Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 02.09.2023 05:50

ja jadę 3.09 przez Mursko sredisce tankowanie na Petrol w Dolga VAS jest taniej niż w Chorwacji wyjazd o 5.00 tychy
grudzuen70
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) grudzuen70 » 03.09.2023 07:22

Pierwsze wrażenia to dłużyzna i nudy. Stan drogi jest ok, ale w co drugiej wsi fotoradar na wlocie i wylocie - mała skrzynka na latarni a także trzy policyjne łapanki - samochody z kamerami. Trzeba jechać przepisowo i tyle.
migchel
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 03.09.2023 17:27

czy we wrzesniu nadal ruch jest tak duzy ze w wekend sie korkuje ? czy wyjazd / powrot np w niedziele bedzie problematyczny ? gdzie na trasie na krk od granicy gorican korkuje sie zawsze najbardziej ?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.09.2023 17:10

migchel napisał(a):czy we wrzesniu nadal ruch jest tak duzy ze w wekend sie korkuje ?

Nie!

czy wyjazd / powrot np w niedziele bedzie problematyczny ?

Nie, niedziela nawet w sezonie nie jest problematyczna.

gdzie na trasie na krk od granicy gorican korkuje sie zawsze najbardziej ?

Na 99% nigdzie, jeśli już, to lekkie spowolnienie w pewnych godzinach możesz zauważyć od Karlovaca do Bosiljeva, zwłaszcza przed samym rozjazdem. Ale we wrześniu szanse na to są prawie zerowe. :papa:
grudzuen70
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) grudzuen70 » 11.09.2023 20:11

Wracałem z CRO przez Węgry drogą 86 bez winiety. Droga praktycznie pusta, tylko jeden radiowóz z kamerą. Przejazd przez Słowenię też poszedł gładko. Trzeba jedynie uważać na stacjonarne fotoradary w CRO i HU.
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 23.10.2023 09:09

bledzik napisał(a):Nauczcie się jeździć.
jeżdżę regularnie przez Austrię i po Austrii 15 lat, nigdy żadnego problemu.
Jeździ się jak miejscowi tj. 5-10 km/h powyżej limitu to max.
dzięki temu ruch jest bardzo płynny

Nie ma reguły, uważam się za dobrego i przepisowego kierowcę. W kraju ostatni mandat za prędkość dostałem ponad 10 lat temu.
W tym roku wracając z Francji otrzymałem austriacki mandat bez zdjęcia, ograniczenie 50, jechałem 58 o 2 w nocy, podejrzewam że po prostu nie zdążyłem odpowiednio wcześnie przyhamować... 80 euro :dumb:
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 23.10.2023 09:36

Bajeczki, za takie przekroczenie nie ma takich mandatów.
Musiało być 30 km/h ograniczenie albo dodatkowo jakieś wykroczenie.

W linku taryfikator
https://travelinformation.eu/austria-traffic-fines/. Takie same informacje są w języku niemieckim.

Wrzuć ten mandat bez danych osobowych
Damiannn28
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.11.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damiannn28 » 24.11.2023 19:07

Witam. Będę jechał pierwszy raz w przyszłym roku (Maj) do CRO (Split). Więc proszę o radę co do trasy jaką sobie wymyśliłem. Jadę z Gdańska i plan jest taki żeby zachaczyć o Kraków i Budapeszt. Więc zgodnie z tym co pokazuje Google drogą 49 do granicy ze Słowacją później 66 w okolice Popradu i D1 aż do Koszyc później M30 i M3 do Budapesztu dalej M7 do granicy z CRO nad Murą. No i powrót tu już chciałbym wrócić jak najszybciej, robiąc możliwie najmniej km, no i omijając Słowenię. Tak więc... Za granicą z Węgrami M70 a później przez Lovaszi i Kerkateskánd następnie powrót na drogę 86 w stronę Szombathely i dalej już M86 M85 M1 i M 15 do Granicy ze Słowacją . Przez Bratysławę, Brno i Ostrawę. Co myślicie ? Zwłaszcza o tym fragmencie z Lovaszi i Kerkateskánd.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3553
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 24.11.2023 19:30

Podajesz fragment trasy; z Lovaszi i Kerkateskánd, to raptem 3,5 km samochodem. Co w tym krótkim odcinku jest niezwykłego? Gdańsk - Split wg. Twojego planu ok. 1900 km.
Załączniki:
lovas.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11188
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.11.2023 20:44

Damiannn28 napisał(a):Witam. Będę jechał pierwszy raz w przyszłym roku (Maj) do CRO (Split). Więc proszę o radę co do trasy jaką sobie wymyśliłem. Jadę z Gdańska i plan jest taki żeby zachaczyć o Kraków i Budapeszt. Więc zgodnie z tym co pokazuje Google drogą 49 do granicy ze Słowacją później 66 w okolice Popradu i D1 aż do Koszyc później M30 i M3 do Budapesztu dalej M7 do granicy z CRO nad Murą. No i powrót tu już chciałbym wrócić jak najszybciej, robiąc możliwie najmniej km, no i omijając Słowenię. Tak więc... Za granicą z Węgrami M70 a później przez Lovaszi i Kerkateskánd następnie powrót na drogę 86 w stronę Szombathely i dalej już M86 M85 M1 i M 15 do Granicy ze Słowacją . Przez Bratysławę, Brno i Ostrawę. Co myślicie ? Zwłaszcza o tym fragmencie z Lovaszi i Kerkateskánd.


Tutaj na Cro.pl ten skrót/drogę z 86 do Gorican tak by ominąć Słowenię nazywa się jazdą przez Lenti, bo te dwie nazwy miejscowości podane przez Ciebie niewiele mówią.
I to jest jedna z możliwości przejazdu.

Kawałek trasy masz i jeszcze zwiedzanie Kr i Budy. Nic nie piszesz o między noclegu.
Aha i robiąc jak najmniej km nie zawsze oznacza, że pojedziesz szybciej, szczególnie na Słowacji.
Damiannn28
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.11.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damiannn28 » 25.11.2023 17:39

damianisko5 napisał(a):Podajesz fragment trasy; z Lovaszi i Kerkateskánd, to raptem 3,5 km samochodem. Co w tym krótkim odcinku jest niezwykłego? Gdańsk - Split wg. Twojego planu ok. 1900 km.


Nic niezwykłego. Po prostu Google prowadzi mnie na Słowenię więc chcąc tego uniknąć szukam jakiejś alternatywy a że jadę pierwszy raz to pytam o radę czy tak będzie ok czy jest jakaś lepsza opcja...
Damiannn28
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.11.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damiannn28 » 25.11.2023 17:40

te kiero napisał(a):
Damiannn28 napisał(a):Witam. Będę jechał pierwszy raz w przyszłym roku (Maj) do CRO (Split). Więc proszę o radę co do trasy jaką sobie wymyśliłem. Jadę z Gdańska i plan jest taki żeby zachaczyć o Kraków i Budapeszt. Więc zgodnie z tym co pokazuje Google drogą 49 do granicy ze Słowacją później 66 w okolice Popradu i D1 aż do Koszyc później M30 i M3 do Budapesztu dalej M7 do granicy z CRO nad Murą. No i powrót tu już chciałbym wrócić jak najszybciej, robiąc możliwie najmniej km, no i omijając Słowenię. Tak więc... Za granicą z Węgrami M70 a później przez Lovaszi i Kerkateskánd następnie powrót na drogę 86 w stronę Szombathely i dalej już M86 M85 M1 i M 15 do Granicy ze Słowacją . Przez Bratysławę, Brno i Ostrawę. Co myślicie ? Zwłaszcza o tym fragmencie z Lovaszi i Kerkateskánd.


Tutaj na Cro.pl ten skrót/drogę z 86 do Gorican tak by ominąć Słowenię nazywa się jazdą przez Lenti, bo te dwie nazwy miejscowości podane przez Ciebie niewiele mówią.
I to jest jedna z możliwości przejazdu.

Kawałek trasy masz i jeszcze zwiedzanie Kr i Budy. Nic nie piszesz o między noclegu.
Aha i robiąc jak najmniej km nie zawsze oznacza, że pojedziesz szybciej, szczególnie na Słowacji.


Ok dziękuję. A jakieś inne opcje według ciebie lepsze ?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3553
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 25.11.2023 19:50

Damiannn28 . Jechałem w tym i w zeszłym roku 86 przez Lenti do Tornyiszentmiklós i dalej do przejścia w Letenye/Gorican, droga dobrej jakości, wielokrotnie opisywana w tym wątku. Z powrotem tak samo kierunek na Bratysławę. Oczekujesz porady a wygląda na to, że w ogóle nie czytasz postów.
Damiannn28
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.11.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damiannn28 » 25.11.2023 20:07

damianisko5 napisał(a):Damiannn28 . Jechałem w tym i w zeszłym roku 86 przez Lenti do Tornyiszentmiklós i dalej do przejścia w Letenye/Gorican, droga dobrej jakości, wielokrotnie opisywana w tym wątku. Z powrotem tak samo kierunek na Bratysławę. Oczekujesz porady a wygląda na to, że w ogóle nie czytasz postów.


Od ciebie nie oczekuję niczego, jak ktoś chce pomóc to pomoże. Jak sprawia ci to taki problem to nie odpisuj i oszczędź sobie i wszystkim innym gorzkich żalów.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2106
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.11.2023 20:38

Nie znam trasy od Krakowa do okolic Popradu.
Za to od Popradu przez Preszów i Koszyce do Budapesztu droga jest ok. Zwłaszcza w Słowacji.
Dalej z Budapesztu M7 jedzie się świetnie.
Droga powrotna najpierw 86 a potem M86. Można jechać kawałek bez winiety przez Słowenię. A jeśli nie chcesz ryzykować to od Letenye przez Lenti.
Tak jak napisał Damianisko. Jest sporo informacji w tym wątku. Twoja powrotna trasa przypomina mi trasę proponowaną przez użytkownika Dids76.
Warto podczas trasy sprawdzać trafic. Zdarzyło mi się z tego powodu kilka razy zmienić trasę. Jeśli masz dobrą navi to nie masz się czym przejmować.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 472
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone