Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sithonia-Ohrid-Monte... słów kilka i fotek..

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Sithonia-Ohrid-Monte... słów kilka i fotek..

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 03.09.2010 16:57

Tym razem zacznę tak trochę od środka.. bo tam było najładniej
Na początek zapodam kilka nielicznych fotek które cyknąłem w czasie "przeprawy" przez Balkanosy z Ohrid do Tirany..
Oj .. było wysoko .. i pięknie..

Generalnie trasa była następująca:
Rzeszów-Seged (Morahalom - baseny) - Sarti (Halkidiki Sithonia) 6 dni - Ohrid 2 dni - Montenegro (Kruce) 9 dni ... powrót przez Valievo i Sabac.

1. gdzieś niedaleko przed Elbasan
Obrazek

2. tam w dole to chyba Elbasan.. znaczy się tam daleko w dole.. na drugim planie..
Obrazek

3. kawałek dalej..
Obrazek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 03.09.2010 21:07

Bardzo ciekawa trasa. Sporo kilometrów natrzaskałeś.

Ale ciąg dalszy będzie? :lol:
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 03.09.2010 21:37

Zaraz za granicą MK/AL jest bardzo fajna drogą z widokiem na dolinę - rewelacyjny krajobraz.
Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 03.09.2010 22:09

piter83pl napisał(a):Zaraz za granicą MK/AL jest bardzo fajna drogą z widokiem na dolinę - rewelacyjny krajobraz.
Pozdrawiam

Niestety mieliśmy stresową sytuację, bo kozy wciąż wskakiwały nam pod koła, przed nami pędziła cysterna, a za nami ciągle trąbiło na nas kilka mercedesów, że niby niepotrzebnie hamujemy przed kozami...
więc pstyrknąłem tylko kilka szybkich fotek zapasowym aparatem (poprzednie też), niezbyt udanych.. do tego przez szybę .. więc jakość taka sobie..
chyba o tą dolinkę ci chodziło.. ?
:roll:


1. dolinka z cysterną
Obrazek

2. dolinka bez cysterny
Obrazek

3. ta sama dolinka..
Obrazek

:wink:
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 03.09.2010 23:39

Dokładnie tak :) Ja jechałem w drugą stronę w zeszłym roku. W tym roku byłem... ale o tym w mojej relacji w którymś tam odcinku ;)
Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.09.2010 16:03

Wyruszyliśmy 1 sierpnia. Podróż z Poland do Grecji przebiegła wyjątkowo spokojnie i bezstressowo. Może troszkę niepotrzebnie pojechaliśmy przez przejście w Tompa, bo potem jakoś nie udało się nam wbić od razu za Suboticą w tzw. autostradę i kilkadziesiąt km jechaliśmy tą równoległą drogą z Subotica-Novi Sad. Ale zawsze to jakaś przygoda.
Na Sithonię dotarliśmy w ok. 12-tej ichniego czasu. Na dzieńdobry oczywiście pyszny gyros-pita z coca colą za 2.50! Mniam mniam.
Plan był następujący: szukamy miejscówki na kilkudniowe leżenie brzuchami do góry gdzieś blisko plaży. Z wytypowanych wcześniej miejscowości pod uwagę bralismy: Vourvourou (Karydi), Sarti, kilka małych miejscowości za Sarti iToroni.
Zaczęliśmy od Vourvourou.
Wow!
Od razu zakochałem się w tej plaży.. na sam widok! A gdy wlazłem zbadać temperaturę wody to zbaraniałem! Potem zmierzyłem (bo miałem taki mały termometr do wody) - 32 stopnie! To jest to, co lubimy najbardziej!!!
Niestety nie udało się tam znaleźć lokum w miarę blisko plaży, nieważ większość domków wyglądających na pansjonaty i hoteliki okazały się być prywatnymi rezydencjami... więc pojechaliśmy dalej.
Potem przyjechaliśmy na tę plażę (Karydi Beach) na cały dzień i było bosko! Polecam.

Karydi Beach rano
Obrazek

Obrazek

Obrazek
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.09.2010 16:14

Po południu zrobiło się trochę gęściej...

Obrazek

Obrazek


ale z boczku i tak można było znaleźć spokojniejsze miejsca:

o tu:

Obrazek

lub tu:

Obrazek

lub tu:

Obrazek
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 05.09.2010 13:36

W Sarti spędziliśmy tydzień.
Polecam tę miejscowość szczególnie rodzinom z małymi dziećmi lub osobom, które lubią piaszczyste plaże i taplanie się w płytkiej, ciepłej i czystej wodzie.
Centrum Sarti jest dość gwarne, zagęszczone i rozrywkowe, zaś obrzeż (tam gdzie myśmy byli) bardzo spokojne, ciche i "rodzinkowe".
czyli dla każdego coś miłego.

Wynajęliśmy studio na II piętrze fajnym hoteliku, w którym głównymi lokatorami byli Węgrzy z Debreczyna (hotel miał chyba jakiś kontrakt z BP z tego miasta). Bardzo fajna anglojęzyczna obsługa. Z balkoniku mieliśmy widoczek na plażę i wschodzące słońce i na okoliczne krzaczki, w których hałasowały cykady, co bardzo nam odpowiadało. Za ścianą mieliśmy basenik z widokiem na morze, basenik znajdował się nad kawiarnio-jadalnią.. na szczęście bardzo spokojna kawiarenka, z której po 22-giej co najwyżej dochodziła cichutka spokojna muzyczka i szemranie nielicznych gości. Można było tam spożyć kawę, frappe, piwo, gyrosa lub jakiś obiadek.
Do plaży wolnym spacerkiem nie całe 3 minuty, wliczając to wyjście z pokoju i rozbicie parasola.. jakieś 50-60 metrów.

To nasz hotelik
nasz balkon to ten z pomarańczowymi ręcznikami.. po prawej obok naszego balkonu basen za balustradą..
Obrazek

nasz basenik
Obrazek

popołudniowa sjesta przy baseniku
Obrazek
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 05.09.2010 13:42

Taki widoczek miałem z balkonu w czasie spożywania porannej kawy (ok. 6-tej).
Wschód słońca nad górą Atos
Obrazek


"nasza" plaża o poranku..
Obrazek

charakterystyczne było to, że ludzie zostawiali na noc leżaki i parasole.. niektórym nie chciało się nosić..
he he.. mnie jakoś nie było stać na taką "odwagę", bo wydawało mi się, że ktoś może "zakosić" nasz plażowy ekwipunek (tak trudno zdobyte leżaczki i parasol z przeceny z Jyska)
Obrazek
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 05.09.2010 13:51

Plaża nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ot fajna piaszczysta miejsówka do byczenia się... i bujania się na falkach, które zjawiały się co drugi dzień lub na pół dnia ... bywało tak, że rano morze było równe jak stół, a po południu były super falki do bujania się.. lub na odwrót.

kilka fotek
1.
Obrazek


2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek


7. to jest południowy koniec plaży z kawiarnią i leżakami..
Obrazek
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 05.09.2010 14:04

Bardzo mnie cieszył fakt, że były miejsca, gdzie kilka metrów od brzegu można było sobie leżeć na dnie z brzuchem wystawionym na słoneczko... ech...

Obrazek

Obrazek
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 05.09.2010 14:10

No i jeszcze kilka fotek z oddalonej ok 4 km od Sarti (na północ) plaży Orange Beach.
No cóż.. potwierdzam, to co pisało już kilka osób.. jest to jedna z najpiękniejszych plaży, jakie widziałem w Grecji... zdjęcia nie są w stanie oddać w pełni tego uroku i niesamowitości..

1
Obrazek

2
Obrazek


3
Obrazek

i to by było na tyle z Sithoni..
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.09.2010 15:38

janniko napisał(a):Bardzo mnie cieszył fakt, że były miejsca, gdzie kilka metrów od brzegu można było sobie leżeć na dnie z brzuchem wystawionym na słoneczko... ech...
Obrazek


Kurde ..... ta plaża to wymarzona dla mojej małżonki ( nie umie pływać a głębokiej wody boi się panicznie).
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 05.09.2010 20:38

janniko mógłbyś podać namiary na ten hotelik, z góry dziękuję
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 05.09.2010 22:00

Danka napisał(a):janniko mógłbyś podać namiary na ten hotelik, z góry dziękuję

Hotel "Sarti Holiday"
podaj maila to ci dokładnie opiszę jak tam się dojeżdża i prześlę ci dokładne namiary na Biuro Podróży z Debreczyna, przez które załatwia się rezerwacje.
:wink:
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Sithonia-Ohrid-Monte... słów kilka i fotek..
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone