Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

To właśnie moje Bieszczady. Sierpień 2018.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 22.08.2012 14:14

Jak myśmy szli we wrześniu też było błoto i w lesie na szlaku czasami brakowało poręczy lub schodów. :( :wink:
I tych domków na pewno nie było. Co to za domki.

Dawaj dużo zdjęć, świetnie się idzie, rozpoznaję kamienie, po których też szłam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.08.2012 14:40

Skoro tu tak cicho...to niech poleci piosenka.

;)

Pozdrawiam
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 22.08.2012 15:05

Połażę z Tobą i ja bo pięknie to wszystko wygląda.
Gdzie mieliście noclegi (za ile/noc teraz te Bieszczady chodzą?).
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.08.2012 16:03

Ciekawe jakiej firmy koleżanka Roxi ma na nogach buty. Wygladają mi na markowe ale może się mylę :roll: :roll: :roll:
Pewnie sa wygodne na chodzenie po górach ale jak są z bazarku to nie doczekają końca relacji :?: :?: :?:

Relacja nie powiem - interesujaca.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.08.2012 17:18

weldon napisał(a):Mała ta Polska.
Albo ludzie wielcy. Gdzie nie stąpniemy, idziemy ich śladami :)


Zdecydowanie ludzie wielcy.
Jak wracaliśmy, to tak sobie właśnie pomyślałam- piękna ta nasza Polska. Morze, Tatry, Bieszczady, Mazury... można by wymieniać i wymieniać, a i czasu by nie starczyło żeby wszystko zobaczyć i pobyć.

Aaaa no i nie zapominajmy o bocianach :lol:

longtom napisał(a):Kiedyś to były Berehy Górne.
Parkingu nie było, biletów też nie było.

Ale gliniasta ścieżka pod górę już była.


Za moim pierwszym razem to też jeszcze były Berehy Górne, ale był już parking i za wstęp też juz kasowali.
W sumie niech kasują, widać że coś tam robią.... więc niech kasują.

Lidia K napisał(a):Jak myśmy szli we wrześniu też było błoto i w lesie na szlaku czasami brakowało poręczy lub schodów.
I tych domków na pewno nie było. Co to za domki.


Teraz, tam gdzie jest największe błoto to poręcze są.... niestety czasami połamane i trzeba sobie radzić jakoś inaczej. Na szczęście widać, że coś z tym robią.
Jeden z tych domków to kasa i kiosk, gdzie można kupić mapy i jakieś badziewia. Drugi domek był zamknięty.

Jacek S napisał(a):to niech poleci piosenka.


Dzięki!
To jest moja ulubiona wersja tej piosenki!

Crayfish napisał(a):Połażę z Tobą i ja bo pięknie to wszystko wygląda.
Gdzie mieliście noclegi (za ile/noc teraz te Bieszczady chodzą?).


Witam serdecznie i zapraszam do wędrówki.
Nocowaliśmy w Polańczyku u znajomej w pensjonacie. Noc kosztowała nas 30zł/os... ale to pewnie po znajomości ;)

darek1 napisał(a):Ciekawe jakiej firmy koleżanka Roxi ma na nogach buty. Wygladają mi na markowe ale może się mylę
Relacja nie powiem - interesujaca.


Reklamy na forum są zakazane ;)
Bardzo dziękuję za słowa uznania :)

Następny odcinek ze zdjęciami dopiero jutro... dziś już się nie wyrobię :roll:
caffeine
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) caffeine » 22.08.2012 18:59

Roxi napisał(a): Tutaj zrobimy małą przerwę, żeby Was za bardzo nie zanudzić ;)

a ktoś się tutaj nudzi? :) ja nie:) i już czekam na ciąg dalszy:)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 22.08.2012 19:38

Ja schodząc, niestety nie pamiętam z jakiej połoniny, walnęłam pięknego żółwika, albo żuczka :? nie mogłam się z plecakiem nawet z plecków obrócić, takie błocko było.

Ładne te Bieszczady, ładne. :D
Aattaa
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 11.07.2012
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aattaa » 22.08.2012 20:50

Świetne fotki. Wklejaj proszę na maksa :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 22.08.2012 21:24

Fotki extra :D Tym bardziej, że prawie widać na nich moje ślady :D
Łaziliśmy tam w czerwcu i przy okazji mogliśmy podziwiać uczestników Biegu Rzeźnika - czyli prawdziwego górskiego hardcoru ... 8O :D

Obrazek

:D :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.08.2012 00:22

Wojanku , przespacerowaliśmy trasę biegu w kierunku przeciwnym ( moim zdaniem lżejszym znacznie :wink: ) i wiem jak mógł wyglądać podbieg ( ? ) końcowy na trasie Smerek ( wieś ) - Smerek ( szczyt ) . . .
Znam kilku uczestników tego biegu , podziwiam i zazdroszczę wieku i kondycji ( a może odwrotnie :?: :lol: )

Roxi , Bieszczady , to nie tylko połoniny , dlatego wklejaj wszystko , co tylko masz na ich temat . Jeżeli znajdę jakieś odpowiedniki w analogach (stare miejsca np. z połowy lat siedemdziesiątych ) zeskanuję i postaram się wkleić , celem porównania , jeżeli nie masz nic przeciw . Mam tego mało , ale mam :lol:

Pozdrawiam
Piotr
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.08.2012 08:44

caffeine napisał(a):a ktoś się tutaj nudzi? :) ja nie:) i już czekam na ciąg dalszy:)


:)
W takim razie zaraz zapraszam na drugi etap spaceru po Caryńskiej.

Aguha napisał(a):Ja schodząc, niestety nie pamiętam z jakiej połoniny, walnęłam pięknego żółwika, albo żuczka nie mogłam się z plecakiem nawet z plecków obrócić, takie błocko było.


Dlatego właśnie trochę przerażają mnie rodzicie, którzy na takie błotniste szlaki zabierają swoje pociechy w tych nosidełkach, które zakłada się na plecy.

Aattaa napisał(a):Świetne fotki. Wklejaj proszę na maksa


Dzięki :)

wojan napisał(a):Fotki extra Tym bardziej, że prawie widać na nich moje ślady
Łaziliśmy tam w czerwcu i przy okazji mogliśmy podziwiać uczestników Biegu Rzeźnika - czyli prawdziwego górskiego hardcoru ...


Fajnie, że zdjęcia się podobają.
A co do Biegu Rzeźnika, to byłam.... byłammmm i nawet trochę pomagałam :)

P6120034.JPG


P6120041.JPG


P6120044.JPG


piotrf napisał(a):Roxi , Bieszczady , to nie tylko połoniny , dlatego wklejaj wszystko , co tylko masz na ich temat . Jeżeli znajdę jakieś odpowiedniki w analogach (stare miejsca np. z połowy lat siedemdziesiątych ) zeskanuję i postaram się wkleić , celem porównania , jeżeli nie masz nic przeciw . Mam tego mało , ale mam


Bieszczady to nie tylko Połoniny, to pewne. Będzie jeszcze trochę mniej górskich klimatów :)
Oczywiście wszelkiego rodzaju wtrącenia będą mile widziane... a zdjęcia to już tym bardziej! Nawet Cię o to proszę, bo super będzie zrobić takie porównanie :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.08.2012 11:32

Połonina Caryńska cd

Ruszamy dalej :)

21.JPG


22.JPG


23.JPG


24.JPG


25.JPG

Spacer tą częścią Caryńskiej należy do czystej przyjemności. Nie trzeba się już męczyć wchodzeniem do góry. Można się skupić na podziwianiu widoków i od czasu do czasu na tym, żeby się z kimś nie zderzyć. Ścieżka jest wąska i trzeba uważać.
Denerwowała mnie jedna sprawa.
Mijam się z kimś na szlaku. Jest wąska ścieżka, z mojej strony żeby z niej zejść trzeba wejść w chaszczory, ten ktoś ma od swojej strony wydeptaną mijankę... ale nieeee... idzie jak czołg i jeżeli mu się z drogi nie zejdzie to stratuje :roll: Zapomnijmy tutaj w ogóle o jakimś "cześć".
Przykre, ale najczęściej czołgami były Panie :?

26.JPG


27.JPG


28.JPG


29.JPG


30.JPG

Był też czas na krótki odpoczynek. Na bardzo krótki odpoczynek, bo jak to na szczytach.... wiało :)

31.JPG


32.JPG


33.JPG


34.JPG


35.JPG


Coraz bliżej celu, ale na szczytowanie zapraszam w następnej odsłonie :mrgreen:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.08.2012 11:39

Roxi napisał(a):...na szczytowanie zapraszam w następnej odsłonie :mrgreen:

Będę tu cały czas, aby czegoś nie stracić :!:
Jakby co to jestem pierwszy. :P
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.08.2012 12:04

Roxi napisał(a):Denerwowała mnie jedna sprawa.
Mijam się z kimś na szlaku. Jest wąska ścieżka, z mojej strony żeby z niej zejść trzeba wejść w chaszczory, ten ktoś ma od swojej strony wydeptaną mijankę... ale nieeee... idzie jak czołg i jeżeli mu się z drogi nie zejdzie to stratuje :roll: Zapomnijmy tutaj w ogóle o jakimś "cześć".


Sierpień to najgorszy czas na bieszczadzkie wędrowanie ze względu na wakacyjne tłumy na szlakach. Kiedyś nie wierzyłam, dopóki nie sprawdziłam sama, ale w czerwcu czy we wrześniu Bieszczady naprawdę się wyludniają i są szlaki, gdzie nie spotyka się nikogo. A jeśli już ktoś Cię mija zawsze usłyszysz "cześć".

Dla porównania

Sierpniowe wejście na Tarnicę

i

moje czerwcowe wejście na Tarnicę

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy
Ostatnio edytowano 23.08.2012 14:08 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.08.2012 12:08

Roxi napisał(a):Obrazek

Ten soniak ma fajne kolory :)
Trochę zbyt intensywne, ale mi to nie przeszkadza. Od razu robi się weselej na szlaku :D

longtom napisał(a):Jakby co to jestem pierwszy. :P

Jasne ;)

:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
To właśnie moje Bieszczady. Sierpień 2018. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone