Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wakacje na Istrii

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.01.2006 21:04

mi29 napisał(a):
piotrulex napisał(a):wszystkie miasteczka sa bardzo ladne, kazde ma cos specyfiznego: kosciolem w UNESCO, koloseum, jakiem muzeum, promenadke, ladny porcik. Jak po jakim s czasie bedzesz ogladac zdjecia to nie bedziesz pamietac co to za miasteczko - my kzdego dnia bylismy kawalek dalej i starsznie nam sie wszystko poplatalo :)

To raczej mi nie grozi.Bardzo dokładnie opisuję zdjęcia ,zaraz po przyjeżdzie,tak,że właściwie stają się dokładną dokumentacja każdego dnia pobytu.To już takie moje hobby od wielu lat.Opisując zdjęcia zauważam miejsca w ,których nie byłem a są godne uwagi i najczęściejw następnym roku uzupełniam te braki.
Pozdrawiam


kiedys tez opisywalismy - ale to bylo wtedu jak z wakacji przywozilo sie 100 a nie 1000 zdjec :)
mi29
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mi29 » 31.01.2006 08:09

piotrulex napisał(a):
mi29 napisał(a):
piotrulex napisał(a):wszystkie miasteczka sa bardzo ladne, kazde ma cos specyfiznego: kosciolem w UNESCO, koloseum, jakiem muzeum, promenadke, ladny porcik. Jak po jakim s czasie bedzesz ogladac zdjecia to nie bedziesz pamietac co to za miasteczko - my kzdego dnia bylismy kawalek dalej i starsznie nam sie wszystko poplatalo :)

To raczej mi nie grozi.Bardzo dokładnie opisuję zdjęcia ,zaraz po przyjeżdzie,tak,że właściwie stają się dokładną dokumentacja każdego dnia pobytu.To już takie moje hobby od wielu lat.Opisując zdjęcia zauważam miejsca w ,których nie byłem a są godne uwagi i najczęściejw następnym roku uzupełniam te braki.
Pozdrawiam


kiedys tez opisywalismy - ale to bylo wtedu jak z wakacji przywozilo sie 100 a nie 1000 zdjec :)
mi29
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mi29 » 31.01.2006 08:27

Wnioskuję z tego.że używacie aparatu cyfrowego,z którego zdjęcia znajdują się w komputerze lub zgrane na płytkę.Ja niestety nie jestem tak nowoczesny robie zdjęcia tardycyjną lustrzanką,a odbitki umieszczam w albumie.Z jednego 2-3 tygodniowego wyjazdu jest to około 300 zdjęć.Dzięki temu jeżeli chcę komuś je pokazać,nie muszę ze sobą zabierać komputera.A naprawdę są jeszcze osoby,które nie posiadają tego sprzętu.Ale nie ukrywam,że na wrześniowy wyjazd zabiorę po raz pierwszy dodatkowo .. cyfrówkę.Przecież należy iść z postępem.Poza tym z mojego muzealnego sprzętu już się trochę podśmiewuje rodzina.
Pozdrawiam
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.02.2006 13:30

Witam Istria to jest najbardziej ulubione miejsce mojego (naszego-z żoną) urlopu. Byliśmy w całej Chorwacji, ale wracamy na Istrię. Tutaj spotykamy się z największą sympatią miejscowych, często zaczepiają nas na uliczkach, czy małych drogach, pytają się kim jesteśmy, zapraszają na szklaneczkę wina, rakii--zapomniałem dodać, że jeżdzimy dużo rowerami, nie promenadami, tylko lokalnymi drogami. Byliśmy takze zapraszani, prosto z drogi, na obiad. Z czymś takim spotykamy sie tylko na Istrii, w pozostałych rejonach Chorwacji nigdy nic takiego nie miało miejsca (tak jak w naszej kochanej Polsce). Na półwyspie Kameniak, za Premanturą, spotkała nas niesamowita burza, ledwo dotarlismy do małego baru i...właściciel już nalewał szkalneczke rakii na rozgrzewką, oczywiście gratis. Wiem, że jest to wkalulowane w cenę, ale gest miły. W Premanturze mamy ulubioną knajpkę, wiemy, że właściciel jest smakoszem piwa, przywozimu mu więc piwko z Polski, a On nie pozostaje dłużny, stawia wystawną kolację z owoców morza. Jak tu nie lubić Istrii. A że jest trochę drożej, trudno, ciężko pracujemy, należy nam się odpoczynek. Pozdrawiamy
mi29
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 07.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mi29 » 02.02.2006 07:53

Być może mieszkańcy Istrii podobnie zresztą jak Polacy są gościnni ,szczególnie dla obcokrajowców .Trzeba jednak przyznać,że zmienia się również stosunek do polskich turystów w innych krajach.Może jaszcze daleko nam do wizerunku turysty niemieckiego czy też japońskiego,ale przestajemy być traktowani jak stonka.Praktycznie skończyła się "turystyka handlowa",coraz więcej osób (zwłaszcza młodzieży) zna języki obce .Coraz więcej osób wyjeżdżając chociaż troche się przygotowuje (słowniki,rozmówki,minimum wiedzy o danym regionie)co miejscowi bardzo doceniają.A że nie dajemy zawsze takich napiwków jak inne nacje.To też się kiedyś zmieni.Narazie przestaliśmy głośno przeliczać kurs walut pod knajpką ,zastanawiając się czy nie lepiej zjeść po raz dziesiąty przywiezione z Polski pulpety pomidorowe.A czarne owce zawsze się trafiają nie tylko zresztą w polskim stadzie.
Pozdrawiam
Ps.Znalazłem miejscowość Premantura
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.03.2006 09:13

mam pytanie do Maćka 1956 i innych, którzy byli na Istrii wielokrotnie : czy wybieraliście się na wycieczkę do Wenecji ? Jedziemy do Vrsaru samochodem i myślimy o jednodniowym wypadzie właśnie do Wenecji. Z tego co zdołałam ustalić lądem jest tam ok 250 km. A może warto skorzystać z jakiegoś promu czy wodolotu - chociaż czytałam, że jest to bardzo drogie. A może ktoś korzystał i może podzielić się wrażeniami ?
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 17.03.2006 13:01

mi29 napisał(a):Wreszcie ktoś kto był na Istrii.Już przez chwilę wydawało mi się ze nie wypada tam jeżdzić .Wszelkie informacje co można zwiedzić poza miejscowościami w których będziemy mieszkać tj.Poreć i Rovinj są dla nas bardzo cenne.Nie należymy do gatunku plażowiczów.



Byłem w m.Porec - cudowne miastezko, na cypelku ( Stary Porec ) wierczorami kwitnie zycie, artysci, malarze itp, kafejki kuszące..., ciepło
W dzień na plażę ( jest trochę trawki i drzewka ) o 5 min. autem Zielona Laguna i piasek-żwirek na plaży ) wyszynk jest prawie na każdej ulicy ( rakija,winko) jesy sklep typu Macro. 10 min autkiem i jest jaskinia do zwiedzania - warto. Jednodniowa wycieczka do Postojnej - też warto. Pazin ( muzeum ) Pula - warto. Pula dobry targ - tani. Nie należy tylko "załapać " się na tzw. okazję przy parkowaniu w porcie - taniej kupić bilet

Rabac to morze w górach lub jak kto woli góry nad morzem, bardziej spokojne niż Poreć. B.dużo przepięknych kameralnych plaż-zatoczek ( tak dla 10-20 osób ) i tu planują wrócić w tym roku. Zalupy robię w Labinie jest tam dobry tani targ
pozdrawiam.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 17.03.2006 13:15

Nie jechałem z Istrii do Wenecji, byłem tam przy innej okazji. Wiem od znajomych, ze czas przejazdu tych ok 250 km jest spory, a w Wenecji trzeba być rano. Prom-drozszy ale szybszy. Pzdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.03.2006 23:15

Potter napisał(a):mam pytanie do Maćka 1956 i innych, którzy byli na Istrii wielokrotnie : czy wybieraliście się na wycieczkę do Wenecji ? Jedziemy do Vrsaru samochodem i myślimy o jednodniowym wypadzie właśnie do Wenecji. Z tego co zdołałam ustalić lądem jest tam ok 250 km. A może warto skorzystać z jakiegoś promu czy wodolotu - chociaż czytałam, że jest to bardzo drogie. A może ktoś korzystał i może podzielić się wrażeniami ?

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=983 ... om+wenecji
http://www.istra.com/vrsar/izleti_objek ... zlet_b#top
eranet
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 30.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) eranet » 22.03.2006 23:52

byłem na Istrii, dokładnie w Rovinji - naprawde pieknie, generalnie wszystkie te miejscowosci ładne, wiec jesli ktos nie był to polecam, bo warto, choc tanio nie jest... ja w tym roku poszukam czegos innego...bo nie lubie byc 2 razy w tych samych miejscach...
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 23.03.2006 04:17

...ja jechałem z Istrii do Wenecji...autostradą z Triestu do Mestre (ok 8EUR), potem groblą i przed placem autobusowym w prawo na wielki (I DROGI!!!) parking...dalej pieszo na Plac Sw.Marka :)...polecam
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 23.03.2006 08:00

No nareszcie kogoś złapałam. Poproszę o więcej szczegółów: Ile czasu jechałeś , gdzie konkretnie parkowałeś, jak wyglądała trasa Twojego zwiedzania (była gondola ?) i co tam jeszcze przyjdzie Ci do głowy ...
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 23.03.2006 08:01

Ja zaś wybrałem się do Wenecji wodolotem z Rabaca - było super tylko tempo zwiedzania trochę zbyt szybkie, ale wszystko co należy zobaczyć z grubsza zobaczyłem. Koszt w 2005 roku wynosił 480 kun od głowy.
Według mnie waro było!
leoncjo1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 15.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoncjo1 » 28.03.2006 20:33

jechalismy z puli do wenecji podroz pula triest dosc trudna (gory)
potem juz autostrada :) to jest jazda
parking w wenecji na piazale roma ( dalej do wenecji wjechac sie nie da) koszt 19 euro (12 godz) tramwaj wodny 5 euro osoba(polecam) cena autostrady platne trzy odcinki 2,50 3,20 5,50 euro
Berni
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2006
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berni » 31.03.2006 18:49

Prośba do Wodnika. Czy mógłbyś rozwinąć temat parkowania w Puli. Jadę tam w tym roku i każda informacja mnie interesuje?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
wakacje na Istrii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone