Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 01.05.2018 14:21

Nie ma sensu pchać się przez wioski krajówka kiedy płacisz za autostrady
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.05.2018 16:51

bakard napisał(a):Witajcie,

mam pytanie odnośnie trasy przez Słowację i Węgry. Zawsze jeździłem do Bratysławy i potem na przejście graniczne w Rajka, natomiast Google pokazuje też możliwość zjazdu z autostrady na Słowacji na wysokości Trnawy i potem przekroczenie granicy w Komarno. Czy ktoś jechał tym odcinkiem, czy warto z niego skorzystać?
Będę wdzięczny za informację, jest to jednak oszczędność ok 60 km przy podobnym czasie przejazdu.


kilka osób z forum pisało, że właśnie w ten sposób "ścina" przejazd omijając Bratysławę, w której - jak się źle trafi - można utknąć w korku, pomimo 2, 3 pasów (u mnie na kilkanaście przejazdów 1 raz stałem korku);
ja wybrałem ten skrót na Komarno tylko jeden raz i to mi wystarczyło, tzn czasem jest ochota skręcić, ale jednak wygrywa wygoda i szybki "ciąg" autostradowy; mz nie ma sensu zjeżdżać na ten skrót, chyba że się komuś nie śpieszy, chce mieć odskocznię od autostrad lub ma między nocleg gdzieś nad Balatonem

Ryszard_K napisał(a):Nie ma sensu pchać się przez wioski krajówka kiedy płacisz za autostrady

rozumiem, że radzisz w kwestii pytania usera bakard; tymczasem stronę wcześniej userowi bartolomijo1988 doradzasz, by jechał Twoją trasą M86 i dalej krajówką do Lenti "przez wioski' jak to ująłeś - trochu tu brak konsekwencji;
mz bartolomijo1988 może - mając winietę - dla spokoju Jego i niedoświadczonego kolegi - jechać cały czas autostradami (ja pojechałem tak 2x, potem już przez Kiesber DK 81, a finalnie mając juz pewne doświadczenie przerzuciłem się na 86);
wybór ostateczny należy do nich
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 01.05.2018 17:10

moja propozycja "krajówką przez Lenti" to zaledwie 20 km, które pokonałem w 20 minut.
W moim przypadku, po 1100 km, 20 km "odpoczynku" przydaje się :wink:
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 01.05.2018 18:17

te kiero napisał(a):
bakard napisał(a):Witajcie,

kilka osób z forum pisało, że właśnie w ten sposób "ścina" przejazd omijając Bratysławę, w której - jak się źle trafi - można utknąć w korku, pomimo 2, 3 pasów (u mnie na kilkanaście przejazdów 1 raz stałem korku);
ja wybrałem ten skrót na Komarno tylko jeden raz i to mi wystarczyło, tzn czasem jest ochota skręcić, ale jednak wygrywa wygoda i szybki "ciąg" autostradowy; mz nie ma sensu zjeżdżać na ten skrót, chyba że się komuś nie śpieszy, chce mieć odskocznię od autostrad lub ma między nocleg gdzieś nad Balatonem


może - mając winietę - dla spokoju Jego i niedoświadczonego kolegi - jechać cały czas autostradami (ja pojechałem tak 2x, potem już przez Kiesber DK 81, a finalnie mając juz pewne doświadczenie przerzuciłem się na 86);
wybór ostateczny należy do nich


Przez Bratysławę przejeżdżałem 6 razy , rzeczywiście tylko raz zdarzyło mi się tam chwilę stać ze względu na jakieś roboty drogowe, ale też chwilę. Wiem zatem że ten przejazd jest stosunkowo sprawny, nie znałem tylko tego skrótu, dlatego prosiłem o opinię od kogoś kto nim jechał, zatem dziękuję ci bardzo za opinie. Jeśli znasz obydwie drogi i polecasz główny szlak to tak jadę.

To moje doświadczenie jest całkowicie odwrotne, zaczynałem jazdę przez Węgry właśnie starą 86 kiedy jeszcze nie była w standardzie dróg ekspresowych oraz nie było potrzeby winiety. Następnie kiedy wprowadzili winiety od granicy zacząłem jeździć skrótem przez drogą 81 a ostatni powrót wracałem już cały czas autostradami M7 i M1. Jest trochę dłużej ale niewiele, za to przejazd przyjemny. Szczerze powiem mocno się zastanowię którą drogę wybrać następnym razem. Na teraz wybieram się tylko na majówkę do Budapesztu. Dzięki za informację.
zawad2
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawad2 » 02.05.2018 17:00

Cześć.
Jestem teraz w Chorwacji, mam zamiar wracać przez Węgry i Słowację. Mam problem z dowodem osobistym, gdyż 30 kwietnia 2018 stracił ważność (niestety gapiostwo). Myślicie, że problemy na granicy są pewne ? Przekraczałem granice 28 kwietnia, wtedy jeszcze był ważny.... wiem, za dużego znaczenia zapewne to nie ma.
Jako, że Zagrzeb (ambasada) jest wzglednie blisko granicy, to pewnie spróbuje przejechać (na ładne oczy), ale czy istnieje ryzyko, że "utknę" miedzy kontrolą chorwacką, a węgierską ? Bez możliwości powrotu do Chorwacji (w ambasadzie od reki moge wyrobić paszport tymczasowy, ale -400 PLN).
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.05.2018 21:39

zawad2 napisał(a):Cześć.
Jestem teraz w Chorwacji, mam zamiar wracać przez Węgry i Słowację. Mam problem z dowodem osobistym, gdyż 30 kwietnia 2018 stracił ważność (niestety gapiostwo). Myślicie, że problemy na granicy są pewne ? Przekraczałem granice 28 kwietnia, wtedy jeszcze był ważny.... wiem, za dużego znaczenia zapewne to nie ma.
Jako, że Zagrzeb (ambasada) jest wzglednie blisko granicy, to pewnie spróbuje przejechać (na ładne oczy), ale czy istnieje ryzyko, że "utknę" miedzy kontrolą chorwacką, a węgierską ? Bez możliwości powrotu do Chorwacji (w ambasadzie od reki moge wyrobić paszport tymczasowy, ale -400 PLN).

Jeżeli można coś podpowiedzieć to jedź przez Mursko Sredice i dopiero ze Słowenii wjedź na Węgry, Słoweńcy na granicy nie są tak upierdliwi jak Węgrzy.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 03.05.2018 12:11

wielbiciel napisał(a):Słoweńcy na granicy nie są tak upierdliwi jak Węgrzy.

No nie wiem, jak jeszcze jeździliśmy przez Słowenię to kontrola na granicy po ich stronie generowała korek. Każdy paszport wertowany i porównywany z wyglądem właściciela. Na starym przejściu HU-HR w Letenye kilka minut szukania "żywego" stanowiska i 30 sekund "kontroli" - porównanie liczby paszportów i pasażerów :hut:
zawad2 napisał(a):Cześć.
Jestem teraz w Chorwacji, mam zamiar wracać przez Węgry i Słowację. Mam problem z dowodem osobistym, gdyż 30 kwietnia 2018 stracił ważność (niestety gapiostwo). Myślicie, że problemy na granicy są pewne ? Przekraczałem granice 28 kwietnia, wtedy jeszcze był ważny.... wiem, za dużego znaczenia zapewne to nie ma.
Jako, że Zagrzeb (ambasada) jest wzglednie blisko granicy, to pewnie spróbuje przejechać (na ładne oczy), ale czy istnieje ryzyko, że "utknę" miedzy kontrolą chorwacką, a węgierską ? Bez możliwości powrotu do Chorwacji (w ambasadzie od reki moge wyrobić paszport tymczasowy, ale -400 PLN).

podobny przypadek opisany na forum prawnym:
https://forumprawne.org/niemcy/723189-powrot-do-kraju-bez-waznego-dowodu-osobistego.html
teoretycznie zgodnie z prawem wrócić z nieważnym dokumentem można.
A jakiś inny dokument ze zdjęciem? Formalnie prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości ale może dodatkowo tożsamość potwierdzić :?:
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 03.05.2018 14:04

zawad2 napisał(a):Cześć.
Jestem teraz w Chorwacji, mam zamiar wracać przez Węgry i Słowację. Mam problem z dowodem osobistym, gdyż 30 kwietnia 2018 stracił ważność (niestety gapiostwo). Myślicie, że problemy na granicy są pewne ? Przekraczałem granice 28 kwietnia, wtedy jeszcze był ważny.... wiem, za dużego znaczenia zapewne to nie ma.
Jako, że Zagrzeb (ambasada) jest wzglednie blisko granicy, to pewnie spróbuje przejechać (na ładne oczy), ale czy istnieje ryzyko, że "utknę" miedzy kontrolą chorwacką, a węgierską ? Bez możliwości powrotu do Chorwacji (w ambasadzie od reki moge wyrobić paszport tymczasowy, ale -400 PLN).

Za bramkami w Gorićan, drugim zjazdem na stare przejście graniczne. Oznaczone jest dla samochodów ciężarowych, ale ruch osobowy dopuszczony był od czerwca do września. Może coś się zmieniło. W każdym bądź razie jak Cię przepuszczą, to raczej bez sprawdzania dokumentów. :papa:
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 03.05.2018 16:52

Bratwojciech napisał(a):Za bramkami w Gorićan, drugim zjazdem na stare przejście graniczne. Oznaczone jest dla samochodów ciężarowych, ale ruch osobowy dopuszczony był od czerwca do września. Może coś się zmieniło. W każdym bądź razie jak Cię przepuszczą, to raczej bez sprawdzania dokumentów. :papa:

O tym przejściu pisałem powyżej. Bez dokumentów to niekoniecznie ale dokładna kontrola mało prawdopodobna.
carsshoot
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) carsshoot » 06.05.2018 16:46

tranquilo napisał(a):A jak tak:


Nigdzie nie doczytałem, czy na tej Twojej trasie Słowacki odcinek jest płatny?
słowacja.jpg


Przez kilka lat jeździłem przez CZ/A/SLO/CRO i szukam alternatywy
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 06.05.2018 18:21

Jest płatny
carsshoot
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) carsshoot » 06.05.2018 18:22

tranquilo napisał(a):Jest płatny


Dziekuję
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 07.05.2018 13:05

zawad2 napisał(a):Cześć.
Jestem teraz w Chorwacji, mam zamiar wracać przez Węgry i Słowację. Mam problem z dowodem osobistym, gdyż 30 kwietnia 2018 stracił ważność (niestety gapiostwo). Myślicie, że problemy na granicy są pewne ? Przekraczałem granice 28 kwietnia, wtedy jeszcze był ważny.... wiem, za dużego znaczenia zapewne to nie ma.
Jako, że Zagrzeb (ambasada) jest wzglednie blisko granicy, to pewnie spróbuje przejechać (na ładne oczy), ale czy istnieje ryzyko, że "utknę" miedzy kontrolą chorwacką, a węgierską ? Bez możliwości powrotu do Chorwacji (w ambasadzie od reki moge wyrobić paszport tymczasowy, ale -400 PLN).



i jak udało się ?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.05.2018 09:31

To mój pierwszy post w tym wątku. Dotąd jeździłem PL-SK-AT-SLO-HR, natomiast na ten rok planuję wyłom i jazdę z Austrii (ta jest obowiązkowa, bo nocuję w Wiedniu) w kierunku Węgier. Stąd parę pytań po pierwszej analizie trasy.

1. Czy możecie potwierdzić, że jadąc od granicy AT/HU (Koszeg) drogą 87 przez Szombathely i dalej 86 w kierunku Lenti dalej lokalnymi do przejścia (starego, nie autostradowego) Letenye/Gorican nie potrzebuję węgierskiej winiety?
2. Czy warto zamiast tego ściąć (jadąc dalej 86) w kierunku słoweńskiego trójkąta i granicę chorwacką przejechać w Mursko Sredisce zamiast w Letenye i czy ta droga na Węgrzech jest płatna?
3. Jakie macie doświadczenia z podróży chorwacką autostradą na odcinku Gorican - Zagrzeb (w Chorwacji zamierzam jechać autostradą)?

:papa:
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 08.05.2018 11:37

Witam wszystkich :) Na szybko trasa z Wierzbanowej lub Kraków jazda AUTOSTRADY jak najwięcej :) taką trasę sobie ułożyłem będzie ok? Wyjazd w poniedziałek 3 września w godzinach 17-18 proszę o opinie doświadczonych i obytych na tej trasie :) https://goo.gl/maps/RV9RZh3AXUz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 96
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone