Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa z Krakowa przez BIH do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaceek1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 09.06.2013 13:03

Witam. :papa:
Chciałbym w tym roku wybrać trasę z Krakowa na Pelesjać przez Siahy-Budapeszt dalej E73 przez BIH na Sarajewo- Mostar-Metkovic. I teraz moje pytanie czy jest możliwe przyjechać tą trasę na jeden raz, wyjazd ok 3 rano ( gdy wyznaczam trasę na internecie to różne programy podają czas ok 18 godz) czy jet to możliwe? Czy po drodze w BIH znajdę jakieś kempingi?
zyziozie
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 09.06.2013 21:08

cześć
Ja w tym roku mam plan na podobną trasę, ale raczej z noclegiem (Slawonia?) po drodze. Co innego chorwacka autostrada, a co innego jej brak w Bośni. pozdrawiam
TJL
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 09.06.2013 21:25

Jechałem na początku maja z Mostaru przez Banja Luka do Gradiska i później autostrada Zagreb i autostrada do Varazdin. Dalej znana droga 86 w HU. Przejazd przez BiH z Mostaru do granicy w Gradiska zajął ok. 5 h. Z Mostaru na wybrzeże HR to kolejne min. 2 h. Droga w BiH nie jest zła, ale niezbyt szybka. Widoki jak wiadomo - super. Po drodze 2 miejsca z suszarkami w terenie zabudowanym. Średnia prędkość przez BiH - ok. 60 km/h. Ruch w sobotę był umiarkowany.
Moim zdaniem przejazd na 1 raz może być b. męczący. Warto zrobić 1 nocleg postojowy a może nawet więcej w BiH, bo kraj ciekawy i nie jest drogi. Polecam Mostar, szczególnie nocą, bez tłumów.
zmęczony
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmęczony » 12.07.2013 12:23

witam

Wyjeżdżam 25 lipca do Dingac Borak ( Plejesac ). Zamierzam jechać przez BiH trasą Varażdin, Bjelovar, Daruvar, Pakrac, Gradiska (BiH ), Banja Luka, Jajce, Gracac, Mostar, Metkovic( HR ) i dalej do celu ( prom do Trpanij lub lądem ). Szukam noclegu na wymienionym odcinku drogi od granicy Słowenii z Chorwacją do granicy Chorwacji z BiH, może ktoś ma jakieś namiary. Proszę o opinie o opisanym wyżej wariancie trasy.

zmęczony
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.07.2013 12:27

zmęczony napisał(a):witam

Wyjeżdżam 25 lipca do Dingac Borak ( Plejesac ). Zamierzam jechać przez BiH trasą Varażdin, Bjelovar, Daruvar, Pakrac, Gradiska (BiH ), Banja Luka, Jajce, Gracac, Mostar, Metkovic( HR ) i dalej do celu ( prom do Trpanij lub lądem ). Szukam noclegu na wymienionym odcinku drogi od granicy Słowenii z Chorwacją do granicy Chorwacji z BiH, może ktoś ma jakieś namiary. Proszę o opinie o opisanym wyżej wariancie trasy.

zmęczony

Odpocznij trochę :) Przez Słowenię nie będziesz jechał.
jaceek1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 12.07.2013 12:32

TJL napisał(a):Jechałem na początku maja z Mostaru przez Banja Luka do Gradiska i później autostrada Zagreb i autostrada do Varazdin. Dalej znana droga 86 w HU. Przejazd przez BiH z Mostaru do granicy w Gradiska zajął ok. 5 h. Z Mostaru na wybrzeże HR to kolejne min. 2 h. Droga w BiH nie jest zła, ale niezbyt szybka. Widoki jak wiadomo - super. Po drodze 2 miejsca z suszarkami w terenie zabudowanym. Średnia prędkość przez BiH - ok. 60 km/h. Ruch w sobotę był umiarkowany.
Moim zdaniem przejazd na 1 raz może być b. męczący. Warto zrobić 1 nocleg postojowy a może nawet więcej w BiH, bo kraj ciekawy i nie jest drogi. Polecam Mostar, szczególnie nocą, bez tłumów.

Czy jakiś nocleg pomiędzy Bugojno a Jablanica znajdę??? Moze być kemping lub kwatera :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2013 13:08

jaceek1 napisał(a):Witam. :papa:
Chciałbym w tym roku wybrać trasę z Krakowa na Pelesjać przez Siahy-Budapeszt dalej E73 przez BIH na Sarajewo- Mostar-Metkovic. I teraz moje pytanie czy jest możliwe przyjechać tą trasę na jeden raz, wyjazd ok 3 rano ( gdy wyznaczam trasę na internecie to różne programy podają czas ok 18 godz) czy jet to możliwe? Czy po drodze w BIH znajdę jakieś kempingi?

Jechałem do Neum w zeszłym roku. Zrobiłem to na raz ale w dwóch kierowców.
Trasa widokowa choć baaaaaardzo męcząca. Mnie ta trasa zajęła, coś ponad 20 godzin.
slas
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) slas » 05.09.2013 09:10

Za Banja Luka po lewej stronie jest Ortodox tam można przenocować.
rafiwrc
Turysta
Trasa z Krakowa do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiwrc » 12.12.2016 15:28

Witam
Wybieram się na koniec roku do miejscowości Orebić, w Chorwacji byłem juz 3 x za każdym razem jadąc przez Austrię, Słowenie..
W tym roku zastanawiam się czy nie jechać przez Węgry i Bośnie i Hercegowine, czy może mi ktoś podpowiedzieć jaką trasą najlepiej jechać i jest w miarę szybko i bezpiecznie? Jadę na dwa samochody i raczej nie chce korzystać z przeprawy promowej.
Będę wdzięczny za każda informację.
Pozdrawiam Rafał
Sol-Wagon
Cromaniak
Re: Trasa z Krakowa do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.12.2016 16:24

Przez BiH to ja bym zerknał wczesniej na informację drogowo-pogodową...nie wiem jak tam na górskich serpentynach wygląda sytuacja...
Gdzieś miałem odpowiednią stronę internetową...
damianisko5
Cromaniak
Re: Trasa z Krakowa do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 12.12.2016 16:35

To jedź przez H /Budapeszt/ czyli M7 i do końca A1 na Peljesac.
rafiwrc
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiwrc » 12.12.2016 20:32

Po przeczytaniu i podliczeniu opłat za winiety i to, że można ominąć płatną część Słowenii zastanawiam sie czy nie lepiej jechać nadal droga na Czechy Austria itd. Sam nie wiem już co robić....
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.12.2016 20:52

Osobiście zimą nie pchałbym się przez góry w BiH , trudno powiedzieć jakie są tam warunki do jazdy. Chyba lepiej jechać autostradami , przez Czechy lub Słowację a dalej jak uważasz Węgry lub Austria. Jednak jak kiedyś będziesz chciał zaliczyć tamtą drogę zrób to latem bo widoki w górach BiH są piękne.
rafiwrc
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiwrc » 12.12.2016 21:00

krakuscity napisał(a):Osobiście zimą nie pchałbym się przez góry w BiH , trudno powiedzieć jakie są tam warunki do jazdy. Chyba lepiej jechać autostradami , przez Czechy lub Słowację a dalej jak uważasz Węgry lub Austria. Jednak jak kiedyś będziesz chciał zaliczyć tamtą drogę zrób to latem bo widoki w górach BiH są piękne.

Na pewno skorzystam, bo odkąd bylismy w ciemno z dziewczyną pierwszy raz w Cro to oboje sie zakochalismy :) Swietnie, że jest taka strona gdzie mozna dowiedzieć sie wszystkiego na bierząco :)
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.12.2016 20:26

zmęczony napisał(a):witam

zmęczony

ja w tym roku spałem tu:
Moto Klub Brod / Slavonski Brod
(można płacić kartą)

oraz tu:
Rooms Lutra / Bilje
(można zapłacić w EUR; polecam szczególnie dla wielbicieli kotów...Pani jest właścicielką 3 "chłopaków"...:p)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019