Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa: Mohacs (H) - Osijek -> A3 -> Sarajevo (BiH)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.07.2013 20:09

Raul73 napisał(a):Co do samego miasta Srebrenica - warto tam pojechać tylko wtedy, jeśli czytałeś "Pocztówki z grobu" Suljagića - inaczej to miejsce nie zrobi żadnego wrażenia


chciałem chociaż namierzyć miejsce z filmu, na którym widać Mladicia "oddającego" Srebrenicę narodowi serbskiemu, może się uda
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.07.2013 21:40

te kiero napisał(a):
Raul73 napisał(a):Co do samego miasta Srebrenica - warto tam pojechać tylko wtedy, jeśli czytałeś "Pocztówki z grobu" Suljagića - inaczej to miejsce nie zrobi żadnego wrażenia


chciałem chociaż namierzyć miejsce z filmu, na którym widać Mladicia "oddającego" Srebrenicę narodowi serbskiemu, może się uda


Niestety, mnie się tego miejsca nie udało namierzyć.

Za to robiłem zakupy tutaj:

120710147.5_mn.jpg


Na tym placu gen. Morillon obiecałmieszkańcom bezpieczną strefę.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2013 06:09

Raul73 napisał(a):Na tym placu gen. Morillon obiecał mieszkańcom bezpieczną strefę.

wczoraj wieczór przekopałem youtube i dokładnie to oglądałem... jakiś bośniacki dokument, tłumaczony na ang.
foty... niezła metamorfoza, ale da się rozpoznać...
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.07.2013 07:07

te kiero napisał(a):wczoraj wieczór przekopałem youtube

..widzę że masz ambitne plany ,
.... tylko jak dogrzeje słoneczko to będziesz rezygnował z niektórych planów
... ja tak robiłem pod naporem żony :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2013 09:14

mervik napisał(a):
te kiero napisał(a):wczoraj wieczór przekopałem youtube

..widzę że masz ambitne plany ,
.... tylko jak dogrzeje słoneczko to będziesz rezygnował z niektórych planów
... ja tak robiłem pod naporem żony :lol:


masz pełną rację, chciałbym wiele, żona na początku też, ale rzeczywistość i upał weryfikuje... czasem jest tak, że ja wyskakuję choć na foty, a żona już tylko z klimą w aucie i zza szyby...
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.07.2013 22:34

te kiero napisał(a):ja wyskakuję choć na foty, a żona już tylko z klimą w aucie i zza szyby...

....skąd ja to znam :lol:
...jak zatrzymuję samochód , żona już ma przyszykowany aparat , ale dla mnie :D
mazuro1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2012
Tychy-Sarajevo,optymalna trasa dla jednego kierowcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazuro1 » 17.02.2015 20:11

Witam serdecznie
Chciałem zapytać bardziej doświadczonych kierowców jaką trasę wybrać jadąc z Tychów do Sarajewa.
Normalnie to bym zaufał nawigacji czy mapom googla.
Rzecz w tym że jadę z rodzinką,w nocy i będę jedynym kierowcą.
Nigdy nie podróżowałem w tamtym kierunku więc jakoś trochę mam tremę choć jedziemy dopiero pod koniec sierpnia.Do tej pory jezdziliśmy do Pakostane więc praktycznie cały czas autostrada.
Nie zależy nam na widokach ani zwiedzaniu po drodze,grunt to zajechać bez problemów.Myślę że zwiedzanie i widoczki będą w dalszej drodze.
W Sarajewie mam zamówione przez booking dwa noclegi i pózniej dalej w drogę.
Była opcja Albania ale chyba skończy się na Czarnogórze w ciemno.Myśle że nie będzie pod koniec sierpnia problemów z noclegiem.Nie pojadę dalej bo już powrót tyle kilometrów to będzie udręka jak na jednego.Konkretnego miejsca nie wybraliśmy,będziemy jechać i jak znajdziemy jakąś spokojną,małą miejscowość to po prostu zostaniemy.
Przy okazji chciałbym się zapytać o nocleg zamówiony przez booking.Czy do właściciela apartamentu trzeba dzwonic ,czy będzie czekał?Jak to jest.
Dziękuję z góry za wyrozumiałość i porady.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.02.2015 08:14

my jeździmy taką trasą
droga 81 na Węgrzech jako odskocznia od autostrad i ominięcie ciasnego ringu Budapesztu

tu masz moją relację z podobnego kierunku, może Ci się przyda

mazuro1 napisał(a):Przy okazji chciałbym się zapytać o nocleg zamówiony przez booking.Czy do właściciela apartamentu trzeba dzwonic ,czy będzie czekał?Jak to jest.

zawsze potwierdzałem lub po prostu wysyłałem maila dla swojego spokoju i zostawienia śladu
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.02.2015 10:55

A ja bym poleciał od Gyor autostradą przez Budapeszt. Trochę dalej ale i szybciej. W nocy wygodniej.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.02.2015 12:07

mazuro1 napisał(a):Przy okazji chciałbym się zapytać o nocleg zamówiony przez booking.Czy do właściciela apartamentu trzeba dzwonic ,czy będzie czekał?Jak to jest.




....nigdy nie potwierdzałem przyjazdu ,mimo nieraz 10 miesięcy wcześniej zarezerwowane :wink:
rezerwacja-poprzez-booking-com-t47159-45.html

..poczytaj sobie tą relację , może coś ci się przyda jak jedziesz pierwszy raz w tamte rejony :wink:

do-chorwacji-przez-montenegro-t43071.html?hilit=do%20chorwacji%20przez%20montenegro
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.02.2015 12:18

Bocian napisał(a):A ja bym poleciał od Gyor autostradą przez Budapeszt. Trochę dalej ale i szybciej. W nocy wygodniej.

tak, nocą tamtędy faktycznie leciałbym autostradami (nigdy mi tak nie wypadło)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.02.2015 12:23

te kiero napisał(a):my jeździmy taką trasą
droga 81 na Węgrzech jako odskocznia od autostrad i ominięcie ciasnego ringu Budapesztu

gwoli uzupełnienia wskazanej trasy: ten odcinek był pół roku temu w totalnym remoncie, duże spowolnienia, ale myślę, że już się uwinęli

granica HR/BIH: w Slavonskim Samacu lub Slavonskim Brodzie, czasowo/km wychodzi bardzo podobnie
mazuro1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazuro1 » 19.02.2015 09:30

Dziękuję Wam za odpowiedzi,napewno będą mi pomocne w planowaniu podróży.Różne relacje z podróży tez mi sporo pomagają.
Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa: Mohacs (H) - Osijek -> A3 -> Sarajevo (BiH) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone