Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

V+S+P+R+T+Z+K+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.09.2016 20:48

maniust napisał(a):Obrazek

HURA JEST NA CRO ! :mrgreen:

To do puszki tyle wchodzi :o
Przyłączam się do Was, bo może to jest zaraźliwe i jak z Wami pobędę, to też uzbieram na przyszłe wakacje w Cro. :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.09.2016 21:04

Nooo, szacun za taki wynik w skarbonce. Ja też tak zawsze mówię, że będę odkładac na wakacje do skarbonki, a jak przychodzi co do czego, to i tak zapominam wrzucac.... :]
To tak się zapytam, czy był jakiś system wrzucania tam tej kasy, czy to po prosu tak każdy coś dorzucił i się uzbierało? Bo np. znajomi odkładali kasę w ten sposób, że starali się za zakupy płacic pełnymi kwotami i resztę wrzucali do skarbonki, ale nie wiem ile udało im się przez rok wrzucic, więc jestem ciekawa Waszego sposobu :D
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 21.09.2016 21:08

agata26061 napisał(a):Nooo, szacun za taki wynik w skarbonce. Ja też tak zawsze mówię, że będę odkładac na wakacje do skarbonki, a jak przychodzi co do czego, to i tak zapominam wrzucac.... :]
To tak się zapytam, czy był jakiś system wrzucania tam tej kasy, czy to po prosu tak każdy coś dorzucił i się uzbierało? Bo np. znajomi odkładali kasę w ten sposób, że starali się za zakupy płacic pełnymi kwotami i resztę wrzucali do skarbonki, ale nie wiem ile udało im się przez rok wrzucic, więc jestem ciekawa Waszego sposobu :D


Płacili za zakupy tylko gotówką?

Znajomi musieli hojnie zaokrąglać i kupując bułki i mleko, resztę z 50 zł odkładać :) Mamy na kontach włączoną opcję, że przy każdej płatności kartą zaokrągla nam w górę do 5 pełnych złotych i tę resztę przerzuca na subkonta oszczędnościowe. Na zakupy nie używamy praktycznie gotówki, więc miesięcznie zbiera się nam jakieś 200-250 zł. Czyli na wakacje trzeba jednak dorzucić ;)

A generalnie na wakacje bierzemy z konta oszczędnościowego, na które wrzucamy resztę kasy, która zostaje po innych inwestycjach i lokatach :)
Ostatnio edytowano 21.09.2016 21:22 przez valdemar, łącznie edytowano 4 razy
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.09.2016 21:10

jolcix napisał(a):super! zostaję :)

Witaj :)
dr.kokos napisał(a):Je też zostaję, czuje że będzie nieźle :)

Jak bedę zanudzać to wal śmiało. :)
amatus1 napisał(a):My też od września do czerwca ciułamy do skarbonek...:) a później komisyjne liczenie:).

Jutro chyba jedziemy po kolejna puszkę co by było na przyszły rok , parę Euro co nam zostało z tego roku i kilka piątek już czeka na wrzucenie. :)
słoma79 napisał(a):Dobry początek i niezła skarbonka na 5 :mrgreen:

ewula91 napisał(a):Puszka świetna :D od razu lepiej (i chyba łatwiej?) się zbiera mając takie "widoki" :D No i zawartość też mieliście niezłą! :oczko_usmiech:

Jak pisałem w temacie "Skarbonka na 5 zł" , troszkę oszukiwałem :oops: , dorzucając czasem papierek. :mrgreen:
maslinka napisał(a):Ani w Vodicach, ani w Srimie nie byłam, więc chętnie popatrzę.

Ładna sumka się Wam uzbierała w skarbonce :D

...ale nie tylko o tym będzie. :)
Witaj maślinko i dzięki.
valdemar napisał(a):Tak przy okazji się zapytam, dlaczego nie zdecydowaliście się na nocleg? Jazda z Gdańska to jednak spory, wyczerpujący kawał drogi, nie lepiej na drugi dzień na świeżo dojechać na miejsce?

Z racji pracy jestem trochę ograniczony czasowo i wolę czas który mam przeznaczyć na spanie w ciepłym wyrze na dojazd do Cro , by szybciej się pomoczyć w Jadranie. :)
Zresztą z Gdańska nie jest tak strasznie :) , zawsze tak jeżdzimy , przy czym z powrotem już z noclegiem.
labusm napisał(a):Siadam wspominać

Zapraszam. :)
dhmegi napisał(a):To do puszki tyle wchodzi :o
Przyłączam się do Was, bo może to jest zaraźliwe i jak z Wami pobędę, to też uzbieram na przyszłe wakacje w Cro. :D

Wchodzi , wchodzi i jeszcze by wlazło , jakby było skąd wziąść. :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.09.2016 21:13

Maniek pisze fajne relacje, takie prosto z mostu, więc jestem, może na przyszły rok cosik się przyda
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.09.2016 21:16

agata26061 napisał(a):więc jestem ciekawa Waszego sposobu :D

Sposób jest bardzo prosty. :)
My generalnie robimy zakupy raz w sobotę na cały tydzień , jadąc rano wyciągam ze ściany i nigdzie nie płacę kartą i piątki które zostają wrzucam do puszki , czasem uzbiera się jedna , a czasem i dziesięć.
Ponadto wybierając ze ściany pewną sumę na zakupy , to co zostało (papierki) też trafiało do puchy. :)
W tygodniu generalnie kupujemy to co zabraknie z podstawowych produktów i też wszędzie gotówka. :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.09.2016 21:17

te kiero napisał(a):Maniek pisze fajne relacje, takie prosto z mostu, więc jestem, może na przyszły rok cosik się przyda

Tylko nie do Vodic , odradzam! :mrgreen:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 21.09.2016 21:30

Maniust miałem nadzieję że zdążę napisać,poznałem że to Vodice po pierwszym zdjęciu,choć to już nie Vodice a wczesna Srima,na pierwszym zdjęciu jak się przyjrzeć to po prawej stronie widać knajpę której nie polecam(dostałem tam najgorszą podeszwę zwaną pljeskavicą :D ),tak mi się wydaje że jest to zaraz przed portem(tam już jest droga jednokierunkowa).
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.09.2016 21:42

Dzień pierwszy w Cro (zakwaterowanie , plaża Srimska i łażenie po Vodicach )

No to idziemy , patrzę w prawo , patrzę w lewo , freee , free , free ...zatem pójdzie jak bułka z masłem jak zawsze :D
Kocham wrzesień w Cro!

Dziewczyny wypatrzyły pierwszy to idę pytać :

- Ima dama apartani dwa sobe ?

- Nema!

8O

Dziewczyny wypatrzyły drugi to znów idę pytać :

- Ima dama apartani dwa sobe ?

- da !

- koliko?

Cisza ........gospodyni że najpierw sobie obejrzymy.
Ok , ale zaraz , zaraz .......pierwsza linia brzegowa , do Jadrana tyle co wynosi rekord w skoku w dal , pewnie cena będzie z doopyyy.... 8O taką mam myśl.

No to oglądamy , 2 sobe są , patelnia na jaja też , lodówka na Ożujsko już przygotowana , taras gites , widzę że dziewczyny już najarane jak szczerbaty na suchary......

- to koliko ?

- 70 Euro dan !

Nie no chyba ją pogieło deczko , wrzesień , pełno free , a gospodyni wyskoczyła z tą ceną. 8O 8O

- 50 ? :mrgreen:

Po negocjach stanęło na 55 Euro za dzień.
Podsumowując apartament znależliśmy w 4 min. , negocjacje cenowe trwały 10. :mrgreen:

No to wszyscy zadowoleni , lecimy po nasz majdan.

Rzut okiem na wprost :

Obrazek

Nasze lokum :

Obrazek

I pierwsze spięcie z Jadranem. :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po plazingu czas na wycieczkę do Vodic i jakies Chorwackie papu....

Po drodze mijamy nasze stare campingowe miejsce .... puste....

Obrazek

Im bliżej Vodic tym większe tłumy , syf plaża ......dla mnie to miejsce na plazing to jakaś porażka.

Obrazek

I same Vodice :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ktoś mówił o tłumach w mieście ?! Mamy wrzesień! :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajna fura :oczko_usmiech:

Obrazek

No to idziem coś przekąsić .

W konobie zamawiamy , dziewczyny hobotnica na salatu i hobotnica na żaru , a dla mnie mjesane meso. :D
Po chwili na stół wjeżdza to:

Obrazek

Obrazek

A gdzie moje mjesane meso ?! :evil: 8O

5 min , 10 min , 15 min .......nie ma .......zeżarłem już same frytki co zamówiłem dodatkowo , dziewczyny już kończą , a mojego żarcia jak nie ma , tak nie ma.
Zapchałem się frytkami i tego meso już mi się odechciało :evil: , przy czym dziewczyny dostały joby , że nie chciały się podzielić hobotnicą....... :evil: super zakończenie dnia. :evil:

Nie wiem czy kelner zapomniał czy nie dosłyszał , a może pomyślał żem przyprowadził do konoby swój harem , nakarmiłem , a sam frytki wpindala.....frajer. :?

Wracam do Srimy zły i idziemy spać.

Laku noć. :papa:

cdn...

P.S. Nie pytać czemu się nie upomniałem ! Pomroczność jasna! :nice:
Ostatnio edytowano 21.09.2016 21:49 przez maniust, łącznie edytowano 1 raz
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.09.2016 21:44

W tych okolicach nie byłem :? to będę oglądał 8)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.09.2016 21:48

Z napisał(a):Maniust miałem nadzieję że zdążę napisać,poznałem że to Vodice po pierwszym zdjęciu,choć to już nie Vodice a wczesna Srima,na pierwszym zdjęciu jak się przyjrzeć to po prawej stronie widać knajpę której nie polecam(dostałem tam najgorszą podeszwę zwaną pljeskavicą :D ),tak mi się wydaje że jest to zaraz przed portem(tam już jest droga jednokierunkowa).

W Srimie się nie stołowaliśmy.... mamy sprawdzoną już konobę w Vodicach z 2010 r. , tam gdzie przy porcie kręci się prosiak na ruszcie , chyba Pekala się nazywa. :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.09.2016 21:51

:D zostawiam swój ślad, bardzo, bardzo chętnie pojadę z Wami dalej...
Ostatnio edytowano 21.09.2016 21:53 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.09.2016 21:52

maniust napisał(a): Pomroczność jasna! :nice:

chyba raczej niejasna :mrgreen:
ale za to mieszane mięso to chyba nie płaciłeś :?: :roll:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.09.2016 21:59

No nie , nie . :)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006
Re: V+T+P+R+K+S+Z+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 21.09.2016 22:03

Pozwolisz, przysiądę.
Tez byliśmy w Srimie od 3-10 września.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
V+S+P+R+T+Z+K+S....czyli J,M,M - Cro 2016. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone