Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z wizytą u Śnieżnego Króla - Hochkönig 2015

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.02.2015 12:51

SgwdYrEira napisał(a):
maslinka napisał(a):Obrazek


Aga, nie wiedziałem, że palisz :shock: Musiałaś niedawno zacząć :roll: Żółtodziób w temacie a jakie dymy puszcza :shock: Jestem pod wrażeniem 8)

Wielu rzeczy o mnie nie wiesz... ;) :mrgreen:

Ale tym razem to nie ja, to ten wybuch jądrowy ;) :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.02.2015 13:49

11 lutego (środa): Dorfgastein - Großarltal. Ciąg dalszy

Szusujemy po stokach Dorfagastein. W wyższej części są szerokie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niżej - fajnie poprowadzone przez las.

Widoczki z kanapy:

Obrazek

I z kolejnej:

Obrazek

Najczęściej jeździmy "kanapą pluszakową" ;) - z przyczepionymi do krzeseł pluszakami :mrgreen::

Obrazek

Czasami trzeba przystanąć, żeby popatrzeć na góry:

Obrazek

albo z góry na kapliczkę ;):

Obrazek

Burczy nam już w brzuchach, więc zjeżdżamy do knajpki.

Obrazek

Prawdziwy relaks w pięknych okolicznościach przyrody :D:

Obrazek

W słońcu jest tak gorąco, że przez moment wydaje mi się, że jestem w Chorwacji ;) :lol:

Na mapie już nie kubek z herbatą, ale kufelek z piwem ;):

Obrazek

Po krótkiej przerwie na małe piwo i pyszne tosty wracamy do białego szaleństwa :D Szalejemy do samego zamknięcia wyciągów, a nawet dłużej ;), bo kiedy bramki przestają wpuszczać narciarzy, my właśnie jesteśmy na szczycie i czeka nas jeszcze długi i piękny zjazd :D

Ale zanim skończymy narciarski dzień, porozglądamy się jeszcze. Widoki ze szczytu Fulseck, z okolic górnej stacji gondolki:

Obrazek

Obrazek

Jeszcze raz trochę miejscowej sztuki:

Obrazek

Obrazek

Jutro (w Badgastein) zobaczymy tych rzeźb znacznie więcej.

Ale za to dzisiaj, jak się okazuje, zrobiliśmy najwięcej kilometrów na nartach, bo aż 94 8O :mrgreen: To nasz absolutny rekord! Wykres naszej dzisiejszej narciarskiej aktywności przedstawia się w następujący sposób :D:

Obrazek

Widać, jak gęsto są narysowane wjazdy i zjazdy :mrgreen: I tylko jedna, krótka przerwa na knajpkę.

Nie da się ukryć, że czujemy te kilometry w nogach i z planów wieczornego wyjścia do knajpki nic nie wyjdzie, bo po prostu padniemy ;) Ale warto było, bo słońce takie, że... szkoda siedzieć ;) :mrgreen:

Podsumowując dzisiejsze ośrodki, w których nartowaliśmy po raz pierwszy, muszę powiedzieć, że bardziej podobał nam się Dorfgastein, ze względu na urozmaicone, ciekawie poprowadzone trasy, mniej ludzi i fajniejszy śnieg :) Ale Großarltal też zdecydowanie na plus :D

Jeszcze na moment zatrzymujemy się w centrum Dorfgastein, żeby w tutejszej piekarni kupić świeże bułeczki.

Obrazek

Obrazek

i jedziemy w stronę Hinterthal. Ponownie przez Dienten, którego wizytówką jest kościółek na wzgórzu:

Obrazek

Najlepiej go jednak focić rano, kiedy niebo jest błękitne, a słońce z odpowiedniej strony ;)

Dienten wygląda sympatycznie:

Obrazek

chociaż "nasz" Hinterthal jest ładniej położony :) No i bardziej kameralny.

Ostatnia fotka dzisiejszego dnia:

Obrazek

Nie mogę napatrzeć się na te góry! Masyw Hochkönig jest wyjątkowo malowniczy i cieszę się, że właśnie tutaj się ulokowaliśmy :)

Jak już pisałam, w "domu" padamy zmęczeni, wcześniej coś tam jeszcze pichcąc.

Jutro będzie kolejny piękny, pełen wrażeń, dzień :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 28.02.2015 16:49

maslinka napisał(a):Obrazek


Uwielbiam takie "lotniska" :D ...
Chyba już mi Maslinko wybrałaś stoki na listopad/grudzień 2015 :mrgreen: :papa: .

94 km 8O 8O 8O ...
Kłaniam się nisko z szacunkiem ... Wiem jak się jeździ 45 km dziennie, a Ty zrobiłaś 94 8O 8O 8O !
Mała torpeda :oczko_usmiech: .
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 28.02.2015 17:07

Potter napisał(a):
maslinka napisał(a):Obrazek


Uwielbiam takie "lotniska" :D ...
Chyba już mi Maslinko wybrałaś stoki na listopad/grudzień 2015 :mrgreen: :papa: .

94 km 8O 8O 8O ...
Kłaniam się nisko z szacunkiem ... Wiem jak się jeździ 45 km dziennie, a Ty zrobiłaś 94 8O 8O 8O !
Mała torpeda :oczko_usmiech: .


No, jak "torpeda" po stoku jeździła to nie ma co się dziwić, że góry się "paliły".... :smo:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2015 19:00

maslinka napisał(a):
Ale za to dzisiaj, jak się okazuje, zrobiliśmy najwięcej kilometrów na nartach, bo aż 94 8O :mrgreen: To nasz absolutny rekord! Wykres naszej dzisiejszej narciarskiej aktywności przedstawia się w następujący sposób :D:


No urwał nać :) Szacun :) Ja robię po 50 :) Z tym, że krócej jeżdżę ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.02.2015 20:46

Fiu , fiu , imponujące 94 km 8O

Tyle kilometrów to nam się na dwa , trzy dni rozkładało . . .


Pozdrawiam
Piotr
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.02.2015 22:14

Witam, piękne te Twoje SKI
wreszcie nadrobiłem trochę relacje :D
pozdrawiam Krzysiek :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.03.2015 12:27

Potter napisał(a):Uwielbiam takie "lotniska" :D ...
Chyba już mi Maslinko wybrałaś stoki na listopad/grudzień 2015 :mrgreen: :papa: .

Cieszę się :D

Potter napisał(a):Mała torpeda :oczko_usmiech: .

To moje drugie imię :lol:


Sara76 napisał(a):No, jak "torpeda" po stoku jeździła to nie ma co się dziwić, że góry się "paliły".... :smo:

:smo:
"Płoną góry, płoną..." ;)


Bocian napisał(a):No urwał nać :) Szacun :) Ja robię po 50 :) Z tym, że krócej jeżdżę ;)

Dzięki :) Taki wynik to może się tylko raz zdarzyć, drugi raz by tego nogi nie wytrzymały ;)


piotrf napisał(a):Tyle kilometrów to nam się na dwa , trzy dni rozkładało . . .

Nam często też :) Wszystko zależy od warunków, a przede wszystkim od kolejek. W Dorfgastein w ogóle nie czekaliśmy przed wejściem na kanapę. Cały dzień jazda praktycznie na bieżąco, stąd ten wynik :) Zdjęć z tego dnia też mamy najmniej ;)


lotnikwsk napisał(a):Witam, piękne te Twoje SKI
wreszcie nadrobiłem trochę relacje :D
pozdrawiam Krzysiek :papa:

Dzięki. Przed nami jeszcze dwa dni słonecznego nartowania :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 03.03.2015 12:14

maslinka napisał(a):
Ale za to dzisiaj, jak się okazuje, zrobiliśmy najwięcej kilometrów na nartach, bo aż 94 8O :mrgreen: To nasz absolutny rekord!

Troszkę więcej to ja przebiegam średnio w miesiąc. :)

Bez tytułu.jpg


pzdr :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.03.2015 17:52

longtom napisał(a):Troszkę więcej to ja przebiegam średnio w miesiąc. :)

To też całkiem nieźle :)


12 lutego (czwartek): Bad Gastein i Bad Hofgastein - część pierwsza

Wstaje kolejny piękny dzień :D Szkoda, że dzisiaj będziemy nartować po raz przedostatni :(
Znowu wybieramy się do doliny Gastein, ale tym razem wystartujemy w ośrodku Bad Gastein, a będziemy szusować jeszcze w połączonym z nim Bad Hofgastein. Mapka tras:

Obrazek

W drodze do Bad Gastein:

Obrazek

Obrazek

Poranne mgły właśnie opadają, ale jeszcze się załapały na fotkę:

Obrazek

Bad Gastein to (zgodnie z nazwą) uzdrowisko. Przejściem widocznym na zdjęciu:

Obrazek

można się dostać bezpośrednio z dolnej stacji gondolki na baseny termalne.

Na parkingu - szybkie przygotowania

Obrazek

i pędzimy do gondolki. Wagoniki jeszcze puste, tłumów na trasach na razie też nie widać ;):

Obrazek

Jesteśmy na szczycie Stubnerkogel:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprócz górnej stacji gondolki i wielkiej samoobsługowej restauracji znajduje się tu wiele innych atrakcji. Jedne wyrzeźbione ze śniegu:

Obrazek

Obrazek

Inne - zawieszone nad przepaścią:

Obrazek

Na wiszący most jeszcze wejdziemy, pod koniec narciarskiego dnia. Teraz szkoda nam na to czasu ;)

Szusujemy po wspaniałym, chociaż zmrożonym, sztruksiku w stronę Skizentrum Angertal (patrz: mapka). W tych okolicach będziemy dzisiaj najbardziej się kręcić. Tutejsze trasy są w tej chwili nasłonecznione. Poza tym świetnie przygotowane i fajnie nachylone:

Obrazek

Obrazek

Do tego bardzo przyjemnie się jeździ wśród skał :D Czuje się wtedy, że to narciarstwo wysokogórskie ;)

Obrazek

Widoczki z kanapy - snowpark:

Obrazek

i slalom (jakieś zawody):

Obrazek

Śnieżne rzeźby też się tu znajdą. To chyba domek Smurfów 8):

Obrazek

Stare i nowe ;):

Obrazek

A tu już tylko nowe:

Obrazek

Zmierzamy w stronę dwuosobowego krzesła, które zabierze nas na Hohe Scharte (2 300 m). Stamtąd zaczyna się trasa reklamowana jako "jedna z najdłuższych we wschodnich Alpach" ;) 2 lata temu miała status najdłuższej, ale widocznie jakiś inny ośrodek się upomniał o ten tytuł 8)

Ale na ten 10-kilometrowy zjazd zapraszam już w następnym odcinku :)
Ostatnio edytowano 07.03.2015 15:14 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 05.03.2015 18:38

maslinka napisał(a):zawieszone nad przepaścią:

Obrazek

A tu już tylko nowe:

Obrazek


OOO coś dla mnie :twisted:
mam lęk wysokości :evil:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 05.03.2015 22:11

Matko ! Ależ przepięknie ! Maslinka dawaj jeszcze ! Nie żałuj :papa: !
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2015 18:31

fiolek napisał(a):OOO coś dla mnie :twisted:
mam lęk wysokości :evil:

Ja mam coś w rodzaju lęku wysokości ;) O ile wszelakie kolejki, wagoniki mnie nie ruszają (bez względu na to jak wysoko jadą), to bardzo nieswojo czuję się, gdy mam pod stopami konstrukcję z siatki, więc na tym wiszącym moście czułam się niepewnie ;)


Potter napisał(a):Matko ! Ależ przepięknie ! Maslinka dawaj jeszcze ! Nie żałuj :papa: !

Nie żałuję Wam widoczków :mrgreen: Wrzucę więcej fotek, prawdopodobnie jutro 8)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.03.2015 20:53

maslinka napisał(a):Ja mam coś w rodzaju lęku wysokości ;) O ile wszelakie kolejki, wagoniki mnie nie ruszają (bez względu na to jak wysoko jadą), to bardzo nieswojo czuję się, gdy mam pod stopami konstrukcję z siatki, więc na tym wiszącym moście czułam się niepewnie ;)

To nie lęk wysokości tylko strach :) To ma większość ludzi, lęk wysokości mają niektórzy :)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 06.03.2015 21:47

Dzień dobry wieczór :)

pięknie tam, pytanie narciarza (no dobra, łazika) biegowego, jest tam coś dla biegaczy (no dobra, spacerowiczów). U nas niestety narty w tym roku znów tylko na kompie (nawet TV nie mam), ech kiedy ta stonka dorośnie i przestanie smarczyć jesienno-zimowo....


Ale, ale ... muszę się pochwalić, w zeszłym tygodniu zapadła baaardzo ważna decyzja - w tym roku letnie wakacje w Alpach w Austrii. Jestem na etapie poszukiwań destynacji, by widoki zacne były i by stonka (lat 5 i 2) miała jakieś dodatkowe atrakcje :).

Maslinko, u Ciebie jak zwykle świetnie. Serdecznie pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich



cron
Z wizytą u Śnieżnego Króla - Hochkönig 2015 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone