Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2015 08:28

[quote="taras_bulba"]Dzięki. Zastanawia mnie jednak jedna prawidłowość.

1. Sprawdzam sobie z nudów stacje za pomocą Google Street View.
Jedna z nich (Shell przy autobanie) - Balatonkeresztúr, Somogy County - ma cenę 412 HUF
Podczas gdy MOL w Letenye, Zala County - ma cenę 422 HUF.

Nie rozumiem prawidłowości - przy autostradzie taniej? Shell też nie jest budżetową marką przecież...

2. Czy przy samej granicy jest stacja po stronie HU czy trzeba zjechać do Letenye? (jechałem rok temu ta trasa lecz nie pamiętam żadnej stacji przy autostradzie)

3. Plus - ile orientacyjnie kosztuje teraz benzyna (cena w HUF lub PLN)

4. Płącenie kartą za paliwo w HU - dostępne jak w Polsce?


tyle pytań - cóż, na co dzień podróżuję raczej na wschód od Bugu, na Bałkanach byłem najwyżej raz :)[/quote]
Podam Ci ceny z wczoraj
w chorwacji poza utostradą płaciłem 9,37 kuny,na autostradzie widzałem po 9,57.
na węgrzech tankowałem po 351 na autostradzie ale wczesniej zjeżdzałem i na agip było po 387.
natomiast na drodze miszkolc -granica słowacka było cos koło 340 .
Karta wszedzie bez problemu ,
na słowacji masz około 1,3 euro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2015 08:32

bravo1 napisał(a):Jadę do Chorwacji przez Budapeszt. W okolicy Balatonu chciałbym zrobić dwugodzinny odpoczynek. Czy w pobliżu M7 jest jakieś fajne miejsce do postoju z dostępem do jeziora?. Gdzie polecacie zamienić na start euro na kuny. Wg map googla przy przejściu granicznym Węgry/Chorwacja nie ma żadnych zabudowań mogących pomieścić banki i kantory. Czy trzeba jechać starą droga i kupować kuny na dawnym przejściu, czy później przy A4 jest jakiś punkt z wymianą walut?

nawet jak kantor bedzie,chociaz go nie widzialem ,to bedzie wymiana nieoplacalna.Kup troche kun w polsce albo po prostu zaplac kartą
taras_bulba
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) taras_bulba » 07.09.2015 18:08

Witam,

jak wygląda w tej chwili stan trasy Barwinek-Svidnik-Presov-Budapeszt?

Dalej wahadła przez cały czas od granicy do Presova?
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 08.09.2015 10:09

Nie wiem jak sytuacja w okolicach Śvidnika (jechałam z soboty na niedzielę przez Bardejów i na Ożenną ) jedno wahadełko, ale na D1 z Preszowa do Koszyc ograniczenia do 60 km/h , 80 km/h - szkoda wydanych pieniędzy - masakra jakaś !!!
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 08.09.2015 22:38

taras_bulba napisał(a):Witam,

jak wygląda w tej chwili stan trasy Barwinek-Svidnik-Presov-Budapeszt?

Dalej wahadła przez cały czas od granicy do Presova?


Tak, jedzie się bardzo mało płynnie. Dodatkowo sporo tirów, które zanim ruszą to się zdążą światła zmienić... No i zrobili jakiś mega długi objazd na Słowacji gdzie się jedzie przez wioski z ograniczeniami prędkości co znow wydłuża jazdę.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.09.2015 05:12

Andzia* napisał(a):Nie wiem jak sytuacja w okolicach Śvidnika (jechałam z soboty na niedzielę przez Bardejów i na Ożenną ) jedno wahadełko, ale na D1 z Preszowa do Koszyc ograniczenia do 60 km/h , 80 km/h - szkoda wydanych pieniędzy - masakra jakaś !!!

No odcinek D1 jest zbyt krotki by kalkulowalo sie kupowac winiete dla niego...cale forum o tym trabi:p
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.09.2015 05:23

Rudiok napisał(a):
taras_bulba napisał(a):Witam,

jak wygląda w tej chwili stan trasy Barwinek-Svidnik-Presov-Budapeszt?

Dalej wahadła przez cały czas od granicy do Presova?


Tak, jedzie się bardzo mało płynnie. Dodatkowo sporo tirów, które zanim ruszą to się zdążą światła zmienić... No i zrobili jakiś mega długi objazd na Słowacji gdzie się jedzie przez wioski z ograniczeniami prędkości co znow wydłuża jazdę.

Sluchajcie, przed objazdem tez byly wioski i ograniczenia...:) slovakia taka jest, trzeba zacisnac
zęby i przejechac:)I
najbardziej mnie smieszy ze wtedy i seicento i porsche musza jechac 50:)
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 10.09.2015 12:49

Sol-Wagon napisał(a):
Andzia* napisał(a):Nie wiem jak sytuacja w okolicach Śvidnika (jechałam z soboty na niedzielę przez Bardejów i na Ożenną ) jedno wahadełko, ale na D1 z Preszowa do Koszyc ograniczenia do 60 km/h , 80 km/h - szkoda wydanych pieniędzy - masakra jakaś !!!

No odcinek D1 jest zbyt krotki by kalkulowalo sie kupowac winiete dla niego...cale forum o tym trabi:p

Wiem, że jest krótki,
nie jechałam pierwszy raz,
a odcinek R4 też jest płatny, więc koszt się rozkłada :mrgreen:
nie miałam ochoty tułać się po tych wioskach drogą nr 68, mój świadomy wybór i wydane 14 euro :smo: tylko wydając te pieniądze miałam nadzieje, że choć te 30 km pojedziemy 130/h :?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.10.2015 19:50

napiszcie jak wygląda aktualnie droga od Barwinka do Koszyc albo od Preszowa do Koszyc (jadąc przez Bardejow)...
czy nadal są wahadła?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 02.10.2015 20:17

Sol-Wagon napisał(a):napiszcie jak wygląda aktualnie droga od Barwinka do Koszyc albo od Preszowa do Koszyc (jadąc przez Bardejow)...
czy nadal są wahadła?


W dalszym ciągu robią, póki co oficjalnie planują zakończenie na koniec roku. Jadąc przez Bardejów/Preszów/Koszyce robót drogowych nie da się ominąć. Najmniej utrudnień jest w wariancie Gorlice-Konieczna-Bardejów-Preszów-Koszyce: zdarty asfalt i ograniczenia w Bardejowie na wylocie do Preszowa, zwężenia w Preszowie na wylocie do Koszyc i jeden pas zamknięty na autostradzie Bardejów-Koszyce.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.10.2015 20:26

dzięki serdeczne, wycieczkę na zamki Pn Węgier zostawię więc pewnie do wiosny...
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 03.10.2015 13:50

Wracaliśmy niedawno, jednym słowem tragedia. Objazd i roboty wydłużyły nam przejazd o godzinę. Poza tym pełno tirów i okropnie mnie wymęczyła ta trasa, jechaliśmy w nocy, strasznie oślepiały.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 22.02.2016 19:59

Kilka nowinek na temat trasy przez Barwinek tych dobrych i nie tylko.
1.Największe utrudnienia z powodu,których wiele osób jechało przez Słowację objazdem to historia.Odcinek za Svidnikiem w stronę Pesova wyremontowany.
2.Na części trasy od Barwinka do Svidnika wygląda,że na zimę roboty zawieszono(podniesiono studzienki)więc kwestia położenia nowego asfaltu-na dzień dzisiejszy jedno bardzo krótkie wahadło.
3.Smutne wieści z Węgier gdzie od lat nie remontowana droga zaczyna przypominać ser z dziurami szczególnie na pierwszych 25-30 kilometrach dalej jest znośnie.Ta droga kiedyś idealna zaczyna być tragiczna ,szczególnie kilkuset metrowy odcinek(6 km od granicy)gdzie w zasadzie asfalt przestał istnieć.W dzień to spoko,ale jeśli w nocy ktoś zignoruje ograniczenia to może mieć spory kłopot bo miejscami dziury są nie do ominięcia :evil:
W drodze powrotnej z term widziałem w tym rejonie karambol tzn.pierwszy zaskoczony(patrz lekceważący znaki)kierowca gwałtownie zahamował a kolejni na niego powpadali,na miejscu było pełno Policji i innych służb.
4.Z powodu wspomnianych remontów na Słowacji w wakacje jechałem inną trasą więc w tym czasie sporo się zmieniło po naszej stronie niestety złego.
Na trasie Dukla-Barwinek jest łącznie około 10km odcinek o dość marnej jakości,który jest wynikiem osuwisk i braku remontów.
5.Natomiast tam gdzie droga jest fajna spotkacie odcinkowy pomiar prędkości(jeszcze nie aktywny,ale pewnie nie długo tak)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone