Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trogir - zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 12.06.2018 11:53

Ilekroć jestem w Trogirze, korzystam z parkingu T1, obecnie 10Kn/h.

http://tgholding.hr/index.php?article=parking-30#anchor
dominikzw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 21:48

Ja parkowałem tutaj - https://goo.gl/maps/q8nvfqztBKp - 5 kun/h. Płatne z góry do parkometru, przyjmuje tylko monety, ale w budynku obok rozmieniąją.
Stanko
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 03.09.2018 00:57

Tak szczerze to nie ma się co szczypać o ten parking samego zwiedzania to jest tam mniej niż marna Warszawska starówka w 1 godziny to każdy dobry piechur obejdzie wszystkie uliczki i jeszcze zdąży zjeść kawałek pizzy za 13kn,lody. Cała reszta to nie zwiedzanie tylko wydawanie pieniędzy w pobliskich knajpkach. Do zameczku nawet nie wchodziłem zajrzałem przez drzwi i uznałem że z szacunku do pieniędzy a raczej to mojej pracy odpuszczę. Mogli by chociaż z dziur zamku powyciągać śmieci bo to kiepska wizytówka i tych co się tym zajmują i oczywiście turystów.

Uliczki spoko ale szału nie ma sądziłem że będzie więcej ale i tak lepiej to niż monotonne siedzenie nad wodą, w drodze powrotnej można też zajrzeć do splitu i zrobić tam zakupy w kauflandzie taniej o dziwo znajdą się też z 2-3 pale ale których nie znajdzie się w kurortach.
husband
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 05.09.2018 12:12

Potwierdzam...stare miasto nie jest duże, to tak na jedno popołudnie zwiedzania i tyle... Zameczek 25 kun wejście...nie ma sensu wchodzić bo to tylko wieżyczka, a widok ładniejszy z mostu. Byłem dwa dni temu w Trogirze, a obecnie przeniosłem się na Riviere M. Mój pierwszy wrzesień w HR. Rewelacja, tłok mniejszy, woda cieplutka i temperafura pod 30 stopni...W międzyczasie dwie burze trwające około godziny i znów słońce. Jestem na campingu w Krvavicy obok Makarskiej...Polecam ...
Stanko
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 06.09.2018 23:18

Byłem tydzień temu w Makarskiej , nocowałem w Baśce Voda a szedłem z buta na Brele jednak tam mniej ludzi i plaże z klimatem. W stronę Baśko polje kempingu można iść od Baśki też jeśli ktoś chce większy spokój ale trochę się idzie w jedną i drugą stronę ale my lubimy chodzić. Obeszliśmy prawie całą Makarską kończąc na lidlu za rondem ale większych zachwytów nie było iani w lidlu ani Makarskiej plaż jakoś niespecjalnie tam widać.
Globtroterek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Globtroterek » 22.09.2018 23:27

Podrzucam pomysł na zwiedzanie Trogiru z dzieckiem :) My graliśmy tu w podchody. Były znaki, zagadki i zadania. I super przygoda :D

https://www.globtroterek.com/trogir-chorwacja/
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.09.2018 09:59

Globtroterek napisał(a):Podrzucam pomysł na zwiedzanie Trogiru z dzieckiem :) My graliśmy tu w podchody. Były znaki, zagadki i zadania. I super przygoda :D

Na blogu strasznie uderzyło mnie to w oczy: Podchody idealnie sprawdzają się przy zwiedzaniu małych miejscowości, takich właśnie jak Trogir. Przecież to jedno z większych miast w Chorwacji o bogatej historii, a nie mała miejscowość!!! Warto sprawdzać informacje przed ich publikacją (zwłaszcza, ze reklamujesz go własną twarzą i nazwiskiem), bo skoro mylisz się w ważnej kwestii to Twój blog przestaje być wiarygodny i nie zachęca do dalszego przeglądania...
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.09.2018 10:36

piekara114 napisał(a):Na blogu strasznie uderzyło mnie to w oczy: Podchody idealnie sprawdzają się przy zwiedzaniu małych miejscowości, takich właśnie jak Trogir. Przecież to jedno z większych miast w Chorwacji o bogatej historii, a nie mała miejscowość!!!

Przy całym swoim uroku, Trogir jednak do dużych miast Chorwacji nie należy. O ile pamiętam, z populacją nieco powyżej 10 tyś. jest dopiero w czwartej dziesiątce.
Poza tym, zabawa ograniczała się do wyspy, na której znajduje się starówka. :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.09.2018 13:10

Mimo że Trogir nie jest metropolią to jednak jest to miasto, a nie mała miejscowość. Mała miejscowość to Podgora czy Igrane. Ktoś kto po przeczytaniu tego wpisu pojawiłby się w Trogirze mógłby być mocno zaskoczony tą "małą miejscowością"....
CTRX
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 24.07.2019 21:07

W Trogirze parkowalem tutaj:
Ul. Kardinala Alojzija Stepinca 38 Parking
Ul. Kardinala Alojzija Stepinca 38, 21220, Trogir, Chorwacja
https://maps.app.goo.gl/zp7FW2xvT62MT1nA9

Parking w centrum miasta. Tuż obok bazaru warzywno-owocowego i produktów regionalnych. Kilka minut od starego miasta. Cena w sezonie od 1.07 do 31.08 - 15 KN za godz. Poza sezonem 10 KN. Ok godziny 13 dużo wolnych miejsc. Wycieczka po starówce z obiadem + lody - 4 godziny w zupełności wystarczy. Wejście na wieżę płatne 25 KN. Podobnie jak do kościoła św. Wawrzyńca.

Jadąc z Makarskiej polecam drogę krajobrazową z serpentymani i punktem widokowym. Najpierw droga nr 8, potem w prawo w nr 39 potem nr 62
gosciuwa
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 15.09.2019 15:24

Czy ktoś jest w stanie mi polecić jakąś fajną knajpę w Trogirze z regionalnym papu, nie za miliony monet?
rzdrozny
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 18.09.2019 15:54

Ja mogę polecić dobry kantor w Trogirze - lokalizacja w artykule: https://jadziemlecim.wordpress.com/2019 ... chorwacji/.

Jest tam również tani parking.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Trogir - zwiedzanie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019