Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na wyspe Krk

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojote
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojote » 12.03.2010 19:55

Witam bywalców forum.
Po przeczytaniu parunastu postów na forum mój wybór na rok 2010 padł na wyspę KRK. Między innymi dlatego, że zawsze jeździliśmy na południe i w tym rejonie Chorwacji jeszcze nie byliśmy a bardzo chcemy zwiedzić Istrię oraz Wenecję. Wybierałem pomiędzy Malińska, KRK i Baśka. Wygrał KRK z uwagi na to, że znalazłem lepszą ofertę i ceny były mniej zniechęcające. Wybieram się z rodzinką 2+2 w połowie lipca i tu mam kilka pytań odnośnie miasta KRK i wyspy:
1. W którym miejscu miasta KRk jest najlepsza plaża. Tzn czy są prysznice na plaży, łagodny dostęp do morza i czy zobaczę pierwszy raz w Chorwacji piasek? :D
2. Jaką dobrą knajpkę nie rujnującą portfel w mieście Krk polecacie?
3. Gdzie jest waszym znaniem najlepsza pizza i lody w mieście bo dzieciaki mi nie odpuszczą? :D
4. I ostatnie pytanie, może i głupie ale jakiej temperatury wody w morzu mogę się w lipcu spodziewać w Krku? :roll: przyzwyczaiłem się że powinno być 26C :)
5. Czy są na wyspie jakieś trasy widokowe aby zrobić fajne foto?

Dzięki z góry za cenne rady 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.03.2010 20:25

kojote napisał(a):1. W którym miejscu miasta KRk jest najlepsza plaża. Tzn czy są prysznice na plaży, łagodny dostęp do morza

To określenie "najlepsza" to troche ryzykowne ale moim zdaniem zdecydowanie Baska a dokładniej jej część zwana ZAROK.
Widoki super ale jest jeden minus - lubi tam być dziki tłum.
Pryszniców nie szukałem ale w Basce na plaży 1 czy 2 widziałem.
kojote napisał(a):i czy zobaczę pierwszy raz w Chorwacji piasek? :D

Coś w stylu piasku zobaczysz tyle, że sam stwierdzisz, że na ten "piasek" to szkoda czasu :lol:
Widoki takie sobie i woda mętna przez piaszczyste dno.
Rejon Soline-Cizici rozległa "piaszczysta" plaża z płytkim dnem - moim zdaniem dobre dla dzieci do lat 3.
kojote napisał(a):2. Jaką dobrą knajpkę nie rujnującą portfel w mieście Krk polecacie?
3. Gdzie jest waszym znaniem najlepsza pizza i lody w mieście bo dzieciaki mi nie odpuszczą? :D

Ceny jak wszędzie - nic rewelacyjnego. Nie polece żadnego konkretnego lokalu bo za kuchnią chorwacka średnio przepadam - ale idź za węchem i cennikami przy wejściu i na bank trafisz w coś co Ci spasuje wzrokowo i cenowo.
Lody i pizza podobnie - czyli jak wszędzie nic (moim zdaniem) nie rzutowało na + czy -
kojote napisał(a):4. I ostatnie pytanie, może i głupie ale jakiej temperatury wody w morzu mogę się w lipcu spodziewać w Krku? :roll: przyzwyczaiłem się że powinno być 26C :)

Plaże w Baska, Soline-Cizici płytko przy brzegu wiec i woda bardzo ciepła. Jedyną róznicę na minus odczuwałem w Starej Basce - nieco chłodniej w wodzie niż gdzie indziej (jakieś prądy chłodniejszej wody) ale ta "zimnica" i tak przekracza 22 st.
kojote napisał(a):5. Czy są na wyspie jakieś trasy widokowe aby zrobić fajne foto?

Piesze czy samochodowe ?
Generalnie im bardziej na południe wyspy tym widoki piękniejsze - szczególnie trasa do Starej Baski, Baski i Vrbnik.
Jeżeli myślisz o trasach pieszych to są szlaki górskie na południu wyspy - linki do tras, stopień trudności i czasy przejścia są w moich postach na 1 i 2 stronie.

Poczytaj relację z Krk z ubiegłego roku może tam będzie coś wiecej: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=26022&highlight=
kojote
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojote » 12.03.2010 20:41

Piesze czy samochodowe ?

Dzięki za odpowiedź, Baśkę na pewno odwiedzę na razie skupiam się nad miastem Krk bo tam będę spędzał najwięcej czasu.

Oczywiście miałem na myśli wycieczki samochodowe, młodszy jeszcze za mały na jakieś dłuższe wypady piesze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.03.2010 20:57

Dobra i tania (oczywiście z umiarem) restauracja;

'FRANKOPAN''
Trg Sv. Kvirina 1, 51500 Krk
Tel/fax: 051 221 437

Zaraz za wieżą która widać z całego miasta i na wszystkich zdjeciach, wgłąb, po lewej.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.03.2010 21:19

Piotrek_B napisał(a):
kojote napisał(a):1. W którym miejscu miasta KRk jest najlepsza plaża. Tzn czy są prysznice na plaży, łagodny dostęp do morza

To określenie "najlepsza" to troche ryzykowne ale moim zdaniem zdecydowanie Baska a dokładniej jej część zwana ZAROK.


............... :D :D :D ( odpocznij trochę) :lol:
agata1404
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2010
Gdzie rozbić się z namiotem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata1404 » 17.07.2010 15:28

Ponieważ będę w Chorwacji 1 raz potrzebuje rady:)
Jedziemy w 4 osoby pod namiot ale nie wiemy jaki kemping wybrac?
Chcemy miec niedaleko do morza, ladne widoki, plażę, i w miare dobrą komunikację z resztą wyspy zeby wskoczyc w jakis prom/autobus i zobaczyc kilka miejsc i zeby do miasta bylo w miare niedaleko zeby zrobić zakupy/ wymienić pieniądze itd:)
Jesli ktoś zna coś godnego polecenia będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam:)
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010
Re: Gdzie rozbić się z namiotem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 17.07.2010 18:45

agata1404 napisał(a):Ponieważ będę w Chorwacji 1 raz potrzebuje rady:)
Jedziemy w 4 osoby pod namiot ale nie wiemy jaki kemping wybrac?
Chcemy miec niedaleko do morza, ladne widoki, plażę, i w miare dobrą komunikację z resztą wyspy zeby wskoczyc w jakis prom/autobus i zobaczyc kilka miejsc i zeby do miasta bylo w miare niedaleko zeby zrobić zakupy/ wymienić pieniądze itd:)
Jesli ktoś zna coś godnego polecenia będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam:)


To zależy co lubisz - naturę i ciszę, czy nieco wygody, jak to drugie to Zerknij na Solaris koło Szybenika...
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=27495&postdays=0&postorder=asc&start=45

sory, pytanie było o Krk..
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 06.01.2011 00:57

W tym roku chyba wybierzemy się na Krk. Bardzo proszę o namiary na sprawdzone fajne kwatery typu 2+2 lub 4 (2 szt. dorosłych + 2 szt. dzieci 3 i 6 lat). Najchętniej jakaś spokojna miejscowość, albo obrzeża większej.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Dzięki :-)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 06.01.2011 12:16

Nefer napisał(a):W tym roku chyba wybierzemy się na Krk. Bardzo proszę o namiary na sprawdzone fajne kwatery typu 2+2 lub 4 (2 szt. dorosłych + 2 szt. dzieci 3 i 6 lat). Najchętniej jakaś spokojna miejscowość, albo obrzeża większej.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Dzięki :-)

W 2010 roku byłem tutaj:
http://www.adrijan-krk.hr/adrijan/poland/index.htm
W lipcu płaciłem tam około 55 E / dzień wraz z klimatyzacją. Przytulnie, czyściutko, skromnie ale nowocześnie urządzone apartamenty. Dwa pokoje i aneks kuchenny, spokojnie zmieszczą się 4 osoby. Na obrzeżu miasta Krk, do centrum 10 minut spacerkiem.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 06.01.2011 13:32

podszywacz napisał(a):
Nefer napisał(a):W tym roku chyba wybierzemy się na Krk. Bardzo proszę o namiary na sprawdzone fajne kwatery typu 2+2 lub 4 (2 szt. dorosłych + 2 szt. dzieci 3 i 6 lat). Najchętniej jakaś spokojna miejscowość, albo obrzeża większej.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Dzięki :-)

W 2010 roku byłem tutaj:
http://www.adrijan-krk.hr/adrijan/poland/index.htm
W lipcu płaciłem tam około 55 E / dzień wraz z klimatyzacją. Przytulnie, czyściutko, skromnie ale nowocześnie urządzone apartamenty. Dwa pokoje i aneks kuchenny, spokojnie zmieszczą się 4 osoby. Na obrzeżu miasta Krk, do centrum 10 minut spacerkiem.

To nie jest dobra lokalizacja.
Proponuję po stronie przeciwnej tzn. tam gdzie mieszczą się hotele (np. hotel Drazica).
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 06.01.2011 14:35

Polecam kiedyś tam wrócę :)
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=28829&highlight=vrbnik

Krk - bardzo mała starówka (rozczarowanie) , mało sklepików, śmierdzący port paliwem ( stacja), plaża taka sobie
Baśka - podoba mi się , lubię tłumy jak na Marszałkowskiej :)
Malińska - plaża nieciekawa, brak typowej starówki[/url]
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 06.01.2011 17:17

witam byłem na krk i polecam Baśkę,mieszkałem na obrzeżach baśki a dokładniej w jurandvorze małej miejscowości graniczącej z Baśką.do plaży nie daleko spacerkiem 10min.spokój i cisza rewelacja po prostu.a co do namiarów to my jechaliśmy w ciemno we wrześniu poszliśmy to agencji turystycznej na Krajla Zwonimira i tam bez problemu znalezliśmy lokum,dodam że nie drogie :D wiem że gospodarz nazywał się Jandro Dumitrowicz,i tak na koniec jeszcze raz polecę baśkę bo jest godna uwagi :D urlop tam był dla mnie niezapomniany.we wrześniu mam zamiar tam wrócić i zamieszkać w tym samym miejscu :lol: pozdro
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 06.01.2011 18:06

Bahama napisał(a):Krk - bardzo mała starówka (rozczarowanie) , mało sklepików, śmierdzący port paliwem ( stacja), plaża taka sobie
Baśka - podoba mi się , lubię tłumy jak na Marszałkowskiej :)
Malińska - plaża nieciekawa, brak typowej starówki[/url]

Bahama ...... Ty byłes w KRK-u :?: 8O
Starówka - czy mała czy duża to rzecz względna. Moim zdaniem jest wystarczająca.
Sklepików brak 8O ..... toż tam sklepik na sklepiku :!:
Port śmierdzi paliwem ..... nooooooo, to pierwszy raz słyszę i zaręczam,że absolutnie nie.
Plaża ..... typowej plaży ( w naszym rozumieniu) to tam raczej brak. Są namiastki żwirowej. Oczywiście plaża skałkowa jest jak najbardziej i to całkiem fajna. Mam na myśli część wschodnią. Część po stronie kempingu .... nie polecam.

Wniosek nr 1. ..... wjechałeś do miasteczka od strony północnej "z góry", zatrzymałeś się przy porcie zaraz na początku tj. przy stacji paliw (być może tankowałeś i stąd ten smród Ci pozostał).

Wniosek nr 2. ...... tak to jest z opisem i opinią jak się "zalicza" dany rejon.
Ja na KRK jeżdzę od długich lat i zatrzymuję się w samym KRK w części wschodniej tj. po stronie hoteli.

ps. Vrbnik opisałeś zgodnie ze stanem faktycznym i możesz sprawdzić, że zastrzeżeń nie miałem.
pzdr.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 06.01.2011 19:38

woka napisał(a):
Wniosek nr 2. ...... tak to jest z opisem i opinią jak się "zalicza" dany rejon.
Ja na KRK jeżdzę od długich lat i zatrzymuję się w samym KRK w części wschodniej tj. po stronie hoteli.

ps. Vrbnik opisałeś zgodnie ze stanem faktycznym i możesz sprawdzić, że zastrzeżeń nie miałem.
pzdr.



No przecież na forum wszyscy pisza o swoich odczuciach i to nic osobistego.
Wyspę Krk zaliczałem w lipcu 2010 przez cały tydzień. O tym , że jestem zdziwiony tym , ze ludzie pisza o wyższości stolicy wyspy nad innymi miastami pisałem już nie raz..

Byłem w mieście Krk 3 razy. Raz na cały dzień, dwa razy zakupy w Konzumie (chyba dwa jedyne na wyspie)

Wjechałem na ten parking koło PKS-u i od razu wszedłem na śmierdzącą stację benzynową dla kutrów...

Przedszedłem miasteczko wzdłuż wybrzeża od portu do zatoki z murami i twierdzą obronną. Wchodziłem w głąb. Wydawało mi się, że starówka będzie większa, a tam kilka uliczek i stosunkowo mało sklepów w porównaniu np. z Baśką.

Potem przez kilka godzin zaliczałem plażę w mieście. No ale tam popływać to się za bardzo przy brzegu (jeśli chodzi o dzieci) nie da. Co chwilę waliłem z córką kolanami w jakies kamienie olbrzymie na dnie. Dopiero daleko da się popływać.

Ogólnie jedno z najmniej ciekawych chorwackich miasteczek jakie widziałem.

Jak czytam achy i ochy nad Krkiem to zdziwiony jestem ... Może czegoś tam nie dostrzegłem.

PS. No jeszcze raz obejrzałem sobie Krk w Google Earth z lotu ptaka i niczego raczej w tym miasteczku nie pominąłem...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 06.01.2011 21:35

Bahama napisał(a):Wjechałem na ten parking koło PKS-u i od razu wszedłem na śmierdzącą stację benzynową dla kutrów...

A jednak .... tak myślałem. :wink:
Nalezało wjechac na całkiem inny parking, z drugiej strony miasta, od strony .... Vrbnika ( trudny do zlokalizowania ponieważ każdy raczej myśli, że to wąska ślepa dróżka - jednak na końcu jest całkiem spory parking ). :lol: lub jechać dalej w okolice Głównej Poczty ........... (widzisz teraz wyższość stałego bywalca)
Bahama napisał(a): ...kilka uliczek i stosunkowo mało sklepów w porównaniu np. z Baśką.

Absolutnie nieprawda. :!: Jakbyś napisał odwrotnie - to tak.
Bahama napisał(a):Potem przez kilka godzin zaliczałem plażę w mieście. No ale tam popływać to się za bardzo przy brzegu (jeśli chodzi o dzieci) nie da. Co chwilę waliłem z córką kolanami w jakies kamienie olbrzymie na dnie. Dopiero daleko da się popływać.

Zapewne pływałeś po stronie kempingu. :lol: .....
Należało jadąc z Vrbnika (od strony Punatu) wjechać w pierwszą drogę na KRK i po przejechaniu 1,5-2 km na rozwidleniu skręcić w kierunku hoteli (Drazica, Bor, Tamaris). To tutaj są najlepsze miejsca do pływania :!: W tej części zawsze proponuję szukać lokum do spania. ( jakbyś nie robił zakupów w Konzumie, zapewne skręciłbyś w tą pierwszą) :wink:

Można powiedzeć ....... widziałeś (moim zdaniem) najmniej atrakcyjną część KRK.
To, że Twoim zdaniem KRK jest małoatrakcyjny ...... przyjmuję do wiadomości. Jednemu to, drugiemu co innego i tak powinno być.

Twoim zdaniem Vrbnik jest super. Twoim. Moim zdaniem .... zawsze tam jestem ale tylko jestem kilka godzin i zmykam. Vrbnik, bardzo ładny (panorama) ale nie w moim guście. :( Dla mnie - za nudny i za malutki . Wolno mi :?: ..... wolno. :lol:

Utwierdzam się w przekonaniu ... że najlepiej jest znaleźć "swoje miejsce" i tam spędzać czas. Ja tak właśnie mam. Znam na całej wyspie "każdy kamień", wiem gdzie jaka woda, plaża .... gdzie jeżowce a gdzie ich nie ma, gdzie nie będąc na plaży FKK .... mam takie warunki jak FKK........
Ja nie byłem i widziałem ...... ja to znam.
Jednak, na to potrzeba kilku lat ( w tym samym miejscu) aby to odkryć.

pzdr.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyjazd na wyspe Krk - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone