Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Pelješca na Pag przez... Albanię i Grecję

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.03.2016 22:40

My 24.08 na tydzień zaczynamy od Baska Voda, a potem od 31.08 do 07.09 - Korcula :)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.03.2016 22:50

EithelAmarth napisał(a):My 24.08 na tydzień zaczynamy od Baska Voda, a potem od 31.08 do 07.09 - Korcula :)


To się może spotkamy gdzieś na drodze, Renault Laguna SMI, mam nadzieję, że będzie z naklejką Cro.pl :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.03.2016 22:54

A na Korculi do kiedy zabawiacie? :)

Wy wypatrujcie czarnej Dacii Duster z naklejką na dupci :P
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 05.03.2016 00:13

Zasiada i ja.

tyniolek napisał(a):3 studentki i jeden mężczyzna...

Szczęściarz 8)

tyniolek napisał(a):Na początku wszyscy koledzy mu zazdrościli... ale nikt nie pomyślał co będzie, jak mu zamiast jednej baby zaczną marudzić TRZY?! :D

Chyba jednak współczuję :wink:
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 05.03.2016 03:39

To i ja tu przysiądę . :)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 05.03.2016 17:26

Witajcie Piter_M, stratos ! :papa:


Dzień 3 - jednostki pływające


Jako amatorzy snurkowania nie mogliśmy odpuścić spenetrowania wraku w Mokalo. Jedziemy więc w okolice Campu Vala, widzimy jakiś parking, parkujemy. Wychodzą miłe panie, ale co my tu, ale po co. Jak na plażę to za parking trzeba zapłacić. Ile? 50kn. Ups. Okazuje się, że jest to zapłata w formie takiego vouchera, mamy te 50kn do wykorzystania w tamtejszym barze. No dobra, w sumie i tak zamierzaliśmy sobie coś tam zamówić.

Trochę schodków do pokonania jest, sam Camp wydaje się dość przyjemny, jest tam dużo cienia, chociaż nie mogę się za bardzo wypowiadać w tej kwestii, bo raczej nie podróżujemy w ten sposób (nie mam za bardzo punktu odniesienia).

Plaża dość tłoczna, sporo ludzi z małymi dziećmi, czystość wody gorsza niż wczoraj na Divnej. Ale na pewno lepsza od Trstenicy.

Obrazek
Obrazek

No tak, ale nie jesteśmy tu z powodu plaży, gdzie ten wrak??
Obrazek

Ło matko, trochę daleko :P To może na największym zoomie coś zobaczymy:
Obrazek

Rozkładamy obozowisko i szybciutko się licytujemy, kto go teraz popilnuje :lol:
Na początek tak wyszło, że popłynęłam ja, jedyny mężczyzna w naszej ekipie i wzięliśmy ze sobą osobistego ratownikera. Zestawy do snurkowania mieliśmy dwa, więc ja grzecznie płynę na materacu i będę czekać na swoją kolej eksploracji podwodnej. 8)

Płynie się dość daleko, stwierdziliśmy, że materac się przyda w razie W, jakby ktoś się zmęczył itd. No to hop. Powiem tak: NA PRAWDĘ WARTO! Przeżycie jest meeeeega. Nurkując tak wokół wraku przechodzą aż ciary, ja to mam bujną wyobraźnię, oczywiście od razu sobie wyobrażałam jakichś truposzy itd :roll:
Było to coś pięknego, a jeszcze te niewzruszone tym wszystkim ryby :hearts:
Już możecie sobie wyobrazić jak strasznie żałowaliśmy, że nie mamy tej kamerki sportowej :( Trzeba kupić i jechać jeszcze raz :lol:
I nie ma się czym pochwalić na forum, ani przed rodzinką :(

Przypomniała mi się pewna rzecz. Pływając na materacu i czekając grzecznie na swoją kolej, byłam świadkiem pewnej sceny. Otóż ojciec + dwójka synów płyną do wraku. Nie jestem w stanie teraz powiedzieć, ile chłopcy mieli lat, jeden na pewno koło 12-13 lat, drugi sporo młodszy, gdzieś około 8 może, nie więcej. W każdym razie ojciec płynie ze starszym, a mały gdzieś za nimi może z 10 metrów. Tak, na morzu, mały chłopczyk popyla sobie żabką w kierunku wraku, główka mu ledwo wystaje, widzę, że chłopaczek na prawdę jest już zmęczony i ma mało siły. A co robi ojciec ze starszym synem? Płyną szybciej i śmieją się z małego, że tak wolno płynie i nie daje rady!! (rozumiałam wszystko, bo mówili po angielsku) Kopara mi opadła 8O Podpłynęłam bliżej chłopczyka i go obserwuję bacznie, jakby coś się miało wydarzyć, bedę w pogotowiu... Bezmyślność ludzka nie zna granic... Z plaży przy Campie jest na prawdę spory kawałek do tego wraku...
Na szczęście nic złego się wydarzyło, oprócz tego, że ojciec z synem, zamiast gratulować małemu, że dał radę (moim zdaniem to był wyczyn!), to jeszcze się śmiali, że czekają na niego tyle czasu... Ma-sa-kra.

No nic, różne ludzie są na świecie. Plażing dobiega końca, wracamy do naszych apartmanów, jemy obiadek, aż nagle... wycieczkowiec na dachu?! 8O
Obrazek
Obrazek

Robi wrażenie :) Zbieramy się, bo przecież umówiliśmy się na wieczór z koleżanką :) To już będzie zestaw 4 kobiety + mężczyzna ;) Ma szczęście, że w restauracji nie kazały za siebie płacić :lol:

Spacerujemy po Orebiću:
Obrazek
jemy lody 8) , podziwiamy ostatnią już dzisiejszego dnia jednostkę pływającą;
Obrazek

Och, gdyby tak popłynąć na Korčulę... To za rok Hvar w końcu? Czy Korčula? Uwielbiamy planować następne wakacje na wakacjach :) Wybraliśmy Hvar i Korčulę :lol:

Dosyć tych romantyzmów, czas na małą imprezkę ;)

W kolejnym odcinku jedyne chmury na Pelješcu, plaża z widokiem na Korčulę i tygrys pilnujący grobowca :papa:
Ostatnio edytowano 05.03.2016 18:03 przez tyniolek, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.03.2016 17:40

Mokalo - w zeszłe wakacje niezaliczone, musi poczekać ;)

I podoba mi się Twoje podejście, jak trudno zdecydować, którą wyspę wybrać, to trzeba wybrać obie :D
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 06.03.2016 12:09

My na Mokalo musimy jeszcze wrócić, ale koniecznie ze sprzętem! Dodam, że widok z wraku (można się na niego wspiąć) też jest przedni :)

Dwie wyspy, bo nie umiemy długo usiedzieć w jednym miejscu... :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 06.03.2016 16:33

Jakie Ty masz Tyniolek usta wymalowane :roll: . :smo: Widzę Ciebie dobrze z daleka od komputera. :wink:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 06.03.2016 18:13

Ural napisał(a):Jakie Ty masz Tyniolek usta wymalowane :roll: . :smo: Widzę Ciebie dobrze z daleka od komputera. :wink:


Pasują do nagłówków z odcinków :P
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 06.03.2016 22:30

tyniolek napisał(a):
Ural napisał(a):Jakie Ty masz Tyniolek usta wymalowane :roll: . :smo: Widzę Ciebie dobrze z daleka od komputera. :wink:


Pasują do nagłówków z odcinków :P


One pasują Tyniolek ..................................ale do całowania, że tak powiem nieśmiało :D :smo: :wink:
Ostatnio edytowano 06.03.2016 22:55 przez Ural, łącznie edytowano 1 raz
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 06.03.2016 22:55

To i ja przycupnę :D Nasze myśli krążyły w tym roku wokół podobnych opcji, zwłaszcza Pag z Pelješca był bliski realizacji... ale nie przez Grecję i Albanię :lol: , więc z tym większym zainteresowaniem czekam na cd :wink:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 08.03.2016 22:49

Na wstępie życzę wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta!! :hearts:
Obrazek

Ktoś zgadnie skąd ten żwirek pochodzi? :)


Dzień 4 - jedyne chmury na Pelješcu, plaża z widokiem na Korčulę i tygrys pilnujący grobowca


Dzień rozpoczął się lekkim kacem. :P
Pogoda chyba też miała kaca, bo w tym dniu powitały nas jedyne chmury, które widzieliśmy na Pelješcu :(

Postanowiliśmy nie wybierać się nigdzie daleko, bo aura nie sprzyjała dalszym wycieczkom (no okej, może nasz stan też :) )
Dość późno, bo czekaliśmy aż alkohol wyparuje :lol: pojechaliśmy do Kucište. Tam zatrzymała się nasza znajoma, chcieliśmy zobaczyć jak tam się jej żyje (w ogóle i po wczoraj).

Plaża przy jej apartmanie to praktycznie metr kamyczków pomiędzy morzem a murkiem, za murkiem miejsca do parkowania i droga. Ale za to widok na Korčulę :)
Obrazek

Z prawej nieciekawie...
Obrazek

Z lewej trochę nadziei:
Obrazek

Tylko tak odbierało Wi-Fi :)
Obrazek


Na szczęście po południu się wypogodziło, podjechaliśmy sobie na panoramę pod klasztor Franciszkanów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak myślę, że to może nieładnie z naszej strony :oops: ale nie mogliśmy nie sfotografować cmentarza mieszczącego się przy tym klasztorze. Przyznacie, że piękne miejsce na wieczny odpoczynek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jednego z grobowców pilnuje sfinks (tygrys? Ach, lew może!)
Obrazek

Daje nam do zrozumienia, że jednak to troszkę nie na miejscu...
Obrazek

Może rzeczywiście dość tego, wychodzimy:
Obrazek

... i fotografujemy jeszcze równie piękną panoramę:
Obrazek
Obrazek

To miejsce must see będąc w okolicach Orebiča. Mamy tam zdjęcia chyba z każdej strony i pod każdym kątem :)


W kolejnym odcinku - z wyspy na wyspę :)

Pozdrawiam :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 08.03.2016 22:52

metr metrem, ale widok miodny :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 08.03.2016 22:54

Jak przyjemnie popatrzeć... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z Pelješca na Pag przez... Albanię i Grecję - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone