Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye 2013

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2013 09:10

mariusz-w napisał(a):No to co ? ... będzie to auto ? ... pojedziemy dalej ? :wink:


pozdrawiam. 8)



No właśnie?
Bierz tego i jedziemy

:mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2013 09:29

agata26061 napisał(a):
tony montana napisał(a):
Potter napisał(a):A tak na marginesie: jakby Ci kazali jedną osobę z tej szóstki wysadzić to na kogo byś się zdecydował ? :wink:


Jestem cierpiętnikiem, więc siebie :)

:oczko_usmiech: :twisted:

Na szczęście nie musiałem łamać przepisów :boss:
:papa:


Dobrze, że nie teściową! :D 8O
Ja moją uwielbiam, więc też pewnie wysadziłabym siebie!!!


Witaj zatem w gronie cierpiętników ;)
Biczujmy się nadal ;)


Fatamorgana napisał(a):Mój brat ma powagę dawnych wojowników i kamienne rysy twarzy. :) :D
Tylko orlich piór nie widzę! :roll: :mrgreen: :wink:
Dziwne są zaiste stroje dzisiejszych mężów. :wink:

Kamienne rysy wynikają z faktu, że jak się próbuję uśmiechać na zdjęciu to bardziej przypomina to podobno grymas zniesmaczenia ;)
Dodatkowo, jako, że lewe oko mam sporo mniejsze 8O :oops: 8) przy próbie uśmiechu idzie ono do góry parę centymetrów ;) huehuehe

To już wolę budzić szacunek killerskim wyrazem posępnego oblicza ;)


Fatamorgana napisał(a): 8O 8O 8O :o
UFFF UFFF!!!!
Ale teraz brother to dostaniesz zdrowy opierdziel!
No bo jakże to? Taki doświadczony tropiciel jak Ty w dziale zagadek, taki podpatrywacz i obserwator innych wytrawnych tropicieli, którzy szukają aż znajdą i co???
I tak odpuściłeś?! Tak nie postępują doświadczeni łowcy i wojownicy! Chyba jakaś słabość ogarnęła Twój umysł bracie. :) (oby nie woda ognista!)

Łeeee...
mam nadzieję, że się zrehabilitowałeś i w końcu przyniosłeś jakiś skalp czy inne trofeum! :) :wink:


:oops: :oops: :oops:
No cóż moge powiedzieć na swoją obronę ...
Właściwie nic, chyba tylko to, że polegałem na fakcie, że nigdy, ale to nigdy nie miałem problemu z wybraniem i wypożyczeniem auta w innym kraju - oczywiście zawsze potrzebowałem auta na 4 osoby a nie na 6 !! :)

Chyba tak po polsku .... uznałem... że jakoś to będzie i na pewno COŚ SIE ZNAJDZIE

SZEJM ON MI Bruder....

Zrehabilitowałem się tym mam nadzieję, że zabrałem rodzinę w ciekawe (choć dość "oklepane") miejsca...

CHOĆ... może nie tak oklepane, gdyż zagadka z Altinkum (plaża Didymy) długo wisiała i nawet Pirat nie mógł się wstrzelić ...

A był kto w Euromos?? (Świątynia Zeusa)

Wszystko to pokażę...
Ostatnio edytowano 16.05.2013 09:33 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2013 09:32

mariusz-w napisał(a):No to co ? ... będzie to auto ? ... pojedziemy dalej ? :wink:


pozdrawiam. 8)


Pojedziemy, pojedziemy dziś :)

Do Miletu i Didymy - polecam :)


Jacek S napisał(a):
mariusz-w napisał(a):No to co ? ... będzie to auto ? ... pojedziemy dalej ? :wink:


pozdrawiam. 8)



No właśnie?
Bierz tego i jedziemy

:mrgreen:


No właśnie!
Zawstydziłeś mnie Jacku....
Ale to też spore auto ten Starex...

Ja liczyłem na Dacię Logan Kombi (ktoregoś dnia jak już oddaliśmy auta wysypało się 7 gości z białej Dacii przy naszej plaży - żona spojrzała na mnie tylko z wyrzutem...

NO COOOOO ;)

Swoją drogą - 7 gości w jednym aucie to trochę za dużo testosteronu ! :oczko_usmiech:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.05.2013 10:00

tony montana napisał(a):
Do Miletu i Didymy - polecam :)

... znaczy się odkurzymy wspomnienia. 8)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2013 10:07

tony montana napisał(a):Zawstydziłeś mnie Jacku....


Przepraszam, nie chciałem.

tony montana napisał(a):Ja liczyłem na Dacię Logan Kombi ...


Ale przecież to też 5-miejscowe kombi.

:?:


Pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2013 10:32

Wypożyczanie auta i pierwsza wycieczka FURAMI - bardzo długi odcinek - nie przysnijcie! ;)


Wrócilismy dyć do Otelu Crystal i tam znowu zaczęliśmy męczyć recepcję. Sytuację mieliśmy jasną - po drodze ustalono, że jako, że nie ma drugiego kierowcy (choć żona ma deklarowała, że może poprowadzić drugie auto)
to jednak Starsi nie i nie... to poprosimy to jedno zwykłe auto ...

Znowu tę Albeę proponują!

No niech będzie, fura trochę niewyjściowa, obiecałem sobie, że dokupię do niej kapelut, którym będę zawadzał o sufit ;) (w myśl zasady - "przed pięćdziesiątką nie będę jeździł nudnymi i niekształtnymi sedanami") ;)

W końcu to jednak tylko dwa dni, więc chyba Turki nie bedą się ze mnie śmiały (a konkretnie ładne młode tureckie dziewczęta) ;) Po obserwacjach środowiska stwierdziłem jednak, że co drugie auto jeżdżące po Półwyspie Bodrum to sedan więc MOŻE obciachu nie będzie ;)

Umówiliśmy się na 8.30 następnego dnia. Jest środa 1 Maja, w Starym Kraju środowiska szykują się do pochodów pierwszomajowych, zakłady pracy pięknie ozdobione, klasa robotnicza wylega na ulice odświętnie ubrana, wszędzie powiewają flagi państwowe ... WRÓĆ - zagalopowałem się ... ;)

Jak zwykle wstałem sporo wcześniej, a poranek spędziłem na leżaku przy basenie pod oknem naszego pokoju czytając słownik polsko - włoski :)

Punktualnie o 8.36 zajeżdża pod górę, mozolnie się wspinając coś BIAŁEGO ... Chevrolet Aveo... Sedan... nieco bardziej WYJŚCIOWY niż Albea, no niech będzie, "You are the man from car rental?" "yes, yes, my friend, KAM INSAJD Otel"

Spisaliśmy umowę, zapłaciłem 100 euro za dwa dni (z boosterem) con la carta di credito... "ful insiurens?" "of kors maj frend, ful insiurens, KEINE LIPA"

Idziemy do auta....a tam fotelik dla półrocznego dziecka .... "ej miał być booster seat, man..." "mi powiedziano ze fotelik dla dziecka, no problem man zaraz ktoś przywiezie"

Obsługa auta MAJ FRIEND, most important THING - SIGNAL!!! (klakson znaczy) here and here not here....w sensie, że nie mam napier.... w środek kierownicy bo sa po boku, klima tutaj, wsteczny tak

Obrazek

Teściu jak zobaczył mnie siedzącego w furze mówi ... "dobra to weźcie to drugie auto, ON MA?
"Ba, ON by nie miał? Toż to carrental "Bumerang" z Yalikavaka - jak ON mógłby nic nie mieć???

Poszliśmy na śniadanie, a po nim czekał już na nas Renault Clio kombi diesel i booster seat :)

No i jak tu nie kochać tych Turków??! :)

Obrazek


"Turku, kończ ten mecz!" krzyczał Zimoch Tomasz w końcówce legendarnego meczu łódzkiego Widzewa z duńskim Broendby. "Przepiękne panie w pięknych toaletach, przystojni mężczyźni w eleganckich krawatach, tu, w Danii już mroził się szampan, ale tej fety nie będzie ..."

Znaczy KOŃCZ TONY już te opisy - JEDŹCIE juz gdzieś, nawet kamienie oglądać ....

ANDIAMO??

Obrazek

Dziś pojedziemy rozgrzewkowo ok. 130 km do Miletu, potem do Didymy (25 km) oraz Altinkum (nadmorski kurort Didimy) i powrót do Otelu (jakieś 150 km)

http://goo.gl/maps/jHtvg

Mapka odcinka Hotel - Milet

Obrazek

Klimaty podobne do chorwackich ;)

Obrazek

Jedziemy wzdłuż Jeziora Bafa - po prawej pasmo górskie Beşparmak Dağları (czyli Góry Pięciopalczaste).

Obrazek

Bardzo długi akwen, który - nie wiedzieć czemu - skojarzył mi się z Gardą :)
Teścia zaś zaintrygowało to, że nie widział na nim żadnej łodki - dziwne nie???

Obrazek

A tak prezentowały się auta dzień później w Selcuku (gdy się pogubiliśmy w drodze do Bazyliki Św. Jana - co widać po minie ..) ;)

Obrazek

Obrazek

W następnym odcinku - MILETUS

A teraz poproszę Myszę, aby przybliżyła nam arkana twierdzenia słynnego Talesa z Miletu - w końcu jakis wstęp NALEŻY sie temu genialnemu naukowcowi :)

STAY TUNED!
Ostatnio edytowano 16.05.2013 11:50 przez tony montana, łącznie edytowano 3 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2013 10:35

tony montana napisał(a):Ja liczyłem na Dacię Logan Kombi ...


Jacek S napisał(a):Ale przecież to też 5-miejscowe kombi.

:?:

Pozdrawiam


Jest też wersja 7-osobowa

http://www.google.pl/search?q=dacia+log ... 80&bih=909


mariusz-w napisał(a):
tony montana napisał(a):
Do Miletu i Didymy - polecam :)

... znaczy się odkurzymy wspomnienia. 8)


No to bardzo się cieszę, ale to dopiero chyba jutro ;) Dużo zdrowia kosztował mnie ten odcinek ;)

:boss: :papa:
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 16.05.2013 10:44

Duuuużo by pisać...ale najważniejsze"
- przemiło wspominam Turcję i jej zabytki (a jeszcze milej otoczenie i samych "tambylców" po powrocie z Egiptu)
- a nie słyszałeś "Kocham cię kochanie moje " i "ładne oczi masz"? ;-)
- doceniam o ileż nam było łatwiej kupując wycieczki, rafting, wypożyczając samochód od Polki...
- akurat okolice Bodrum to jedynie przejazdem obejrzane....
- na pewno TU wrócę maj friend do relacji
- na pewno kiedyś pozwiedzam znów Turcję...
- i czekam na c.d.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.05.2013 11:03

tony montana napisał(a):
W następnym odcinku - MILETUS

A teraz poproszę Myszę, aby przybliżyła nam arkana twierdzenia słynnego Talesa z Miletu - w końcu jakis wstęp NALEŻY sie temu genialnemu naukowcowi :)

STAY TUNED!


Tony 8-O 8-O 8-O ,
te kamienie chyba Cię przytłoczyły :roll: :mrgreen: .

No ale sam tego chciałeś :devil: .

Jeżeli ramiona kąta przecięte są prostymi równoległymi, to odcinki wyznaczone przez te proste na jednym ramieniu kąta, są proporcjonalne do odpowiednich odcinków wyznaczonych przez te proste na drugim ramieniu kąta. :P .

Dla lepszego zrozumienia :wink: , pomoc .

Mogę też zapodać jakieś zadanko do rozwiązania :oczko_usmiech: ,
no to jak, ktoś chętny? :smo:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 16.05.2013 11:17

Bardzo przydatna w świetle naszych potrzeb relacja.
Chcielibyśmy, żeby się to pragnienie zwiedzenia choć części Turcji nam się wypełniło. Planujemy i planujemy........... Gdyby nie ta przyciągająca nas jak magnes Grecja po drodze dawno byśmy dojechali.
Czas na kamienie, bardzo lubię kamienie. Te też będą greckie. :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2013 11:19

mama_Kapiszonka napisał(a):Duuuużo by pisać...ale najważniejsze"
- przemiło wspominam Turcję i jej zabytki (a jeszcze milej otoczenie i samych "tambylców" po powrocie z Egiptu)
- a nie słyszałeś "Kocham cię kochanie moje " i "ładne oczi masz"? ;-)
- doceniam o ileż nam było łatwiej kupując wycieczki, rafting, wypożyczając samochód od Polki...
- akurat okolice Bodrum to jedynie przejazdem obejrzane....
- na pewno TU wrócę maj friend do relacji
- na pewno kiedyś pozwiedzam znów Turcję...
- i czekam na c.d.


Słyszałem "chodź do mnie" ale to chyba nie było do mnie ;)
Witam kolejnego "FRENDA" Mamo Kapiszonka :)

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
W następnym odcinku - MILETUS

A teraz poproszę Myszę, aby przybliżyła nam arkana twierdzenia słynnego Talesa z Miletu - w końcu jakis wstęp NALEŻY sie temu genialnemu naukowcowi :)

STAY TUNED!


Tony 8-O 8-O 8-O ,
te kamienie chyba Cię przytłoczyły :roll: :mrgreen: .

No ale sam tego chciałeś :devil: .

Jeżeli ramiona kąta przecięte są prostymi równoległymi, to odcinki wyznaczone przez te proste na jednym ramieniu kąta, są proporcjonalne do odpowiednich odcinków wyznaczonych przez te proste na drugim ramieniu kąta. :P .

Dla lepszego zrozumienia :wink: , pomoc .

Mogę też zapodać jakieś zadanko do rozwiązania :oczko_usmiech: ,
no to jak, ktoś chętny? :smo:


Kumam wszystko do 1.30 ;), potem już nie ... ;)
Strasznie mądry był ten Tales i Ty też jesteś mądra Mysza :)
Ale panią to ładną do tłumaczenia w filmiku wybrałaś, jeszcze jakby po włosku albo francusku tłumaczyła

:boss: :papa:

(bez skojarzeń z tym francuskim! Po prostu ładne języki to są! I Lubię jak ładne kobiety w nich mówią, nooo)

:smo: :boss: :papa:
Ostatnio edytowano 16.05.2013 11:22 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2013 11:21

Lidia K napisał(a):Bardzo przydatna w świetle naszych potrzeb relacja.
Chcielibyśmy, żeby się to pragnienie zwiedzenia choć części Turcji nam się wypełniło. Planujemy i planujemy........... Gdyby nie ta przyciągająca nas jak magnes Grecja po drodze dawno byśmy dojechali.
Czas na kamienie, bardzo lubię kamienie. Te też będą greckie. :D


Rozumiem Waszą miłość do Grecji, ale sądzę, że Turcja i jej zabytki chyba nie zawiodłyby ani Ciebie ani Pawła...

Ale cóż ja mogę o tym powiedzieć, jak ledwo liznąłem tej Turcji...
Za jakiś czas jest plan na kolejne fragmenty tego ogromnego kraju..

8O :oczko_usmiech:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2013 12:25

tony montana napisał(a):Jest też wersja 7-osobowa


8O

Ja nie znaju...


No to teraz czekam na powtórkę z ...matmy.
;)


Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.05.2013 12:34

mysza73 napisał(a):
Mogę też zapodać jakieś zadanko do rozwiązania :
no to jak, ktoś chętny? :smo:

... a kysz ! 8O

... już mi wystarczy ten mało zrozumiały tekst ! :mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2013 14:08

Jacek S napisał(a):
tony montana napisał(a):Jest też wersja 7-osobowa


8O

Ja nie znaju...

Pozdrawiam


A ja znaju :) Nazywa się to MCV i zarówno nowa wersja, jak i poprzednia występowały jako 7-osobowe auto. Proszę:
http://www.dacia.pl/gama-dacii/nowy-logan-mcv/

:oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Trochę lata wiosną, "How are you, my friend?" - Turkiye 2013...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone