Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SZCZECIN - CHORWACJA 30.VII korki i utrudnienia, urlop

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 21.07.2005 09:45

oszczędzasz ok 7 E na przejeżdzie przez tunel. a w klagenfurcie kierujesz się na Loibltall. jest to dobrze oznakowane.no i dość ładna droga widoczkowa.
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 21.07.2005 10:12

Marco Polo napisał(a):oszczędzasz ok 7 E na przejeżdzie przez tunel. a w klagenfurcie kierujesz się na Loibltall. jest to dobrze oznakowane.no i dość ładna droga widoczkowa.


Warte to jest zachodu i czasu? 8O

Z Villach do Ljubljany jest 96 km z czego 72 km to autostrada. Czas przezjazdu koło 1h.

A jadąc z Villach do Ljubljany przez Klagenfurt robimy 124 km a w tym 57 autostradą. Czas przezjazdu koło 2 godzin.

Na tunelu oszczędzamy te 30zł, ale tracimy je na objezdzie. Dla mnie to chyba nonsens zbaczać z drogi po to aby w kieszeni zostało 15zł i godzina w plecy. No nie wiem... A moze nie? :?:
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 21.07.2005 20:35

wszystko zależy od tego jak masz rozplanowany czas jazdy. Jeśli chcesz jak najszybciej dojechać to fakt, autostrada i do celu. JA miałem zapas to spokojnie sie przejechałem. Lubie jeżdzic po krętych gorskich drogach to nie przepuscilem okazji żeby spróbować. Ta droga dostarcza troszke emocji.
Bartus
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartus » 21.07.2005 22:57

Janqes. Akurat te wykopki, o których mówiłem Ciebie nie dotyczą. Ja zjeżdżałem z autostrady mniej więcej tam, gdzie Ty będziesz wjeżdżał :) . Mówię o odcinku Kołbaskowo-zjazd Staakow.Generalnie tak najgorzej to nie było. Kilka mrugających strzałek i jazda między słupkami plastikowymi, a betonową ścianką. Trzeba tylko bardziej uważać i tyle. Za Staakow nie wiem , bo nie byłem ale zajomi mówili że też wykopki :) . Szerokiej drogi i pozdr.
mikrobi
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2005
Jedziemy 03.08 ze Szczecina do Cro...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrobi » 01.08.2005 23:05

Bartus napisał(a):Panowie, w naszej sytuacji to tylko autostrada A9 ! Omijamy w ten sposób piękne polskie drogi i czeskich kierowców - rajdowców :D . Osobiście proponuję ominąć również autostradę do Drezna, bo prawie cała w remoncie. Niedawno byłem w "Tropical Island". Co prawda średnia wyszła 120km/h, ale trzeba było ostro cisnąć :twisted: . Tak więc pozostaje: Berlin, Monachium , Salzburg, Villach, Lubljana, Rijeka . Wyruszam JUŻ 05.08.2005! Ktoś jeszcze jedzie w tym samym czasie? Tak na marginesie to mam wrażenie , że z naszych rejonów to prawie nikt nie jeździ do Chorwacji. Jak przeglądam forum to większość jest z południa, trafia się Gdańsk, Białystok, a Szczecin i okolice to sporadycznie. Ziomale! Wylazic z ukrycia!! :lol:
Pozdr.
dworzan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dworzan » 06.08.2005 23:59

z Klagenfurtu na Loibltunnel , w gory , super droga , widoczki . i do granicy ze Slovenią, potem juz na Lubljane.
Trzeba tylko uwazac zeby skercic z autostrady w odpowiednim momencie :)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
SZCZECIN - CHORWACJA 30.VII korki i utrudnienia, urlop - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone