Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WENECJA I VENETO w majowej pigułce

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 10.05.2013 08:11

Tak odnośnie Wenecji i gondol...
Ze słowem gondolier zawsze mi się kojarzy pewna zabawna historia z lat szkolnych, gdy na jakimś konkursie wiedzy o Europie padło pytanie o braci co jako pierwsi balon skonstruowali.
I ktoś wtedy na szybkiego wypalił: "Gondolier!"
A miało być Montgolfier (wymowa i brzmienie dość podobne!).

Prowadzący skomentował to następująco: "Ty chyba z balonem do gondoli wpadłeś chłopie!"
Ubaw z tego wszyscy mieli... :lol: :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.05.2013 08:29

Witam cieplutko wszystkich "nowych - starych" gości :papa: .
Postaram się nie ociągać, ale kolejna porcja fotek chyba dopiero w poniedziałek gdyż za chwilę "ulegam szkoleniu" :D w okolicach warszawskiej palmy :D (może ktoś w okolicy pracuje i na kawę mnie zaprosi bo szkolenie nudne się zapowiada :wink: ) .
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 10.05.2013 09:55

Potter napisał(a):Postaram się nie ociągać, ale kolejna porcja fotek chyba dopiero w poniedziałek ...

... mówi się trudno :? ... ciężko, ale wytrzymam ! 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2013 12:26

Jak zwykle spóźniona , czekam z utęsknieniem na ciąg dalszy. W Wenecji byłam latem 2002r - piękne miasto.
Polecam camp MIRAMARE w Punta Sabbioni (opcja nr 2) 10 min.piechotką od przystani z ładną plażyczką i o dziwo czystą wodą w morzu - mój mąż nurek amator powiedział ,że pod wodą są lepsze widoki niż w Chorwacji (okolice Makarskiej) :papa:
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 10.05.2013 12:35

Wspominam z Tobą i ja moje dwukrotne tam pobyty. Romantyczne miasto - mam nadzieję, że kiedys tam jeszcze wrócę. 8)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.05.2013 14:49

Miło mi, że jest tu coraz więcej Wspominaczy :papa: .

Jako, że udało mi się na chwilkę zerwać ze szkolenia przed "łykendem" wrzucę kilka zdjęć miejsca, które zawsze mnie zachwyca. Są to okolice pewnego mostku w drodze z S. Marco na Rialto ... :D

Jest tam śliczna restauracja (trattoria) do której postanowiliśmy kiedyś się wybrać (i tak było, ale o tym później ...) ...

Bywalcy z pewnością znają to miejsce ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... CDN :papa:

PS. walp odpiszę Ci szerzej wieczorem ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.05.2013 14:55

Też mam takie zdjęcie z tym czerwonym CZYMŚ
Obśmiewaliśmy je z Bejur i Anakinem w mojej relacyjce

prosz

Obrazek

:hut:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.05.2013 21:27

Trochę spóźniona, ale zaległości już nadrobione i czekam na ciąg dalszy :)
Pozdrawiam :D
camellio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) camellio » 10.05.2013 21:48

Przyłączam się :)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 12.05.2013 06:19

Powspominam zeszłoroczny wypad do tego magicznego miasta.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.05.2013 09:52

Wszystkim "nowym" w tym wątku - :papa: .

Idziemy dalej w stronę mostu Rialto. Ludzi coraz więcej, ciepło...

Obrazek

Obrazek

Młodzież korzysta z każdej okazji do posadzenia doopska :lol: . Cienka ta dzisiejsza młodzież :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wreszcie osiągamy nasz "cel pośredni" ...

Obrazek

Obrazek

Most jak most ... Zabytkowy ... Pierwszy przez kanał ... i takie tam ... Nic specjalnego :wink: .
Jednak widok z niego zawsze wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Canale Grande prezentuje się okazale. I jeszcze ten ruch na wodzie jak w południe na Marszałkowskiej w Warszawie :lol: ...

Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie mostu jest nieco luźniej ... ale tylko nieco ...

Obrazek

Schodząc z mostu po prawej stronie wchodzimy na chwilkę do naszego ulubionego sklepu z maskami. Swego czasu ucięliśmy sobie z jego właścicielem pogawędkę i dowiedzieliśmy się, że kiedyś , dawno, dawno temu odwiedził naszą polską Gdynię ...
W tym też sklepie kupiliśmy naszą pierwszą maskę (jedyne 80 euro 8O ), która wisi w domku na honorowym miejscu obok kominka. Uwielbiam zapach tego sklepu ...

Obrazek

W głębi wspomniany właściciel ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2013 12:17

Potter napisał(a):Idziemy dalej w stronę mostu Rialto. Ludzi coraz więcej

Cóż począć - to wada wielu miejsc pięknych, a łatwo dostępnych.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.05.2013 12:33

Potter napisał(a):Schodząc z mostu po prawej stronie wchodzimy na chwilkę do naszego ulubionego sklepu z maskami. Swego czasu ucięliśmy sobie z jego właścicielem pogawędkę i dowiedzieliśmy się, że kiedyś , dawno, dawno temu odwiedził naszą polską Gdynię ...


BUJAŁ ...
Nigdy go nie widziałem :) :evil: :roll: :lol:

To tak jak pewien Turek na targu mówił mi "Nazywam się Darek ..." :)

Tak, tak, a ja FRIEDRIŚ ;)

Urban legends panie ... czarna wołga...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.05.2013 13:11

No nie wiem czy on w tej Gdyni był ... Ale powiedział, że tylko dlatego tę piękną maskę sprzedaje nam za 80 bo innym za 100 eurasków takie sprzedaje :roll: :lol: . Cóż było robić ... uwierzylismy i kupiliśmy 8) .
Następnym razem zapytam go o Ciebie ...

Trzymając się trochę brzegu kanału podążamy dalej ...
Po prawej pokazuję moim zegar San Giacomo di Rialto podobno słynny z tego, ze jeszcze nigdy nie pokazał prawidłowej godziny ... :lol:

Obrazek

Nawet Japończycy się czasem męczą zwiedzaniem :wink: . Tylko czemu jako dywanik wykorzystują mapę Wenecji :evil: ...

Obrazek

No ten tu garbus to mógłby być zmęczony ... ale Japończycy ?

Obrazek

Po tej stronie mostu jest zdecydowanie spokojniej ...

Obrazek

Czasem im zazdroszczę ... Mogą lecieć gdzie chcą i zwiedzać co dusza zapragnie ...

Obrazek

Nie tylko Japończyków męczy nadmiar wrażeń :lol: ...

Obrazek

To chyba jakaś miejscowa tradycja :wink: . Nie chcąc wyjść na gbura ja również się jej podporządkowuję ...

Obrazek

Jest już po południu. Z obecnego w tym miejscu targu pozostają nędzne resztki. Może to i lepiej ... Nie kusi :mrgreen: ...

Obrazek

Pięknie tu Panie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zmęczenie i nas dopada ... Przysiadamy na chwilę ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za długo nie odpoczywamy ... Szkoda czasu (chociaż niektórzy sądzą inaczej :wink: ) ...

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.05.2013 13:25

Potter napisał(a):Po prawej pokazuję moim zegar San Giacomo di Rialto podobno słynny z tego, ze jeszcze nigdy nie pokazał prawidłowej godziny ... :lol:

Obrazek


Ja chyba nie widziałam tego zegara 8O :evil: ,
nie ma rady, trza jechać :oczko_usmiech: .


Potter napisał(a):To chyba jakaś miejscowa tradycja :wink: . Nie chcąc wyjść na gbura ja również się jej podporządkowuję ...

Obrazek


Widzę koło Ciebie trochę miejsca, mogę się przyłączyć :smo: .


Jeszcze jednego LUDKA chyba mi brakuje :? :wink: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WENECJA I VENETO w majowej pigułce - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone