Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

To właśnie moje Bieszczady. Sierpień 2018.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.08.2012 14:05

marze_na napisał(a):
Roxi napisał(a):Denerwowała mnie jedna sprawa.
Mijam się z kimś na szlaku. Jest wąska ścieżka, z mojej strony żeby z niej zejść trzeba wejść w chaszczory, ten ktoś ma od swojej strony wydeptaną mijankę... ale nieeee... idzie jak czołg i jeżeli mu się z drogi nie zejdzie to stratuje :roll: Zapomnijmy tutaj w ogóle o jakimś "cześć".


Sierpień to najgorszy czas na bieszczadzkie wędrowanie ze względu na wakacyjne tłumy na szlakach. Kiedyś nie wierzyłam, dopóki nie sprawdziłam sama, ale w czerwcu czy we wrześniu Bieszczady naprawdę się wyludniają i są szlaki, gdzie nie spotyka się nikogo. A jeśli już ktoś Cię mija zawsze usłyszysz "cześć".

Dla porównania

Sierpniowe wejście na Tarnicę

i

moje czerwcowe wejście na Tarnicę

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy

W takim tłumie trudno liczyć na pozdrowienia. Mnie by się też nie chciało co chwilę mówić dobry, dobry, jaki dobry jak niedobry bo dużo ludzi :wink:

Żeby zrobić TAKIE zdjęcie z takim tłumem - chyba warto nawet w sierpniu :wink: się wybrać.

Roxi, zdjęcia takie, że aż mnie ciągnie na górski szlak. No ale w tym tygodniu się nie zanosi, niedawno byłam na Śnieżniku, potem w Teplickich Skałach. Nie ma szans :( Trzeba poczekać no coś do zdobycia w Grecji :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.08.2012 14:31

longtom napisał(a):Będę tu cały czas, aby czegoś nie stracić :!:
Jakby co to jestem pierwszy. :P


:mrgreen:
Będę to sprawdzała :lol:

marze_na napisał(a):Sierpień to najgorszy czas na bieszczadzkie wędrowanie ze względu na wakacyjne tłumy na szlakach. Kiedyś nie wierzyłam, dopóki nie sprawdziłam sama, ale w czerwcu czy we wrześniu Bieszczady naprawdę się wyludniają i są szlaki, gdzie nie spotyka się nikogo. A jeśli już ktoś Cię mija zawsze usłyszysz "cześć".


Na Twoich zdjęciach nie tylko widać różnicę w ilości osób wchodzących na Tarnicę, ale też w kolorach. Tylko 2 miesiące, a zieleń zamieniła się w pomarańcz :)

Mi się marzą zimowe Bieszczady... może w tym roku Święta w Wetlinie? ;)

weldon napisał(a):Ten soniak ma fajne kolory
Trochę zbyt intensywne, ale mi to nie przeszkadza. Od razu robi się weselej na szlaku


Ja zawsze mówię, że ma oszukane kolory, ale na szlaku rzeczywiście wygląda to fajnie :)

Lidia K napisał(a):W takim tłumie trudno liczyć na pozdrowienia. Mnie by się też nie chciało co chwilę mówić dobry, dobry, jaki dobry jak niedobry bo dużo ludzi


Nawet nie o to cześć chodzi, tylko o to, że czasami ludzie chodzą jak te święte krowy. Uważają, że wszystko im się należy, a ktoś na szlaku to intruz i trzeba go stratować...

Lidia K napisał(a):Roxi, zdjęcia takie, że aż mnie ciągnie na górski szlak.


Dzięki :)
Ja je oglądam już chyba po raz setny i dalej mi się buzia cieszy, tak fajnie było :)
A w Grecji też pewnie mają jakieś fajne górki ;)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.08.2012 14:35

Roxi napisał(a):
Mi się marzą zimowe Bieszczady...


Oj nam też. Jakieś tam plany mamy, zobaczymy co z tego wyniknie :lol: .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.08.2012 18:58

marze_na napisał(a):Oj nam też. Jakieś tam plany mamy, zobaczymy co z tego wyniknie :lol: .


Jeszcze wyjdzie na to, że się spotkamy ;)

Połonina Caryńska cd

W takim razie zapraszam na ostatni odcinek Caryńskiej.

35a.JPG


35b.JPG


35c.JPG


36.JPG


37.JPG

W końcu jesteśmy na szczycie :)

38a.JPG


38.JPG

Pozostało nam tylko zejść w kierunku Ustrzyk i cieszyć się ostatnimi widokami przed wejściem w błotnisty las ;)

39.JPG


40.JPG


41.JPG


42.JPG


43.JPG


44.JPG


45.JPG

Przy schodzeniu mogłam się do woli napatrzeć na ludzi wchodzących w sandałkach albo balerinkach (to panie ;) ) :roll:

Jest i las :)

46.JPG


47.JPG


48.JPG


49.JPG


50.JPG


51.JPG

Schodzenie nie należy to moich ulubionych czynności. Zawsze bolą mnie kolana, ale ja to jestem taką kolanową ofermą, więc już się przyzwyczaiłam ;)

W końcu pojawiły się pierwsze zabudowania.

52.JPG


53.JPG


54.JPG


55.JPG


I tak wyglądała nasza wędrówka po Połoninie Caryńskiej.

Żeby lepiej pokazać trasę wkleję link do programiku, który miałam cały czas włączony. Sczytywał aktualną pozycję GPS i rysował trasę. Pokazuje też prędkość, przebyte km, przewyższenia i takie tam inne cuda.
Normalnie używam go podczas biegania, ale w górach też się sprawdził :)

Czas wyszedł jaki wyszedł, ale mam włączoną auto pauzę przy prędkości poniżej 2km/h :)

http://www.sports-tracker.com/#/workout ... c4uejfur71

Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w Lutowiskach, gdzie rozciągał się bardzo ładny widok na okolicę. Przejrzystość powietrza była jednak taka se, więc...

56.JPG


W następnym odcinku zapraszam nad Solinę :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.08.2012 19:02

Roxi napisał(a):W końcu jesteśmy na szczycie :)

Trochę tłoczno na satysfakcjonujace ... :oops: :D

pozdrawiam :wink:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 23.08.2012 19:07

Roxi napisał(a):
Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w Lutowiskach, gdzie rozciągał się bardzo ładny widok na okolicę. Przejrzystość powietrza była jednak taka se, więc...

56.JPG


W następnym odcinku zapraszam nad Solinę :)


to jest przejrzystość powietrza.....taka se 8O

porównaj z moją fotką z tego miejsca :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.08.2012 19:26

longtom napisał(a):Trochę tłoczno na satysfakcjonujace ... :oops: :D


Oooo proszę, a ja własnie miałam sprawdzać, czy jesteś.
No i w sumie to tak jak pisałeś- jesteś pierwszy.
:mrgreen:

Miecia napisał(a):porównaj z moją fotką z tego miejsca


Przecież u Ciebie wygląda to praktycznie tak samo jak u mnie :lol:
Mam nadzieję, że jeszcze mi potowarzyszysz i ruszysz do Polańczyka... tak na początek ;)
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 23.08.2012 19:30

No chyba nie myślałaś, że Ci......odpuszczę :wink: :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2012 19:41

Jak tam koleżanko Mieczysławo. Poznała koleżanka w Bieszczadach jakiegoś dzielnego leśnika :?: :?: :?: 8O

Koleżanko Roxi proszę nie stawać jedną nogą na słupku na szczycie połoniny. Szkodaby byłoby żeby koleżanka się spierdzieliła i złamała noga. Byłaby to niepowetowana strata dla środowiska płetwonurków i cromaniaków. Pozdrawiam koleżanki miło i serdecznie :D :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.08.2012 21:50

Miecia napisał(a):No chyba nie myślałaś, że Ci......odpuszczę :wink: :lol:


Bardzo mnie to cieszy :)

darek1 napisał(a):Koleżanko Roxi proszę nie stawać jedną nogą na słupku na szczycie połoniny. Szkodaby byłoby żeby koleżanka się spierdzieliła i złamała noga. Byłaby to niepowetowana strata dla środowiska płetwonurków i cromaniaków. Pozdrawiam koleżanki miło i serdecznie :D :wink:


Kolego Darku, koleżanka Roxi jest na tyle skoczna, że nic się jej nie stanie, ale dzięki za troskę :wink: 8)

Również pozdrawiamy miło i serdecznie.
Dobranoc kolego Darku :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.08.2012 22:09

Miecia napisał(a):No chyba nie myślałaś, że Ci......odpuszczę :wink: :lol:

Nawet o tym nie myśl. :!:
Przywołaj "starego" do kompa i niech patrzy kto i jak powinien wybierać się w Bieszczady. :wink: Tutaj trza być zahartowanym :wink:

Roxi ...... jakby co to jam tyż tu jest. Oglądam foto i ...... nie jest źle.
Czy "chatka " też będzie :?:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 23.08.2012 22:17

woka napisał(a):... Przywołaj "starego" do kompa i niech patrzy kto i jak powinien wybierać się w Bieszczady. :wink: Tutaj trza być zahartowanym :wink:



Otóż to ...
Piknie na tej połoninie !
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 23.08.2012 22:18

woka napisał(a):
Miecia napisał(a):No chyba nie myślałaś, że Ci......odpuszczę :wink: :lol:

Nawet o tym nie myśl. :!:
Przywołaj "starego" do kompa i niech patrzy ......



ino, że starego ni ma :wink: już myślałam coby mu mailem przesłać.....ino, że On ciągle je, tzn. adresy, zmienia.....bo hasła spamiętać nie może (co wydaje się fizycznie niemożliwe :wink: ), to nie wiem na jakiego posłać :lol:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 23.08.2012 22:47

Roxi napisał(a):W końcu jesteśmy na szczycie :)

38a.JPG




Tak naprawdę to Caryńska ma kilka kulminacji (trudne słowo :D )

Obrazek

A idąc z Brzegów nie mogliście nie przechodzić przez tą najwyższą czyli Kruhly Wierch (1297 m n.p.m.)
i z tego co widzę to Kruhly jest chyba tu

Roxi napisał(a):Jest i las :)

46.JPG




Kurcze ... tak niedawno siedziałem pod tym samym świerkiem ... :D

Obrazek

:D :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.08.2012 23:31

Roxi napisał(a):Przy schodzeniu mogłam się do woli napatrzeć na ludzi wchodzących w sandałkach albo balerinkach . . .


Na Tarnicy spotkałem ludzi w japonkach 8O
W ubiegłym roku spotkaliśmy na Wetlińskiej kilku " sandałkowców " - z poobdzieranych kostek obficie lała się krew , podobnie z dłoni jednego z nich , co świadczyło o trudach " wspinaczki " , jakie miał za sobą . . . :roll:
Komentarz zbyteczny :wink:

W niedziele przekopię starsze fotki , może uda mi się znaleźć z tarasu ( parkingu ) widokowego nad Lutowiskami , z bezchmurnym niebem :)

Czekam na dalszy ciąg

Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
To właśnie moje Bieszczady. Sierpień 2018. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone