Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Pelješca na Pag przez... Albanię i Grecję

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 03.03.2016 20:03

Chętnie zobaczę co wyszło z tej nierównej walki :roll: a zdjecia też robię telefonem i nawet ostatnio kolega fotograf chwalił, więc się nie przejmuj :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.03.2016 00:00

Dosiadam się :)

My się meldowaliśmy w Orebicu 26.08, także kilka dni po Was, ale widzę, że plan pobytu podobny - po przyjeździe plaże w Orebicu, a na drugi dzień Divna :P

Czekam, jak rozwinie się dalej, bo połączenie Chorwacji z Grecją jest baardzo interesujące :wink:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 04.03.2016 00:40

Witam.
Zapowiada się ciekawa relacja. Peljesać mój kochany a i mam plany na Grecję i Albanie. Więc chętnie tutaj jeszcze zajrzę. Pozdrawiam. :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.03.2016 14:07

Witajcie travel, słoma79, EthelAmarth, mirasowski :papa:

słoma79 napisał(a):Chętnie zobaczę co wyszło z tej nierównej walki :roll: a zdjecia też robię telefonem i nawet ostatnio kolega fotograf chwalił, więc się nie przejmuj :mrgreen:


dzięki, dzięki, tu na forum ludzie takie zdjęcia robią, że potem człowiekowi wstyd się pokazać :oops:

EithelAmarth napisał(a):Dosiadam się :)

My się meldowaliśmy w Orebicu 26.08, także kilka dni po Was, ale widzę, że plan pobytu podobny - po przyjeździe plaże w Orebicu, a na drugi dzień Divna :P

Czekam, jak rozwinie się dalej, bo połączenie Chorwacji z Grecją jest baardzo interesujące :wink:


Mam nadzieję, że zachęcę parę osób do takich połączeń ;)

mirasowski napisał(a):Witam.
Zapowiada się ciekawa relacja. Peljesać mój kochany a i mam plany na Grecję i Albanie. Więc chętnie tutaj jeszcze zajrzę. Pozdrawiam. :papa:


Zapraszam, nad Chorwacją się nie będę za bardzo rozwodzić, bo jaka jest - każdy wie :hearts: Natomiast na Albanii się zatrzymam i pewnie zostanę zlinczowana później za to, ale będzie słodko-gorzko...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.03.2016 14:18

My też należymy do grupy czipsożerców :mrgreen:
Bardzo fajne zdjęcia, a jak w następnym odcinku ma być Divna to już w ogóle super ;)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 04.03.2016 15:32

tyniolek napisał(a):

Mam nadzieję, że będzie kilku "zerkaczy"

Pewnie zaliczam się do jednego z nich :wink:
Ciekawi mnie to połączenie Chorwacji z Albanią :roll: i Grecją 8O
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.03.2016 15:33

Na Pag przez Albanię to chyba jeszcze nikt nie jechał..... :mrgreen:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 04.03.2016 16:27

-

Na Pag

przez

Albanię,

i przez

GRECJĘ !!!

i jeszcze przez PELJESACZ
łał

czekamy na fotki :D :oczko_usmiech: :wink:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.03.2016 16:49

Cześć Roxi, krakusowa, anakin, Darkos :papa: Cieszę się, że przecieram szlaki, może się komuś spodoba taka trasa :lol:


Dzień 2 - Uvala Divna


Tak jak zapowiedziałam, rano szykujemy się na Divną (Divnę ???). Zapakowaliśmy każdy leżaczek, materac, parasol, piłkę, rurki, płetwy, książeczki, jedzonko, pićku, ręczniki, aha, no i cziperki :)... o matko, nam się wczoraj jeszcze torby zmieściły?! Niemożliwe...

Już wiemy, że do Albanii się nie spakujemy :lol: (W Polszy pomagała nam mama jednej z koleżanek, Mistrz Pakowań, dzięki Pani Mamo :papa: )

Jedziemy, jedziemy, po drodze mijamy sporo rowerzystów (serio, pod górę w 30 stopniach? Nikt by mnie nie zmusił) - podziwiam!

Dojeżdżamy, gdy naszym oczom ukazuje się Uvala Divna, wszyscy zaczynamy wzdychać, ochać i achać... piękny widok :) Niestety z tego wydarzenia zdjęć brak, jest za to filmik, którego tu nie pokażę, ze względu na ochronę danych osobowych :lol:

Rozkładamy nasze obozowisko... Każdy wie, jak wyglądają Janusze plaży nad Bałtykiem (nie chcę tu nikogo obrażać, piękne imię i pozdrawiam wszystkich Januszów :papa: ), a jakby ktoś chciał wiedzieć jak wygladają Janusze nad Jadranem, to tak jak my.

Obserwujemy tę piękną plażę... Z prawa:
Obrazek

Z lewa:
Obrazek

I na wprost:
Obrazek

I jeszcze z kamyczkami:
Obrazek

Reszta zdjęć z naszymi prawie gołymi doopskami, więc tajemnica!

Jak sama teraz na to patrzę, to chętnie bym wskoczyła do takiej wody :hearts: Pewnie wtedy też tak zrobiłam. Rybki tam były super, takie piękne ławice malutkich rybek, które uciekały, jak się do nich podpływało :) Szkoda, że nikt z nas nie miał kamerki sportowej, bo robiło wrażenie. (Były plany kupna, ale życie i studenckie fundusze brutalnie nam je zweryfikowały).

Strasznie nas korciła ta wysepka po lewej (ale nie, że Hvar w oddali, choć to też), postanowiłyśmy z koleżanką spróbować tam podpłynąć... Maska, płetwy i jazda! I płynęłyśmy... i płynęłyśmy...
.
.
.
.
I płynęłyśmy...

W końcu koleżanka (która jest ratownikem WOPR) mówi, że nie wiadomo czy jakieś tam prądy nie hulają, że to się wydaje niedaleko, a wcale tak nie jest (no co Ty nie powiesz?!:P) i zarządza odwrót. OK, nie ma kłótni z ratownikerem, bo na brzegu mi każe 50 pompek zrobić. :roll:

No i tak nam minęła pierwsza część dnia, na leżingu i plażingu, chociaż ja to ciągle w cieniu. Jest pięknie. Jest cudownie. Chcemy tu zostać :hearts:

A może jednak nie chcemy? Przecież wieczorem... Korčula!!
Ostatnio edytowano 04.03.2016 18:47 przez tyniolek, łącznie edytowano 2 razy
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.03.2016 17:04

Piękna ta Divna... :hearts:

Jak się patrzy na Chorwację i na to co za oknem, to zaczynam się zastanawiać dlaczego musiałam urodzić się w Polsce :P
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.03.2016 17:13

EithelAmarth napisał(a):Piękna ta Divna... :hearts:

Jak się patrzy na Chorwację i na to co za oknem, to zaczynam się zastanawiać dlaczego musiałam urodzić się w Polsce :P


Ooooch mam to samo! Decyzja już podjęta, że na starość (nie na emeryturę, bo takich już pewnie nie będzie:D ) sprzedajemy wszystko i kupujemy chatkę w Chorwacji :hearts:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.03.2016 17:14

Widzę, że plany mamy takie same :P
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.03.2016 19:18


Dzień 2 - Korčula :hearts:


Po udanym plażingu i pierwszych spaleniznach (ja nie, ja grzecznie pod parasolką 8) ) pod wieczór wypływamy taxi boatem na Korčulę. Oczywiście jeszcze po drodze Oaza... A potem już próbowanie od każdego, kto ma jaki smak... "To jutro na ten wezmę..." "A ja ten..." Ja nie mam problemów... biorę oba, a czasem jeszcze jak wracamy z portu to i trzeci :lol:

Puszczamy snapchaty "Orebić" "Orebić <3" i ogólnie takie, takie ;) Nagle do naszej ratowniczki ktoś wysyła SMS-a: "Ty w Orebiću?! Ja w Kućište!!" Ludzie się nie potrafią w domu umówić, to na wakacjach trzeba! Więc umawiamy się ze znajomą na kolejny dzień na pizzę i degustację różnych trunków. :lol:

Tymczasem wypływamy:
Obrazek

Korčula coraz bliżej:
Obrazek
Obrazek

Już nam się podoba, ale nie ma czasu, trzeba znaleźć miejsce odpływu taxi boatów na Badiję :lol: Prosz:
Obrazek

Teraz spokojnie możemy się powłóczyć po mieście i poszukać dobrej pizzy :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Korčula jest piękna, weszliśmy w każdą możliwą uliczkę, rzeczywiście przypomina ... ... (dwa słowa, takie kalambury, każdy wie, co przypomina). Nasze pierwsze pizze chorwackie, które osobiście uwielbiam, pierwsze Karlovačko... :hearts: czuć w powietrzu, że wieczór jest magiczny, cudowny, że też dzisiaj wystroiłam się jak Bijons, trzeba było z samym chłopem tu przyjechać (znaczy przypłynąć) :lol: Umawiamy się tu więc za parę dni na randkę 8)

Hmmm... zdjęć mamy bardzo dużo wspólnych, gdzie nie będę pokazywała twarzy znajomych... Moja mama zawsze powtarza, że co to za zdjęcia, jak mnie na nich nie ma, potem nie wie, czy tam byłam, czy ściągnęłam fotkę z internetu, a na prawdę pojechałam na Chechło :lol: Ale na Korčulę jeszcze wrócimy, jeszcze ją obfocimy ;)

Pierwszy obchód zaliczony...
Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.03.2016 22:05

Oj tak, Korcula... :hearts:

Mi się nie udało zaliczyć jej "by night", dlatego w tym roku powtórka :P
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.03.2016 22:12

EithelAmarth napisał(a):Oj tak, Korcula... :hearts:

Mi się nie udało zaliczyć jej "by night", dlatego w tym roku powtórka :P


Kiedy wyruszasz? My 26 sierpnia na noc :) też najpierw na Korčulę ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z Pelješca na Pag przez... Albanię i Grecję - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone