Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir - zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 12.06.2018 11:53

Ilekroć jestem w Trogirze, korzystam z parkingu T1, obecnie 10Kn/h.

http://tgholding.hr/index.php?article=parking-30#anchor
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 21:48

Ja parkowałem tutaj - https://goo.gl/maps/q8nvfqztBKp - 5 kun/h. Płatne z góry do parkometru, przyjmuje tylko monety, ale w budynku obok rozmieniąją.
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 03.09.2018 00:57

Tak szczerze to nie ma się co szczypać o ten parking samego zwiedzania to jest tam mniej niż marna Warszawska starówka w 1 godziny to każdy dobry piechur obejdzie wszystkie uliczki i jeszcze zdąży zjeść kawałek pizzy za 13kn,lody. Cała reszta to nie zwiedzanie tylko wydawanie pieniędzy w pobliskich knajpkach. Do zameczku nawet nie wchodziłem zajrzałem przez drzwi i uznałem że z szacunku do pieniędzy a raczej to mojej pracy odpuszczę. Mogli by chociaż z dziur zamku powyciągać śmieci bo to kiepska wizytówka i tych co się tym zajmują i oczywiście turystów.

Uliczki spoko ale szału nie ma sądziłem że będzie więcej ale i tak lepiej to niż monotonne siedzenie nad wodą, w drodze powrotnej można też zajrzeć do splitu i zrobić tam zakupy w kauflandzie taniej o dziwo znajdą się też z 2-3 pale ale których nie znajdzie się w kurortach.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 05.09.2018 12:12

Potwierdzam...stare miasto nie jest duże, to tak na jedno popołudnie zwiedzania i tyle... Zameczek 25 kun wejście...nie ma sensu wchodzić bo to tylko wieżyczka, a widok ładniejszy z mostu. Byłem dwa dni temu w Trogirze, a obecnie przeniosłem się na Riviere M. Mój pierwszy wrzesień w HR. Rewelacja, tłok mniejszy, woda cieplutka i temperafura pod 30 stopni...W międzyczasie dwie burze trwające około godziny i znów słońce. Jestem na campingu w Krvavicy obok Makarskiej...Polecam ...
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 06.09.2018 23:18

Byłem tydzień temu w Makarskiej , nocowałem w Baśce Voda a szedłem z buta na Brele jednak tam mniej ludzi i plaże z klimatem. W stronę Baśko polje kempingu można iść od Baśki też jeśli ktoś chce większy spokój ale trochę się idzie w jedną i drugą stronę ale my lubimy chodzić. Obeszliśmy prawie całą Makarską kończąc na lidlu za rondem ale większych zachwytów nie było iani w lidlu ani Makarskiej plaż jakoś niespecjalnie tam widać.
Globtroterek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Globtroterek » 22.09.2018 23:27

Podrzucam pomysł na zwiedzanie Trogiru z dzieckiem :) My graliśmy tu w podchody. Były znaki, zagadki i zadania. I super przygoda :D

https://www.globtroterek.com/trogir-chorwacja/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.09.2018 09:59

Globtroterek napisał(a):Podrzucam pomysł na zwiedzanie Trogiru z dzieckiem :) My graliśmy tu w podchody. Były znaki, zagadki i zadania. I super przygoda :D

Na blogu strasznie uderzyło mnie to w oczy: Podchody idealnie sprawdzają się przy zwiedzaniu małych miejscowości, takich właśnie jak Trogir. Przecież to jedno z większych miast w Chorwacji o bogatej historii, a nie mała miejscowość!!! Warto sprawdzać informacje przed ich publikacją (zwłaszcza, ze reklamujesz go własną twarzą i nazwiskiem), bo skoro mylisz się w ważnej kwestii to Twój blog przestaje być wiarygodny i nie zachęca do dalszego przeglądania...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.09.2018 10:36

piekara114 napisał(a):Na blogu strasznie uderzyło mnie to w oczy: Podchody idealnie sprawdzają się przy zwiedzaniu małych miejscowości, takich właśnie jak Trogir. Przecież to jedno z większych miast w Chorwacji o bogatej historii, a nie mała miejscowość!!!

Przy całym swoim uroku, Trogir jednak do dużych miast Chorwacji nie należy. O ile pamiętam, z populacją nieco powyżej 10 tyś. jest dopiero w czwartej dziesiątce.
Poza tym, zabawa ograniczała się do wyspy, na której znajduje się starówka. :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.09.2018 13:10

Mimo że Trogir nie jest metropolią to jednak jest to miasto, a nie mała miejscowość. Mała miejscowość to Podgora czy Igrane. Ktoś kto po przeczytaniu tego wpisu pojawiłby się w Trogirze mógłby być mocno zaskoczony tą "małą miejscowością"....
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 24.07.2019 21:07

W Trogirze parkowalem tutaj:
Ul. Kardinala Alojzija Stepinca 38 Parking
Ul. Kardinala Alojzija Stepinca 38, 21220, Trogir, Chorwacja
https://maps.app.goo.gl/zp7FW2xvT62MT1nA9

Parking w centrum miasta. Tuż obok bazaru warzywno-owocowego i produktów regionalnych. Kilka minut od starego miasta. Cena w sezonie od 1.07 do 31.08 - 15 KN za godz. Poza sezonem 10 KN. Ok godziny 13 dużo wolnych miejsc. Wycieczka po starówce z obiadem + lody - 4 godziny w zupełności wystarczy. Wejście na wieżę płatne 25 KN. Podobnie jak do kościoła św. Wawrzyńca.

Jadąc z Makarskiej polecam drogę krajobrazową z serpentymani i punktem widokowym. Najpierw droga nr 8, potem w prawo w nr 39 potem nr 62
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 15.09.2019 15:24

Czy ktoś jest w stanie mi polecić jakąś fajną knajpę w Trogirze z regionalnym papu, nie za miliony monet?
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 18.09.2019 15:54

Ja mogę polecić dobry kantor w Trogirze - lokalizacja w artykule: https://jadziemlecim.wordpress.com/2019 ... chorwacji/.

Jest tam również tani parking.
rathan
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2020
Trogir targ czy działa normalnie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rathan » 17.07.2020 07:47

Witam
Czy ktoś może przybywa w Trogirze lub okolicy? Jak wygląda sytuacja z targiem rybnym w Trogirze, tzn. czy działa normalnie?
I jakie są przykładowe ceny teraz na tym targu?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Trogir targ czy działa normalnie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.07.2020 08:59

Wszystko działa normalnie :)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Trogir - zwiedzanie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone