Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2014. Chorwacja, Czarnogóra i Albania.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.11.2014 21:59

andeo napisał(a):pogoda zmienna i rozkapryszona widzę...

a ja powiem: efektowne zjawiska pogodowe :D (najlepiej oglądane w czyjejś relacji :mrgreen: )
ładnie udało Ci się uchwycić
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 14.11.2014 23:12

W Mostarze to zostaniemy chyba na dłużej. Wybrałem coś około 70 zdjęć a powiem, że to jest gdzieś 1/4 całości. 8O :roll: Widać, że Mostar mi się spodobał. Chwilkę więc pospacerujemy.
Jeśli idzie o zjawiska pogodowe to jeszcze kilka mam w zapasie - trzeba tylko wykazać trochę cierpliwości. :lol:
No to ruszamy. W poniedziałek rano pogoda całkiem sympatyczna, po nocnych opadach nie ma śladu. Ruszamy przez Neum - tym razem bez problemu. Miłe złego początki bo niestety potem :twisted: na granicy w okolicy Metković to utknęliśmy na prawie 2 godziny. :twisted: Ponieważ trzeba było się czymś zająć w kolejce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem na granicy znowu się nic nie dzieje. Więc skąd te kolejki. No dobrze jedziemy dalej. W mieście szukamy miejsca do parkowania. Stajemy obok parkometru. Jakiś tubylec wyjaśnia nam, że dzisiaj za parking się nie płaci bo jest święto. 8O No dobrze nie będziemy się upierać, nie kupujemy biletu i idziemy zwiedzać. Jedyne co nie daje nam spokoju to to, że tubylec miał samochód jeśli dobrze pamiętam na włoskich numerach.
Pierwsze zdjęcie wykonane z mostu. Na moście tym straciłem zatyczkę do obiektywu, która mi upadła, poturlała się i wskoczyła do zielonej rzeki. :( Od tej pory do przyjazdu z Polski zatyczki nowej korzystałem z torebki foliowej i gumki. Potrzeba matką wynalazków.

Obrazek

Obrazek

i widok w drugą stronę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.11.2014 23:17

LRobert napisał(a):W Mostarze to zostaniemy chyba na dłużej. Wybrałem coś około 70 zdjęć a powiem, że to jest gdzieś 1/4 całości. 8O :roll:

to tym bardziej czekam z niecierpliwością :D zajawka już się bardzo podoba
LRobert napisał(a):Na moście tym straciłem zatyczkę do obiektywu, która mi upadła, poturlała się i wskoczyła do zielonej rzeki. :(

to taki znak, że jeszcze tam kiedyś wrócicie :wink:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 14.11.2014 23:28

w knajpie - dwie kawy proszę :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 14.11.2014 23:45

Zgłodnieliśmy, nasz wybór padł na ten lokal

Obrazek

Obrazek

Obrazek

widok od stolika

Obrazek

dostajemy kawę po turecku - dobra i dużo mocy

Obrazek

i ciasteczka bardzo dobre

Obrazek

Obrazek

a cevapici nie sfotografowałem. 8O Od kelnera dowiadujemy się, że dzisiaj jest muzułmańskie święto 1 dzień po ramadanie. Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem z tym świętem. Może dlatego takie korki na granicy. Wyjaśnia się też brak opłaty za parkowanie.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.11.2014 00:26

spaceru ciąg dalszy

Obrazek

Na straganach poszukuję zatyczki na obiektyw, ale takiego modelu to oni nie mają. :) Prędzej jakiś medla by się trafił.

Obrazek

Obrazek

Ups znowu robi się ciemno na niebie, czyżby kolejne problemy?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O z tego mostu zwiała mi zatyczka do rzeki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 15.11.2014 12:51 przez LRobert, łącznie edytowano 1 raz
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.11.2014 00:43

Fajna miejscówka.

Obrazek

Obrazek

kontrasty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 15.11.2014 11:51

Obrazek

Na tą górę można wjechać drogą asfaltową, całkiem dobrą, aż po sam krzyż.
Po drodze na każdym zakręcie były kapliczki ( wydawało mi się że to była droga krzyżowa).

Z tej góry w czasie wojny był bombardowany Mostar :(
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.11.2014 12:40

Witam. Dzięki za informacje o drodze. Może następnym razem pojadę na górę. Musi być z góry fajny widok na miasto. W tym roku i tak było mało czasu na spacer po mieście. Udało się nam jednak zaprzyjażnić z tubylcami :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektóre miejsca wymagają jeszcze remontu. Na tej ulicy, tylko niżej, stał nasz pojazd.

Obrazek

Obrazek

a niektórych miejsc nie należy zmieniać bo są ładne takie jakie są

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 15.11.2014 12:56 przez LRobert, łącznie edytowano 1 raz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.11.2014 12:46

W Mostarze (nie byłem :cry: ) podobają mi się te wszystkie stoiska typu "szmelc-mydło-powidło".
Nie wiem czemu. :?
I nie chcę o tym porozmawiać. :lol:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.11.2014 13:02

Może jednak porozmawiamy :mrgreen:

Obrazek

Ja za tłokiem bazarowym nie za bardzo przepadam, ale czasami a szczególnie na wakacjach ma to swój urok. A straganów w relacji jeszcze trochę będzie także zapraszam :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej mijamy jeszcze jakiś zamek

Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi jak przygotuję zdjęcia. Jak się pewnie domyślacie pojedziemy jeszcze na wodospady.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 15.11.2014 13:08

Fajnie powspominać :) Kotek bosko Wam pozował .ciacho to baklava,a kawkę słyszałam, zamawia się jako kawa po bośniacku,kiedy powiesz ze chcesz po turecku to może Cię spotkać przykra niespodzianka i dostaniesz zimny napój ;) Ja na wszelki wypadek zamawiałam" bosanską kafę" ;))
a po drodze Poćitelj ,nie zatrzymywaliście się? warto ...
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.11.2014 13:08

LRobert napisał(a):Może jednak porozmawiamy :mrgreen:

Po ile te Smieny "chodzą"? :mrgreen:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.11.2014 13:14

Po ile smieny to nie wiem. Mam gdzieś pewnie jeszcze jakieś u rodziców a poza tym to nie mają zatyczek do obiektywów. :lol: Ale tak z ciekawości to chętnie bym zobaczył chodzącą smienę. :D
Co do kawy to nie było problemu bo my nie jesteśmy wybredni. Zamówiliśmy kawę i się okazało, że to jest jedyna dostępna w tym momencie wersja. :lol: Kotek był w nastroju zabawowym więc z pozowaniem problemów żadnych.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Wakacje 2014.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.11.2014 13:16

No i pogadali........ :lol:

Dawaj dalej... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2014. Chorwacja, Czarnogóra i Albania. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone