Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na wyspe Krk

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2009 19:11

igg napisał(a): ....To dokładnie tak jak bym chciał na podstawie mapy z tej okolicy powinno byc widać troche wiekszy kawałek morza niz w samym mieście Punat ....

W samym Punacie to za dużo nie ma. NAwet plaża jest cieniutka. To zwykły maleńki kurorcik z kilkoma uliczkami na krzyż. Na plażę to trzeba jechać w inne miejsca.
igg napisał(a): ....Chyba zatrzymam sie w Malinskiej na np. 3 dni i skocze w miedzyczasie na zwiady gdzie dalej, bo czuje że w jednym miejscu nie usiedzę - nigdy nie usiedziałem.....Mam teraz 3 bazy Malinska (ew. Porat), Krk i Punat. Zamierzam troche pojeździć i pozwiedzać i tak, może wystarczy mi jedna?
Czy z tych trzech miejscowosci któraś wyraźnie jest droższa lub tańsza od pozostałych? (kwatery, konoby, sklepy).....

Moja opinia jest taka - weż zrób baze w jednym lokalu. Wynajmowanie na np. 3 dni tylko podniesie Ci niepotrzebnie koszty (zazwyczaj o 30 %) Robiąc baze noclegowa na lini: Krk - Punat wszedzie masz blisko. To jest za mała wyspa, żeby trzeba było szukać lokali w róznych jej częściach (odległość od mostu do Baski to niecałe 50 km)
Co do cen to (poza noclegami w Basce) nie widziałem istotnych róznic w sklepach, knajpach itp.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.07.2009 23:27

Największe "zadu..e" spotkałem w Starej Basce. Są tam dwie knajpy ( ze sladoledami ) , kawałek żwirowo-kamienistej plaże i cudne widokowo klimaty. Ale nie wiem, jak z noclegami - pojechaliśmy odkryć ciszę z Krk.
Było pięknie - choć gorąco. Ściana skał odbijała ciepło ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2009 16:02

Chyba Piotrek dobrze mi radzi, pomyślałem jeszcze o pakowaniu ekwipunku naszej trójki na przeprowadzki...

Pozostanę chyba w Krku; tu proszę Pana Woka i innych Bywalców o poradę; w jakim rejonie miasta szukać kwatery?
Wymagania mam niewielkie;
spokój,
w miarę blisko do plaży z choćby jednym dojściem do morza z dzieckiem,
w miarę blisko do starówki
w miarę daleko od kampów
jakiś "spożywczak" w pobliżu
przystępna cena :lol:

I jeszcze jedno pytanko;

czy Ktoś się orientuje, czy w okolicy promowiska Valabinska można zostawić gdzieś auto na cały dzień? Planuję wycieczkę pieszą z Merag do Cresu i z powrotem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2009 17:11

igg napisał(a):...Pozostanę chyba w Krku.... w jakim rejonie miasta szukać kwatery?......

Szukaj namiarów w rejonach zaznaczonych czerwoną strzałką:
Obrazek
Jak jedziesz w ciemno zostaw samochód na parkingu (niebieska kreska) i przejdź się na spacer w poszukiwaniu lokalu.
W kółku masz zaznaczona starą część Krk. Ta długa czerwona kreska to droga, którą wjedziesz do Krk - mniej więcej vis a vis parkingu tez jest masa lokali do wynajęcia.
Interaktywny plan miasta Krk
igg napisał(a):.....czy Ktoś się orientuje, czy w okolicy promowiska Valabinska można zostawić gdzieś auto na cały dzień? ......

Jest kilka miejsc na nadbrzeżu.
igg napisał(a):.........Planuję wycieczkę pieszą z Merag do Cresu i z powrotem.

A tu Cie powdziwiam :lol:
Zaiwaniać z wózkiem po krętej i wąskiej jezdni 14 kilometrów w jedną stronę pod górę i w dół do Cresu.....twardy jesteś :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2009 17:25

Piotrek_B napisał(a):A tu Cie powdziwiam :lol:
Zaiwaniać z wózkiem po krętej i wąskiej jezdni 14 kilometrów w jedną stronę pod górę i w dół do Cresu.....twardy jesteś :lol:


Nie, nie... tam jest oznakowany szlak przez Sv. Bartolomeo "wyceniony" na 4,5km - 1,5godz.
http://www.tzg-cres.hr/g/g_staze.htm
Mam nosidło, takie ze stelażem, trzeba dziecku pokazać kawałek świata :lol:

Dzięki Piotr

Piotrek_B napisał(a):Jak jedziesz w ciemno...
... tylko ... :)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 06.07.2009 18:01

Ja też podziwiam - jak nie będzie chmur, będzie gorąco :!:
Ale może dzięki temu zobaczysz te sławne sępy płowe.
Miejsce do zaparkowania w Valbiska jest. Jest tam też pizzeria i stacja benzynowa.
Zdaj koniecznie relację z tego "spaceru" :)
pozdrawiam
gosia082
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosia082 » 06.07.2009 21:28

Witam.
Wybieram się w tym roku na KRK i mam pytanie czy w miejscowości Baska są jakieś dyskoteki na plaży.
Ewentualnie, która z miejscowości na KRK jest najbardziej rozrywkowa??

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2009 21:37

gosia082 napisał(a):....czy w miejscowości Baska są jakieś dyskoteki na plaży.....

nie ma

Dyskoteki na plaży są w Dunat - ok. 3 km za Krk w strone Punat.
Jest tam wyciąg dla surferów. Fajna zabawa, można trochę poćwiczyć jazdę na desce na uwięzi za nieduże pieniądze. Wieczorem organizowane są na tej platformie dyskoteki.
Więcej info na ten temat masz tu: www.wakeboarder.hr/cableaboutus.htm
vikaka
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 08.07.2009
Dobra miejscówka z Baśce

Nieprzeczytany postnapisał(a) vikaka » 08.07.2009 21:37

Zachęceni entuzjastycznymi opisami Krk planujemy w przyszłym tygodniu wyruszyć w kierunku Chorwacji - dokładny kierunek to Baska.
Bardzo proszę o sprawdzony, godny polecenia namiar na apartament +/- 200 m od morza w tej właśnie miejscowości - na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Podróżować będziemy w trójkę z małym psiakiem - może znacie miejscówkę, gdzie wczasowicze z czwaronogami nie są odprawiani z kwitkiem;)
Prospektom nie zawsze mozna zaufać, a jazda w ciemno i po dotarciu na miejsce poszukiwanie bazy na odpoczynek też nie zachęca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2009 21:55

igg napisał(a):Chyba Piotrek dobrze mi radzi, pomyślałem jeszcze o pakowaniu ekwipunku naszej trójki na przeprowadzki...

Pozostanę chyba w Krku; tu proszę Pana Woka i innych Bywalców o poradę; w jakim rejonie miasta szukać kwatery?
Wymagania mam niewielkie;
spokój,
w miarę blisko do plaży z choćby jednym dojściem do morza z dzieckiem,
w miarę blisko do starówki
w miarę daleko od kampów
jakiś "spożywczak" w pobliżu
przystępna cena :lol:

I jeszcze jedno pytanko;

czy Ktoś się orientuje, czy w okolicy promowiska Valabinska można zostawić gdzieś auto na cały dzień? Planuję wycieczkę pieszą z Merag do Cresu i z powrotem.

Szukaj kwater w rejonie ulicy Krajla Tomislawa (na planie od centrum do góry) tam są w bok uliczki Splitska, Zadarska, Bodulska. Tam znajdziesz niedrogie apartamenty ale są one oddalone około 300 m. do plaży. Dojść do morza jest z tego rejonu co najmniej dwa. Do "starówki" jest też około 300m. Kemping masz przy ulicy Jezevac, na planie w lewo od portu. Konzum jest przy samej marinie po drugiej stronie ulicy.
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 10.07.2009 06:52

Czy na Krku są winiarnie które można polecić ze względu na dobre i tanie wino? Gdzie w ogóle polecacie kupno wina? Nie mam oczywiście na myśli marketu
Chciałbym też dowiedzieć się gdzie na Krku można kupić dobry ser czy oliwę z oliwek od prywatnego wytwórcy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2009 07:52

tomekm67 napisał(a):Czy na Krku są winiarnie które można polecić ze względu na dobre i tanie wino? .....

Słowa "dobre" i "tanie" jakoś tak nie lubią się ze sobą ;-)
tomekm67 napisał(a):...Gdzie w ogóle polecacie kupno wina? Nie mam oczywiście na myśli marketu ......

Zagłębie winiarskie na Krk to rejon Vrbnika. Przed wjazdem do miasteczka jest kilka drogowskazów do winnic, gdzie można coś się napić i kupić.
O smakach nie dyskutuję bo to baaaaaaaaaaardzo subiektywne odczucie - pojedź, popróbuj coś napewno trafisz pod swój gust.
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.08.2009 21:48

moja siostra mówiła że koło Vrbnika raczą samą medicin :lol: tak mówią o swojej rakiji :lol:
no poniekąd to prawda 8)
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 16.08.2009 17:14

Możecie podać jakieś przykładowe liczby? :)
Ile w tym roku trzeba zapłacić za dwupokojowy apartman dla 3-4 osób w Krku w drugiej pollowie sierpnia (czyli już :) )tak,żeby nie zostać naciętym?
Już teraz dziękuję za kopalnię praktycznej wiedzy jaką jest ten wątek.
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 21.08.2009 09:35

Witam !
Czy ktoś może mi podać namiary na apartament 4-osobowy na Krku blisko morza (max 100m) ? Najlepiej gdzieś w spokojnym miejscu.
Pozdrawiam
Sławek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyjazd na wyspe Krk - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone