Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WENECJA I VENETO w majowej pigułce

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2013 13:30

Hmm... na tym przytoczonym zdjęciu... też trochę jak gondola...
;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 13.05.2013 13:34

dołączam do grupy wspominaczy...
z radością.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.05.2013 13:55

Potter napisał(a):No nie wiem czy on w tej Gdyni był ... Ale powiedział, że tylko dlatego tę piękną maskę sprzedaje nam za 80 bo innym za 100 eurasków takie sprzedaje :roll: :lol: . Cóż było robić ... uwierzylismy i kupiliśmy 8) .
Następnym razem zapytam go o Ciebie ...



80 OIRO za maskę? Te z serii małych? (tak z 10 cm w poziomie i 20 cm w pionie)??

w '98 kupiłem ją za 5 Euro... wiem, wiem, wtedy były liry, ale za jakieś GROSZE :)

:lool: :sm:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.05.2013 14:06

tony montana napisał(a):80 OIRO za maskę? Te z serii małych? (tak z 10 cm w poziomie i 20 cm w pionie)??

w '98 kupiłem ją za 5 Euro... wiem, wiem, wtedy były liry, ale za jakieś GROSZE :)

:lool: :sm:

Nie kupiłeś jej bo wisi u nas w domku :P .
Nie wiem czy była warta swojej ceny (dla nas zdecydowanie tak :lol: ) ale została zrobiona na naszych oczach niemalże i cuuudownieee pachnie do dziś 8) .
Takie, które opisujesz kupiłam dla teściowej :wink: .
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 13.05.2013 17:13

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):Po prawej pokazuję moim zegar San Giacomo di Rialto podobno słynny z tego, ze jeszcze nigdy nie pokazał prawidłowej godziny ... :lol:


Ja chyba nie widziałam tego zegara 8O :evil: ,
nie ma rady, trza jechać :oczko_usmiech: .



A ja widziałem i polecam - jechać trzeba.

Czyżby szykowała się kolejna wyprawa? Jestem za i oczywiście zgłaszam swoją gotowość do uczestnictwa :mrgreen: :papa:

Super zdjęcia i milo jest powspominać znajome zakątki :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.05.2013 10:09

Potter,
ja już cały kubek kawy wypiłam ... :roll: :smo: .
czuszka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) czuszka » 14.05.2013 10:24

Wenecja w Twoim obiektywie prezentuje się wyjątkowo ładnie :-)
co prawda akurat za Wenecją nie przepadam ale Włochy zawsze są piękne i miło powspominać przed kolejnymi wakacjami.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.05.2013 10:39

Potter napisał(a):Czasem im zazdroszczę ... Mogą lecieć ...

... na upartego i to się da opanować ! ;)

Obrazek

pozdrawiam
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 14.05.2013 11:54

mariusz-w napisał(a):
Potter napisał(a):Czasem im zazdroszczę ... Mogą lecieć ...

... na upartego i to się da opanować ! ;)

Wiem, wiem ... Widziałam to w Twojej relacji. Może kiedyś ... Póki co sknerzę jeszcze na przejażdżkę gondolą, a co dopiero helikopterek :roll: :D .
mysza73 napisał(a):Potter,
ja już cały kubek kawy wypiłam ... :roll: :smo: .

Drugą se zrób :P . Ja tak musiałam :mrgreen: .

Idziemy dalej ...
Ależ ja się grzebię :roll: . Ciągle jeszcze piszę o pierwszym dniu. Chyba muszę zwiększyć tempo i wstawiać mniej zdjęć :oczko_usmiech: ...

Obieramy kierunek na most Ponte degli Scazi i nigdy nie wizytowaną przez nas dzielnicę Cannaregio.
Wcześniej nie bez przyjemności "błądzimy" po wąskich uliczkach. Na jednej z nich jakaś miejscowa kobiecinka drze się za mną "Aqua ! Aqua !".
"No, thanks !" - Odpowiadam jej przekonana, że chce nas poczestować wodą do picia.
Ta znowu "Aqua !, Aqua !". - Ki diabeł - myślę sobie. - Ale uparta !.
W tym momencie czuję jak ktoś zbyt mocno łapie mnie za ramię. To małżowina uratowała mnie przed niechybną kąpielą w jednym z kanałków. Kobieta najzwyczajniej w świecie ostrzegała mnie przed nieoczewiwanym zakończeniem dróżki ...

O tym, że powiedzenie "No, thanks" obecne było w różnych sytuacjach do końca pobytu wspominać nie muszę :oops: :roll: :mrgreen: .

Oto wspomniana kobietka ...

Obrazek

Jako, że rodzinka zdążyła już zgłodnieć zatrzymujemy się na bardzo urokliwym placyku obok kościoła S. Cassiano oczywiście na pizzę ...

Obrazek

Nie czekamy długo i gębusie młodzieży szczerzą się w uśmiechach na widok żarełka ...

Obrazek

Pizza jest pyszna. Zajadamy z apetytem, aż tu nagle 8O ..... Zagadka. Co Michał znalazł w swojej pizzy :lol: ?

Obrazek

Odpowiedzi można nadsyłać do najbliższych wakacji. Liczy się data stempla pocztowego. Dla zwycięzcy nagroda niespodzianka :wink: :mrgreen: .

Dla ułatwienia przytoczę dialog jaki w tym momencie nastąpił pomiędzy mną, a kelnerem:

On: - "Change ?"
Ja: - "I hope !"
:lol:

Nieźle nafaszerowani idziemy dalej ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mijamy dość ciekawe sklepy ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przechodzimy przez jakiś :D plac, na którym dzieciaki dzielnie grają w nogę (czy piłka im nie wpada czasem do wody ?) ...

Obrazek

Obrazek

Mąż nie wiem po co - chyba z czystej ciekawości - podejmuje negocjacje z gondolierem. Przed wyjazdem czytałam, że ceny przejażdżek ustalane są "odgórnie" przez odpowiedni urząd. W tym roku ma to być 90 euro. Jednak ostateczna cena jaką słyszy mąż to 60 euro po całkiem atrakcyjnej trasie. Więc już nie wiem do końca jak to jest z tymi gondolami ... :roll: :D .

Obrazek

W tej części ludków spotykamy nie za dużo ...

Obrazek

To zbliżamy to oddalamy się od Canale Grande ... Bardzo przyjemne jest takie błądzenie ...

Obrazek

Obrazek

Kiedy wreszcie docieramy do wspomnianego wcześniej mostu młodzież z nadzieją pyta czy to już koniec na dzisiaj...

Obrazek

:twisted:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.05.2013 11:58

Potter napisał(a):Odpowiedzi można nadsyłać do najbliższych wakacji. Liczy się data stempla pocztowego. Dla zwycięzcy nagroda niespodzianka :wink: :mrgreen: .


Podaj adres.



:wink: :papa:

Pozdrawiam
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 14.05.2013 12:08

Podaj odpowiedź :mrgreen: .
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.05.2013 12:12

Potter napisał(a): Póki co sknerzę jeszcze na przejażdżkę gondolą, a co dopiero helikopterek :roll: :D .

Helikopterek tańszy (od ceny oficjalnej) 8) ... a gondolę też sobie na razie odpuściliśmy.
Wolę spacer ... gondola ... no może kiedyś, na emeryturze ... jak siły (a głównie nogi) już zupełnie posłuszeństwa odmówią. ;) 8)

Potter napisał(a): Bardzo przyjemne jest takie błądzenie ...

... oj taaak 8)

pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 14.05.2013 12:19 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.05.2013 12:18

W tych bocznych uliczkach jest bardzo przyjemnie pusto 8O ,
suuuuuuper :mrgreen: .
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.05.2013 12:49

Potter napisał(a):Podaj odpowiedź :mrgreen: .


Tak na forum?
Nie chciałem innym podpowiadać.

Skoro nalegasz - ząb kucharza.

:mrgreen:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 14.05.2013 13:06

Blisko :lol: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WENECJA I VENETO w majowej pigułce - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone