Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 06.08.2013 09:22

euh napisał(a): Dalej Hungaria korut prosto, aż do skrzyżowania z Kerepesi utca (przed skrzyżowaniem, po lewej stronie jest hala sportowa).


Hala sportowa i stadion są o ile pamietam po prawej stronie, a dalej po lewej jak już się jedzie ulicą Kerepesi w kierunku dworca Keleti jest duża galeria handlowa Arena Plaza. Natomiast na samym skrzyżowaniu Hungaria i Kerepesi na budynku po lewej stronie jest na górze prostokątna reklama Burger King.
Jak dojedziemy do dworca Keleti trzeba na skrzyżowaniu skręcić w lewo - po znakach - jest tam obecnie remont ale znaki są dobrze ustawione i nie ma problemu ze skrętem.
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 06.08.2013 14:39

meeg napisał(a):
euh napisał(a): Dalej Hungaria korut prosto, aż do skrzyżowania z Kerepesi utca (przed skrzyżowaniem, po lewej stronie jest hala sportowa).

Hala sportowa i stadion są o ile pamietam po prawej stronie




Zdecydowanie jest po prawej. Coś "mi-się" pomyliło z kierunkami. Dziękuję za sprostowanie.
I jeszcze małe pytanie: znaki przy dworcu Keleti (tam, gdzie obecnie trwa remont) kierują na M1/M7 czy może na most Elżbiety?
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 06.08.2013 15:51

Znaki o ile pamiętam kierują na M1/M7 chyba że coś od lipca pozmieniali ale raczej nie podejrzewam :wink: W sumie nawet nie zwracałam na nie zbyt bacznej uwagi bo po tylu razach to już się "na pamięć" przez Budapeszt jeździ - więc może były też te kierujące na most. W każdym razie przy Dworcu Keleti - a ten myślę, że łatwo poznać trzeba na remontowanym skrzyżowaniu odbić w lewo i na pewno się trafi :D Za mostem droga jest też dość dobrze oznakowana więc nie powinno być problemu.
Riddick82
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Riddick82 » 12.08.2013 22:43

Czy ktoś ostatnio pomykał przez Barwinek, jakieś nowe spostrzeżenia, rady? Już odliczam godziny do niedzielnego wyjazdu... :D
ati7
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 24.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ati7 » 13.08.2013 08:54

ja jechałem 14.07 i wracałem 25.07
od Lublina do Barwinka spoko nawet stwierdziłbym że 9 do Barwinka jest w dużo lepszym stanie niż przelot przez Słowację
jechałem w niedzielę i nie mijałem żadnego Policjanta:) aż do Zagrzebia
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 13.08.2013 20:17

ati7 napisał(a):ja jechałem 14.07 i wracałem 25.07
od Lublina do Barwinka spoko nawet stwierdziłbym że 9 do Barwinka jest w dużo lepszym stanie niż przelot przez Słowację
jechałem w niedzielę i nie mijałem żadnego Policjanta:) aż do Zagrzebia



Oj nie zgodzę się, w Słowacji latają lotne patrole z radarami na dachu, kilka sztuk zaliczyliśmy i nie był to weekend.
kamarud
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamarud » 15.08.2013 09:50

A czy moze ktos opisac jak pokonac Budapeszt i ominac slowacka autostrade, ale od drugiej strony, wracajac do Polski?
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 15.08.2013 10:32

Budapeszt oczywiście też przez centrum. Najważniejsze to nie skręcić w prawo przed wjazdem do Budapesztu na obwodnicę M0 i tranzit M3 (gdy zjeżdża się z górki są znaki aby odbić w prawo - ale my jedziemy dalej prosto kierując się stale do centrum miasta). Trzeba stale jechać kierując się znakami na centrum a potem już na M3. Znaki są dobrze rozmieszczone i nie ma problemu z ich namierzeniem. Jeśli będę miała więcej czasu to może uda mi się zrobić filmik z instrukcją przejazdu bo mam to nagrane, tylko ten czas....
Natomiast aby ominąć płatny odcinek na Słowacji trzeba jechać uważnie tuż za Koszycami. Jak już się jest na zalesionej górce tuż za miastem i zaczynamy z niej zjeżdżać trzeba wypatrywać skrętu w prawo na Budimir. Skręt jest tuż za lasem i od znaku do skrętu jest dość krótki odcinek więc trzeba uważać aby nie przejechać go. Po odbiciu w prawo z głównej drogi, za moment na rozwidleniu skręcamy w lewo i przejeżdżamy pod główną trasą, potem delikatny łuk w prawo i już daej prosto do celu :D
kamarud
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamarud » 15.08.2013 12:19

Bardzo dziekuje za szczegolowe instrukcje:)
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 15.08.2013 21:35

meeg napisał(a):Natomiast aby ominąć płatny odcinek na Słowacji trzeba jechać uważnie tuż za Koszycami. Jak już się jest na zalesionej górce tuż za miastem i zaczynamy z niej zjeżdżać trzeba wypatrywać skrętu w prawo na Budimir. Skręt jest tuż za lasem i od znaku do skrętu jest dość krótki odcinek więc trzeba uważać aby nie przejechać go. Po odbiciu w prawo z głównej drogi, za moment na rozwidleniu skręcamy w lewo i przejeżdżamy pod główną trasą, potem delikatny łuk w prawo i już daej prosto do celu :D

Dokładnie.
Jest to cholernie niepozorny wjazd na drogę nr 68.
Po prawej stronie będzie NIEDUŻY zielony drogowskaz BUDIMIR 1 i tam trzeba skręcić aby ominąć płatną D1.
To, że trzeba wyjątkowo się pilnować z prędkością na odcinku do Preszowa chyba nie muszę przypominać..
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 16.08.2013 20:51

ronnie napisał(a):
meeg napisał(a):Natomiast aby ominąć płatny odcinek na Słowacji trzeba jechać uważnie tuż za Koszycami. Jak już się jest na zalesionej górce tuż za miastem i zaczynamy z niej zjeżdżać trzeba wypatrywać skrętu w prawo na Budimir. Skręt jest tuż za lasem i od znaku do skrętu jest dość krótki odcinek więc trzeba uważać aby nie przejechać go. Po odbiciu w prawo z głównej drogi, za moment na rozwidleniu skręcamy w lewo i przejeżdżamy pod główną trasą, potem delikatny łuk w prawo i już daej prosto do celu :D

Dokładnie.
Jest to cholernie niepozorny wjazd na drogę nr 68.
Po prawej stronie będzie NIEDUŻY zielony drogowskaz BUDIMIR 1 i tam trzeba skręcić aby ominąć płatną D1.
To, że trzeba wyjątkowo się pilnować z prędkością na odcinku do Preszowa chyba nie muszę przypominać..


Niebieski drogowskaz :D


Budimir.jpg

Budimir1.jpg



A swoją drogą przy planowaniu podróży zachęcam do korzystania z Google Street View - diabelnie fajny wynalazek :D
:D :papa:
artik89
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 17.08.2013 14:15

A czy jest osoba która przekraczała granicę PL-SK w Koniecznej? Ciekawi mnie jak wygląda stan drogi nr 545 na Słowacji, prowadzącej od granicy do Presova i jak szybko można pokonać ten odcinek..
Seber_F
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seber_F » 17.08.2013 15:01

Witaj,
Od Koniecznej jeszcze do maja droga była na przestrzeni kilkuset metrów "usłana" dziurami, był prowadzony jednak remont tego odcinka na przełomie/maja czerwca. Z Koniecznej już jak po sznurku przez Bardejov, Kapusany do Preszova. Pokonać go można tak ja przepisy na Słowacji pozwalają :) Często zdarzają się patrole z radarami, ale jak jedziesz <50/h to nie ma problemów. Stan drogi jest jaki jest, tzn. nie jest najlepszy, ale spokojnie da się przejechać. Słowacy ogólnie po zimie, gdzie rozwaliło im drogi, remontują je powoli... Ogólnie doradzam drogę na południe ze wschodniej Małopolski i np. Świętokrzyskiego przez Konieczną, wcześniej Gorlice, Cięzkowice, Tarnów. Jeżdżę na Węgry tamtędy i moim zdaniem jest szybciej/mniej samochodów/płynniejszy ruch niż przez Barwinek.

Pozdrawiam !
Krzysztof66
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof66 » 17.08.2013 19:48

artik89 napisał(a):A czy jest osoba która przekraczała granicę PL-SK w Koniecznej? Ciekawi mnie jak wygląda stan drogi nr 545 na Słowacji, prowadzącej od granicy do Presova i jak szybko można pokonać ten odcinek..


Jechałem tą drogą 29 czerwca br. Od przejścia granicznego w Koniecznej po stronie Słowackiej przez kilka kilometrów droga w fatalnym stanie. W kilku miejscach był remont. I co najmniej jedno wahadło dość długie. Jak jest dziś tego nie wiem.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 14.12.2013 11:24

Niedawno Słowacy otworzyli kilkunastokilometrowy odcinek drogi ekspresowej R4 za Koszycami do granicy z Węgrami.

Mapka.jpg


Na razie nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji na temat opłat za ten odcinek drogi. Jechałem tamtędy na początku listopada bez winiety - bez żadnych konsekwencji ... :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone