Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

trasa do Trogiru przez Budapeszt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tmach
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.01.2010
trasa do Trogiru przez Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmach » 07.02.2013 11:10

witam

czy jest ktoś chętny do skomentowania trasy :

jadę właściwie jako jedyny kierowca więc planuje nocleg w Budapeszcie. Głównie chodzi mi o opinie n/t przejazdu przez Słowację/ Węgry.

Rok temu jechałem inaczej bo busem z kilkoma kierowcami z Wrocławia.


https://maps.google.pl/maps?saddr=tczew ... ,5&t=m&z=9
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.02.2013 11:19

Kompletnie żaden problem. Wystarczy nie pomylić starego przejścia pomiędzy Węgrami a Cro z nowym (stare mapy prowadzą na stare przejście, dostępne tylko dla tubylców) i jedziesz jak po sznurku, od czasu do czasu uiszczając opłaty i to wszystko.

Acha, nie wiem, skąd jedziesz, ale dałem się raz namówić na przejazd przez Słowację i Węgry na skuśkę zamiast autostradami i był to zarazem pierwszy, jak i ostatni raz :D

Z Warszawy do Budapesztu dojeżdżam na tyle wcześnie, że mam jeszcze spokojnie czas połazić i pozwiedzać miasto.

Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.02.2013 11:23

Jechałem tą trasą, chociaż odcinek Zilina - Budapeszt pokonałem inaczej. Mam do Ciebie pytanie, czy przejazd i nocleg w Budapeszcie jest zamierzony, bo np. chcecie zwiedzić to miasto, czy jest możliwa inna opcja :?:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.02.2013 11:25

Tylko czy jest sens jechać przez Słowację do Budapesztu, zamiast na Bratysławę?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.02.2013 11:36

Ja proponowałbym odcinek z Żyliny do Budapesztu pokonać autostradami. (Żylina-Bratysława-Gyor-Budapeszt) Prawda, trzeba ponieść opłaty za autostradę i nadrabiasz ponad 100 km, ale jedziesz z Tczewa, więc masz do przejechania podobnie jak ja, ok 1000 km. Pokonując ten odcinek autostradą, będzie na pewno sprawniej.
Też jestem jedynym kierowcą, więc wiem jak to jest. :wink:
tmach
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmach » 07.02.2013 13:14

walp - moja pierwotna trasa https://maps.google.pl/maps?saddr=tczew ... ,5&t=m&z=6 miała jakieś 900 km , proponujesz https://maps.google.pl/maps?saddr=tczew ... ,6&t=m&z=8 z ok 1050 km. Myślisz że odczuwalny jest ten odcinek autostradowy na tyle żeby 150 km dołożyć.
Planuje wyjazd ok 5.00 rano i 12 godzin jazdy - na 17.00 w Budapeszcie.

Czy do tej powiedzmy 24.00 zdążę pokręcić się na tyle po mieście żeby uznać Budapeszt za "zaliczony" ??
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.02.2013 13:27

tmach, niecałe 150 km. :)
Moja wersja: Żylina - Bratysława - Torokbalint (wyjazd na autostradę M1) - 384 km
Twój odcinek Żylina - Torokbalint - 272 km, więc wychodzi 112 km różnicy.
Z całą świadomością, wolę nadrobić ten odcinek, aby nie jechać drogami lokalnym (mówię tu o tym konkretnym przypadku).
Zgadzam się także z weldonem, który pisze, że :
weldon napisał(a):... dałem się raz namówić na przejazd przez Słowację i Węgry na skuśkę zamiast autostradami i był to zarazem pierwszy, jak i ostatni raz :D


Natomiast, jeżeli chodzi o to:
tmar napisał(a): Planuje wyjazd ok 5.00 rano i 12 godzin jazdy - na 17.00 w Budapeszcie.

Czy do tej powiedzmy 24.00 zdążę pokręcić się na tyle po mieście żeby uznać Budapeszt za "zaliczony" ??

Dla mnie takie maratony są nie do przyjęcia, jadę sam bez zmiennika z rodziną, więc ... :wink:

EDIT:
zapomniałem, że Budapeszt jest do "zaliczenia", więc trzeba doliczyć od węzła autostradowego do centrum ok 12-15 km.
Ostatnio edytowano 07.02.2013 13:43 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
tmach
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmach » 07.02.2013 13:31

o 24 planuje położyć się spać w Hostelu i ruszyć w drogę rano ok 8 (Budapeszt-Trogir) :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.02.2013 14:04

tmach, nie wiem jakie masz doświadczenie na długich trasach. Ja podczas wakacji, często pokonuję odcinki 800-1000 kilometrowe, ale po przejechaniu 1k (drogami lokalnymi), nie mam już ochoty na zwiedzanie. :(

Pewnie da się zrealizować Twój plan na ten pierwszy dzień podróży, ale jak mówię będzie to maraton. :wink:
900 km w 12 godz, daje średnią 75 km/h ciągłej jazdy. :!: Wystarczy zdarzenie na drodze, obiadek, czy kilka postojów na toilet i średnia spada drastycznie. Dlatego ja w miarę możliwości wybieram autostrady.

P.S.
Żeby było jasne, nie biorę pod uwagę stylu jazdy: "mobilki, jak droga do ... i 150 przez wioski i miasta 8O
tmach
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmach » 07.02.2013 14:09

wiem o czym mówisz, i też zakładam że w po dojeździe do Budapesztu będę padnięty. Myślę że te 12 może 14 godzin jest tak na spokoju do przejechania i później wieczorna kolacja w Budapeszcie i jakieś małe zwiedzanie, Zastanawiam się tylko czy warto na "małe zwiedzanie " pchać się do Budapesztu
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.02.2013 14:21

Gdybym miał alternatywę ominąć Budapeszt, czy wjechać do miasta nawet na 3-4 godz. to bym wybrał "zaliczenie" stolicy. :wink:
W moim przypadku wygląda to tak, że po takiej trasie jest nocleg, na drugi dzień zwiedzanie, znowu nocleg :(
i rano w dalszą trasę. I nie chodzi tu tylko o mnie. No, ale wiadomo wtedy koszty rosną. :wink:
tmach
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmach » 07.02.2013 14:28

nie tyle koszty co czas mnie boli, bo to jeden dzień mniej w cro :)

Podsumowując trasa z autostradami przez Bratyslave i popołudniowy odpoczynek przed snem w Budapeszcie.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 07.02.2013 16:36

tmach napisał(a):wiem o czym mówisz, i też zakładam że w po dojeździe do Budapesztu będę padnięty. Myślę że te 12 może 14 godzin jest tak na spokoju do przejechania i później wieczorna kolacja w Budapeszcie i jakieś małe zwiedzanie, Zastanawiam się tylko czy warto na "małe zwiedzanie " pchać się do Budapesztu


Wg mnie to nie ma sensu. Budapeszt jest pięknym miastem i warto mu poświęcić troszkę więcej czasu. Ale to moje zdanie.

walp napisał(a):Gdybym miał alternatywę ominąć Budapeszt, czy wjechać do miasta nawet na 3-4 godz. to bym wybrał "zaliczenie" stolicy. :wink:
W moim przypadku wygląda to tak, że po takiej trasie jest nocleg, na drugi dzień zwiedzanie, znowu nocleg :(
i rano w dalszą trasę. I nie chodzi tu tylko o mnie. No, ale wiadomo wtedy koszty rosną. :wink:


Minimum tyle, ile proponuje Walp :wink:
adahu.cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 16.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) adahu.cro » 13.02.2013 17:16

Odnośnie Polski powyżej Siewierza nic Ci nie doradze.
Odradzam opcje BB(remonty Tychy Pszczyna) zKatowic na Skoczów i Cieszny,jest też opcja A1 lecz tego warjantu nie testowałem.
Wmoim odczuci tragicznym pomysłem jest jazda lokalnymi drogami na Słowacji lecz jest to tylko moje zdanie którego oczywiście nie musisz brać pod uwagę.
Ja dwa razy testowałem trasę K-ce Cieszyn Żylina Bratysława Budapeszt Vorażdin Zagrzeb i narazie nie planuje żadnych zmian,życze szerokiej drogi .
a.pianka
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) a.pianka » 07.06.2013 14:27

Do walp:
Gdzie warto przenocować w Budapeszcie 1 lub 2 noce?
Chcielibyśmy przy okazji wyprawy do Chorwacji zobaczyć Budapeszt i może wrócić tam na dłużej :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
trasa do Trogiru przez Budapeszt
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone