Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Norwegia uzyskała niepodległość po rozwiązaniu unii ze Szwecją w dniu 7 czerwca 1905 roku. Norwegia jest jednym z największych na świecie eksporterów ropy naftowej i naturalnego gazu. Kierowca zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu trafia na 30 dni do więzienia, traci prawo jazdy oraz musi zapłacić 10% swoich rocznych dochodów. Wino i likier można kupić jedynie w specjalnych punktach monopolowych zwanych Vinmonopolet.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 20.08.2012 23:03

Dół!! No dół!! A mówiłem żonie w tamtym roku "jedźmy do Norwegii", to nie. "Chorwacja Chorwacja i już." Ech... No nic... dół!! No dół!!
Ostatnio edytowano 21.08.2012 09:02 przez MRK, łącznie edytowano 1 raz
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 21.08.2012 06:44

Piękne widoki.
Od lat mąż odgraża się, że muuusimy do Norwegii.
Był tam i do dziś jest zauroczony, ja póki co wolę południowe kraje
Na północy trochę za zimno :wink:
Ale pewnie kiedyś ...
mąż i tak nie daruje :wink:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 21.08.2012 10:30

-Katka- napisał(a):Piękne widoki.
Od lat mąż odgraża się, że muuusimy do Norwegii.
Był tam i do dziś jest zauroczony, ja póki co wolę południowe kraje
Na północy trochę za zimno :wink:
Ale pewnie kiedyś ...
mąż i tak nie daruje :wink:



Otóż to! :D Ja również muuuszę i też nie daruję :lol: .
Iwona1973
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 25.03.2009
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona1973 » 21.08.2012 11:05

Ech Norwegia...również byłam z mężem w podróży marzeń w tym cudnym kraju w 2010 r, było fantastycznie.Byliśmy na Preikostolen i kiedy myślałam, że już wyżej być nie może mąż wymyślił Kjerag 8O , to dopiero była masakra 8O .
Fajnie poczytać i powspominać,więc czekam na ciąg dalszy :D
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 21.08.2012 11:29

Człowiek wraca do domu po ciężkim weekendzie w pracy,umordowany podróżowaniem polskimi drogami (na szczęście dużo się dzieje,pracują nawet w niedziele :) ) , pełen złych wrażeń okołokoncertowych (ochrona) i na dodatek dostaje w pysk zdjęciami o jakości których i o miejscu wykonania może na razie pomarzyć!
Dziękuje bardzo za dobicie mnie!Na Odyna-dlaczego?
A tak na poważnie-fantastyczne zdjęcia (moim zdaniem za mało ich w tej relacji),fantastyczne okoliczności przyrody.
I teraz mam wracać do mojego szaroburego,styczniowego Edynburga w dodatku uwiecznionego na zdjęciach przez fotoamatorów.Dobre sobie ..... :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 21.08.2012 12:05

ziutt napisał(a):...(moim zdaniem za mało ich w tej relacji)...


Właśnie miałem równiez to pisać. Co to za relacja z dnia z kilkoma fotkami??? I to jeszcze z takiego miejsca?? To zupełnie bez sensu. Proponuję już dorzucić foto suplement do powyżej opisywanego dnia. Kilka fotek z Preikestolen???!!! W dodatku takich fotek???!!!! Wstyd!!! :lol:
caffeine
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) caffeine » 21.08.2012 19:09

Jestem bardzo mile zaskoczona frekwencją w wątku i przyznam szczerze, że każdy kolejny wpis wiąże się z jeszcze większą tremą niż pierwszy:)

Sylwetka napisał(a): Z opadem szczęki, przyłączam się do relacji :D 8O Jeśli mogę, prooooooszę :D


Sylwetka miło mi i zapraszam:)

Krzysiekm napisał(a):Ja zdradziłem cro na rzecz skandynawii i tego mi było trzeba.......na moim ulubionym forum ;-)


Krzysiekm wygląda na to, że ja w tym roku zdradzę skandynawię na rzecz cro;-) Już za parę dni!

janusz.w. napisał(a):Jest pięknie :) 8O :!: Zostaję :!:


janusz.w. zapraszam:)

maslinka napisał(a):Przepięknie tam jest, co widać na Twoich cudnych fotkach :D

Skandynawia kusi mnie od jakiegoś czasu. Gdyby tylko było tam cieplej... i taniej ;)

Pozdrawiam serdecznie i czekam na ciąg dalszy :papa:


maslinka ileż ja Twoich relacji przeczytałam (będąc jeszcze nie-zalogowanym-użytkownikiem:))! tym bardziej cieszę się, że jesteś tutaj:) W Norwegii wcale nie jest zimno, w okresie od czerwca do sierpnia można nawet utrafić 25 stopniowy dzionek:) poza tym piękno wszystkiego wokół rekompensuje potrzebę założenia polaru na wakacjach:)

moscatel napisał(a):Norwegia wciąż pozostaje w sferze marzeń (dzieci łakną raczej ciepłego morza niż pięknych widoków - Cro pozwala to połączyć), więc z ciekawością się dosiadam, żeby te marzenia wzbogacić o bardziej realistyczne wizje :)


moscatel zapraszam:)

ziutt napisał(a): i na dodatek dostaje w pysk zdjęciami o jakości których i o miejscu wykonania może na razie pomarzyć! Dziękuje bardzo za dobicie mnie!Na Odyna-dlaczego? A tak na poważnie-fantastyczne zdjęcia (moim zdaniem za mało ich w tej relacji),fantastyczne okoliczności przyrody. I teraz mam wracać do mojego szaroburego,styczniowego Edynburga w dodatku uwiecznionego na zdjęciach przez fotoamatorów.Dobre sobie ..... :)


ziutt o Edynburgu też chętnie poczytam:) pozdrowienia i będzie więcej zdjęć, co by podobijać, jeśli można ;-)

MRK napisał(a):
ziutt napisał(a):...(moim zdaniem za mało ich w tej relacji)...


Właśnie miałem równiez to pisać. Co to za relacja z dnia z kilkoma fotkami??? I to jeszcze z takiego miejsca?? To zupełnie bez sensu. Proponuję już dorzucić foto suplement do powyżej opisywanego dnia. Kilka fotek z Preikestolen???!!! W dodatku takich fotek???!!!! Wstyd!!! :lol:


MRK hhehe;) no będzie więcej zdjęć, będzie;) don't worry;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.08.2012 22:48

Piękne i bardzo egzotyczne miejsca pokazujesz :D

Skandynawia czeka w kolejce do uzupełnienia od dawna i zapewne jeszcze poczeka :wink: , z tym większą przyjemnością śledzę Twoją relację .

Przyłączam się do postulatu o zwiększenie ilości zdjęć . Piękne


Pozdrawiam
Piotr
zum
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 24.08.2008
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) zum » 22.08.2012 20:02

Zapisuję się do wątku, znaczy się zostawiam ślad żeby mi gdzieś nie umknął... :)

Norwegia jest w dalszych planach... jak finanse pozwolą... :(
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 22.08.2012 20:35

ja również zostawiam ślad. Skandynawię zostawiłam na bliżej nieokreśloną przyszłość. Na razie moje serce jest na południu Europy, ale chętnie obejrzę co tam na tej północy poza fiordami jest ciekawego :)
caffeine
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) caffeine » 24.08.2012 00:32

Drogą krajobrazową do deszczowego Voss

Wczesne wstawanie w Norwegii stało się niemalże naszym zwyczajem, przygoda wzywała, więc czym prędzej pakowaliśmy dobytek i w drogę! Tym razem drogą krajobrazową (prawdę mówiąc jakakolwiek droga w Norwegii jest krajobrazowa, ale kilka jest dużo bardziej;) do Voss. Od rana towarzyszło nam posępne, ołowiane niebo.

Obrazek

Tuż przed wjazdem do tunelu, ujrzeliśmy przeglądające się niczym w lustrze w tafli fiordu stoki gór i chmury. Tak, tutaj zjemy śniadanie! Przy drogach kraobrazowych rozmieszczone są punkty widokowe i specjalne zatoczki, umożliwiające zjechanie z trasy i napawanie się widokami. Tak więc nie pozwoliliśmy się prosić i z owej trasy zjechaliśmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kawka z termosu:)
Obrazek

Mimo niezbyt pięknej aury humory dopisują bo już niebawem mamy zobaczyć Latefoss - wodospad w okolicy miasteczka Odda. GPS mówi, że już niedługo, rozglądamy się i nic. I nagle drogę spowija delikatna mgiełka tysięcy mikroskopijnych kropelek – bryza wodospadu – jest! Szybko znajdujemy miejsce do zaparkowania (ja się już nie odkleiłam od szyby do momentu wyjścia z samochodu). Stajemy po drugiej stronie drogi, gdzie świetnie prezentuje się Latefoss, który jest jak warkocz spleciony z dwóch bliźniaczych ogonów z hukiem spływających ze skał by połączyć się w jeden szumiący potok u ich podnóża. Droga, która wiedzie do Oddy przecina ten potok, i tak po jednej stronie huczy wodospad, a po drugiej już płynie rwący potok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadąc dalej w stronę Voss mogliśmy obserwować pobłyskujące w świetle, nieśmiało przebłyskującego spomiędzy chmur, słońca płaty lodowca Folgefonna. To trzeci co do wielkości lodowiec w Norwegii, jego powierzchnia to 214m2. Co ciekawe nie jest on pozostałością po działalności lodowca, ten całkowicie się wycofał i stopił. Dopiero (!;-)) 5 tyś lat temu podczas okresu niskich temperatur i wysokich opadów utworzyła się północna część lodowca. Pod lodowcem biegnie 11 km tunel otwarty dla ruchu drogowego w 2001 roku.

Obrazek

Po drodze przeprawa promowa, jak się okazało spóźniliśmy się i musieliśmy zaczekać na kolejny prom...

Obrazek

Po drodze mieliśmy zaplanowanych jeszcze kilka punktów ‘must see’ ale niestety ulewa tak zaciekle się rozpętała, że stwierdziliśmy, iż nic się nie stanie jeśli od razu pojedziemy na camping nad Vangsvatnet. Po zameldowaniu się (180NOK/noc za namiot, auto, 2os no i wifi w cenie; dodatkowo 10NOK za 4 min prysznica) na campingu deszcz dał za wygraną. To już ostatnia noc pod namiotem, więc rozkładamy go na wilgotnej trawie, wysuszymy jak już dojedziemy do Hafslo (gdzie mieliśmy zarezerwowany domek). Idziemy na spacer. Mgły unosiły się nad wieczornie ukołysanym jeziorem, jutro będzie pogoda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 24.08.2012 08:34

Oj pięknie, pięknie proszę Pani.

Pozdrawiam

Tomek
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 24.08.2012 11:26

Transalp, czytaj i kombinuj, jak zjeździć Norge na Twoich dwóch kółkach:). Myślę, że byłaby to ciekawa relacja.


Caffeine...mało mało mało!!! Więcej fotek:)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.08.2012 11:55

Na niektórych zdjęciach góry pięknie się odbijają w tafli wody.
Nieziemsko to wygląda :!: :D
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010
Re: w pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 24.08.2012 12:29

MRK napisał(a):Transalp, czytaj i kombinuj, jak zjeździć Norge na Twoich dwóch kółkach:). Myślę, że byłaby to ciekawa relacja


Trasa jest w planach. Kwestią czasu jest tylko kiedy.


Pozdrawiam

Tomek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Norwegia - Norge


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
W pogoni za marzeniami – nasza podróż do Norwegii - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone