Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trogir - zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam_rzeszow
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 04.12.2017 14:53

Witam.
Odświeżam temacik. W przyszłym roku w lipcu będę w okolicy miejscowości POLJICA około 12 km od Trogiru. Chciałbym zwiedzić omawiany Trogir i Split.
1) Prosił doświadczonych forumowiczów o wskazanie ciekawych i wartych obejrzenia miejsc w obu miastach (jak by się dało ze wskazaniem pozycji GPS lub położenia z maps gogle) oraz podaniem aktualnych opłat jeśli takie obowiązują za wstęp lub zwiedzanie.
2) Wskazania dostępnych i oczywiście jak najtańszych miejsc parkingowych w obu miastach.
Z jednego z powyższych postów pobrałem mapkę Trogiru na którym widać jak poniżej parking, Konzum market i plac targowy. I tu moje pytanie ile aktualnie kosztuje ten parking i czy jest inna opcja postoju (inne niedaleko miejsce postojowe). Kolejna spraw to czy można po prostu zaparkować sobie na dłuższą chwilę pod KONZUMEM i czy nikt mnie nie przegoni albo nie wezwie jakiejś straży miejskiej lub lawety. Kolejna sprawa zaznaczyłem na mapce plac targowy, czy jest to ten targ rybny o którym co niektórzy często wspominają???

Jeśli chodzi o Split proszę o pomoc bo tam to już zupełnie nie wiem gdzie zostawić auto
Załączniki:
Trogir 1.png
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.12.2017 14:58

Darmowy parking w Splicie
https://www.google.pl/maps/place/43%C2% ... .5081323!4
Zostawiałam tam samochód trzykrotnie na tydzień czasu, stał grzecznie i bezpiecznie
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2017 15:38

O parkowaniu pod Konzumem zapomnij - musiałbyś mieć niezłego fuksa, aby było tam miejsce. I w tej okolicy zwykle jest spory korek.
Targ rybny masz na lewo od Konzuma - jest podpisany.
To co opisałeś targ/targ ryby - to targ z pamiątkami, oraz warzywami i owocami, serami, ale i z chińszczyzną i ciuchami.
Ten parking T1 - jest najbardziej znany, bo pod samymi murami. Jadąc we wrześniu pod wieczór od strony Splitu musiałbym jeszcze z 20 min. stać w korku zanimbym tam dojechała...no i nie wiem czy coś wolnego by się znalazło.. Cena aktualna to chyba 8 kn/h. Ceny masz na oficjalnej stronie Trogiru - popatrz sobie, może przed sezonem się zmienić. Możesz poczytać i dopytać też w aktualnych relacjach z tej okolicy, a kilka ich jest...

W tym roku parkowaliśmytu, kilka minut spaceru i w sercu Trogiru jesteś. Cena jakaś zabujcza nie była.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.12.2017 21:26

Jadąc od Poljicy parkuj na tym parkingu który masz zaznaczony, lub nieco wcześniej na parkingu koło pogotowia.
Tak jak pisała piekara, o parkingu przy Konzumie zapomnij. Jest bardzo mały i znajduje się przy głównym skrzyżowaniu w Trogirze (zjazd na Ciovo) gdzie są zawsze korki.
Adam_rzeszow
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 05.12.2017 09:23

Witam.
Bardzo dziękuję wszystkim za bardzo cenne wskazówki. ,,beatabm'' wskazała mi darmowy parking w Splicie. Macie jeszcze jakiś namiar na dobry i tani alternatywny parking w Splicie. Jadę w lipcu to ludzi będzie pewnie od groma, dobrze by było mieć jakiś alternatywny parking w razie jak by tamten był zapchany.

A tak przy okazji jak jest z parkowaniem pod tymi marketami, przeganiają, karzą mandatami turystów czy nie???

Jak możecie napiszcie co warto zwiedzić w Trogirze, Splicie oraz w okolicy Poljicy. Żeby za bardzo głowy Wam nie zawracać może po prostu hasłowo wpiszcie jak możecie jakieś nazwy miejsc, zabytków itd. które warto zobaczyć, a ja te miejsca z pomocą google już sam sobie spróbuje obczaić.

Z góry dziękuję
ruzica
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 05.12.2017 09:55

Adam_rzeszow napisał(a):A tak przy okazji jak jest z parkowaniem pod tymi marketami, przeganiają, karzą mandatami turystów czy nie???

Parkowanie pod supermarketem to nie przestępstwo ani wykroczenie. Turysta też musi zakupy zrobić od czasu do czsu :wink: Nie wiem jak akurat w Trogirze, ale w innych miejscach(np. w Szybeniku czy Zadarze) nie mieliśmy z tym problemów.
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 05.12.2017 10:30

Jakby co to w Splicie darmowo można zaparkować przy centrum handlowym Joker. Dojazd dobrze oznakowany-do głównych atrakcji czyli pałacu Doklecjana i Rivy trzeba trochę się przespacerować. W Jokerze można zrobić zakupy,skorzystać z darmowego wc i odwiedzić MacDonalda jak ktoś lubi. Ja tam parkuje za każdym razem jak jestem w Splicie. W Trogirze parkowałem już dwukrotnie na dużym parkingu niedaleko dworca autobusowego-koszt spokojnie do przyjęcia a do starego miasta niewielki spacerek. Przy tym parkingu jest też zorganizowana plaża jakby ktoś chciał się ochłodzić po zwiedzaniu.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.12.2017 18:35

O parkingi w Splicie pytaj w wątku dedykowanym - jest taki. Inaczej robi się w wątku bałagan i konkretne informacje ciężko znaleźć.
Co do sedna wątku: Trogir - zwiedzanie
- wchodzisz Bramą Lądową
- Katedra Św Wawrzyńca+ wejście do środka (mimo że w Trogirze byłam 3 razy dalej mi się nie udało tego zrobić) + wejście na szczyt dzwonnicy (ciasno i zabrudzone u góry od gołębi)
Obrazek
-potem Loggia miejska
Obrazek

-pospacerować Rivą, zjeść lody, kawka mrożona z widokiem na mega łodzie lub kawka na dachu BasztySv MarkaObrazek

- wejść na Twierdzę Kamerlengo
Obrazek

- pokręcić się wąskimi uliczkami
- przejść mostem na wyspę Ciovo i popatrzeć z tej strony na Trogir

To taka podstawa - poczytaj relacje, sporo tego jest.
Do Trogiru/Splitu możesz dopłynąć stateczkiem z tego drugiego miasta. ceny nie znam, ale w jakiejś relacji takie informacje są.
Yas
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yas » 07.12.2017 05:59

parking?? przejedz na wyspe ciovo, pierwsza w prawo to wjazd do Mariny, zawsze jest miejsce, i do tego niedrogo, a do twierdzy i wgl 5min pieszo
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2017 08:37

Yas napisał(a):parking?? przejedz na wyspe ciovo,

Pod warunkiem, że na moście nie ma korków. :idea:
Czy będzie nowy most w sezonie 2018 - trudno powiedzieć.... :roll:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.12.2017 09:41

Adam_rzeszow napisał(a):Witam.
Bardzo dziękuję wszystkim za bardzo cenne wskazówki. ,,beatabm'' wskazała mi darmowy parking w Splicie. Macie jeszcze jakiś namiar na dobry i tani alternatywny parking w Splicie. Jadę w lipcu to ludzi będzie pewnie od groma, dobrze by było mieć jakiś alternatywny parking w razie jak by tamten był zapchany.

A tak przy okazji jak jest z parkowaniem pod tymi marketami, przeganiają, karzą mandatami turystów czy nie???

Jak możecie napiszcie co warto zwiedzić w Trogirze, Splicie oraz w okolicy Poljicy. Żeby za bardzo głowy Wam nie zawracać może po prostu hasłowo wpiszcie jak możecie jakieś nazwy miejsc, zabytków itd. które warto zobaczyć, a ja te miejsca z pomocą google już sam sobie spróbuje obczaić.

Z góry dziękuję

W Poljicy byłem kilka razy :oczko_usmiech: Jet to dosyć fajna miejscowość wypadowa. JTrogir masz "rzut beretem" i tam byliśmy dosyć często na zwiedzaniu czy zakupach. Split też planujesz, w przeciwnym kierunku ma Šibenik czy nawet Zadar, no i wodospady Krka. Wszystko na spokojnie jako jednodniowe wycieczki. :papa:
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 08.12.2017 14:50

Adam_rzeszow napisał(a):Witam. ...
2) Wskazania dostępnych i oczywiście jak najtańszych miejsc parkingowych w obu miastach.
Z jednego z powyższych postów pobrałem mapkę Trogiru na którym widać jak poniżej parking, Konzum market i plac targowy.

Ja osobiście kilka razy parkowałem "za free" bezproblemowo na parkingu przychodni/ośrodka zdrowia. Wjazd jest po prawej stronie jadąc od Sibenika przed wskazanym na zdjęciu parkingiem T1. Dodatkowym bonusem jest możliwość korzystania z toalety w przychodni ale to nie jest najważniejsze (no chyba że właśnie jest :lol: ).
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 08.12.2017 20:50

Janusz Bajcer napisał(a):
Yas napisał(a):parking?? przejedz na wyspe ciovo,

Pod warunkiem, że na moście nie ma korków. :idea:
Czy będzie nowy most w sezonie 2018 - trudno powiedzieć.... :roll:

Po długim przestoju i oczekiwaniu na nowego wykonawcę jest plan oddania do użytku w czerwcu 2018 :)
https://www.dalmacijadanas.hr/ciovski-m ... cke-sezone
Adam_rzeszow
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 13.12.2017 09:38

OOOO to może w drugiej połowie lipca załapię się na przejazd/przejście nowym mostem.
Pozdrawiam Adam
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.12.2017 09:49

Adam_rzeszow napisał(a):OOOO to może w drugiej połowie lipca załapię się na przejazd/przejście nowym mostem.
Pozdrawiam Adam

Patrząc na obecne zaawansowane prace - mam obawy czy czerwcowy termin zostanie dotrzymany.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Trogir - zwiedzanie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019