Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa kolejowa Belgrad-Podgorica

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Trasa kolejowa Belgrad-Podgorica

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 22.02.2007 20:57

Mam nadzieje, że uda się mi kiedyś jechać tą trasą. Kilkakrotnie jechałem samochodem dnem kanionu pod jej najciekawszym fragmentem, czyli pomiędzy Mojkovacem a Podgoricą. Tym, którzy lubią takie nieco ekstremalne środki transportu, ale obfitujące w mocne wrażenia i piękne widoki polecam obejrzenie sześciominutowego filmu.
Najciekawsze zaczyna się od wjazdu do Czarnogóry, czyli od około 3 minuty filmu....
Jechał ktoś z was tą linią? Jaki jest koszt przejazdu z Belgradu do Baru?
I jeszcze zdjęcie ze strony http://www.steane.com/photos/photos_cs.htm przedstawiające najwyższy wiadukt - "Mala Rijeka viaduct". Wg autora strony jest to najwyższy most kolejowy na świecie - pociąg jedzie 198 metrów ponad poziomem rzeki. Czy to możliwe żeby był najwyższy?
Kilka danych technicznych
Zawsze mi się kojarzyło że największe "ekstrema kolejowe" to Peru czy niedawno zbudowana linia kolejowa do Tybetu....
Most można zobaczyć też na filmie, do którego link podałem powyżej.

Obrazek
mircho
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mircho » 06.03.2007 22:54

Też jechałem tą trasą samochodem. Gdzieś czytałem że można załadować w Belgradzie auto na wagon-platformę, a samemu jechać w sypialnym (dawno temu coś takiego funkcjonowało też w Polsce).
Nawet sobie marzyłem o takiej podróży do Baru, ale z lenistwa temat odpuściłem.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 07.03.2007 18:03

Ten most robi wrażenie, musi być fajnie jechać taką trasą kolejową :wink: :D .
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 01.04.2007 15:56

mircho napisał(a):Też jechałem tą trasą samochodem. Gdzieś czytałem że można załadować w Belgradzie auto na wagon-platformę, a samemu jechać w sypialnym (dawno temu coś takiego funkcjonowało też w Polsce).
Nawet sobie marzyłem o takiej podróży do Baru, ale z lenistwa temat odpuściłem.


....więc ja sobie wymyśliłem że w tym roku chętnie bym załadował samochód na wagon i pojechał sobie pociągiem....
Z cennika wynika, że za trasę Belgrad-Bar płaci się 1283,60 dinarów a samochód 2149,40 dinarów.
Czy ktoś z was jechał tą trasą przewożąc samochód koleją? Potwierdzicie ceny?
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 13.05.2007 23:08

typ napisał(a):....więc ja sobie wymyśliłem że w tym roku chętnie bym załadował samochód na wagon i pojechał sobie pociągiem....


W zeszłym roku badałem rozkład i wyszło że ten pociąg z przewozem samochodów kursuje jedynie w nocy...
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 14.05.2007 08:07

jdubowski napisał(a):
typ napisał(a):....więc ja sobie wymyśliłem że w tym roku chętnie bym załadował samochód na wagon i pojechał sobie pociągiem....


W zeszłym roku badałem rozkład i wyszło że ten pociąg z przewozem samochodów kursuje jedynie w nocy...


Jeśli to prawda to odpada... Jazda widokową trasą w nocy jest....mniej ciekawa niż za dnia :-)
Jest jakiś pociąg o 13 z minutami z tego co pamiętam, ale widocznie nie przewozi samochodów, tak?
Zresztą pomysł trochę podupadł, bo nigdzie nie udało mi się dowiedzieć szczegółów w sprawie rezerwacji, a w sezonie podobno nie ma szans na zakup biletu....
Możliwe że podjadę w ciemno i jak się uda kupić to kupimy, a jak nie to trudno....
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 30.05.2007 22:58

typ napisał(a):....Możliwe że podjadę w ciemno i jak się uda kupić to kupimy, a jak nie to trudno....

Uff !!!

Jestem pod wrażeniem filmu, daj znać czy udało ci się kupić...

Pzdr
Tomek

PS. Gdybyś jednak kupił, to gorąca prośba o sprawdzenie jaka jest maksymalna wysokość auta, które można zabrać na wagon. Niestety moje Berlingo jest chyba ponad gabarytowe...
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 31.05.2007 00:16

Na pewno dam znać jeśli kupie, ale podejrzewam że niestety nie uda się kupić biletu....
jakobo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakobo » 09.06.2007 13:20

Cześć!

W ubiegłym roku jechałem na trasie Bar-Kolasin - piekna sprawa :)


Typ: ten koszt był podobny do tego co podajesz.


PIONA!
Kuba
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 09.06.2007 15:18

Wiozłeś samochód pociągiem? Czy jechałeś tylko jako pasażer pociągu?
jakobo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakobo » 10.06.2007 12:01

Typie: byłem tylko pasażerem ...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.06.2007 12:34

Polecam :D - szczeg kanion rzeki Moracy w Montenegro - najpiękniejsza trasa jaką w życiu widziałem , zarówno kolejowa jak i samochodowa . Dwukrotnie to przeżyłem na własnej skórze - 1988 koleją i 2003 samochodem. Warto to zobaczyć na własne oczy - polecam :!: :!: :!:
Pozdrav. :D
jakobo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakobo » 10.06.2007 21:19

A kanion Mrtvicy widziałeś? To jest dopiero kanion , osiągalny tylko trekkingowo :) bajka :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.06.2007 21:57

Oj jest to kanion :!:
Pamiętasz moze ten most :?: http://www.cestovatel.cz/serialy/cerna- ... 01#zacatek :D
jakobo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakobo » 10.06.2007 22:31

mkm napisał(a):Oj jest to kanion :!:
Pamiętasz moze ten most :?:


Pewnie, że tak :) Ja na Babin Zub tamtędy napierałem :)


http://www.cestovatel.cz/serialy/cerna- ... 01#zacatek - to było dla mnie spore zaskoczenie (podobno mnóstwo osób zginęło przy drałowaniu tego korytarza)
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Trasa kolejowa Belgrad-Podgorica
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone