Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wakacje na Istrii

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barbra
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2006
wakacje na Istrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbra » 28.01.2006 20:49

witam po raz pierwszy na forum, nikt nie pisze o wakacjach na Istrii, jestem fanka Chorwacji, byłam już pięć razy, trzy razy na Istrii w Savudrii, piękny kemping, dużo miejsca, niedaleko Umagu, jak macie jakies pytania , chętnie odpowiem, ale w tym roku chcę jechać w okolice Vodic, moze ktoś zna fajny kamping, tylko nie tzw. półki
mi29
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.11.2005
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) mi29 » 28.01.2006 21:06

Wreszcie ktoś kto był na Istrii.Już przez chwilę wydawało mi się ze nie wypada tam jeżdzić .Wszelkie informacje co można zwiedzić poza miejscowościami w których będziemy mieszkać tj.Poreć i Rovinj są dla nas bardzo cenne.Nie należymy do gatunku plażowiczów.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.01.2006 21:30

Poza tymi, w których będziecie miszkać to:
Pula, Hum, Opatija i na Kastav koło Rijeki możecie podskoczyć (sama Rijeka też może być, ale raczej wzgórze Trsat), polecam małe miasteczko Lovran, Motovun, Limski kanal, Vodnjan, Park Narodowy Brijuni... ;)

Pomyślcie o wybraniu się dalej - na wyspę Krk, Rab czy Cres.

Plumek
barbra
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbra » 28.01.2006 21:56

umag fajne miasteczko, porec tez fajne, mozna jechac na slowenie do porto roz, mozna tez do wenecji bo blisko, :P
barbra
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbra » 28.01.2006 21:57

pula, mozna tez tam zobaczyc amfiteatr, a rovinij to taka mala wenecja, wycieczki na fiszpiknik , istria jest cudowna
barbra
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbra » 28.01.2006 22:00

mi 29 czy po raz pieerwszy jedziesz na Istrię :lol:
mi29
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.11.2005
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) mi29 » 28.01.2006 22:23

barbra napisał(a):mi 29 czy po raz pieerwszy jedziesz na Istrię :lol:

Pierwszy raz jadę do Chorwacji.Do tej pory preferowaliśmy Włochy.Stąd też może Istria w,której widać wpływy Imperium Rzymskiego.Od czegoś trzeba zacząć.Ponieważ prawdopodobnie będziemy korzystać z komunikacji autobusowej,każda informacja o lokalnych warunkach podróżowania jest dla nas bardzo cenna.
barbra
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbra » 28.01.2006 22:29

niestety n/t komunikacji autobusowej itp. niewiele mogę powiedziec gdyz poruszam sie tylko wlasnym samochodem, ale istria naprawdę jest miejscem któwe warto zobaczyć, architektura miast podobna do tej w wenecji, (niestety plaze kamieniste) może cudowne (cieple, czyste) zawsze piękna pogoda i stosunkowo (jak na Europe) niskie ceny.
mi29
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.11.2005
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) mi29 » 28.01.2006 22:48

Do cen w Chorwacji a zwłaszcza na Istrze trzeba chyba podchodzić z dużą ostrożnością.To na tym forum wyczytałem ,że Chorwacja staje się coraz droższa.Ale nie ma miłości bez bólu "jak rzekła małpa całując jeża.A doznanych wrażeń nie da się przeliczyć.
ooloo
zbanowany
Posty: 143
Dołączył(a): 25.07.2005
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) ooloo » 28.01.2006 23:23

mi29 napisał(a):Do cen w Chorwacji a zwłaszcza na Istrze trzeba chyba podchodzić z dużą ostrożnością.



Mianownik Istria
Dopełniacz Istrii
Celownik Istrii
Biernik Istrię
Narzędnik Istrią
Miejscownik Istrii
Wołacz Istrio

pozdrawiam
ooloo :oops:
mi29
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.11.2005
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) mi29 » 28.01.2006 23:37

Dziękuję,zapamiętam.Wszystkich urażonych moim niechlujstwem językowym ,a zwłaszcza cronomaniaków przepraszam.Z całym szacunkiem dla stołecznego miasta.
Poznańska pyra
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107650
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2006 23:57

mi29 napisał(a):Wreszcie ktoś kto był na Istrii.Już przez chwilę wydawało mi się ze nie wypada tam jeżdzić .Wszelkie informacje co można zwiedzić poza miejscowościami w których będziemy mieszkać tj.Poreć i Rovinj są dla nas bardzo cenne.Nie należymy do gatunku plażowiczów.

Ponieważ będziesz mieszkać w Porec, warto zwiedzić to miasto
wirtualnie na stronie poniżej-jest tam wiele ciekawych informacji:
http://www.istra.com/porec/
Pozdrawiam
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 29.01.2006 00:50

...polecam również pięknie położony Rabać...eh zima nastała i zaniedbałem troszkę Cro-Forum...tęsknię za Jadranem...:(
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.01.2006 11:48

wszystkie miasteczka sa bardzo ladne, kazde ma cos specyfiznego: kosciolem w UNESCO, koloseum, jakiem muzeum, promenadke, ladny porcik. Jak po jakim s czasie bedzesz ogladac zdjecia to nie bedziesz pamietac co to za miasteczko - my kzdego dnia bylismy kawalek dalej i starsznie nam sie wszystko poplatalo :)
mi29
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mi29 » 29.01.2006 14:02

piotrulex napisał(a):wszystkie miasteczka sa bardzo ladne, kazde ma cos specyfiznego: kosciolem w UNESCO, koloseum, jakiem muzeum, promenadke, ladny porcik. Jak po jakim s czasie bedzesz ogladac zdjecia to nie bedziesz pamietac co to za miasteczko - my kzdego dnia bylismy kawalek dalej i starsznie nam sie wszystko poplatalo :)

To raczej mi nie grozi.Bardzo dokładnie opisuję zdjęcia ,zaraz po przyjeżdzie,tak,że właściwie stają się dokładną dokumentacja każdego dnia pobytu.To już takie moje hobby od wielu lat.Opisując zdjęcia zauważam miejsca w ,których nie byłem a są godne uwagi i najczęściejw następnym roku uzupełniam te braki.
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
wakacje na Istrii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone