Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Piła(Wlkp) - Nin przez Niemcy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 26.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek75 » 29.03.2012 10:39

madzia1981 napisał(a):Broń Cię Panie Boże przez Niemcy!
Tez jestem z Piły, na szczęście jechałam tylko jeden raz przez Niemcy...a 9 razy nie;-)

To co nadgonisz na autostradach stracisz od naszego przejścia w Gubinie...
Nie opłaca się...


Madzia, możesz jaśniej?
Marek75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 26.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek75 » 29.03.2012 10:49

Pokal1 napisał(a):I jeszcze mam pytanie odnośnie tego objazdu autostrady w Słowenii w Ptuj. Jak tak patrze na mapę to trochę kilometrów przez Słowenię też mamy do pokonania także czy nie warto jechać autostradą? Z jakimi to się kosztami wiąże. Odnośnie kosztów chciałem się również zapytać jak wygląda sprawa dróg w Austrii - czy też są płatne. Czy w państwach, które będziemy mijać można tankować LPG?


W Słowenii jadąc autostradą masz do pokonania 75 km i trwa to wg google 50 minut, jadać objazdem 83 km 1 godzina 20minut. Objazd prosty, wałkowany na forum do bólu.
Wybór należy do Ciebie.
Co do Austrii to kupujesz winietki, nie pamiętam cen. Ja kupowałem jeszcze po stronie niemieckiej, na stacji benzynowej. Albo na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy. Dochodzą jeszcze płatne tunele. Chyba były dwa na podanej przeze mnie trasie.
Ostatnio edytowano 29.03.2012 11:29 przez Marek75, łącznie edytowano 2 razy
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 29.03.2012 11:10

Dokładnie.

Jadąc przez Czechy omijasz płatne tunele w Austrii. Płacisz tylko za winietę.

Jadąc przez Niemcy dorzucasz koszty opłaty przejazdu za dwa tunele w Austrii...nie kojarzę ceny, myślę, że za oba razem zapłacisz coś koło 10 euro. Plus winieta oczywiście.
Piotr-B
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr-B » 29.03.2012 11:21

Kilka razy jechałem z Chodzieży do Chorwacji i najbardziej optymalna jest trasa Chodzież-Wrocław z Wrocławia autostradą A4 do Krapkowic dalej do przejścia w Chałupkach i od przejścia już cały czas autostradą Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja.

Omijanie autostrady w Słowenii to już inny temat.
Jeżeli ktoś będzie omijał trasą Mureck- Ptuj to polecam wracając z Chorwacji skierować się z miejscowości Mureck na Riegersburg i zobaczyć twierdze.
Marek75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 26.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek75 » 29.03.2012 11:31

madzia1981 napisał(a):Dokładnie.

Jadąc przez Czechy omijasz płatne tunele w Austrii. Płacisz tylko za winietę.

Jadąc przez Niemcy dorzucasz koszty opłaty przejazdu za dwa tunele w Austrii...nie kojarzę ceny, myślę, że za oba razem zapłacisz coś koło 10 euro. Plus winieta oczywiście.


Ile kosztuje winieta w Czechach?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2012 11:37

Marek75 napisał(a):
madzia1981 napisał(a):Dokładnie.

Jadąc przez Czechy omijasz płatne tunele w Austrii. Płacisz tylko za winietę.

Jadąc przez Niemcy dorzucasz koszty opłaty przejazdu za dwa tunele w Austrii...nie kojarzę ceny, myślę, że za oba razem zapłacisz coś koło 10 euro. Plus winieta oczywiście.


Ile kosztuje winieta w Czechach?

10 dniowa (D) - 310 koron
Miesięczna (M) - 440 koron
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 31.03.2012 13:14

Witam wszystkich z Piły ( i nie tylko ! ). Ja jechałem do Chrwacji pierwszy raz przez Niemcy , a drugi raz przez Czechy ( tak dla sprawdzenia ). Oto moje spostrzeżenia . Najkrótsza droga wiedzie przez Czechy ( Wrocław , Kłodzko , Ołomuniec , Brno , Mikulow , Wiedeń itd. ) . Przez Niemcy masz 300 km. dalej , ale jedziesz świetnymi i darmowymi autostradami ( w Niemczech ) , płacisz za autostrady w Austri i dodatkowo za dwa tunele . Drogą jedzie się sprawnie ale bardzo monotonnie . Przez Czechy droga mija szybciej ( więcej dzieje się za oknami ). Czasowo wychodzi podobnie a robisz 300 km mniej ( w jedną stronę ). Ja jechałem w niedziele , także nawet przez Polskę jechało się fajnie . A i jeszcze jedno , przed granicą z Czechami tankujesz do pełna jak by nie było najtańsze paliwo na trasie . Oczywiście są to moje ( i mojej żony ) odczucia z tych tras . Każdy z Cro-maniaków ma swoje przemyślenia i doświadczenia z trasy i ty tez musisz sam przetestować obie trasy . Pozdrawiam !!!
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 31.03.2012 13:22

A jeszcze jedno ! Co do Słoweni to jadę bokiem . Parę kilometrów więcej ale 30 euro ( w obie strony ) wolę wydać na przyjemności . Tej autostrady jest ok 60 km. i 15 euro w jedną stronę to nie mało . Objazd jest prosty i oznakowany .
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 31.03.2012 21:15

Witam jadę do Chorwacji pierwszy raz. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć ile czasu mogę jechać z Gorzowa do Plitvic? jadę przez Niemcy i chcę objechać autostradę w Słowenii. Planuję wyjechać w czwartek około 19tej
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 31.03.2012 21:46

mariusz_77 napisał(a):Witam jadę do Chorwacji pierwszy raz. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć ile czasu mogę jechać z Gorzowa do Plitvic? jadę przez Niemcy i chcę objechać autostradę w Słowenii. Planuję wyjechać w czwartek około 19tej


To, ze w czwartek o 19 to sam pozytyw, lepiej się nie da, autobahne na Słowenii miniesz miej więcej w godzinę, licz do Plitwic 13 h, z Gorzowa, tak jechałem :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 01.04.2012 08:12

dzięki a z jaką mniej więcej prędkością jechałeś i czy często robiłeś przerwy??
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 01.04.2012 09:52

Witam.

W tym roku już trzeci raz do Chorwacji, startujemy z okolic Strzelec Krajeńskich i trasa TYLKO przez Niemcy, dłużej ok. 200 - 250 km, ale nie mam tej przyjemności tłuc sie przez nasz cudowny kraj.

Mój kolega w tamtym roku pojechał na południe naszego kraju, gdyż miał przystanek we Wrosławiu i co? NIGDY WIĘCEJ tą trasą!

Jedziesz przez Gorzów Wlkp., Berlin Ring, Drezno, Passau, Graz (tutaj nocuje Oekotel), Maribor, Zagrzeb, no i ja już na południe Zadar, Split, Riviera Makarska (Tucepi) - trasa bezpieczna i szybka.
Wyjeżdżam ok. godz. 01:00 z soboty na niedzielę, dziecko od razu zasypia, gdyż nie daję spać mu w domu (5 lat), budzi się ok. 08:00, ja w tym czasie jestem już daleko w Niemczech. Niedziela rano, autostrada A13 puściutka, aż nudno się robi, ok. godz. 12:00 jestem już dość daleko w Austrii, robię postój na obiadek, ok. godz. 14:00 melduje się na przedmieściach Graz w Oekotelu, jak widac nie kręcę jakiegoś super tempa, jadę bezpiecznie i z przyjemnością, wakacje zaczynają mi się pod domem w momencie gdy wsiadam do auta!

Noc w Oekotelu, rano świetne śnadanko (wszystko to za 44 euro, dzieci do lat 12 gratis) i dalej w drogę, Słowenia, i już w Chorwacji, mały posiłek w restauracji przy autostradzie (w środku mają wypchanego niedźwiedzia i chyba króliki grajace w karty), serwują tutaj super gulasz, postój obowiązkowy na parkingu za Mostem Krka, zapierajacy dech w piersiach (widoki) zjazd na Rivierę Makarską i ok. 15:00 melduję się w Tucepi.

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio edytowano 02.04.2012 21:26 przez daro2008, łącznie edytowano 2 razy
natkan.no1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) natkan.no1 » 01.04.2012 21:39

Daro możesz zapodać dokładne namiary na restauracje z tym niedźwiedziem??
pozdrawiam
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 01.04.2012 22:07

3 dni na autostradach. Nuda. :D
tomasz781
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz781 » 02.04.2012 07:00

Z Kostrzyna nad Odrą 03,00 wyjazd.trasa standardowa przez Niemcy.Na Plitvicach jesteśmy ok 17 tej.Po drodze kilka przystanków.Tam kolacyjka nocleg,śniadanko.i dalej.Brel.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Piła(Wlkp) - Nin przez Niemcy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone