Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Istrii do Wenecji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2022 15:25

sheliak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheliak » 19.06.2023 22:13

Cześć
Chciałbym odświeżyć temat. Planujemy w tym roku kilka dni na Istrii i chcielibyśmy również przejechać się autem do Wenecji. Czy wiecie gdzie można BEZPIECZNIE zostawić auto? Są jakieś monitorowane parkingi? Znajomi postraszyli mnie trochę odnośnie kradzieży i kieszonkowców.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.06.2023 05:50

Parking Troncchetto, za groblą po prawej, jest tam od razu tramwaj wodny. Opisywałem w relacji.
Tanio nie jest.
Złodziejstwa nie uświadczyłem.
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 20.06.2023 07:23

Nie wiem którędy chcesz jechać lecz najprawdopodobniej na Koper przez przejście graniczne Kastel. Jeśli tak to pierwsze srogie korki na tej trasie możesz napotkać na końcówce Chorwackiej autostrady. W sezonie może tam być pare km korku do bramek autostradowych. Nie wiem jak w tym roku bo być może się diametralnie zmieni nowe przepisy (wejscie do Schengen) ale tam zawsze są spore korki i na samej granicy i przed miastem Koper. Istnieje duża szansa, że skoro na granicy nie będzie wstrzymania ruchu to z kolei korki przed koprem będą jeszcze większe niż zwykle (a zawsze tam były). Tam nie ma autostrady tylko droga lokalna przez miasto. Do tej pory w złych godzinach można tam było spędzić po parę godzin w każdą stronę. Potem już z górki. Ogólnie te pięćdziesiąt kilometrów to trochę dramat.
anthony1981
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 20.06.2023 07:57

W zeszłym roku jechałem z Umagu. Parking w Punta Sabbioni. Polecam, chyba trochę mniej obłożony niż reszta. Rezerwacja online, dojazd bez problemowy. Rejs statkiem do Wenecji rekompensuje oddalenie od Wenecji.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 20.06.2023 08:40

Ja od lat korzystam z parkingów w Punta Sabbioni, z tych prywatnych - https://goo.gl/maps/Wnjdihivwq8TF1Y46
Jak się rano przyjedzie, to jest wiele wolnych miejsc. Płacisz około 7 euro za cały dzień. Do przystanku vaporetto masz kilka kroków. Jeśli skorzystasz z linii nr 15, to popłyniesz bezpośrednio na Riva Degli Schiavoni niedaleko Placu św. Marka (płynie się około 30 min.), a jeśli z 14, to ma ona dodatkowy przystanek jeszcze na Lido, a potem płynie również w stronę Placu św. Marka: przystanek S.MARCO-S.ZACCARI.
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 20.06.2023 13:06

sheliak napisał(a):Cześć
Chciałbym odświeżyć temat. Planujemy w tym roku kilka dni na Istrii i chcielibyśmy również przejechać się autem do Wenecji. Czy wiecie gdzie można BEZPIECZNIE zostawić auto? Są jakieś monitorowane parkingi? Znajomi postraszyli mnie trochę odnośnie kradzieży i kieszonkowców.


Też w tym roku planuję to samo, czytałem bardzo dobre opinie o parkingu: https://goo.gl/maps/U2U5orNk4RXSH1hD9 stamtąd można dojechać do centrum autobusem, bilet można kupić w budce u Pana parkingowego.
sheliak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheliak » 02.07.2023 21:17

A czy ktoś parkował w "garażu komunalnym": https://avm.avmspa.it/en/content/autori ... ing-garage ? Po za tym, że bardzo drogo i jest monitorowany to podobno trzeba zostawić auto otwarte i z kluczykami w środku? Czy ktoś słyszał coś o tym parkingu?
Jeszcze jedno pytanie odnośnie innego parkingu "Parking Garage San Marco" też bardzo drogi i monitorowany, ale czy tutaj też obowiązują podobne zasady jak na poprzednim parkingu? tzn. auto otwarte i z kluczykami w środku?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.07.2023 15:54

Ja, przeczytałam zupełnie coś innego:


DZIENNA STAWKA TRANZYTOWA - tylko samochody [wysokość mniejsza lub równa 2,20 m]

Ważne przez 24 godziny (których nie można podzielić).
Pojedyncza stawka dzienna ważna przez 24 godziny (której nie można podzielić): € 35.00. Zaleca się rezerwację, aby mieć pewność zabezpieczenia miejsca parkingowego.
Rezerwacji dokonuje się online (z przedpłatą kartą kredytową) nie później niż do godziny 12.00 północy dnia poprzedzającego datę przyjazdu.
Gwarantuje dojazd do garażu szybkim pasem.

Klientom zaleca się zamykanie pojazdów na klucz i unikanie pozostawiania w nich jakichkolwiek przedmiotów.


ZAREZERWUJ TERAZ NA VENEZIA UNICA
:roll: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z Istrii do Wenecji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone