Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.08.2013 11:31

tony montana napisał(a):Piazza Duomo jest przykładem "zamkniętego placu" - można z niego wyjść (oprócz przejścia przez Katedrę) ;) tylko jednym wyjściem :)

:roll:
Chyba nie chciałbym się tam znaleźć nocą, gdy Duomo jest zamknięta :?
W końcu to włoskie Południe :wink:

Piaskowa kolorystyka na tle błękitu nieba, super :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.08.2013 11:31

tony montana napisał(a):Zacznijmy jednak nie od wnętrza, ale od zewnętrza

Obrazek

Zewnętrze genialne :P ,
nawet nie wchodząc do wnętrza zapisuję sobie Lecce (tylko jak i kiedy ja tam dotrę :roll: ) :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.08.2013 11:48

kulka53 napisał(a):
tony montana napisał(a):Piazza Duomo jest przykładem "zamkniętego placu" - można z niego wyjść (oprócz przejścia przez Katedrę) ;) tylko jednym wyjściem :)

:roll:
Chyba nie chciałbym się tam znaleźć nocą, gdy Duomo jest zamknięta :?
W końcu to włoskie Południe :wink:

Piaskowa kolorystyka na tle błękitu nieba, super :)


Oj tam, naprawdę wszystko wyglądało (oprócz jednego miejsca, ale to za kilka dni) ;) bardzo, ale to bardzo bezpiecznie, żadnych nurów, złej młodzieży w bramach etc

Ten salentyński piaskowiec będzie nam jeszcze długo towarzyszył - praktycznie wszędzie - przecież dopiero zaczęliśmy właściwie zwiedzanie Apulii ;) hihihih


mysza73 napisał(a):Zewnętrze genialne :P ,
nawet nie wchodząc do wnętrza zapisuję sobie Lecce (tylko jak i kiedy ja tam dotrę :roll: ) :smo: .


No nie wiem Mycha jak dotrzesz, skoro na przyszły rok znowu Cro planujesz ;) (nie mówię, że to źle, ale zapiski mogą się nigdy nie przydać) :P :oops: :evil: :hearts: :lool:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.08.2013 12:07

Giorno 7

LECCE cz.3

Wnętrze Duomo jest też niezłe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ma wiele "zakamarków"

Obrazek

Jak wszystkie szczegóły w Apulii bogato zdobionych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wychodzimy z Katedry i kierujemy się .... no właśnie ... w Lecce właściwie co chwilę jest COŚ do oglądania :)

Obrazek

Dochodzimy do Piazza Sant'Oronzo

Obrazek

Statua patrona miasta, św. Oronzo - (jej trzon pochodzi z jednej z kolumn kończących w Brindisi Via Appia - starożytną droge wiodącą z Rzymu)

Obrazek

Przy drugiej kolumnie, w Brindisi (tam, gdzie kończy się Via Appia), też będziemy

Obrazek

Piaskowiec z Lecce

Obrazek

Kościółek San Marco e sedile zbudowany w połowie XVI wieku na rozkaz Wenecjan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Amfiteatr z I wieku n.e. obok Piazza Oronzo

Obrazek

Nie można było wejść na dół, bo przygotowywano się do jakiegoś przedstawienia/koncertu :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

San Marco od tyłu na tle amfiteatru

Obrazek

San Marco i Oronzo

Obrazek

Obrazek

Arrivederci! (37)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.08.2013 12:36

tony montana napisał(a):Nie można było wejść na dół, bo przygotowywano się do jakiegoś przedstawienia/koncertu :(

Obrazek



No nie dziwi mnie Twoja smutna minka, toż to Twoje ulubione "kamienie" :smo: ,
mimo Twych szyderstw, zapisałam sobie Lecce, kto wie, gdzie mnie kiedyś poniesie 8O :smo: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.08.2013 12:45

tony montana napisał(a):Nie można było wejść na dół, bo przygotowywano się do jakiegoś przedstawienia/koncertu :(


mysza73 napisał(a):No nie dziwi mnie Twoja smutna minka, toż to Twoje ulubione "kamienie" :smo: ,
mimo Twych szyderstw, zapisałam sobie Lecce, kto wie, gdzie mnie kiedyś poniesie 8O :smo: :papa: .


Do głowy nie przyszłoby mi szydzić Mousik :)

Po prostu wskazuje .... możliwości ;)

:smo: :smo: :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.08.2013 09:54

Giorno 7

LECCE cz.4

Ostatnim punktem programu była Bazylika Santa Croce, o której, wstyd się przyznać, zapomniałem i musieliśmy się cofać spod jednej z Bram Miasta nie bacząc na groźby naszej młodzieży :oops: 8)

Znowu zatem musimy przejść przez Piazza Sant'Oronzo i po chwili jesteśmy przy Świętym Krzyżu (w remoncie niestety)

Obrazek

Bazylika wybudowana została w 1646 roku i stanowi cudowny przykład barokowej architektury z bogatą rzeźbioną fasadą

Obrazek

Moje ukochane rozety

Obrazek

I rozetki...

Obrazek

koniki.... pieski??? ludzie.. potwory...

Obrazek

Wewnątrz bazylika jest dość "normalna" ;) oczywiście jak na warunki apulijskie ZWYKŁA - NORMALNA ;)

Obrazek

normalna - to znaczy - bogata w detale :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"fusit" albo jak kto woli "fisut"

Obrazek

I to już koniec naszej przygody z Lecce - szczerze mówiąc mam lekki niedosyt, bo nie widziałem wszystkiego ("a co tam chcesz jeszcze oglądać jak tam wszystko, fakt, piękne, ale TAKIE SAME") ;) ale do ponownego odwiedzenia Lecce odstraszyła mnie skutecznie ZONA TRAFFICO LIMITATO...

:oops: 8O :evil: :|

Arrivederci! (38)

Następny dzień będzie bardzo obfity: odwiedzimy Groty Castellana, Alberobello, Martina Franca i Ostuni

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.08.2013 10:01

tony montana napisał(a):
Następny dzień będzie bardzo obfity: odwiedzimy Groty Castellana, Alberobello, Martina Franca i Ostuni

:papa:

Ja mam niezłą kondycję, więc spokojnie możesz już zapodawać :smo: ,
zwłaszcza Alberobello :P .
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.08.2013 10:03

tony montana napisał(a):... odwiedzimy Groty ...


Zwiedzam greckie, zajrzę i do włoskiej. :D

pzdr :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.08.2013 10:23

tony montana napisał(a):Następny dzień będzie bardzo obfity: odwiedzimy Groty Castellana, Alberobello, Martina Franca i Ostuni

:papa:

mysza73 napisał(a):Ja mam niezłą kondycję, więc spokojnie możesz już zapodawać :smo: ,
zwłaszcza Alberobello :P .


tranquillamente e lentamente Mouse

:smo: :papa:

longtom napisał(a):
tony montana napisał(a):... odwiedzimy Groty ...


Zwiedzam greckie, zajrzę i do włoskiej. :D

pzdr :wink:


Widziałem u Ciebie niejedną z kajaka :)

Te włoskie mają między 80 a 100 milionów lat i są największym kompleksem w Italii

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.08.2013 10:27

tony montana napisał(a):
tony montana napisał(a):Następny dzień będzie bardzo obfity: odwiedzimy Groty Castellana, Alberobello, Martina Franca i Ostuni

:papa:

mysza73 napisał(a):Ja mam niezłą kondycję, więc spokojnie możesz już zapodawać :smo: ,
zwłaszcza Alberobello :P .


tranquillamente e lentamente Mouse

:smo: :papa:

Że jak 8O :?: ,
powoli :roll: ,
no weź Tony nie bądź marudą :roll: :smo: ,
marudy są w mojej relacji :roll: :oczko_usmiech: :hut: .
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 27.08.2013 10:35

Lubię kamienie, coś w tym odcinku się dla mnie znalazło do oglądnięcia, amfiteatr wydaje się być niewielki. Ciekawe jak sobie poradzili z deszczówką. Jest ileś metrów poniżej poziomu ulicy!

tony montana napisał(a):Bazylika stanowi cudowny przykład barokowej architektury z bogatą rzeźbioną fasadą.
Jak rzadko barok mnie wzrusza tak tym razem na zewnątrz przyznaję fasada jest cudowna.
O zdjęciach z wnętrz trzeba napisać - Tony eksperymentuj z balansem bieli i koniecznie z większym ISO

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
Następny dzień będzie bardzo obfity: odwiedzimy Groty Castellana, Alberobello, Martina Franca i Ostuni

:papa:

Ja mam niezłą kondycję, więc spokojnie możesz już zapodawać :smo: ,
zwłaszcza Alberobello :P .

Ja dawno nie sprawdzałam swojej kondycji. Ta z maja już dawno uleciała. Ale myślę, że dam radę. Szkoda, że w grotach nie można z reguły robić zdjęć. Liczę na ekspresyjny opis.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.08.2013 11:00

Giorno 8

Grotte di Castellana

Dzień ósmy był zaplanowany bardzo "męcząco" ;) W tym dniu nie miało być wody, kąpieli, jeno zjawiska Apulii. Zjawiska w pełnym tego słowa znaczeniu, bo o ile grot Ci w Italii i w całej Oiropie dostatek....

Obrazek

...To akurat Castellana są największym kompleksem w Italii - z czego spora część udostępniona zwiedzającym

Albo takie Alberobello - stolica trulli - region wokół Alberobello jest jedynym w Europie, w którym występują te dziwne i nieco śmieszne domki.

Ostuni z kolei nazywane White City leży na niewysokim wzgórzu z pięknym widokiem na morze, a ściany domów miasta lśnią w pełnym słońcu :)

Pierwszym jednak celem wycieczki były Grotte di Castellana

Obrazek

Dla ciekawych Stronka Grot

Za stronką (mniej więcej)

Grotte di Castellana są jedną z najważniejszych atrakcji Apulii i naturalnego dziedzictwa i stanowią nieocenioną wartość Włoch. ;)

Znajdują się przy wjeździe do Doliny Itrii, kilka kilometrów od uroczych wiosek, takich jak Alberobello, Cisternino, Polignano a Mare.

Piękno Grot Castellana przyciąga turystów z całego świata, a od dnia ich otwarcia odwiedziło je ponad 15 milionów turystów. Najdłuższa trasa ma 3 km i jest to wyjątkowe doświadczenie, turyści schodzą na głębokość ponad 60 metrów w niesamowitym scenariuszu, "ściany wykonane" z stalaktytów, stalagmitów, złogów, o niesamowitych kształtach, skamieniałości, kaniony i jaskinie z fantastycznymi nazwami zwapnienia od konformacji i niesamowite kolory muszą pobudzać wyobraźnię dzieci i dorosłych.


My zajeżdżamy tam po 11 rano, parking znajduje się 200 metrów (skręt w lewo) przed Grotami, więc nie jedźcie aż do samych Grot, bo i tak będziecie musieli zawrócić, koszt 3 Euro.

Obrazek

Na stronie jest informacja o godzinach i trasach zwiedzania, bilety można także kupić online.

Jako, że chcieliśmy "zrobić" pełną traskę (ok. 3 km pod ziemią i prawie 2 godziny) wybieramy najbliższą godzinę wejścia (czyli 12.00) z włoskim przewodnikiem. (kolejne wejście było o 13.00, po angielsku, ale krótkie)

Przewodnik (a było ich dwóch - pan i pani, z czego pan mówił cały czas) mając świadomość, że turyści to nie tylko Włosi, mówił bardzo powoli i wyraźnie ("noi siamo in una grotta che si chiama...") ;) więc ponad połowę udawało się zrozumieć :)

Uwaga! Zdjęcia można robić tylko w pierwszej grocie, która jest najwyższa, potem "no photo" strzegą kamery i przewodnicy (nie radzę strzelać "z łokcia" bo znane są podobno przypadki kiedy wezwano kogoś do payment na podstawie zapisu z kamer)

NO TO CO? Nie boicie się wejść?
;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przedziwna instalacja ;)

Obrazek

Obrazek

MONSTER

Obrazek

Obrazek

ALIEN (JAJO) - już wiem, skąd inspiracje czerpał H.R.Giger, Ridley Scott i James Cameron

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wycieczka po ponad godzinie i oglądaniu po drodze stworów grotowych w postaci węża, gałki lodów, wielbłąda i innych doszła do "Shiniest grotta der welt" zwanej Grotta Bianca, była faktycznie bardzo jasna :)

Wracamy z "hell" na powierzchnie, całość trwała 1.50 h

Obrazek

Mapka "całego miasta" dla Kulek ;)

Obrazek

Orario :)

Obrazek

WARTO, naprawdę warto zobaczyć Castellana!!


Mały edit: koszty

Wejście długie (ok 2h) do Grot kosztuje 15 Euro (Adulti) e 12 Euro (Bambini), krótsza trasa ma ok. 50 minut i jest niewiele tańsza (szczegóły na stronce Grot)

:oczko_usmiech: :papa:


Arrivederci! (39)
Ostatnio edytowano 27.08.2013 15:40 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 27.08.2013 11:20

tony montana napisał(a):Uwaga! Zdjęcia można robić tylko w pierwszej grocie, która jest najwyższa, potem "no photo" strzegą kamery i przewodnicy (nie radzę strzelać "z łokcia" bo znane są podobno przypadki kiedy wezwano kogoś do payment na podstawie zapisu z kamer)

NO TO CO? Nie boicie się wejść?
;)

Nie spodziewałam się, że można będzie robić zdjęcia.
Dobre i te kilka zdjęć i do tego udanych.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.08.2013 11:24

tony montana napisał(a):NO TO CO? Nie boicie się wejść?

Lubię groty ... a więc nie ! ;) 8)

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone