Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa z Egeru na Mljet przez Mostar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marek_k
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 17.07.2017 15:13

Cześć
W tym roku przed wyjazdem do Chorwacji będę kilka dni w węgierskim Egerze. Docelowo mam dojechać na Mljet i w związku z tym mam pytanie o trasę.
Wymyśliłem sobie, że wyjedziemy z Egeru rano i zatrzymamy się na noc w Mostarze (podróżujący z nami znajomi jeszcze tam nie byli). Następnego dnia od rana będziemy kontynuowali podróż do przeprawy promowej w Prapratno-Sobra.
Google maps sugeruje mi taką trasę przez BiH:
https://www.google.pl/maps/dir/Eger,+W% ... 437748!3e0

Brałem oczywiście pod uwagę nocną podróż z Egeru prosto na Mljet przez Budapeszt, Gorican Zagrzeb, Karlovac itd., ale nie przepadam za nocną jazdą. Potem cały dzień ma zmarnowany.

Czy widzicie jakieś istotne minusy takiego przejazdu Z Egeru na Mljet z postojem w Mostarze? Może powinienem jednak wybrać inną trasę? Może na coś zwrócić uwagę?
Aha, wyjazd z Egeru w sobotę rano. Niestety nie mogę inaczej i rozumiem, że muszę liczyć się ze zwiększonym ruchem na drogach.

Dziękuję za pomoc.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2017 07:32

czyli Mostar wieczorny lub mocno poranny :idea:
trasa optymalna, wskazane mocno nadrobić czas na pustych autostradach węgięrskich, chorwackich; trzeba się liczyć z postojem w Udvar, reszta normalka
marek_k
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 22.07.2017 09:24

Udvar czyli przejście graniczne węgiersko - chorwackie? Chodzi o ewentualne kolejki? Jaka może być skala problemu w sobotę ok. południa?
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 22.07.2017 10:34

Podczas weekendu majowego , w sobotę około 15.50 staliśmy na przejściu godzinę (skanują dowody lub paszporty i chyba dowody rejestracyjne - w każdym razie te też biorą do sprawdzenia).
Magdala5791
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdala5791 » 27.07.2017 15:42

W zasadzie przejechałam tę trasę niedawno. Bez szaleństw prędkościowych.
Z Egeru do przejścia z Bośnią wyjdzie Ci czasowo:
- Eger - Budapeszt - 1 h
- Obwodnica Budapesztu ok. 40 minut - 1 h
- Węgry do granicy z Chorwacją (autostrada M6) ok. 1,5-2 h
- Chorwacja między Węgrami a Bosnią około 1 h (zależy też, czy pojedziesz autostradą obok Osijek czy nie, my nie jechaliśmy autostradą i wyszło jakieś 1,5 h)
- Bośnia od przejścia Samac do Mostaru (droga M17) wyjdzie jakieś 6 h. W Bośni drogi tylko dwukierunkowe, z wyjątkiem autostrady przy Sarajevie (ok. 5 euro koszt). Na drogach prędkość 50 (zabudowa), 70 i 90. Uważać na policję i jechać przepisowo. Droga prosta, bez problemowa. I ma piękny górski odcinek między autostradą za Sarajevem a Mostarem. Paliwo lepiej kupować bliżej chorwackiej (północnej) granicy niż bliżej Mostaru - przy Mostarze droższe.
Na przejściach Hu / Hr nic nie staliśmy tak samo Hr / Bośnia. No może 5 aut. Jazda w sobotę.
Miłej drogi :)

Przez Bośnię:

_MG_9098.jpg

_MG_9059.jpg

_MG_9052.jpg

_MG_9050.jpg

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019