Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Istrii do Wenecji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 06.12.2017 15:31

Nic nie trzęsie ale poduszkowiec to także nie jest. Ogólnie niech się małżonka nie lęka podróż MIGiem :wink: przeleci.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.12.2017 20:40

Karolus1 napisał(a):owen1011 - a mocno trzęsie na tym katamaranie ? (żona boi się choroby morskiej)
- jak wrażenia

Jeśli będzie duża fala na Jadranie - może trochę bujać :wink:
Karolus1
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolus1 » 07.12.2017 14:42

dzięki za odpowiedzi,
chyba jednak zaryzykuję i popłyniemy zamiast pojechać samochodem, będziemy na valkanela a tam blisko do miasteczek skąd odpływają statki.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 07.12.2017 14:54

M/z najlepszym wyborem jest właśnie droga morska. Samochodem raczej słabo.
adrianwit
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.01.2016
Re: Chorwacja->Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianwit » 29.03.2018 21:15

Witam, chciałbym odświeżyć temat wyprawy promem z PULI do WENECJI, ostatnie dane pochodzą z przed kilku lat ale może ktoś odbył taką podróż w 2016/17 roku i wie :
- jaka jest cena biletu
- czy 4 latek musi mieć bilet albo czy ulgowy
- czy grupa 4 os ma coś taniej
- czy warto

Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Chorwacja->Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.03.2018 21:57

krzyspvfr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Chorwacja->Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyspvfr » 05.06.2018 19:39

adrianwit napisał(a):Witam, chciałbym odświeżyć temat wyprawy promem z PULI do WENECJI, ostatnie dane pochodzą z przed kilku lat ale może ktoś odbył taką podróż w 2016/17 roku i wie :
- jaka jest cena biletu
- czy 4 latek musi mieć bilet albo czy ulgowy
- czy grupa 4 os ma coś taniej
- czy warto
Pozdrawiam


Cześć, ja jechałem w lipcu 2015 z Rovinj. Koszt całkowity przejazdu autem (paliwo, autostrady, parking Tronchetto w Wenecji, People Mover) wyszedł 460 zł, mam to w notatkach z wyjazdu. Chciałem płynąć ale koszt był dużo większy niż jazda autem (jechaliśmy w 4 osoby) - szczegółowych cen statku nie pamiętam, niestety. Ogólnie wycieczkę polecam. Jazda ma jeszcze tą zaletę, że nie jesteś przywiązany do "rozkładu jazdy" statku i możesz sobie wrócić szybciej lub później.
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 05.06.2018 19:48

Zastanawiałem się czy z Poreca popłynąć promem do Wenecji, czy też pojechać autem (250 km). Byliśmy w 4 osoby. Zdecydowaliśmy się na auto. Podróż trwała 3 godziny. Koszt wyniósł około 350 zł ( paliwo + autostrada + parking). Pamiętam, że promem za naszą czwórkę wychodziło ponad 1200 zł. Siedzieliśmy w Wenecji od rana do późnego wieczora, nie byliśmy uzależnieni od promu. Myślę, że z Istrii jest zbyt blisko do Wenecji żeby przepłacać za prom.
adrianwit
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianwit » 23.06.2018 22:20

Panowie chwilę tu nie zaglądałem ale wakacje tuż tuż więc dziękuje pięknie za podpowiedź, też cały czas myślałem o probie bo wiadomo wygoda, nie myślę co zrobić z autem ale jednak kalkulator ruszył i przerzucam się na auto zdecydowanie tym bardziej, że również będzie nas 4 os. + czterolatek a z tego co się dowiedziałem on kosztuje także 70% biletu ;/ .....Gdybyście byli jeszcze tacy mili i podpowiedzieli gdzie zostawialiście samochód i co dalej po wyjściu z auta jak do centrum ?? cena parkingu faktycznie 7eu / godz..?
adrianwit
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.01.2016
Re: Chorwacja->Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianwit » 23.06.2018 22:25

krzyspvfr napisał(a):
adrianwit napisał(a):Witam, chciałbym odświeżyć temat wyprawy promem z PULI do WENECJI, ostatnie dane pochodzą z przed kilku lat ale może ktoś odbył taką podróż w 2016/17 roku i wie :
- jaka jest cena biletu
- czy 4 latek musi mieć bilet albo czy ulgowy
- czy grupa 4 os ma coś taniej
- czy warto
Pozdrawiam


Cześć, ja jechałem w lipcu 2015 z Rovinj. Koszt całkowity przejazdu autem (paliwo, autostrady, parking Tronchetto w Wenecji, People Mover) wyszedł 460 zł, mam to w notatkach z wyjazdu. Chciałem płynąć ale koszt był dużo większy niż jazda autem (jechaliśmy w 4 osoby) - szczegółowych cen statku nie pamiętam, niestety. Ogólnie wycieczkę polecam. Jazda ma jeszcze tą zaletę, że nie jesteś przywiązany do "rozkładu jazdy" statku i możesz sobie wrócić szybciej lub później.



Pytanie o parking nieaktualne wyszukałem sobie info na temat parking Tronchetto i wszystko jasne DZIĘKI !!!!!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.06.2018 22:30

adrianwit napisał(a):Panowie chwilę tu nie zaglądałem ale wakacje tuż tuż więc dziękuje pięknie za podpowiedź, też cały czas myślałem o probie bo wiadomo wygoda, nie myślę co zrobić z autem ale jednak kalkulator ruszył i przerzucam się na auto zdecydowanie tym bardziej, że również będzie nas 4 os. + czterolatek a z tego co się dowiedziałem on kosztuje także 70% biletu ;/ .....Gdybyście byli jeszcze tacy mili i podpowiedzieli gdzie zostawialiście samochód i co dalej po wyjściu z auta jak do centrum ?? cena parkingu faktycznie 7eu / godz..?


jedna z opcji stawiasz na parkingu Troncchetto;
od niego ze 150m masz przystanek tramwaju wodnego nr 2 stąd, którym płyniesz gdzie chcesz, np na San Marco i potem zwiedzając Wenecję z buta wracacie na parking;
tutaj masz to opisane w relacji:
post1812111.html#p1812111
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2018 23:06

Jeśli masz w planie korzystać z vaporetto (20eur bilet na osobę na 24h) to warto zaparkować w Punta Sabbioni (parking 5 eur za dzień) i stąd ruszyć na podbój Wenecji po drodze odwiedzając wysepki Murano i Burano... Tak zrobiłam w tym roku będą na majówce we Włoszech...

I inna opcja: parkujesz w Wenecja-Mestre, pociągiem przez groblę i potem spacer na nogach - tu masz to opisane w mojej relacji
111mirek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) 111mirek » 22.06.2020 17:22

Witam
Odświeżam temat w innej epoce - pandemii.
Czy ktoś był już w tym sezonie wypoczynkowym na wycieczce w Wenecji?
Czy jest to możliwe i jak technicznie wygląda (kwestionariusze, zgłoszenia, kontrole)? Chodzi zarówno o prom/statek, jak też o samochód/autokar.
Za kilka dni będę w okolicy Puli, a dokładniej w Peroj, więc szukam możliwości zwiedzenia Wenecji.
Pozdrawiam
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 26.06.2021 12:48

I ja odświeżę temat. O obostrzeniach czytałem ale jakby ktoś był po drodze z/do prośbą o info.
Seifer27
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.05.2022
Z Rovinj do Wenecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seifer27 » 11.05.2022 14:58

Cześć! Planuję w tym roku pojechać pierwszy raz do Rovinj. Podobno można stamtąd popłynąć promem do Wenecji na jednodniowy wypad. Orientujecie się ile taka przyjemność może kosztować, jak popłynąć (np. jakaś konkretna firma?), może jeszcze jakieś wskazówki, porady? Może warto wybrać inny środek transportu niż prom na taki jednodniowy wypad? Z góry dziękuję za każde info.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z Istrii do Wenecji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone