Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2015 22:50

kaeres napisał(a):
Mikromir napisał(a):Uvala Torac ma ten plus (czyżby?), że można do niej dojechać drogą asfaltową. Wygląda całkiem przyjemnie, choć domów tu nie brakuje...
:

Mała uwaga.
Do Toraca prowadzi szutrówka i to całkiem trudna jak dla samochodu osobowego ale spokojnie do przejechania jakieś 500m.
Do Trvnij Dolac jest asfalt.

Czy mówimy o tym samym Toracu? Jak dla mnie prowadzi tam wypasiony asfalt, dopiero dalej za Tvrdni Dolac jest szuter, rzeczywiście trudny. Chyba ze mówisz o lokalnych podjazdach do samych domków.
Ostatnio edytowano 19.07.2015 23:27 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2015 22:55

Już myślałem że relację z Brač-a podpięłaś pod ubiegłoroczną :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2015 22:56

yvonn napisał(a):I ja taka spóznialska dotarłam tutaj, przeczytałam całość jednym tchem i podziwiam i cieszę się, że dziś zabukowałam Hvar - zatoka Torac :-)
Relacja super, w ub.roku byłam w Czarnogórze 2 tygodnie i wyskoczyliśmy na jeden dzień do Albanii natomiast odkładany od kilku lat Hvar ma się w tym roku ziścić i żeby stało sie zadość to postnowiłam tym razem zrezerwować apartmani niż jechać jak co roku w ciemno :-)
Po przeczytaniu takiej relacji jestem przekonana o słuszności swojej decyzji.
Dziękuję, że mogłam przeczytać i zobaczyc to wszystko i czekam, aby spojrzeć własny i oczami na opisane miejsca - dziękuję.

Bardzo dziękuje za te miłe słowa i myśle że Hvar Cię nie zawiedzie - to piękna wyspa, a zatoka Torac ma wiele plusów. Życzę udanych wakacji :-)
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2015 23:11

andeo napisał(a):cześć Danusiu .Ja już po wakacjach na Hvarze.Dużo wiadomości czerpałam z Twojej relacji ,oj dużo .
Byliśmy 7 dni ,mieszkaliśmy w Starim Gradzie ,codziennie zahaczaliśmy o inną plażę i robiliśmy wycieczki.
Planowałam popłynąć na Brać ,jak Krzychooo ,katamaranem wcześnie rano ,ale niestety córa była w lekkiej niedyspozycji i odpuściliśmy Brać i wejście na Sv Nikola,choć byliśmy podobnie jak Wy w grocie ,ale przez upał nie dało rady iść już wyżej :?
Natomiast wjechać również nie dało rady ,bo autko nam się zbuntowało :roll: ,trochę jest rozczarowanie ,ale też okazja do marzeń ,jest po co wracać,bardzo mi się Hvar podobał ...o jeszcze nie zdążyliśmy odwiedzić zatoki w POkriveniku ,a też planowałam.Chcieliśmy po tych 7 dniach przenieść się na 3 dni pod namiot ,niestety zrezygnowaliśmy.Ale nie ma tego złego ,bo za to wzięliśmy 2 noclegi w Budapeszcie i trochę tam pobuszowaliśmy .Pozdrawiam Cię serdecznie i dzięki raz jeszcze za relację i nasze rozmowy ,wszystko co pisałaś się potwierdziło w 100% :)

Super ze wakacje wam się udały :-) Sv. Nikola czeka wiec zarówno na was jak i na nas ;-)
Jutro wyjeżdżam z Braca na Istrie, bardzo jestem jej ciekawa. Na Bracu przeżyłam super wakacje, choć były o wiele spokojniejsze od poprzednich. Wreszcie udało mi się dotrzeć na szczyt - Vidowa Góra była priorytetem ;-)
Pozdrawiam ciepło :-)
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2015 23:22

dids76 napisał(a):Już myślałem że relację z Brač-a podpięłaś pod ubiegłoroczną :oczko_usmiech: :mrgreen:

Wróciłes już z Braca? ;-)
Szczerze mówiąc, jakoś nie widzę sensu pisania kolejnej relacji z tej wyspy - ostatnio był ich prawdziwy wysyp i opisano już prawie wszystko.
Na Bracu mi się spodobało - ale sama nie wiem czy to z powodu całej wyspy czy fajnego towarzystwa i uroku samej Povlji... ;-)
Pozdrawiam serdecznie :-)
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2015 08:54

Mikromir napisał(a):
dids76 napisał(a):Już myślałem że relację z Brač-a podpięłaś pod ubiegłoroczną :oczko_usmiech: :mrgreen:

Wróciłes już z Braca? ;-)

Już daaaawno i powoli się szykuje do następnej wizyty. Jeszcze tylko jakieś 11 miesięcy :oczko_usmiech: :mrgreen:
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 20.07.2015 14:37

Mikromir napisał(a):Super ze wakacje wam się udały :-) Sv. Nikola czeka wiec zarówno na was jak i na nas ;-)
Jutro wyjeżdżam z Braca na Istrie, bardzo jestem jej ciekawa. Na Bracu przeżyłam super wakacje, choć były o wiele spokojniejsze od poprzednich. Wreszcie udało mi się dotrzeć na szczyt - Vidowa Góra była priorytetem ;-)
Pozdrawiam ciepło :-)

O widzisz ,już Ci Vidowej zazdroszczę ,była w planie na ten rok ,odkładam na inny raz i czekam na Twoją relację :) wspaniałego pobytu na Istrii Wam życzę :)
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2015 19:36

andeo napisał(a):wspaniałego pobytu na Istrii Wam życzę :)

Bardzo dziękuję. :)
Dziś było pierwsze zderzenie z rzeczywistością Istrii - na szutrówkach Kamenjaka ruch prawie jak na zakopiance. :mrgreen:
Mam nadzieję, że Rovinj mnie zachwyci jutro... :papa:
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 21.07.2015 19:41

:D pisz w wolnej chwili ,ja zaglądam i wzdycham ,bo u nas nad morzem ciągle pada :cry: Jeszcze się nie kąpałam w Bałtyku w tym roku :evil:
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.07.2015 21:23

Mikromir napisał(a):
kaeres napisał(a):
Mikromir napisał(a):Uvala Torac ma ten plus (czyżby?), że można do niej dojechać drogą asfaltową. Wygląda całkiem przyjemnie, choć domów tu nie brakuje...
:

Mała uwaga.
Do Toraca prowadzi szutrówka i to całkiem trudna jak dla samochodu osobowego ale spokojnie do przejechania jakieś 500m.

Czy mówimy o tym samym Toracu? Jak dla mnie prowadzi tam wypasiony asfalt, dopiero dalej za Tvrdni Dolac jest szuter, rzeczywiście trudny. Chyba ze mówisz o lokalnych podjazdach do samych domków.

Piszę o plażach do których dojeżdża się z Gdinj.
Na dam dół prowadzi asfalt, który prowadzi w lewo do Np. pierwszego w kolejce Trvnij Dolac.
A jezeli chcemy dojechać do Toraca, który jest z prawej strony wówczas od razu zaczyna się szuter.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2015 21:58

kaeres napisał(a):
Mikromir napisał(a):
kaeres napisał(a):
:

Mała uwaga.

Piszę o plażach do których dojeżdża się z Gdinj.
Na dam dół prowadzi asfalt, który prowadzi w lewo do Np. pierwszego w kolejce Trvnij Dolac.
A jezeli chcemy dojechać do Toraca, który jest z prawej strony wówczas od razu zaczyna się szuter.

Już rozumiem - piszesz o zjeździe do samej plaży. No cóż, ja tam samochodem nie zjeżdżałam i z tego co wiem, większość osób dojeżdżających do tej zatoki a nie mieszkających tam, parkuje wyżej, nie jadąc w dół po szutrówkach tylko schodząc, m.in. z powodu problemów z miejscami parkingowymi ("miejscowi" też często mają miejsca parkingowe przy asfalcie). Osobiście schodziłam do Toraca m. in. krótką drogą w dół od strony Tvrdni Dolac odchodzącej od tej asfaltówki - już nie pamiętam czy to był ubity szuter czy beton. Jakoś przeoczyłam tę drogę, o której piszesz...
A jak w ogóle wrażenia z Toraca i Hvaru?...
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.07.2015 09:37

Oj nie moja droga. Dla mnie zjazd do samej plaży to zjazd do samej plaży a nie 500m deptakiem :P
Zwracam na to uwagę bo ja taszczę ze sobą 2 dzieciaków, 3 leżaki, parasol, torbę plażową z całym majdanem i lodówkę turystyczną wypełnioną napojami.
Dla mnie 100m w 40 stopniowym upale to jak w Polsce przebieżka z 1km.

Do Toraca tylko zjechaliśmy do prywatnego parkingu ale natknęliśmy się na właściciela, który był miły i pozwolił nam zostać lecz polecił Trvdni Dolac jako, że tam asfalt prowadzi pod samą plażę.
Dlatego też wróciłem i skręciłem na Trvdni Dolac.
Z góry Torac wyglądał obłędnie.

Hvar ?
Co tu dużo mówić :)
Kocham go.
Tutaj po krótce co zwiedziliśmy - plan-wakacji-2015-hvar-t48371-15.html#p1622486
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.07.2015 09:56

Fajnie, że Hvar Ci się spodobał. :-)
Dzielny jesteś z tym taszczeniem całego sprzętu. 8O Mój mąż zaprotestowałby już przeciwko pierwszemu leżakowi... :oczko_usmiech: Zazwyczaj bierzemy tyle, ile zmieści się w jednym plecaku lub małej torbie + buty i maski, no ale nasze dzieci są już starsze, a chłopcy sami służą jako "tragarze". :wink: Taki moment ulgi przychodzi szybciej, niż się człowiek spodziewa...
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 25.07.2015 10:59

Mikromir napisał(a): Hvar Ci się spodobał. :-)...

....tak i nie :oczko_usmiech:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.07.2015 11:10

mervik napisał(a):
Mikromir napisał(a): Hvar Ci się spodobał. :-)...

....tak i nie :oczko_usmiech:

Ooo... :?:

Rozwiniesz temat?... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014 - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019