Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WENECJA I VENETO w majowej pigułce

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
WENECJA I VENETO w majowej pigułce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.05.2013 10:20

No to zaczynam ...
Pomysł, żeby w majówkę 2013 wybrać się do Wenecji pojawił się kilka miesięcy temu, kiedy otrzymaliśmy ciekawą, naszym zdaniem, ofertę z jednego z campingów.
W Wenecji byliśmy już (albo raczej dopiero :lol: ) 2 razy.
Za pierwszym razem była to kilkugodzinna wycieczka z Istrii, za drugim jeden dzień w drodze do Igrane.
Za każdym razem było to za mało :mrgreen: .

Jak pewnie większość z Was wie najbardziej popularnymi metodami zwiedzania Wenecji w ciągu kilku dni jest zakotwiczenie gdzieś przed Wenecją (np. w hotelu Roy w Treviso - prawda Mysza ? 8) ) i dojazd komunikacją miejską lub samochodem (parking całodobowy 28 euro) do Piazzale Roma, albo zamieszkanie na cypelku i "dopływanie" do Wenecji komunikacją miejską czyli tramwajami wodnymi z Punta Sabbioni (tę metodę doradzał nam swego czasu chyba największy autorytet odnośnie Wenecji na tym forum czyli mariusz w).
Podobnie jak poprzednim razem zdecydowaliśmy się na opcję nr 2 czyli camping w Cavalino Treporti.

Do wyjazdu namówiliśmy również naszych znajomych, tak więc skład ekipy przedstawiał się następująco: ja z małżowiną :D , syn Michał, bratanica męża Justyna (córka nasza oczywiście nie chciała z nami jechać i powiedziała, że ona chętnie węźmie te pieniądze, które mieliśmy na nią przeznaczyć :evil: ), znajowi w liczbie sztuk 5 (on, ona, ich 12 letnia córka Ania i syn z narzeczoną).

Wyjazd zaplanowaliśmy tradycyjnie na naszą ulubioną godzinę 4.30 dnia 27 kwietnia w sobotę.
Wyjechaliśmy o 4.56 :lol: - więc całkiem nieźle.

Podróż przebiegała bez przeszkód z drobnymi przystankami na żarełko i wsparcie dla autka.

Śniadanko w Czechach ...

Obrazek

Po ok. 14,5 godz. podróży zameldowaliśmy się na miejscu.
Jako, że spodziewaliśmy się dojazdu na miejsce w późnych godzinach wieczornych, ustaliłam z panią Eleną :D , że klucz będzie na nas czekał w umówionym miejscu, a zameldujemy się rano.
Na szczęście przyjechaliśmy 40 min. przed zamknięciem recepcji czyli ok. 19.20. Piszę na szczęście bo pani Elena rozpoznając w nas stałych klientów :lol: zaproponowała nam zamianę domku na większy po atrakcyjnej cenie.
Po obejrzeniu obydwu lokalizacji zdecydowaliśmy się skorzystać z tej oferty ...

No ale dosyć już tego pisania czas na zdjęcia.

W niedzielę rano zgodnie z planem udaliśmy się na przystań w Punta Sabbioni i po zostawieniu autka na parkingu (5 euro/dzień) zakupiliśmy stosowne bilety i bezpośrednią linią nr 15 po ok. 30 min. dopłynęliśmy do przystanku S. Zaccaria.

Wenecja jeszcze daleko ...

Obrazek

... i zupełnie blisko :D .

Obrazek

Obrazek

Zgodnie z planem podążamy w kierunku pkt-ów obowiązkowych czyli Placu Św. Marka. Chętnie darowałabym sobie tego typu miejsca, ale bratanica jest po raz pierwszy nie tylko w Wenecji ale w ogóle we Włoszech i wypada ją tam zaprowadzić ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na mostkach co jakiś czas pojawiają się carabinieri skutecznie odstraszając "profejonalnych" przedstawicieli światowej marki firm oferujących "oryginalne" produkty takich marek jak Prada, Louis Vuitton czy Ray Ban ... :wink: :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gondolierzy jak zwykle zapracowani ...

Obrazek

Obrazek

Po drodze mijamy kolejny "top" pkt. czyli Most wcale nie miłosnych Westchnień :lol: .

Obrazek

Ten tłum odstrasza ... Nie zapominam jednak, że sama go tworzę ... :?

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.05.2013 10:41

Pierwsza :mrgreen: .

Wenecja :hearts: ,
miło powspominać :P .
Ostatnio edytowano 09.05.2013 10:49 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 09.05.2013 10:42

Właśnie szykuję materiały pod kątem Wenecji, czytam, oglądam :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2013 11:08

Moje pierwsze miasto zobaczone za "żelazną kurtyną". :)
Z wielką frajdą towarzyszyłem w zwiedzaniu Mariuszowi, chętnie przyłączę się i do Ciebie.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2013 11:13

Też byłem dwa razy i też po łebkach - raz jeden dzień w 1998, drugi w 2010 na parę godzin

więc .... popatrzę..

:papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.05.2013 11:15

Potter, ja już nie nadążam za Twoimi wyjazdami. :) :mrgreen: :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.05.2013 11:20

Potter napisał(a):Śniadanko w Czechach ...


:twisted:

Ale Wenecja o tej porze roku cool.
Najczęściej widywana w styczniu lub lutym... :wink:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.05.2013 11:54

Potter napisał(a):No to zaczynam ...

... no to jestem ! 8)

Potter napisał(a):W Wenecji byliśmy już (albo raczej dopiero :lol: ) 2 razy.

... my ciut więcej razy, a czas pobytu można już liczyć w tygodnie ... a to i tak nam mało i mało ! 8)

Potter napisał(a): albo zamieszkanie na cypelku i "dopływanie" do Wenecji komunikacją miejską czyli tramwajami wodnymi z Punta Sabbioni (tę metodę doradzał nam swego czasu ................... mariusz w).

... :oops: ...

Potter napisał(a):Podobnie jak poprzednim razem zdecydowaliśmy się na opcję nr 2 czyli camping w Cavalino Treporti.

... i super !

Ooo ! ... Ponte dei Sospiri już bez reklam ! :)

pozdrawiam 8)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.05.2013 12:12

mysza73 napisał(a):Pierwsza :mrgreen:

No jakżeby mogło być inaczej :D .

Franz napisał(a):Z wielką frajdą towarzyszyłem w zwiedzaniu Mariuszowi, chętnie przyłączę się i do Ciebie.

Nie żebym kokietowała, ale rzetelności informacji i jakości zdjęć w relacjach mariusza-w nijak nie dorastam, ale może da się wytrzymać ...
tony montana napisał(a):Też byłem dwa razy i też po łebkach - raz jeden dzień w 1998, drugi w 2010 na parę godzin

więc .... popatrzę..

Miło mi ... 8)
Fatamorgana napisał(a):Potter, ja już nie nadążam za Twoimi wyjazdami. :) :mrgreen: :lol:

Teraz będzie dłuuuga przerwa :( . A mogło być tak pięknie ... Boże Ciało już było zaplanowane :) .
Ale mężowi jakiś minus na koncie przeszkadza :evil: .

FUX napisał(a):Ale Wenecja o tej porze roku cool.
Najczęściej widywana w styczniu lub lutym... :wink:


Potwierdzam :papa:

Witam Was wszystkich serdecznie ! Coś w tym jest, ze im więcej osób zaznacza swój ślad tym chętniej się pisze :lol: (prawda Tony :wink: :lol: ).

Ide dalej i czasami trochę się cofam :roll: . Z góry przepraszam za lekki bałaganik jaki z pewnością pojawi się w zdjęciach. Wrzucam raz z jednego raz z drugiego aparatu i trochę mogą dostawać "fazy" czasowej ...
Jak np. teraz "wróciłam" z placu św. Marka cyknąć nabrzeże i Most Westchnień z dołu ... :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na placu zawsze coś jest remontowane ...

Obrazek

Obrazek

Z niecierpliwością lukam już w boczne uliczki coby w nie czmychnąć i uciec od tego tłumu ...

Obrazek

Ale wypada jeszcze odwiedzić Most Rialto ...

Obrazek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.05.2013 12:14

mariusz-w napisał(a):
Potter napisał(a):No to zaczynam ...

... no to jestem ! 8)


Witam szczególnie ciepło :D .
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.05.2013 12:24

Potter napisał(a):
mariusz-w napisał(a):
Potter napisał(a):No to zaczynam ...

... no to jestem ! 8)


Witam szczególnie ciepło :D .

Miło mi ogromnie ! 8)


... ach ... patrzę ... i patrzę ... i napatrzyć się nie mogę ! :)
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 09.05.2013 12:56

Uwielbiam Wenecję,
kocham "szwędać " się po jej uliczkach od rana do nocy.
byliśmy wiele razy,
w tym parę razy podczas pobytu na pobliskim campie Ca'Savio.
Chętnie obejrzę Twoje ujęcia.
Ostatnio edytowano 09.05.2013 18:26 przez -Katka-, łącznie edytowano 1 raz
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 09.05.2013 17:16

Potter, pozwolisz, że i ja się przysiądę i powspominam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.05.2013 20:20

Miło przypomnieć sobie Wenecję, w której byłam dawno temu i tylko przejazdem.

Chętnie połknę Twoją pigułkę, Potter :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.05.2013 21:09

Wenecji nigdy dość 8)

Tak mówią . . .


. . . i ja im wierzę :) , i czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WENECJA I VENETO w majowej pigułce
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone