Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry - droga 86 końcówka autostrada M70

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 29.04.2012 12:59

Nie wątpię ,że potraficie używać szukajki ale jest sporo tematów do przeglądnięcia. klik,klik, klik , klik , klik , klik , klik , klik
Tyle osób chyba się nie myli w kwestii darmowego przejazdu.Zrobicie jak chcecie- nikt z tych ludzi nie dostał mandatu za brak winiety.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 29.04.2012 22:34

Iggy napisał(a):Na górze strony masz przełącznik na angielski, a poniżej jest tabelka zatytułowana: "Vehicles in category D1 can use the following expressway roads for free:".
I w tej tabelce jeśli chodzi o autostradę M7 są tylko 2 bezpłatne odcinki: Budapeszt-Erd i koło Szekesfehervar.

I tutaj: http://intermap.aak.hu/Sitecontent/Map/ ... px?lang=en po wkliknięciu "free motorway sections" także widać, że M7 od węzła z M70 do granicy jest niestety płatna.


Panowie Super kombinujecie ....
Wystarczy kliknąć na język polski i wszystko jasne... :D

Ten odcinek dla osobowych jest :arrow: bezpłatny...

http://motorway.hu/Root/Autopalya-HU/Le ... ENGYEL.pdf
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 30.04.2012 07:43

fotograf123 napisał(a): anowie Super kombinujecie ....
Wystarczy kliknąć na język polski i wszystko jasne... :D

Ten odcinek dla osobowych jest :arrow: bezpłatny...

http://motorway.hu/Root/Autopalya-HU/Le ... ENGYEL.pdf


Pisząc "ten odcinek" miałeś na myśli, który?
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 30.04.2012 08:06

Wynika, że jest płatny:
Nie ma go w tabelce jako bezpłatny oraz na mapie gugla jest oznaczony jako płatny.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.04.2012 08:41

KB napisał(a):
Rysio napisał(a):
KB napisał(a):
Rysio napisał(a):Nie, ten odcinek dla osobówek jest bezpłatny.

kolego podaj link do żródeł że odcinek M7 od rozjazdu z M70(zjazd232) do granicy HR jest bezpłatny.(M70 do granicy SLO )oczywiście jest bezpłatny.


Moje doświadczenie z dziesięciokrotnego przejazdu wystarczy ?

:wink:

niekoniecznie


No to kup sobie winietę. Węgrzy się ucieszą :sm:
KB
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KB » 30.04.2012 09:29

Rysio napisał(a):
KB napisał(a):
Rysio napisał(a):
KB napisał(a):
Rysio napisał(a):Nie, ten odcinek dla osobówek jest bezpłatny.

kolego podaj link do żródeł że odcinek M7 od rozjazdu z M70(zjazd232) do granicy HR jest bezpłatny.(M70 do granicy SLO )oczywiście jest bezpłatny.


Moje doświadczenie z dziesięciokrotnego przejazdu wystarczy ?

:wink:

niekoniecznie


No to kup sobie winietę. Węgrzy się ucieszą :sm:

nie-pojadę przez przez Mursko Sredisce(moje doświadczeniez 18-sto krotnego przejazdu).
a tak na marginesie mapa interaktywna rozwiewa chyba nasze wątpliwości.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.04.2012 10:13

Rozwiewa w całości, szkoda że nikt nie dopisał na mapie że powyżej 3,5t., ale przez Mursko też można więc dla niewiernych jest alternatywa :wink:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 30.04.2012 19:45

fotograf123 napisał(a):Ten odcinek dla osobowych jest :arrow: bezpłatny...

Może ja jestem jakiś niedowidzący, ale za cholerę z Twojego linka nie mogę wywnioskować, że ten odcinek jest za free. Wychodzi mi, jak wół, że M7 do granicy jest płatna i kropka.

Może ze znaków na samej autostradzie wynika coś innego, ale patrząc na informacje dostępne pod tymi wszystkimi linkami w żaden sposób nie mogę tego wydedukować.

Jeśli więc Ty jakoś to widzisz, to pokaż mi, jak krowie na miedzy, w którym miejscu jest to pokazane. Najlepiej przy użyciu print-screena :oops:
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 02.05.2012 10:02

Iggy napisał(a):
fotograf123 napisał(a):Ten odcinek dla osobowych jest :arrow: bezpłatny...

Może ja jestem jakiś niedowidzący, ale za cholerę z Twojego linka nie mogę wywnioskować, że ten odcinek jest za free. Wychodzi mi, jak wół, że M7 do granicy jest płatna i kropka.

Może ze znaków na samej autostradzie wynika coś innego, ale patrząc na informacje dostępne pod tymi wszystkimi linkami w żaden sposób nie mogę tego wydedukować.

Jeśli więc Ty jakoś to widzisz, to pokaż mi, jak krowie na miedzy, w którym miejscu jest to pokazane. Najlepiej przy użyciu print-screena :oops:


M7 jest płatna....

Aby ją ominąć ,w Kormend odbijamy na Zalaegerszeg , Nagykanizsa . Na rondzie w Nagykanizsa kierujesz się na Bescehely ; kierunek na Letenye zaprowadzi Cię na autocestę, a tam trzeba winietkę .Jedziesz starą drogą na Letenye przez Bescehely i dojezdżasz do przejścia granicznego (starego ) . Dalej wjeżdżasz na chorwacką autostradę.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 02.05.2012 20:06

Jacynty napisał(a):M7 jest płatna....

Tak mi się właśnie zdawało :-)
Ominąć ją jadąc od wschodu to nie problem. Gorzej, jak się jedzie z północy autostradą M70, a przejście graniczne (to ciężarowe) w Letenye jest nieczynne.
tosiko
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tosiko » 03.05.2012 06:14

Witam.
W tym watku prosze otworzyc te mape i tam jest widac platne autostrady dla samochodu osobowego we wegrach.

http://www.dalnicni-znamky.com/pl/wegry.html
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 03.05.2012 10:22

O, tutaj to widać :-)
Dzięki!
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 04.05.2012 20:47

poniżej mail jaki otrzymałem - (czerwiec 2011)
może rozwiać pewne wątpliwości, chyba że w tym roku coś się zmieniło

In response to your e-mail written to our Company, we would like to inform you as follows.

The use of toll expressways and national primary roads in Hungary is regulated by Ministry of Economy and Transport amended decree no. 36/2007. (III. 26.) on the tolls to be paid on motorways, expressways and main roads (“Toll Regulation”), and Ministry of Economy and Transport decree no. 37/2007. (III. 26.) on toll motorways, roadways and primary roads (“Decree”).

We inform you, M70 expressway between M7 motorway and the border (marker number: 0 - 19) may be used free of charge for vehicles in category D1, but vehicles in categories D2, D3 and D4 are subject to a toll.

Detailed informaions about the toll and toll free sections are available at:

http://www.motorway.hu/02Ematrica/02DijmentesSzakaszok

További balesetmentes közlekedést kívánunk!

Yours sincerely:
ÁAK Zrt.

Customer Service

Állami Autópálya Kezelő zrt.
Díjszedési és Ügyfélkapcsolati Igazgatóság
Call Center
www.autopalya.hu
Ostatnio edytowano 04.05.2012 20:54 przez stary_jac, łącznie edytowano 1 raz
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 04.05.2012 20:51

zapomniałem dodać wcale nie musisz jechać na stare przejście
(szczerze to nawet nie wiem jak tam się jedzie)
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 04.05.2012 23:42

stary_jac napisał(a):zapomniałem dodać wcale nie musisz jechać na stare przejście

Hehe :-) To zależy...
W zeszłym roku musiałem, bo tam był planowany postój i tankowanie na stacji INA.
W tym roku rzeczywiście być może nie będę musiał, a poza tym jedna z mapek wyżej mówi, że faktycznie M7 do granicy od węzła z M70 jest bezpłatna, więc problem upadł.

Zresztą w tym roku skłaniam się i tak do jazdy "86" przez Węgry i potem przez Lendavę w Słowenii, a zatem myślę całkowicie ominąć Letenye. Niemniej ostateczna decyzja zapadnie po zapoznaniu się z opiniami o tej drodze tutaj na forum pisanymi przez Cromaniaków powracających z Chorwacji :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Węgry - droga 86 końcówka autostrada M70 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone