Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.06.2020 10:52

Według HAK remontowany jest odcinek A4 od granicy. Nic nie piszą o zamkniętym zjeździe https://www.hak.hr/info/stanje-na-cesta ... nost-cesta
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.06.2020 20:55

dids76 napisał(a):Według HAK remontowany jest odcinek A4 od granicy. Nic nie piszą o zamkniętym zjeździe https://www.hak.hr/info/stanje-na-cesta ... nost-cesta

Własnie z tego powodu remontują też zjazdy, w zeszłym roku też tak było, mały objazd dobrze oznakowany. Wracając tylko trzeba uważać by nie przegapić zjazdu, objazd jest tylko dla 3,5T.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.06.2020 13:28

https://dziennikpolski24.pl/granice-otw ... 1-15024202

Szybko okazało się, że to zupełnie niepotrzebne - mówi Peter Dzurilla, słowacki dziennikarz, który sam przyjechał na zakupy do Polski. - Obecnie na każdym przejściu granicznym stoi patrol naszej policji, ale nikogo nie zatrzymuje. Gdy zapytałem, czy podbiją mi kartkę powiedzieli, że to już nie jest potrzebne.

Co ciekawe, słowacka policja wpuszcza tez na teren Słowacji Polaków. Dzieje się tak, choć nasi obywatele oficjalnie mieli być do tego kraju niewpuszczani z uwagi na wysokie liczby chorych na koronawirusa na Śląsku.

- Dostaliśmy jednak rozkaz od naszego komendanta głównego, by kontrole Polaków wjeżdżających na Słowację prowadzić wyrywkowo - mówią policjanci stojący na przejściu granicznym w Jurgowie. - Teoretycznie wasi obywatele powinni mieć ze sobą zaświadczenie, ze przeprowadzono u nich test na obecność koronawirusa i że jest on negatywny. My tego papieru nie sprawdzamy, ale może Polaków zatrzymać patrol policji w głębi Słowacji i go zażądać. Jego brak to mandat w kwocie 1600 euro.

Nieoficjalnie mówi się, że już w poniedziałek 15 czerwca i to obostrzenie straci ważność i obywatele Polski będą mogli wjechać do tego kraju bez najmniejszych przeszkód.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.06.2020 13:34

Granica ze Słowacją jednak otwarta. Bez testu możesz tam przebywać 48 godzin (WIDEO)
Jeszcze wczoraj wydawało się, że tylko polska strona otworzy granicę ze Słowacją. Teraz granica jest jednak otwarta z obu stron. Bez aktualnego testu na koronawirusa Polacy mogą jednak wjechać na Słowację tylko na 48 godzin.
https://24tp.pl/n/69385
Jeszcze wczoraj Słowacy twierdzili, że nie otworzą granicy z Polską ze względu na dużą liczbę zakażeń koroanwirusem w naszym kraju. Czynne miały być, jak do tej pory, tylko dwa przejścia w Barwinku i Chyżnem.


Tymczasem wieczorem okazało się jednak, że słowackie kontrole znikają z granic, otwarte zostają inne przejścia graniczne.

Dziś rano byliśmy na przejściu w Chochołowie. Po kontrolach nie było już ani śladu, ruch był jednak niewielki.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 13.06.2020 16:09

Ale galimatias .....
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 13.06.2020 18:50

Ciekawe kiedy będzie można dłużej w Słowacji przebywać. Ja mam rezerwację w rejonie Słowackiego Raju od 28.06 na 6 dni. Chciałbym jechać, ale na razie lipa.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 14.06.2020 12:44

akwarysta6 napisał(a):Ciekawe kiedy będzie można dłużej w Słowacji przebywać. Ja mam rezerwację w rejonie Słowackiego Raju od 28.06 na 6 dni. Chciałbym jechać, ale na razie lipa.


Czekaj do jutra na komunikat Słowacji.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.06.2020 20:08

Hej, byłem przed chwilą na przejściu ze Słowacją w Barwinku (tak kontrolnie bo mam blisko) stoi Policja i zatrzymuje osobówki, pytanie do kąt jedziemy ? jak mamy test 96 godzin to możemy jechać (żona akurat miała ale ja nie ) czyli w tył na lewo i do domu :mrgreen:
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.06.2020 20:10

Ściemniasz gościu, nie ma żadnych kontroli na granicach że Słowacją
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 14.06.2020 20:47

Hej.
Pytanie - w związku z bałaganem w Czechach rozważam jazdę przez Słowację. Nie miałbym problemu tylko, że akurat ciągnę przyczepę. Jak jechać powiedzmy z Katowic abym nie wiem ominął góry czy mocne wzniesienia i czy jest to w ogóle sens ?
Kompletnie nie znam tej drogi i jeżeli byłoby to dl amnie męczące - po prostu zrezygnuję.
Mile widziane wszelkie komentarze.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.06.2020 20:54

S1 na Zwardoń a potem Żylinę
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 14.06.2020 21:06

Będzie wiadomo na dniach jak poleci oficjalne stanowisko , natomiast dla jaj że tak powiem jak tylko odbiorę motorek to już wiem gdzie się wybiorę w pierwszą trasę (kontrolnie) ;-)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.06.2020 21:13

Dżejan napisał(a):Ściemniasz gościu, nie ma żadnych kontroli na granicach że Słowacją

Widzę że Ty na pewno wiesz lepiej :roll:
Tylko weź pod uwagę że na każdym przejściu są inni strażnicy i sami za bardzo nie wiedzą co mają robić (taki bałagan)
To że w Jurgowie można było sobie jeździć to nie znaczy że tak jest wszędzie :evil:
Mnie w Barwinku zawrócili i tyle , a Ty możesz sobie pisać tutaj co chcesz a ja więcej nie zamierzam Ci nic odpisywać
pozdrawiam :papa:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 14.06.2020 22:01

Dżejan napisał(a):S1 na Zwardoń a potem Żylinę


Patrzałem na mapę i wychodzi mi , że jest to górzysty teren ( po stronie Słowacji )
Później kierować sie na Bratysławę ?
Z tego co widzę do przyczepy jest dodatkowa winieta. Też wymyślili :-) .
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 14.06.2020 22:09

Zestaw do 3,5t tylko jedna winieta.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 236
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone