Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa: Mohacs (H) - Osijek -> A3 -> Sarajevo (BiH)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012
Trasa: Mohacs (H) - Osijek -> A3 -> Sarajevo (BiH)

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.03.2013 13:00

Proszę o informację osób, które jechały tą trasą jak w temacie, jeśli chodzi o:
- natężenie ruchu na drodze
- przestoje na granicy w Udvar (z HR) oraz Śamac (z BIH)
- lepiej jechać autostradą A5 czy równoległą 7 (jadę zwykle zgodnie z przepisami): jakość 7ki, płynność jazdy, czy warto zaoszczędzić kuny z A5 itp

Dzięki z góry za info
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.06.2013 23:40

[quote="- lepiej jechać autostradą A5 czy równoległą 7 (jadę zwykle zgodnie z przepisami): jakość 7ki, płynność jazdy, czy warto zaoszczędzić kuny z A5 itp

Dzięki z góry za info[/quote]

...ja się podpinam pod to zapytanie ,
ale widać że mało osób jeżdzi tą trasą bo nie ma żadnej podpowiedzi :(
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.06.2013 00:49

No to i ja się z wami podepnę pod te pytania :D :D

Co prawda interesuje mnie tylko odcinek od Mohacsa do Osijeku, ale każde informacje się przydadzą. Szczególnie jestem zainteresowany przejściem granicznym w Udvar, bo jest bardzo małe - czy się tam nie korkuje dla osobówek?
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 03.06.2013 06:11

te kiero napisał(a):Proszę o informację osób, które jechały tą trasą jak w temacie,

Dzięki z góry za info


Jechałem. Konkretnie nie z Mohacsu tylko M6 z Budapesztu. Potem A5 i A3.

- natężenie ruchu na drodze


Zerowe. Samoloty mogą lądować.

- przestoje na granicy w Udvar (z HR) oraz Śamac (z BIH)


Nie przypominam, sobie. przestojów. A, nie w Samać paszport musiałem wyciągać. Dwie minuty straty. :evil:

- lepiej jechać autostradą A5 czy równoległą 7 (jadę zwykle zgodnie z przepisami): jakość 7ki, płynność jazdy, czy warto zaoszczędzić kuny z A5 itp


Nie jechałem nigdy 7, ale opłata za autostradę niewielka chyba jest.

Z Samać do Sarajewa bez szaleństw poniżej trzech godzin.
Z Krakowa do Sarajewa od 6 do 8 wieczór. Ale nie najkrótszą trasą.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.06.2013 20:51

No Kiepura, dzięki, wreszcie coś się ruszyło i jakieś info,
czyli M6 i A5 powinno być znacznie szybciej... rezygnuję ze wstępnego zwiedzania Budapesztu i będę ładował na raz do Sarajewa
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 03.06.2013 21:20

Jułelkom :lol:

Z Górnego powinieneś bez problemu dotrzeć do Sarajewa w jeden dzień.

Jeśli nie byłeś, to oczywiście warto poświęcić parę godzin na Sarajewo. Bardzo klimatyczne miasto, zwłaszcza wcześnie rano, gdy jeszcze nie ma tłumu turystów.

Piękny widok na Sarajewo wieczorem, ze wzgórz na Starym Miastem. Ja akurat spałem niedaleko i miałem to szczeście, że widok z tarasu pokoju był akurat na całą dolinę.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 03.06.2013 21:40

te kiero napisał(a):... rezygnuję ze wstępnego zwiedzania Budapesztu i będę ładował na raz do Sarajewa

te kiero ja Budapeszt trochę zwiedzę , zrezygnowałem z Sarajewa i z Mohacs [nocleg] jadę prosto do Żabljaka [nocleg ] :wink:
kiero w jakich dniach jedziesz :?:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2013 21:26

mervik napisał(a):
te kiero napisał(a):... rezygnuję ze wstępnego zwiedzania Budapesztu i będę ładował na raz do Sarajewa

te kiero ja Budapeszt trochę zwiedzę , zrezygnowałem z Sarajewa i z Mohacs [nocleg] jadę prosto do Żabljaka [nocleg ] :wink:
kiero w jakich dniach jedziesz :?:


wyjazd: 14.08. z Katowic, ale Sarajewo na jeden dzień planuję (+ Srebrenica); w Budapeszcie będę na jesień, dlatego odpuściłem
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.06.2013 22:13

te kiero napisał(a):
mervik napisał(a):
te kiero napisał(a):... rezygnuję ze wstępnego zwiedzania Budapesztu i będę ładował na raz do Sarajewa

te kiero ja Budapeszt trochę zwiedzę , zrezygnowałem z Sarajewa i z Mohacs [nocleg] jadę prosto do Żabljaka [nocleg ] :wink:
kiero w jakich dniach jedziesz :?:


wyjazd: 14.08. z Katowic, ale Sarajewo na jeden dzień planuję (+ Srebrenica); w Budapeszcie będę na jesień, dlatego odpuściłem


No to ja jadę trochę wcześniej w Mohacs będę 2,07 i mam nadzieję że pogoda będzie dobra bo jazda
przez kanion Pivy w nie pogodę jest raczej nie wskazana :wink: :hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.06.2013 21:28

mervik napisał(a):
No to ja jadę trochę wcześniej w Mohacs będę 2,07 i mam nadzieję że pogoda będzie dobra bo jazda
przez kanion Pivy w nie pogodę jest raczej nie wskazana :wink: :hut:


nie widzę innej możliwości, pogoda musi być i będzie :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.06.2013 08:13

mervik napisał(a): No to ja jadę trochę wcześniej w Mohacs będę 2,07 i mam nadzieję że pogoda będzie dobra bo jazda
przez kanion Pivy w nie pogodę jest raczej nie wskazana :wink: :hut:


mervik zbliża się Twój wyjazd, napisz z kwatery (jak będziesz miał neta) jak tam przejazd tą trasą lub ewentualnie po powrocie...
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.06.2013 08:23

te kiero napisał(a):mervik zbliża się Twój wyjazd, napisz jak tam przejazd tą trasą lub ewentualnie po powrocie...

...napiszę po powrocie, na wakacjach nie zaglądam do compa :wink:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.07.2013 21:21

mervik zbliża się Twój wyjazd, napisz z kwatery (jak będziesz miał neta) jak tam przejazd tą trasą lub ewentualnie po powrocie...[/quote]

te kiero jadąc z Mohacs jechałem jak najszybciej na autostradę w stronę granicy BiH ,pełno maszyn rolniczych na drodze :evil:
za autostradę małe koszty i pusta w tym rejonie :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.07.2013 21:42

te kiero napisał(a):mervik zbliża się Twój wyjazd, napisz z kwatery (jak będziesz miał neta) jak tam przejazd tą trasą lub ewentualnie po powrocie...


mervik napisał(a):te kiero jadąc z Mohacs jechałem jak najszybciej na autostradę w stronę granicy BiH ,pełno maszyn rolniczych na drodze :evil:
za autostradę małe koszty i pusta w tym rejonie :D


czekałem na info, dziś nawet pomyślałem, że albo Ty, albo Raul78 coś napiszecie; a jak tam granica Hr-BIH :?:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 14.07.2013 23:51

te kiero napisał(a): a jak tam granica Hr-BIH :?:

.... o godzinie 10
... byłem sam na granicy :lol:
bez problemów przejazd ,tylko nie zapomnij o zielonej karcie :wink:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa: Mohacs (H) - Osijek -> A3 -> Sarajevo (BiH)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone