Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2013 co teraz wybrac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.10.2012 14:42

Pag ma tę zaletę, że na nim samym nie ma za bardzo co zwiedzać (nie ma konkretnych i bardziej znanych zabytków) za to z niego ładnie widać góry na lądzie, tak więc można łączyć leniwe plażowanie z kontemplacją krajobrazu, który mamy cały niemal czas przed oczami (nie dotyczy miejscowości ulokowanych na północnej stronie zalewu Paśkiego, choć w okolicy Metajny są lokalne, ciekawe i księżycowe "góry").
I to jest to, czego nie ma nawet w Makarskiej, bo podobne widoki na ląd i góry są dopiero na.... Braćiu.
Zróbcie sobie wycieczkę do Paklenicy- obowiązkowo!
Minimum zaliczycie i będziecie mogli dalej się plażować.

Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.10.2012 10:35

Wiecie, jak człowiek jeździł od tylu lat do Cro do jednego, swojego miejsca, gdzie nie musiał się martwić rezerwacją i terminami bo zawsze dla niego było tam miejsce to teraz jak po tylu latach postanowił jechać gdzie indziej i zobaczyć coś nowego i stanął przed koniecznością znalezienia apartamentu to czuje się jak słoń w składzie porcelany. Poważnie. Ja sobie nawet nie zdawałam sprawy, że szukanie miejscówki to taka trudna sprawa :)
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 23.10.2012 09:33

Popatrzyliśmy z żoną na propozycję jednak chyba będziemy jechali tam gdzie damy radę i na koniec zjedziemy z autostrady na wybrzeże i znajdziemy jakieś miasteczko które będzie nam odpowiadało... a raczej naszej córce. Bo mi wystarczy kawałek morza rurka i maska do nurkowania i lokalne piwo. Dla żony 2 tyg. odpoczynku, tydzień zakupów, 2-3 dni zwiedzania, później znów odpoczynek i to wszystko w 2 tyg.
Tylko pytanie do Was czy "celować" w jakiś konkretny zjazd np. Pakostane, Vodice a może jakiś części wybrzeża powinniśmy z jakiś powodów unikać?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 23.10.2012 09:47

może Tribunj?
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 23.10.2012 18:44

Ja polecam Igrane, 8 raz w Chorwacji okazał się wypadem idealnym pod każdym względem. Trzy plaże w bezpośredniej bliskości, plaża na wprost od kwatery tzw. miejska, na prawo dzika plaża "Virgin beach" , na lewo plaża bez nazwy , knajpki, spacery i do miejsc, które warto zobaczyć blisko. Do tego mieliśmy super gospodynię. Chłopaki z grupy wyjazdowej wspominają coś o Grecji na 2013 rok, a ja mimo zasady, że co roku jedziemy w inne okolice Crolandu jeszcze raz bym tam wróciła. Po co szukać lepszego miejsca jeżeli idealne już odkryliśmy.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 23.10.2012 19:05

Co do Igranie podzielam zdanie natomiast takich "idealnych" miejsc znajdziesz w Grecji bez liku i dużo taniej :wink:
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 26.10.2012 11:17

Szkoda, że tak bardzo zniechęcacie do Istrii - myslę o wyjeździe właśnie tam w 2013 (Rovinj). Zamierzałem trochę pozwiedzać (lubimy coś nowego zobaczyć) Pula Vrsar na chwilę Wenecja. Plaża z umiarem - nie za bardzo lubię całymi dniami. Jednak po Waszych opiniach zaczynam się zastanawiać nad Istrią - aż tak źle? Czy tak źle w porównaniu z Dalmacją? Czytałem relacje na forum i wypadalo dobrze, nawet bardzo dobrze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.10.2012 11:46

Po ośmiu letnich pobytach w Dalmacji w różnych miejscach, najwyższa pora było zobaczyć Istrię. Tym razem jednak wybrałem się w tym miesiącu, czyli październiku...1 dzień spędziłem w Poreć, 2 dni w Rovinj, zobaczyłem Pulę i wiele innych...2 dni spędziłem w Krk oraz 2 dni w Baście na wyspie Krk...
Zobaczyłem Istrię i stwierdziłem, że w kontekście urlopu tam nie pojadę, lepsza jest jednak Dalmacja, różni są też ludzie...ale cieszę się, że wreszcie zobaczyłem Istrię i mam porównanie...
Bardzo podobał mi się Rovinj, tym bardziej, że pogoda była jak latem ale...
1. ceny wyższe - o wiele, pod Niemców i Włochów ( piwo toceno od 18 - 26 kn...w Dalmacji najdroższe Ożujsko toceno spotkałem za 19 kn ale w restauracji )
2. ludzie nie tak serdeczni i otwarci jak w Dalmacji
3. klimat i tereny bardziej jednak odpowiadają mi w Dalmacji

Takie jest moje zdanie, nie mam zamiaru znięchęcać do Istrii tym bardziej, że są ludzie, którzy wypoczywają tylko tam i czuja się tam świetnie...jeżeli ktoś ze znajomych zapytałby mnie co polecam to bez wahania wskażę na Dalmację :hut:
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 26.10.2012 11:53

"1. ceny wyższe - o wiele, pod Niemców i Włochów "

O jak wiele? Kwatery ?, codzienne życie urlopowicza ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.10.2012 12:04

Jeżeli chodzi o kwatery np. w Rovinj to w październiku najniższą cenę usłyszałem za 40 i ludzie mniej są skłonni do negocjacji...w sieciowych sklepach ceny są takie same, tutaj różnic nie zauważyłem ale jeżeli chodzi o puby, restauracje to ceny są wyższe...nawet pizza, której w Chorwacji unikam jest droższa...kiedy kupowałem owoce na targu - zgodnie z tradycją, targowałem się ale tym razem moje starania w przeciwieństwie do Dalmacji spełzły na niczym :D ...warto nadmienić, że to był październik ! Co w takim razie jest w sierpniu, kiedy Włosi mają urlopy ?
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 26.10.2012 12:29

MARK1 napisał(a):Szkoda, że tak bardzo zniechęcacie do Istrii - myslę o wyjeździe właśnie tam w 2013 (Rovinj). Zamierzałem trochę pozwiedzać (lubimy coś nowego zobaczyć) Pula Vrsar na chwilę Wenecja. Plaża z umiarem - nie za bardzo lubię całymi dniami. Jednak po Waszych opiniach zaczynam się zastanawiać nad Istrią - aż tak źle? Czy tak źle w porównaniu z Dalmacją? Czytałem relacje na forum i wypadalo dobrze, nawet bardzo dobrze.

Nie jest źle,jest bardzo fajnie ,tylko inaczej jak w Dalmacji.Tam był nasz pierwszy wyjazd do Cro.Wszędzie blisko,dużo mieścinek do obejrzenia i Wenecja.Można przecież tydzień Istria,tydzień Dalmacja.
Pozdrawiam
jacek
filus1974
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) filus1974 » 26.10.2012 12:50

2salamandra22 napisał(a):Ja polecam Igrane, 8 raz w Chorwacji okazał się wypadem idealnym pod każdym względem. Trzy plaże w bezpośredniej bliskości, plaża na wprost od kwatery tzw. miejska, na prawo dzika plaża "Virgin beach" , na lewo plaża bez nazwy , knajpki, spacery i do miejsc, które warto zobaczyć blisko. Do tego mieliśmy super gospodynię. Chłopaki z grupy wyjazdowej wspominają coś o Grecji na 2013 rok, a ja mimo zasady, że co roku jedziemy w inne okolice Crolandu jeszcze raz bym tam wróciła. Po co szukać lepszego miejsca jeżeli idealne już odkryliśmy.



Witaj,

Poproszę o namiar na kwaterkę w Ingrane

pozdrawiam,
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 26.10.2012 21:31

Mysiaty - dzięki za "pociszenie" w sprawie Istrii :D
Nolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nolo » 27.10.2012 08:56

MARK1 napisał(a):Szkoda, że tak bardzo zniechęcacie do Istrii - myslę o wyjeździe właśnie tam w 2013 (Rovinj). Zamierzałem trochę pozwiedzać (lubimy coś nowego zobaczyć) Pula Vrsar na chwilę Wenecja. Plaża z umiarem - nie za bardzo lubię całymi dniami. Jednak po Waszych opiniach zaczynam się zastanawiać nad Istrią - aż tak źle? Czy tak źle w porównaniu z Dalmacją? Czytałem relacje na forum i wypadało dobrze, nawet bardzo dobrze.

Ja byłem z rodziną dwa razy w Rovnj(i jeszcze kilka razy w innych miejscach w Cro)i osobiście uważam,że miasto,zabytki,okolica jest super.Dopóki nie pojedziesz,nie zobaczysz nie dowiesz się czy Ci odpowiada,każdy ma inny gust i każdy wymaga czegoś innego.Tylu ile pytający-tyle opinii-:)
Pozdrawiam
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 27.10.2012 11:42

MARK1 napisał(a):Szkoda, że tak bardzo zniechęcacie do Istrii - myslę o wyjeździe właśnie tam w 2013 (Rovinj). Zamierzałem trochę pozwiedzać (lubimy coś nowego zobaczyć) Pula Vrsar na chwilę Wenecja. Plaża z umiarem - nie za bardzo lubię całymi dniami. Jednak po Waszych opiniach zaczynam się zastanawiać nad Istrią - aż tak źle? Czy tak źle w porównaniu z Dalmacją? Czytałem relacje na forum i wypadalo dobrze, nawet bardzo dobrze.


Wiesz.. wszystko zależy od tego jak chcesz spędzić wakacje. Jeśli się nastawiasz na zwiedzanie i mało plaży to Istria nie jest złym wyborem. Natomiast jeśli nastawiasz się raczej na plażowanie a tylko kilka wycieczek to jest jedno ale: dogodniej jest wtedy mieszkać na kempingu czy na ośrodku wypoczynkowym niż wynajmować apartament ponieważ na Istrii (szczególnie na jej zachodnim wybrzeżu) jest mnóstwo kempingów i ośrodków wypoczynkowych, które są położone bezpośrednio przy brzegu a tym samym mało jest takich zwykłych miejskich plaż dostępnych dla każdego typu wszystkie miejscowości na Riwierze Makarskiej czy Pakostane. W Rovinj jest taka miejska plaża na Zlatni Rat ale to jest ze 2 km z buta z centrum. Jest jeszcze plaża ośrodka Villa Rubin. Autem 7 minut z centrum.
Jeśli chodzi o ceny to pozwolę sobie nie zgodzić się z Alessandro, dla mnie było tak samo a nawet ciut taniej. Podczas pobytu w Rovinj odwiedziliśmy: Porec, Vrsar, Limski Kanał, Pulę z wycieczką na Rt Kamenjak, Brsec, Moscenicką Dragę, Rabac i Labin. Jeśli bym miał jeszcze raz wybierać miejsce pobytu to chyba wschodnie wybrzeże Istrii. Ale ja już chyba na Istrię nie wrócę. Jestem zakochany w Chorwacji od Sibenika na dół :D :D
Ostatnio edytowano 13.01.2014 01:07 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wakacje 2013 co teraz wybrac - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone