Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry - droga 86 końcówka autostrada M70

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MateuszS
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 07.06.2006
Węgry - droga 86 końcówka autostrada M70

Nieprzeczytany postnapisał(a) MateuszS » 26.04.2012 13:26

Witam,
Może ktoś podpowie w którym miejscu zjechać z drogi 86 aby wjechac na kawałek bezpłatnej autostrady węgierskiej i nią dojechać do autostrady chorwackiej.
No i czy na pewno węgierska autostrada (M70) jest bezpłatna bo z map google wynika że nie, a na mapach węgierskich (operator autostrad hungarian motorways) nie widać tego - według nich M70 jest bezpłatna.
Pozdrawiam
MS
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 26.04.2012 17:36

Chyba najwygodniej będzie wjechać do Slo, jechać na Dolga Vas, Lendavę, Tomyiszentmiklosz (H).
M70 jest bezpłatna do 3,5t. Bezpośrednio dojedziesz nią do M7.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 26.04.2012 19:14

MateuszS
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MateuszS » 27.04.2012 13:06

demi-duox napisał(a):Chyba najwygodniej będzie wjechać do Slo, jechać na Dolga Vas, Lendavę, Tomyiszentmiklosz (H).
M70 jest bezpłatna do 3,5t. Bezpośrednio dojedziesz nią do M7.

Ale czy ten kawałek M7 do granicy z HR wymaga winiety?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.04.2012 14:03

Nie, ten odcinek dla osobówek jest bezpłatny.
KB
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KB » 27.04.2012 20:53

Rysio napisał(a):Nie, ten odcinek dla osobówek jest bezpłatny.

kolego podaj link do żródeł że odcinek M7 od rozjazdu z M70(zjazd232) do granicy HR jest bezpłatny.(M70 do granicy SLO )oczywiście jest bezpłatny.
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 28.04.2012 07:19

KB
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KB » 28.04.2012 09:50

Krisku napisał(a):Witam.
Może to będzie przydatne.
http://www.motorway.hu/02Ematrica/03DijmentesSzakaszok

przydatne -dzięki
KB
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KB » 28.04.2012 09:56

KB napisał(a):
Rysio napisał(a):Nie, ten odcinek dla osobówek jest bezpłatny.

kolego podaj link do żródeł że odcinek M7 od rozjazdu z M70(zjazd232) do granicy HR jest bezpłatny.(M70 do granicy SLO )oczywiście jest bezpłatny.

The M70 between the M7 and the country border
dalej M7 do granicy czy do zjazdu zM70.Opisane są nr zjazdów 0 i 19.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.04.2012 21:04

KB napisał(a):
Rysio napisał(a):Nie, ten odcinek dla osobówek jest bezpłatny.

kolego podaj link do żródeł że odcinek M7 od rozjazdu z M70(zjazd232) do granicy HR jest bezpłatny.(M70 do granicy SLO )oczywiście jest bezpłatny.


Moje doświadczenie z dziesięciokrotnego przejazdu wystarczy ? :wink:
MateuszS
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MateuszS » 28.04.2012 22:23

Rysio napisał(a):Nie, ten odcinek dla osobówek jest bezpłatny.

Dziękuje za informacje.
Wczoraj przetrenowałem drogę osobiście. I jest bazpłatny, ale oznakowanie jest kijowe i wprowadza w błąd i stresy (mieszkam w Gliwicach, mamy węzły autostradowe, jeżdże autostradami ale tam oznakowanie jest naprawdę kiepskie).
Więc jest tak.

Wjeżdżam od strony granicy Słoweńskiej na M70 i jest znak winieta dla samochodów +3,5tony.

Jadę więc spokojnie w stonę M7 Lentye.

Dojeżdżam do węzła w Lentye i jest znak: Lentye - zoll dla samochodów ciężarowych w prawo - prosto Budapest i HR - Matrica wymaga (napisany kierunek i obrazek winiety).

Zjechałem więc w prawo bo winiety nie miałem - na granicy dowiedziałem się że granica na zwykłej drodze (stara 7) tylko dla obywateli Węgier i Chorwacji.

Węgier skierował mnie spowrotem na węzeł autostradowy (nie spodziewałem się że mam wrócić na węzeł z którego zjechałem, więc pobłądziłem troche w Lentye). Wracając na węzeł też oznakowanie nie za bardzo - duża tablica na kierunek Lubljana, duża tablica na kierunek Budapest - matrica, a w środku mała tablica HR.

Ale rzeczywiście wjazd na M70 i dojazd do przejścia granicznego autostradowego jest bezpłaty (innego przejścia niż autostradowe tam nie ma dla nas)

Pozdrawiam

MS
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 29.04.2012 00:10

MateuszS napisał(a):Ale rzeczywiście wjazd na M70 i dojazd do przejścia granicznego autostradowego jest bezpłaty (innego przejścia niż autostradowe tam nie ma dla nas)

A skąd wiesz, że bezpłatny? To, że przejechałeś nim bez winiety, to jeszcze nie znaczy, że bezpłatny :-)

Pytam, bo miałem taki sam plan, jak Twój, czyli w Letenye przejście graniczne dla ciężarówek. W zeszłym roku tak właśnie jechałem. Być może w lipcu jest ono czynne również i dla autek <3,5t...

A pytam o ten bezpłatny kawałek, bo tutaj: http://motorway.hu/02Ematrica/03DijmentesSzakaszok jest dokładny wykaz bezpłatnych odcinków autostrad na Węgrzech i nie ma żadnej wzmianki, jakoby odcinek M7 pomiędzy granicą, a węzłem z M70 był bezpłatny.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 29.04.2012 00:18

Nie znam węgierskiego ale ten pomarańczowy kolor sugeruje bezpłatny przejazd dla kategorii D1 tak jak z Rajki do Mosonmagyarovar a ten jest na 100% bezpłatny dla D1. Tablice z oznaczeniem winietek oznaczają ogólnie że droga jest płatna jednak poszczególne odcinki są bezpłatne dla D1
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 29.04.2012 00:23

Na górze strony masz przełącznik na angielski, a poniżej jest tabelka zatytułowana: "Vehicles in category D1 can use the following expressway roads for free:".
I w tej tabelce jeśli chodzi o autostradę M7 są tylko 2 bezpłatne odcinki: Budapeszt-Erd i koło Szekesfehervar.

I tutaj: http://intermap.aak.hu/Sitecontent/Map/ ... px?lang=en po wkliknięciu "free motorway sections" także widać, że M7 od węzła z M70 do granicy jest niestety płatna.
KB
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KB » 29.04.2012 11:17

Rysio napisał(a):
KB napisał(a):
Rysio napisał(a):Nie, ten odcinek dla osobówek jest bezpłatny.

kolego podaj link do żródeł że odcinek M7 od rozjazdu z M70(zjazd232) do granicy HR jest bezpłatny.(M70 do granicy SLO )oczywiście jest bezpłatny.


Moje doświadczenie z dziesięciokrotnego przejazdu wystarczy ?

:wink:

niekoniecznie
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Węgry - droga 86 końcówka autostrada M70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone