Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sycylia 2010...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2011 16:25

Opowiadaj, opowiadaj!

Syn mojej siostry ( z miasta Łodzi) ma ojca chrzestnego z Palermo. Prawdziwego!!!!

Na razie nie prosiliśmy o przysługi.... 8)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 21.01.2011 16:40

Na razie nie prosiliśmy o przysługi....


jak byście mieli za mało przysług, to się chętnie z jedną dopiszę - uwiera mi jeden pan spod Neapolu, który mnie prawnikami ściga ... :?

:wink: pozdrov, K.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 21.01.2011 16:50

agnieszka-bg napisał(a):Opowiadaj, opowiadaj!

Syn mojej siostry ( z miasta Łodzi) ma ojca chrzestnego z Palermo. Prawdziwego!!!!

Na razie nie prosiliśmy o przysługi.... 8)


Bywa, bywa :)
Siostra mojego kolegi ma męża Sycylijczyka 8O
Zdecydowanie musisz pomóc Krystofowi :wink:
(co rodzina, to rodzina :wink: )

pozdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.01.2011 17:28

Najpierw koński łeb...zasady.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 21.01.2011 21:24

Najpierw koński łeb...zasady.


skąd ja teraz habaninę weznę :@((( może rybi łeb wystarczy?
mógłby go wysłać Agnieszki siostry syna chrzestny, bo ma bliżej :roll:
a może i by konia znalazł jakiego?


Zdecydowanie musisz pomóc Krystofowi
(co rodzina, to rodzina )
:D :D :D
święte słowa - rodzina, to rodzina! :wink:

a jak nie, to siędo dalszej rodziny zgłoszę ...
Siostra mojego kolegi ma męża Sycylijczyka
:roll:

pozdrov, Krystof

a ja mam od dziś 9 dni ferii, ha ha ha :papa:
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 21.01.2011 21:27

Jest pytanie. Fajne fotki z morza. Ale czy pływałeś z maską, czy warto , podobno Sycylia to raj zwierzat morskich, można zobaczyć tuńczyki, rekiny. Widziałem kilkanaście filmow, to podobno fantastyczne podmorskie tereny dla nurkowania, nawet tylko z maską i rurką, ?????
też pozdrawiam, super relacja, tak trzymać!!!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.01.2011 21:45

Snurkowałem przez tydzień w Cefalu. Bez szału. Woda zazwyczaj dużo mniej przejrzysta niż w Jadranie. Dobrze jak było ok 4-5 m. Ciepła.
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 21.01.2011 22:12

Przepraszam, że trochę odbiegam od tematu ale myślę, że kieruję pytanie do kompetentnych w tym zakresie ludzi. Wybieram się w tym roku do Vieste na Gargano samochodem. Czy zetkneliście się z przypadkami kradzieży, złodziejami, włamaniami do samochodów itp ?
Znajomi mi straszą żonę, która się zastanawia w związku z tym nad powrotem do Chorwacji. Czy jest we Włoszech tak niebezpiecznie ?
Będę zobowiazany za odpowiedź.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 21.01.2011 23:01

Nam się trafili kieszonkowcy, ale w Rzymie. Złapani na gorącym uczynku i lekko wytarmoszeni. Najmustniejsze że dzieciaki miały 10-11 lat. Oprócz tego wśród sprzedających panuje tendencja do kombinowania z rachunkami lub niechecią do wydania reszty-całości lub cześci. Zjawiska te nie zachodzą jednak częściej niż w innych krajach. Na kempingach spokojnie bez sensacji.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.01.2011 00:04

robo111 napisał(a):Przepraszam, że trochę odbiegam od tematu ale myślę, że kieruję pytanie do kompetentnych w tym zakresie ludzi. Wybieram się w tym roku do Vieste na Gargano samochodem. Czy zetkneliście się z przypadkami kradzieży, złodziejami, włamaniami do samochodów itp ?
Znajomi mi straszą żonę, która się zastanawia w związku z tym nad powrotem do Chorwacji. Czy jest we Włoszech tak niebezpiecznie ?
Będę zobowiazany za odpowiedź.


Osobiście nie spotkałem się. Może mam szczęście... Myślę, że tak jak wszędzie - ostrożność wskazana!

pozdr
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 22.01.2011 15:30

superfotorelacja 8) miasteczko na zboczu wzniesienia przepiękne) Zdjęcia dodają ocieplenia w styczniowe chłody.
fajna przygoda z patrol carabinieri) My z żoną nie mogąc trafić do Rosapinety też pytaliśmy ich o drogę i ni w ząb znali angielski. Deszcz lał jak z cebra a oni rysowali na kartce rondo i tłumaczyli dojazd, który potem i tak był błędny. :wink:
Czekam na dalsze fotki z pięknej wyspy)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.01.2011 10:58

...kilka dodatkowych zdjęć z różnych 'działów' :wink: :lol:

Obrazek
...w drodze - nocleg :wink:

Obrazek
...włoskie kwiaty :)

Obrazek
...w mieście :)

Obrazek
...w nocy :)

Obrazek
...w wulkanie :wink:

Obrazek
...w wulkanie głębiej :wink:

Obrazek
...wieże :wink:

Obrazek
...wiosła :wink:

Obrazek
...Włosi, a w zasadzie Sycylijczycy :)

Obrazek
...Włoszki :wink:

Obrazek

Obrazek

...woda - fontanny (czasami bez wody) :wink:

Obrazek
...wraki 8O

Obrazek
...wyjścia z kempu... :wink:

Obrazek
...wypoczynek :lol:

pozdr
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 24.01.2011 13:54

Na Etnę prowadzi asfaltowa droga ? Widać to na zdjęciu, czy żwirowa. Czy droga jest trudna, oznaczona, łatwo trafić?
Fuzi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fuzi » 24.01.2011 15:22

Czyli odradzasz zjazd na południe poniżej Siracusa ? Jest to dla mnie ważna informacja ponieważ w tym roku planuję zwiedzić Sycylię i wolę na dłużej zostać na północy w okolicach Palermo niż łapać doła na południu ?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.01.2011 15:45

robo111 napisał(a):Na Etnę prowadzi asfaltowa droga ? Widać to na zdjęciu, czy żwirowa. Czy droga jest trudna, oznaczona, łatwo trafić?


Do parkingu przy stacji kolejki linowej asfalt. Kręta, dobra droga, wyraźnie oznakowana :)

Fuzi napisał(a):Czyli odradzasz zjazd na południe poniżej Siracusa ? Jest to dla mnie ważna informacja ponieważ w tym roku planuję zwiedzić Sycylię i wolę na dłużej zostać na północy w okolicach Palermo niż łapać doła na południu ?


Nie odradzam! Zbyt mało widziałem, zbyt krótko byłem...

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sycylia 2010... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone