdzamy z Rumi/k Gdyni
Wakację rozpoczęte :D
Obrazek
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.08.2015 17:42

Dokładnie od 6 lipca patrzyliśmy na Was z wyspy Brač. :wink:

Będę śledzić Waszą pierwszą wyprawę do Chorwacji. :)
orson
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 19.08.2015 17:58

Łukasz&Gosia napisał(a):Co to Toćki? Przypomnijcie sobie chorwackie reklamy radiowe czy też telewizyjne jak w adresach stron mówią: toćka com czyli po prostu kropa po chorwacku.
Mojej żonie tak bardzo wpadło to w ucho, że od pierwszego dnia każdy Chorwat był dla niej Toćką.

Trzeba było tak od razu na początku nie zdradzać o co chodzi. Zawsze fajnie się czyta i domyśla o co chodziło autorowi z tym tytułem ;) W każdym bądź razie zasiadam i czytam :)

Pozdrawiam.
kaczurek76@gmail.com
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczurek76@gmail.com » 19.08.2015 18:01

Czekam na ciąg dalszy.... :D ,zawsze podziwiam ludzi że przejadą prawie cała Polskę aby trafić do cro
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 20.08.2015 13:21

widzę, że mieliście urlop w tym samym terminie, więc pogoda była trafiona w 100% 8)
popatrzę co tam w moich ulubionych okolicach, w tym roku tylko przejazdem odwiedzonych :cry:
piotr. z
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 23.08.2015 08:59

No proszę- nie dość, że mieszkamy niedaleko siebie to i jechaliśmy praktycznie w to samo miejsce co i Wy (Čelina k. Omiša). :D Tylko byliśmy na przełomie lipiec/sierpień.
Chętnie poczytam jak widzicie swój pobyt w tym pięknym regionie Chorwacji. :D
belcia
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) belcia » 23.08.2015 09:41

witaj :)
z chęcią poczytam o Waszych wrażeniach z pierwszego pobytu :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.11.2015 22:14

Łukasz&Gosia napisał(a):4 lipca 2015 godz. 2:00 wyjeżdzamy z Rumi/k Gdyni

No i jakie były :?:
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.11.2015 22:20

...skoro wakacje rozpoczęte, na pewno jadę wspólnie z Wami :D
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.11.2015 09:41

Łukasz&Gosia napisał(a): Wybór miejscowości okazał się najtrudniejszy :( Makarska, Brela?
Żona mówi: „Dużo ludzi, tłumy na plażach… a może znajdziemy coś z prywatną plażą?”

e tam, to się jedzie do Breli Jarduli lub Podcrkavlje i ludzi tak dużo nie ma nie ma :idea:
Łukasz&Gosia napisał(a): I tak szukaliśmy. Znaleźliśmy Apartament Jucicia w Medici.

znam App Lucicia w Medici, ale może jest też Jucicia
Łukasz&Gosia napisał(a):
4 lipca 2015 godz. 2:00 wyjeżdzamy z Rumi/k Gdyni

łomatko z Rumii :!: to naprawdę musicie kochać Chorwację :wink:
marmed
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 29.11.2015 12:21

Też chętnie powspominam, tym bardziej, że też przejechałem cała Polskę ( z Malborka ) aby dotrzeć do Medići do app. Lućica ....może to Wy zwolniliście nam miejsce w app. 2 bo to nasz termin pobytu ;)
Zazdroszczę ludziom co potrafią opisać swoje wakacje
Czekam na c.d.
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 29.11.2015 12:32

Oooo,hej ,pozdrawiam sąsiadów z miasta "obok " :) Z chęcią poczytam Waszą relację .
czekor68
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 29.11.2015 14:20

I ja jestem ciekaw jak wam sie spodobała Chorwacja :hut:
21monika
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 29.11.2015 17:50

Ach ten pierwszy raz........... :mrgreen:
Venom555
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 29.11.2015 18:10

Jak na razie relacja wymiata...oj trzymają ludzi w napięciu... :D
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019