Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wyszło!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 19.10.2016 10:46

majeczka napisał(a)::D uwielbiam Korculę, chętnie zobaczę ją z Twojej strony...


Miło, że jesteś, chociaż przed Tobą Korčula raczej już nie ma tajemnic :D ja na pewno odkrywczego nic o Korčuli nie powiem :oops: oprócz tego, że jest przepiękna :)

elka21 napisał(a):Zostawiam ślad, cobyminiezginęło, a od jutra wracam do pierwszej strony, i obiecuje śledzić na bieżąco :wink: :papa:


Fajnie, że jesteś :) :smo:

maniust napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Nie na darmo tunel ma drugą nazwę
"Zimno - Ciepło"

2 razy odczułem że tunel ma drugą nazwę "Zimno - Piżdzi". :lool: :D


Hahahahaha, też kiedyś przeżyłam, 11 a za 8 8O

figusek napisał(a):Ale widoczek z tarasu, miodzio :hearts:


Ech, tęsknię za nim :(

l62 napisał(a):Witam !!!
Za oknem wiatr i zimno - więc pozwolę się ogrzać letnią Chorwacją. Na wyspach jeszcze nie byłem, na razie robię to z wielką przyjemnością wirtualnie.
Pozdrawiam Piszącą i Czytających :papa: :papa: :papa:


Zapraszam, mam nadzieję, że zachęcę na wyspy, wyspy są najlepsze! Ciężko mi będzie wrócić na ląd w Cro ;)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 19.10.2016 18:40

tyniolek napisał(a):na to czekaliśmy cały rok!

Tak powiedziałem w tym roku po pierwszym zanurzeniu w Jadranie :)

Korculę znam tylko jednodniowego wypadu do stolicy wyspy...także będę tu często :)
Widoczek z apartmana bajeczka.

Pozdrav
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 19.10.2016 19:16

Rafał78 napisał(a):
tyniolek napisał(a):na to czekaliśmy cały rok!

Tak powiedziałem w tym roku po pierwszym zanurzeniu w Jadranie :)

Korculę znam tylko jednodniowego wypadu do stolicy wyspy...także będę tu często :)
Widoczek z apartmana bajeczka.

Pozdrav


To mam nadzieję, że zachęcę do dłuższego pobytu! Korčula rządzi :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.10.2016 19:37

tyniolek napisał(a):
Rafał78 napisał(a):
tyniolek napisał(a):na to czekaliśmy cały rok!

Tak powiedziałem w tym roku po pierwszym zanurzeniu w Jadranie :)

Korculę znam tylko jednodniowego wypadu do stolicy wyspy...także będę tu często :)
Widoczek z apartmana bajeczka.

Pozdrav


To mam nadzieję, że zachęcę do dłuższego pobytu! Korčula rządzi :D


Potwierdzam :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.10.2016 10:03

Winko pyszne - poczęstowałam się, ale teraz to ja już czekam na następny odcinek. Zazdroszczę takiego widoku z tarasu. Pięknie! Już tęsknię za Jadranem :(
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.10.2016 14:46

agata26061 napisał(a):Winko pyszne - poczęstowałam się, ale teraz to ja już czekam na następny odcinek. Zazdroszczę takiego widoku z tarasu. Pięknie! Już tęsknię za Jadranem :(


Sama sobie zazdroszczę, jak tak teraz patrzę :D
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 20.10.2016 16:14

Drugi dzień już gadu-gadu a zdjęć nie widać :oczko_usmiech: no chyba że tylko u mnie :mrgreen:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.10.2016 16:17

dr.kokos napisał(a):Drugi dzień już gadu-gadu a zdjęć nie widać, no chyba że tylko u mnie :mrgreen:


Dzisiaj/jutro wrzucę odcineczek, a na odpisywanie na zajęciach to mam czas :D albo jak robię sobie "małe" przerwy od nauki ;)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.10.2016 22:20

Dzień 1 - Medvinjak i Korčula

Obrazek

Jest urokliwy, niewielki, właściwie same domki na górce z widokiem na piękny Peljesač.
Jeśli chodzi o plaże, to nie ma tam jako takiej, jedynie pomosty kamienne ze schodkami, jeden nawet ze zjeżdżalnią, ale raczej dla dzieci.

Obrazek

Największym plusem jest bliskość Korčuli, my mieliśmy 15 minut spacerkiem do centrum i to w pięknych okolicznościach przyrody i architektury :D Jeśli ktoś nie lubi chodzić, a nie ma autka - jest przystanek autobusowy.

Największym minusem - nie widzieliśmy tam sklepu!! Może ktoś mnie oświeci, może źle szukaliśmy :oops: , ale znaleźliśmy jedynie Studenaca pozamykanego na cztery spusty :roll: to usprawiedliwia mojego chopa, że mi ani razu świeżych bułeczek nie podał do łóżka. :roll:

Tylko w pierwszy dzień plażowaliśmy w Medvinjaku, to nie dla mnie takie klimaty, ale wiadomo, byliśmy zmęczeni po podróży, nie chciało nam się nigdzie jechać ;)

Na “plażę” prowadziło trochę schodów i już można było robić chlup do wody ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Marcinu coś tam próbował snurkować, ale nic ciekawego nie było, prąd dość spory i znosiło go w stronę Korčuli :lol:

To chyba znak? Chodźmy więc, bo kocham Korčulę!

Zanim się pozbieraliśmy, nastał wieczór :D
Ale Korčula nocą? Jeszcze lepiej! :hearts:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Muszę Wam coś powiedzieć :( zachęceni dobrymi opiniami, skierowaliśmy kroki do kawiarenki Kiwi na lody. Po Oazie zeszłorocznej dużo oczekuję po lodach w Chorwacji :D
Obrazek
Kompletnie mi nie smakowały… Ani Marcinowi, ani naszym znajomym… Jedne z gorszych lodów jakie jadłam w Cro… Jak nie najgorsze. Wybaczcie, jeśli ktoś się oburzył, może akurat wtedy mieli słabszy dzień! :oops:


Obrazek

Chodzimy sobie, podziwiamy jednostki pływające, a tu nagle przy jednej pełno bodyguardów, ogrodzenia i co ino 8O.
Zobaczcie:
Obrazek

Wiecie co to za jacht?!?!?! 8O Mieliśmy dużo szczęścia, że akurat w ten jeden wieczór przybił do portu w Korčuli!
Może ktoś napisze, ja wiem, ale na razie nie zdradzę tajemnicy. :D

Obrazek

Późno już, wracamy, jutro odkrywamy naszą pierwszą piękną plażę, na początek - najbardziej oblegana.

:papa: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.10.2016 22:40

tyniolek napisał(a):Wiecie co to za jacht?!?!?! 8O Mieliśmy dużo szczęścia, że akurat w ten jeden wieczór przybił do portu w Korčuli!
Może ktoś napisze, ja wiem, ale na razie nie zdradzę tajemnicy. :D

Wygooglałam, że emira Kataru :D
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 20.10.2016 23:10

Pocieszyłaś mnie z tymi lodami w Kiwi: :D
W tym roku stacjonując na Peljesacu oczywiście też zawitaliśmy na Korčule do Korčuli i za radą forumowiczów do Kiwi. Lody, choć wcale nie było upału bardzo szybko topiły się, smaki też przeciętne :o Może za dużo oczekiwaliśmy.Też zgodnie stwierdziliśmy że jednak w Oazie lepsze :DAle myślę że w przyszłym roku też tam zawitamy z Półwyspu i zrobimy kolejną próbę.
Dzięki za,,udostępnienie"Twoich wysp.
Pozdrawiam :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 21.10.2016 00:08

My w tym roku na KIWI absolutnie nie narzekaliśmy, tak jak i rok temu, tak i w tym roku - super lody :)

Ciekawe od czego to zależy :roll:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 21.10.2016 07:38

maslinka napisał(a):
tyniolek napisał(a):Wiecie co to za jacht?!?!?! 8O Mieliśmy dużo szczęścia, że akurat w ten jeden wieczór przybił do portu w Korčuli!
Może ktoś napisze, ja wiem, ale na razie nie zdradzę tajemnicy. :D

Wygooglałam, że emira Kataru :D


No 8O Yacht Katara

Wiedzieliśmy, że miał być w Dubrowniku i zaskoczyła nas jego obecność w Korčuli :D ale czy wyglądał na 300 milionów dolarów? Wydawał mi się... Mały!

asscro napisał(a):Pocieszyłaś mnie z tymi lodami w Kiwi: :D
W tym roku stacjonując na Peljesacu oczywiście też zawitaliśmy na Korčule do Korčuli i za radą forumowiczów do Kiwi. Lody, choć wcale nie było upału bardzo szybko topiły się, smaki też przeciętne :o Może za dużo oczekiwaliśmy.Też zgodnie stwierdziliśmy że jednak w Oazie lepsze :DAle myślę że w przyszłym roku też tam zawitamy z Półwyspu i zrobimy kolejną próbę.
Dzięki za,,udostępnienie"Twoich wysp.
Pozdrawiam :papa:


W dalszych odcinkach pokażę, gdzie lody w Korčuli smakowały nam dużo bardziej :papa: może spróbujesz tam i napiszesz jak było :D

CROnikiCROpka napisał(a):My w tym roku na KIWI absolutnie nie narzekaliśmy, tak jak i rok temu, tak i w tym roku - super lody :)

Ciekawe od czego to zależy :roll:


No nie wiem :) ja jestem strasznym lodożercą, wg mnie lody powinny być mocno śmietankowe :D te Kiwiowe były bardzo wodniste :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.10.2016 10:00

Cześć Martyna :D
Wiem , wiem . . . zawsze spóźniony , ale tytuł intrygujący , autorka , styl narracji , zajawka , miejsce wakacji takoż , więc kilka kroków za Wami , ale z przyjemnością będę podążał . . .

Samym miodem do porannej kawy są te zdjęcia , a co do przeziębieniowego "Yacht Katara" - od strony praktycznej : im mniejszy , tym lepiej bo mniej sprzątania :mrgreen: :papa:


Czekam na więcej

Pozdrawiam
Piotr
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wys

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 21.10.2016 10:18

Mam nadzieję, że będzie więcej tych wieczornych zdjęć z Korculi, bo my byliśmy w dzień, a wieczorne zdjęcia są bardziej klimatyczne :wink:
Jacht niczego sobie :wink:
pozdrawiam :papa:
Janka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z Korčuli na Hvar przez Drvenik, czyli znowu nam nie wyszło! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone