Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Pelješca na Pag przez... Albanię i Grecję

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 09.03.2016 12:57

tyniolek napisał(a):Tak myślę, że to może nieładnie z naszej strony :oops: ale nie mogliśmy nie sfotografować cmentarza mieszczącego się przy tym klasztorze. Przyznacie, że piękne miejsce na wieczny odpoczynek.


Nie przejmuj się , ja mam obfotografowane cmentarze w różnych krajach : Francja, Chorwacja, Niemcy , Dania ....... - takie zboczenie :mrgreen:
Cmentarze też są ciekawe.

A co do miejsca wiecznego odpoczynku - jak podoba Ci się to:

P1060429.JPG

P1060427.JPG

:papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 09.03.2016 14:43

travel napisał(a):
tyniolek napisał(a):Tak myślę, że to może nieładnie z naszej strony :oops: ale nie mogliśmy nie sfotografować cmentarza mieszczącego się przy tym klasztorze. Przyznacie, że piękne miejsce na wieczny odpoczynek.


Nie przejmuj się , ja mam obfotografowane cmentarze w różnych krajach : Francja, Chorwacja, Niemcy , Dania ....... - takie zboczenie :mrgreen:
Cmentarze też są ciekawe.

A co do miejsca wiecznego odpoczynku - jak podoba Ci się to:

P1060429.JPG

P1060427.JPG

:papa:


Podoba się i to bardzo :) gdzie to?

Jak żyć i umierać to tylko w Chorwacji ... :P
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18331
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.03.2016 17:30

My też należymy do grupy czipsożerców 8) i podróżować lubimy . . . nie po kolei , np. z Dalmacji przez Istrię , wyspę Krk do krainy Wodnika Szuwarka , albo " skrótem " do CRO przez Rumunię :smo:

Czekam na dalszy ciąg


Pozdrawiam
Piotr
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 09.03.2016 18:33

A ja znalazłem takie miejsce , może byłaś :?:
Załączniki:
DSC_2896.JPG
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 09.03.2016 18:47

piotrf napisał(a):My też należymy do grupy czipsożerców 8) i podróżować lubimy . . . nie po kolei , np. z Dalmacji przez Istrię , wyspę Krk do krainy Wodnika Szuwarka , albo " skrótem " do CRO przez Rumunię :smo:

Czekam na dalszy ciąg


Pozdrawiam
Piotr


Bardzo dobrze wyłapuje się różnice między poszczególnymi krajami tak " na gorąco ", czy to kulturowe, krajobrazowe, społeczne itp. Moim zdaniem najlepszy sposób na podróżowanie i juz planuje tak wyjazd 2017 :D

lotnikwsk napisał(a):A ja znalazłem takie miejsce , może byłaś :?:


Równie piękne :hearts: jak na razie ten orebiczowy to jedyny, który zwiedziłam, ale widzę, że chyba muszę nadgonić... ;) celuję w południowe strony, może okolice Dubrownika?
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 09.03.2016 21:53

tyniolek napisał(a):
travel napisał(a):
tyniolek napisał(a):Tak myślę, że to może nieładnie z naszej strony :oops: ale nie mogliśmy nie sfotografować cmentarza mieszczącego się przy tym klasztorze. Przyznacie, że piękne miejsce na wieczny odpoczynek.


Nie przejmuj się , ja mam obfotografowane cmentarze w różnych krajach : Francja, Chorwacja, Niemcy , Dania ....... - takie zboczenie :mrgreen:
Cmentarze też są ciekawe.

A co do miejsca wiecznego odpoczynku - jak podoba Ci się to:

P1060429.JPG

P1060427.JPG

:papa:


Podoba się i to bardzo :) gdzie to?

Jak żyć i umierać to tylko w Chorwacji ... :P


Cmentarne południe Francji :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 09.03.2016 22:40

Och Francja dla mnie jeszcze nieodkryta, byłam jedynie w okolicach Narbonne :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2016 23:05

Na piątej stronie :wink: czekam na dzień piąty :lol: :oczko_usmiech:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 10.03.2016 10:06

-

Szanse się kurczą.

Zostało tylko 6 postów! :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.03.2016 10:48

tyniolek napisał(a):Och Francja dla mnie jeszcze nieodkryta, byłam jedynie w okolicach Narbonne :)


Francja jest piękna lecz dla mnie różnica między Francją a Chorwacją jest taka ,że we Francji stać mnie na namiot a w Chorwacji na apartament :mrgreen:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 10.03.2016 14:04

travel napisał(a):
tyniolek napisał(a):Och Francja dla mnie jeszcze nieodkryta, byłam jedynie w okolicach Narbonne :)


Francja jest piękna lecz dla mnie różnica między Francją a Chorwacją jest taka ,że we Francji stać mnie na namiot a w Chorwacji na apartament :mrgreen:


O to to to . . . :D :D :D

Dlatego ja (i wielu moich Rodaków) wybieram: na wschód od Edenu (czyt.wenecji)

Surowe ale piękne. :lol:


Janusz Bajcer napisał(a):Na piątej stronie :wink: czekam na dzień piąty :lol: :oczko_usmiech:


zostało 4 posty :mrgreen:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 10.03.2016 18:47

To też jest nasza bolączka jeśli chodzi o kraje Europy Zachodniej :( jak przejeżdżaliśmy przez Francję to zakochałam się w tych miasteczkach, polach, winnicach... Co z tego jak mnie ledwo było stać na la crêpe... Dlatego wolimy palačinki w Chorwacji :D

Wiem, 3 posty, właśnie się tworzy dzień 5 :)
.
.
.
....chociaż właściwie nie powinnam, bo nikt nie zgadywał skąd pochodzi żwirek serduszkowy :(
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 10.03.2016 20:28

Na wstępie życzę wszystkim mężczyznom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!! :)
Obrazek

W prezencie tradycyjny trunek albański :)


Dzień 5 - z wyspy na wyspę


Dzisiejszy kierunek - Badija! Nie możemy się doczekać spotkania z danielami :hearts: Chociaż nasza ratowniczka się ich boi... :P

Wyruszamy wcześnie (jak na nas), bo najpierw taxi boat Orebič - Korčula, a dopiero później Korčula - Badija. Nie pamiętam ile kosztowały nas bilety... 50kn, ale czy w jedną stronę, czy dwie? To musicie zobaczyć do bardziej rzetelnych relacji :oops: ja dzisiaj baluję za hajs narzeczonego 8)

Zostawiamy za sobą Pelješac...
Obrazek

No, ale przecież to nie tragedia, płyniemy przecież na piękną wysepkę... zresztą sami zobaczcie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ta plaża pokazana na zdjęciu znajduje się na północnym brzegu wyspy :) Dość tam... twardo ;) Za to widoki - bezcenne

Obrazek

Znalazł się nawet kamień z napisem love...
Obrazek

Oprócz nas tylko starsze małżeństwo... potem jeszcze jedna rodzina... Cisza... Spokój...
.
.
....Nagle przypływa kajak. Dwóch facetów. Cumują swój przybytek... Jak plaża długa, to kajak pływa sobie akurat w miejscu, gdzie plażujemy... Teraz musimy obchodzić cały kajak, żeby sobie popływać. Panowie udają, że nie widzą. Co te ludzie to ja nie wiem. :roll:

Obrazek

Ni ma co :) Po drodze widzieliśmy betonowy pomost, idziemy poskakać :lol:
Można na lewo...
Obrazek

Można na wprost... Wszystko można...
Obrazek

Można też z rozbiegu na główkę :) Oczywiście tak zrobiłam. Muszę Wam powiedzieć, że jak pływam, to zawsze w okularach pływackich, bo noszę soczewki. No, ale przecież skakać nie będę w brylach. No to biegnem, biegnem, skaczem... ooo czuję, że się ładnie wybiłam, gładko do wody wskoczyłam, oooo nie, dno było daleko, ale sprawdzę dla pewności, jak głęboko poszłam... OTWIERAM OCZY.

I to był błąd :( Wyleciała mi jedna soczewka!!! Ooooo, jak ja sobie dzisiaj poradzę, przecież jestem ślepa jak kura :( Wyobraźcie sobie jak się dziwnie patrzy, jak na jedno oko coś widzę, a na drugie tylko jakieś mazy. Dla mnie stała się osobista tragedia. Ale na szczęście, przezorny - zawsze ubezpieczony, przecież w kosmetyczce mam jeszcze jedną parę.

Tymczasem przy pomoście skwar niesamowity, cienia brak, trzeba uciekać do wody. Życie podwodne jest bardzo bogate, jeżowców też nie brakuje... Ale co jakiś czas przechodzą takie zimne prądy, brrrrr...

No to idziemy na sałatkę i pogłaskać daniele :)
Zamówiłam sobie sałatkę grecką, pomidorki i ogórki zapakowałam w serwetkę i dam troszkę zwierzątkom :wink:
Jak myślałam, że im będę podawać po jednym ogóreczku i pomidorku, to się myliłam. Wpieprzyły wszystko jednym kęsem, łącznie z serwetką.
Ja serwetkę do siebie, ale danielowi smakuje, nie miałam szans w tym boju. Przynajmniej miał lepsze trawienie, tyle błonnika :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślałam, że jak daniele żyją tam sobie w stanie wolnym, to będą zadbane, grubiutkie i szczęśliwe. Ale nie wyglądały na takie :( (no jak ich turysty tak karmią jak ja, to w sumie nie ma się co dziwić :oops: )

Ech, wszystko co dobre, szybko się kończy, a co lepsze, jeszcze szybciej :( Musimy wypływać :(
Wstępujemy jeszcze, tradycyjnie już, na pizzę do Korčuli:
Obrazek

Słówko chorwackie na dziś:
Obrazek

Dzisiaj się po Korčuli nie przechadzamy, bo jesteśmy obładowani jak konie pociągowe... Ale wrócimy, przecież jestem umówiona tu z takim jednym na randkę! Płynąc taxi boatem już prawie nie widzimy na oczy...
Obrazek

Intensywny dzień. Ale piękny :) Niezapomniany. Cieszę się, że już w tym roku tam wrócę! :hut:

W kolejnym dniu - za dużo ludzi na Divnej, jedźmy więc na... (?)

Pozdrawiam :papa:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 10.03.2016 20:41

I ja się przysiadam. Lepiej późno niż wcale.

Widoki i zdjęcia cudne. Porządny to smartfon. Zauważyłem że każde zdjęcie z Cro pięknie wychodzi z telefonu pod warunkiem że nie w nocy.

Czekam na ciąg dalszy.......
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 10.03.2016 20:50

tyniolek napisał(a):Na wstępie życzę wszystkim mężczyznom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!! :)
Obrazek

W prezencie tradycyjny trunek albański :)

Dzięki za życzenia :hearts: ...no i takiego trunku jeszcze nie piłem :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z Pelješca na Pag przez... Albanię i Grecję - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone