Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyprawa w Góry Przeklęte - Albania 2006

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
von Laos
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 28.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) von Laos » 09.12.2006 03:54

Leszek Skupin napisał(a):Łaaaałłłłłłł :!: no pięknie... Naprawdę jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy na temat tego regionu świata i tego jak go przedstawiasz. Dla mnie to totalna niewiadoma.
Pozdraviam :papa:


Wiesz, odkąd rodzice zabrali mnie po raz pierwszy na Bałkany (1979 rok) odtąd stały się one niezwykle bliskie mojemu sercu. Szczególnie Czarnogóra, Kosovo i Macedonia. Trzy razy byłem tam z nimi, później przyszedł czas niedziel bez Teleranka, więc - siłą rzeczy - nastał okres kilkuletniej przerwy.
W połowie lat '80 wróciłem tam już sam. No, może niezupełnie sam ;) , ale samodzielnie. Cały czas marzyłem, aby zobaczć Albanię, ale wtedy było to absolutnie niemożliwe.
Potem przez kilkanaście lat nie byłem na Bałkanach w ogóle, do czego przyczyniła się m. in. wojna, ale nie tylko.
W 2002 roku, gdy moja córka miała już 5,5 roku i można jej było zafundować kilkudniową jazdę samochodem, pojechaliśmy nad Veliką Plażę za Ulcinj.
Widząc kawałek Albanii w Czarnogórze (w Ulcinju już prawie nie słychać języka serbskiego) i mieszkając dosłownie niecałe 2 km od granicy stare tęsknoty wróciły.
Widząc ten kraj po drugiej stronie rzeki i wiedząc, że "już tam wpuszczają", zapadła decyzja... 8)
W 2003 niestety nie udało się, co opisałem w prologu do mojej opowieści. Przez cały ten czas zbierałem informacje i prowadziłem ciągły "nasłuch" z niemałą zazdrością czytając, wprawdzie skąpe i pojedyńcze, ale jednak relacje podróżników, którzy trafili do tego kraju.
Wreszcie nastało lato 2005 i marzenie się spełniło... :D
Ostatnio edytowano 09.12.2006 17:47 przez von Laos, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.12.2006 07:22

Mistrzu von Laos właśnie przeczytałem 3 ostatnie odcinki relacji. Totalna egzotyka :boss: :D . Czuję się jakbym był w Albanii, a dotychczas była to terra incognita. Piszezs bardzo konkretnie, czyta się bardzo dobrze, jak porządny reportaż. Rozumiem że CDN. Pozdrawiam :papa: Buber.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 11.03.2007 11:37

von Laos. Przypomnij sobie o relacji i ją dokończ.....
Czekam na część dotyczącą Bajram Curri, Valbone, bo w tym roku zamierzam od strony Bajram Curri jechać. Może też prom wchodziłby w gre....
Mam troche pytań, ale najpierw wolałbym poczytać co tam porabialiście, na pewno część odpowiedzi będzie w tekscie...
Minęło juz pare miesięcy.....................................
No, do roboty! :-)
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 28.06.2007 20:07

UUUU, jest tam ktos?
Za tydzień jedziemy, chętnie poczytałbym.....
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyprawa w Góry Przeklęte - Albania 2006 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone