Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.03.2012 18:08

anakin napisał(a):
BeJur napisał(a):I dziecko poświęcone - tylko głowa na zdjeciu :)

za to pan - cały :)


A tam dziecko...
Dziecko jest cały rok do oglądania przecież....live,a pan.......taki..... :wink:


heh
no tak, wygląda na to, że wyjątkowo zdjecie nie mojego .... amatorskiego autorstwa
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.03.2012 18:11

BeJur napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Beata to artystka i musiała wiedzieć wszystko, mimo że nie wznosi budynków 8) :lol: :P



o, właśnie :)
masz rację, ale z małą poprawką - nie musiała wiedzieć wszystko, tylko lubi wiedzieć :)

a specjalizacja????
hmmmmmmmmmmm nie jest to proste ...;)
wyuczona - wykonawstwo wyrobów artystycznych ze specjalizacją tkactwo artystyczne :)
te dodatkowe rzeczy - pilot szybowcowy przez jakiś czas :)
a generalnie - szeroko pojęta logistyka :)

:):):)


ale ..... czekam na San Vitale :)



OMG
ale wszechstronność ! :)

San Vitale ...hm... w Rawennie już byliśmy... czyżbym nie miał stamtąd zdjęć?!!? ;(

:oops:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 25.03.2012 18:30

tony montana napisał(a):OMG
ale wszechstronność ! :)


oj tam, zaraz wszechstronność ... i tak Ci wszystkiego nie napisałam :roll:
;)

tony montana napisał(a):San Vitale ...hm... w Rawennie już byliśmy... czyżbym nie miał stamtąd zdjęć?!!? ;(

:oops:


właśnie byłam na 4tej stronie jeszcze raz ..... i nie widziałam tego :(
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.03.2012 19:19

BeJur napisał(a):
tony montana napisał(a):OMG
ale wszechstronność ! :)


oj tam, zaraz wszechstronność ... i tak Ci wszystkiego nie napisałam :roll:
;)

tony montana napisał(a):San Vitale ...hm... w Rawennie już byliśmy... czyżbym nie miał stamtąd zdjęć?!!? ;(

:oops:


właśnie byłam na 4tej stronie jeszcze raz ..... i nie widziałam tego :(



OMG! :)
aż boje się pytać ;)

no z ta Rawenną to jak pisałem, normalnie ciała dałem jak nic... :( :cry:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.03.2012 19:25

Florencja jest niesamowita, mam zamiar odwiedzić ją na dłużej, jeśli będziemy jeszcze kiedyś w północnych (północno-środkowych) Włoszech. Nagromadzenie monumentalnych zabytków oraz duch historii jest tak niecodzienny, owszem - gdyby turystów było mniej zwiedzanie byłoby przyjemniejsze, no ale przecież my też jesteśmy turystami :)
Z racji chęci zobaczenia Pizy jeszcze tego samego dnia wyjechaliśmy z miasta około 17.

Godzinka drogi autostradą i jesteśmy w Pizie - czy to niesamowite? Rano byliśmy "u siebie" nad Adriatykiem, a teraz jesteśmy po drugiej stronie Włoch nad Morzem Liguryjskim, po Campo dei Miracoli (Pole Cudów), skoczymy nad "inne" Morze czyli do Marina di Pisa

Nie da się słowami opisać tego ogromnego kawałka zielonej łąki w Pizie, na której stoją trzy oszałamiające zabytki, skromny chłopak z północnej Polski ;) pomyślał sobie, że aż nie wierzy, że jest w takim pięknym miejscu, a przez pierwszych 20 lat swojego życia wyściubił nos za granicę jeno parę kroków do czeskiej knajpki na szlaku pod Śnieżką ;)

Tak, dzieje ludzkie są nieodgadnione - nasi rodzice najczęściej nie widzieli ani kawałka świata, my zaczęliśmy podróżować stosunkowo późno, zaś nasze dzieci mają problem z wymienieniem wszystkich państw, w których były ;)

Anyway - uwielbiam to uczucie, to uczucie, które miałem w pewien lutowy wieczór kiedy będąc służbowo w Paryżu wysiadłem z metra i zza rogu wyłonił mi sie słynny szparag zwany Eiffel Turm. Zobaczenie Amfiteatru Flawiuszy wraz z przyległym do niego Forum Romanum, gdy marzyło się latami o obejrzeniu na własne oczy budowli sprzed 2 tysięcy lat, budowli z TAKĄ historią - bezcenne.

To samo masz przy Krzywej Wieży - wielokrotnie wyobrażałem sobie miejsce, w którym stoi, a okazało się, że stoi "zupełnie inaczej" niż sobie to wymyśliłem ;)
Obrazek

Obrazek

Katedra
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękno tego zatłoczonego do granic możliwości miejsca jest niewyobrażalne :)
Obrazek

a potem jak już wspominałem, skoczyliśmy 15 km do Marina di Pisa - witaj Morze Liguryjskie! :)
Jest 20.00
Obrazek

Odmiennie niż spokojny podczas naszego pobytu Adriatyk - morze było rozszalałe i robiło spore wrażenie, zdjęcia tego nie oddają :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz czekało nas już tylko błogie 300 kilometrów autostradą "do domu", w którym zlądowaliśmy przed północą.

http://g.co/maps/pes4m

To był zdecydowanie najfajniejszy i najbardziej obfity dzień naszego pobytu w Italii 2010 :)
Ostatnio edytowano 10.06.2020 15:44 przez tony montana, łącznie edytowano 3 razy
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.03.2012 19:25

tony montana napisał(a):no z ta Rawenną to jak pisałem, normalnie ciała dałem jak nic... :( :cry:


no to trza jechać .... masz więc pomysł na wakacje :)

ale ... spędziłam w Caorle dwa tygodnie, byłam prawie wszędzie ... do Ravenny nie dojechałam :)
czyli - coś w tym jest ;)


:):):)
wiesz co mi się u Ciebie Tony najbardziej podoba????
że masz najbardziej krzywe zdjęcia na forum i masz to tam, gdzie powinieneś :) mało tego - potrafisz to wykorzystać, np wieża w Pizie :)
(czasami się przyczepiamy do zdjęć, ale tylko u sympatycznych ludzi :):):) )
Ostatnio edytowano 26.03.2012 20:27 przez Bea.ta, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.03.2012 19:34

BeJur napisał(a):
tony montana napisał(a):no z ta Rawenną to jak pisałem, normalnie ciała dałem jak nic... :( :cry:


no to trza jechać .... masz więc pomysł na wakacje :)

ale ... spędziłam w Caorle dwa tygodnie, byłam prawie wszędzie ... do Ravenny nie dojechałam :)
czyli - coś w tym jest ;)


przyznam się, że był mocny plan na Włochy w tym roku znowu w to samo miejsce jako baza wypadowa, ale teraz pojeździć od Sieny w dół (Arezzo, Asyż, Ascoli Piceno, Perugia, Toskania i Umbria generalnie no i troche Marche) ale padło na Cro (Brac)

no może jeszcze się uda oprócz Cro skoczyć ale to zależy od kilku czynników, natomiast Włochy ... mam plan na kilka jeszcze wyjazdów do tego pieknego kraju

BTW - w 1998 byłem "niedaleko Ciebie" bo w Bibione, to był mój 1 raz we Włoszech
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.03.2012 19:37

BeJur napisał(a):

:):):)
wiesz co mi się u Ciebie Tony najbardziej podoba????
że masz najbardziej krzywe zdjęcia na forum i masz to tam, gdzie powinieneś :) mało tego - potrafisz to wykorzystać, np wieża w Pizzie :)
(czasami się przyczepiamy do zdjęć, ale tylko u sympatycznych ludzi :):):) )


hehe no, niektórzy są The Master of Grill , ja jestem Master of zdjęciowy disaster

nobody's perfect ;)

dziękuję! :) :) :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.03.2012 19:38

tony montana napisał(a):BTW - w 1998 byłem "niedaleko Ciebie" bo w Bibione, to był mój 1 raz we Włoszech


no patrz .... ja też tam byłam w 98 roku :)
we wrześniu :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.03.2012 19:44

BeJur napisał(a):
tony montana napisał(a):BTW - w 1998 byłem "niedaleko Ciebie" bo w Bibione, to był mój 1 raz we Włoszech


no patrz .... ja też tam byłam w 98 roku :)
we wrześniu :)


o masz!
ja od 30 sierpnia jakoś - tydzień :) :)

ej a nie byłaś na wycieczce w Wenecji z takim super polskim przewodnikiem, który miał 80 lat, szokującą wiedzę i wszyscy padli w autokarze wieczorem wracając a on mówił.... mówił... mówił

pytam, bo a nuż to oprócz Bibionistów chyba innych też braliśmy "po drodze"
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.03.2012 19:53

tony montana napisał(a):ej a nie byłaś na wycieczce w Wenecji z takim super polskim przewodnikiem, który miał 80 lat, szokującą wiedzę i wszyscy padli w autokarze wieczorem wracając a on mówił.... mówił... mówił

pytam, bo a nuż to oprócz Bibionistów chyba innych też braliśmy "po drodze"


nie :)
młoda, szczupła rezydentka, czytająca wszystko z kartki, tak nas przegoniła przez Wenecję, że padłam na wolne żołte krzesełko pijąc najdroższą kawę w życiu - w Quadri (z widokiem na sw.Marka), na kempingu został przewodnik, w którym było napisane, że Quadri i Florian to dwie najdroższe kawarnie w Wenecji :)
teraz się z tego śmieję, ale wtedy ... hmmmm ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.03.2012 19:59

BeJur napisał(a):
tony montana napisał(a):ej a nie byłaś na wycieczce w Wenecji z takim super polskim przewodnikiem, który miał 80 lat, szokującą wiedzę i wszyscy padli w autokarze wieczorem wracając a on mówił.... mówił... mówił

pytam, bo a nuż to oprócz Bibionistów chyba innych też braliśmy "po drodze"


nie :)
młoda, szczupła rezydentka, czytająca wszystko z kartki, tak nas przegoniła przez Wenecję, że padłam na wolne żołte krzesełko pijąc najdroższą kawę w życiu - w Quadro (z widokiem na sw.Marka), na kempingu został przewodnik, w którym było napisane, że Quadro i Florian to dwie najdroższe kawarnie w Wenecji :)
teraz się z tego śmieję, ale wtedy ... hmmmm ;)


no to nasz "Dziadek" z kondycja lepszą od każdego z nas, który dał nam solidny wycisk, pamietam, że wskazał nam bardziej "godne" miejsce nadające się bardzioej dla "starszej młodzieży" ze wschodniej Oiropy ;)

o tym Florianie faktycznie słyszałem kiedyś, o tej Waszej "drenowalni kieszeni" dopiero od Ciebie :)

na koniec Italii - w tej relacji - po drodze do Istrii zwiedzimy troszkę Wenecji w parę godzin...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.03.2012 20:24

Przypomniało mi się, że w Pizie też byłam :lol: W czasie objazdówki, o której pisałam.
Wielka, zielona łąka - tak tam właśnie jest! A wieża robi wrażenie! :D

Dla uwiarygodnienia ;) - zdjęcie zdjęcia:

Obrazek

Nawet się na zdjęcie trochę załapałam (Matko, kiedy to było... ;))

Pozdrawiam :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.03.2012 20:30

maslinka napisał(a):Przypomniało mi się, że w Pizie też byłam :lol: W czasie objazdówki, o której pisałam.
Wielka, zielona łąka - tak tam właśnie jest! A wieża robi wrażenie! :D

Pozdrawiam :papa:


Wielka zielona łąka i mnóstwo malutkich ludzików na niej :)

a nad Liguryjskie nie zajeżdzaliście wtedy prawda?

objazdówka po wybrzeżu liguryjskim to byłoby też COŚ! :)
Cinque Terre, Rapallo etc...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.03.2012 20:32

maslinka napisał(a):Przypomniało mi się, że w Pizie też byłam :lol: W czasie objazdówki, o której pisałam.
Wielka, zielona łąka - tak tam właśnie jest! A wieża robi wrażenie! :D

Dla uwiarygodnienia ;) - zdjęcie zdjęcia:

Obrazek

Nawet się na zdjęcie trochę załapałam (Matko, kiedy to było... ;))

Pozdrawiam :papa:


hehe

ale tam przecież w ogóle nie ma ludzi (oprócz Ciebie) :)
a i Ciebie połowa ledwie :)

daj takie na których jesteś ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone