Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2014. Chorwacja, Czarnogóra i Albania.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 16.11.2014 15:58

Ja też bardzo lubię Mostar,a pogawędki z kelnerami to zawsze w Šadrvanie,olbrzymie porcje za przyzwoita cenę i zawsze miła obsługa :)
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 16.11.2014 18:04

Kończymy zwiedzanie sklepów i wracamy na kemping. Jakby się trochę przejaśniło, pada mniej. Za Dubrownikiem przestaje całkiem padać. W ramach rekompensaty za cały deszczowy dzień dostajemy :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 16.11.2014 19:44

Ładne widoki mieliśmy na koniec dnia. Trochę radości bo całą noc znowu lało.
Czwartek 31 lipca
Wczoraj jeszcze uregulowaliśmy rachunek za kemping 647,5 kun za 5 nocy za 3 osoby. Nasze obozowisko po całej nocy opadów wyglądało tak. Wszystko wilgotne. Namiot w 3 miejscach nie wytrzymał naporu wody, ale nie ma się co dziwić. Nie wiem czy taką ilość deszczu jak w tym tygodniu to widział przez ostatnie 10 lat? 8O :evil:

Obrazek

Widok na zatokę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bierzemy się za suszenie wszystkiego bo mokrego przecież nie będziemy do samochodu pakować. :( Zresztą nie bardzo mamy się gdzie śpieszyć. Adriatycka w stronę Dubrownika na wysokości naszego kempingu zablokowana z powodu wypadku. :( Trwało to do mniej więcej 12. Od właścicielki kempingu dowiadujemy się zginęły 3 osoby. :( :cry: Zbieramy obozowisko, żegnamy tubylców i jedziemy dalej.
Za Dubrownikiem zatrzymujemy się na punktach widokowych bo chyba warto :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak swoją drogą to mogliby na punkcie widokowym te drzewa i krzaki trochę przyciąć bo za chwilę nie będzie widokowy. :lol: CDN :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.11.2014 22:40

LRobert napisał(a):... Późny obiadek i jedziemy do Stonu.
... W Stonie robimy zakupy i wracamy na kemping.

Tylko zakupy? :( a mury?

LRobert napisał(a):30 lipca środa.
Ktoś lubi dziwne zjawiska pogodowe to zapraszam. Dzisiaj będzie usatysfakcjonowany. 8O :?

30 lipca uciekliśmy z półwyspu do Mostaru właśnie. Na granicy w Metkovic 2x luneło ale krótko, następna ulewa złapała nas w Mostarze - lało z 2 godz. i ten czas spędziliśmy w knajpce objadając się pysznie, reszta czasu była ok. Wróciliśmy bardzo późno na półwysep a tam 8O na kempingu armagedon.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 16.11.2014 23:24

Jeśli idzie o mury Stonu to muszę chyba 6 raz zajrzeć do Chorwacji. :lol: Za pierwszym razem było późno a za drugim mury w ulewie to nie najlepszy pomysł jak mi się wydaje. :roll:
Ostatnio edytowano 16.11.2014 23:29 przez LRobert, łącznie edytowano 1 raz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.11.2014 23:27

LRobert napisał(a):Jakby się trochę przejaśniło, pada mniej.

Ta seria zdjęć mi się baaaaaaaaaaaaardzo podoba. :D
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 16.11.2014 23:29

:hut:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 16.11.2014 23:58

No i pięknie jest :lol:

Fotki jak zwykle, bardzo ładne :lol:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.11.2014 00:00

renatalato napisał(a):...........

W dzisiejszych czasach Renia avatar cokolwiek.....kontrowersyjny. :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 17.11.2014 00:13

Mnie też się te ostatnie fotki bardzo podobają.My niestety w tym roku też mury w Stonie odpuściliśmy ,nie było czasu ,ale mamy w planie ,może nawet w przyszłym roku :)patrzyłam na nie z daleka jak wjeżdżaliśmy na Peljesac i jak wyjeżdżaliśmy ech...
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 17.11.2014 00:16

anakin napisał(a):
renatalato napisał(a):...........

W dzisiejszych czasach Renia avatar cokolwiek.....kontrowersyjny. :wink:


Bo ja już taka kontrowersyjna jestem :oczko_usmiech:
myślisz że lepiej się rozwinąć, czy może bardziej zawinąć
:devil:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.11.2014 11:40

renatalato napisał(a):myślisz że lepiej się rozwinąć, czy może bardziej zawinąć
:devil:

Chcesz żeby zamknęli Robertowi wątek? :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.11.2014 12:46

LRobert napisał(a):Za Dubrownikiem zatrzymujemy się na punktach widokowych bo chyba warto :mrgreen:

wyjątkowo ładnie wygląda Dubra z tego pktu widokowego, tworzy taki całokształt ze SRDem
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.11.2014 20:46

trochę późno jestem, ale nadrobiłam
i będę zaglądać :mrgreen:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014. Na południe wzdłuż morza.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 20.11.2014 22:20

Witam czytelników. Proszę o cierpliwość. Trochę potrwa zanim przygotuje zdjęcia. Przeglądałem relacje i zauważyłem kilka podobnych co do trasy i miejsc. Duża konkurencja, ale mam nadzieję, że będzie ktoś tu zaglądał. Dopisałem dalszy ciąg tytułu jakby ktoś nie zauważył. :D

Czwartek 21 lipca-ciąg dalszy.

Chorwacja pożegnała się z nami pięknym widokiem Dubrownika. Jak się wszyscy domyślają jedziemy dalej na południe -do Czarnogóry. Teraz pasowałoby zakończyć relację i drugą część zacząć w temacie: Ja nie Chorwacja toooo :lol:

Przed granicą spory korek. No nie znowu. :twisted: Nasza nawigacja znajduje objazd, który pozwala wyjechać przed samą granicą. Postanawiamy spróbować. Jedziemy. Na początku całkiem nieźle, ale potem coraz bardziej wąsko i pod górę. Robi się naprawdę stromo. Powoli zastanawiam się nad zawrócenie bo mam wrażenie, że ta droga nigdzie nie prowadzi i zaraz utkniemy bez możliwości odwrotu. :? Naraz nie wiadomo skąd pojawia się samochód. Z rozmowy z panią, która nim jedzie dowiadujemy się, że droga nas do granicy doprowadzi i można jechać dalej. Okazuje się, że gdzieś wysoko na zboczu góry toczy się normalne życie, jest kościół, szkoła, sklepy. 8O No dobra normalne może z wyjątkiem drogi dojazdowej, która dostarcza wielu wrażeń i pięknych widoków. :lol: Wyjechaliśmy przed samą granicą. Nie wiem czy było szybciej, ale na pewno bardziej interesująco. Mimo objazdu przekraczanie granicy jeszcze trochę trwało. :( W końcu udaje się nam pokonać przygraniczne korki. Jedziemy dalej. W Czarnogórze byliśmy do tej pory tylko na jednodniowej wycieczce z Molunatu. Obejrzeliśmy wtedy Kotor i Perast. Teraz chcemy zobaczyć trochę więcej. Zatokę Kotorską objeżdżamy całą dookoła, aby przypomnieć sobie widoki. Planujemy zatrzymać się gdzieś w okolicy Petrovaca. Może jakś kwatera albo kemping to się okaże. Trochę trwało poszukiwanie a w końcu wylądowaliśmy na kempingu Maslina gdzie znaleźliśmy dla siebie bardzo ładne miejsce. Blisko wyjazdu z kempingu, trochę dalej od morza, ale naprawdę wygodne. Oglądaliśmy jeszcze ten kemping nad samym morzem, ale odstraszyły nas sanitariaty i ilość spacerujących tamtędy ludzi. Rozbijamy obóz gotujemy sobie jakieś jedzonko i idziemy na wieczorny spacer na plażę. Po drodze znajdujemy cukiernię z lodami, która jest dłuuugo czynna. Wieczorna wyprawa na lody stanie się od teraz naszym codziennym albo co wieczornym zwyczajem. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2014. Chorwacja, Czarnogóra i Albania. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone