Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja + Korsyka+Cypr + Elba

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 08.04.2020 20:53

Wąwóz Vintgar

Dotarliśmy do wąwozu po południu. Pomimo słonecznego dnia, w wąwozie dało się odczuć wilgotne powietrze, a nad wodą unosiła się lekka mgiełka. Trasa turystyczna wiedzie nad spienioną wodą i huczącymi wodospadami, basenami i kaskadami. Wąwóz otoczony jest wysokimi ścianami skalnymi porośniętymi bujną roślinnością. Po drodze mijamy elektrownię wodną i most kolejowy 30 m, nad ziemią.

Polecamy …

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.04.2020 21:13

Dwa lata temu robiłem podejście do odwiedzenia kilku miejsc w Słowenii, mi. in. tego wąwozu. Niestety nie udało się.
Pięknie na twoich zdjęciach. :wink:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 08.04.2020 21:20

walp napisał(a):Dwa lata temu robiłem podejście do odwiedzenia kilku miejsc w Słowenii, mi. in. tego wąwozu. Niestety nie udało się.
Pięknie na twoich zdjęciach. :wink:



Mały kraj dużych atrakcji ( … i cen winiet :D ). Wszystko przed Tobą. Niedaleko jest Bled więc można zobaczyć za jednym razem

Pozdrawiam
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 09.04.2020 09:13

Nocleg mamy na kampingu Pivka Jama

http://camping-postojna.com/en/

Tym razem nocujemy komfortowo w domku. Kamping duży, z basenem, posiada sklep i restaurację w której było serwowane śniadanie zawarte w cenie.

Obrazek



Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.04.2020 09:21

Świetna ta Krvavica, nie wiedziałem, że tak tam fajnie. Oczywiście Vintgar bezapelacyjnie wymiata.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 11.04.2020 22:02

Czarnogóra / Montenegro

Z HR jedziemy do Czarnogóry. Nasz pierwszy wyjazd do tego kraju. Planujemy zatrzymać się na kampingu Maslina w Buljaricy. Z opinii na necie miał chyba najwyższe oceny, oprócz tego znajduje się gdzieś w połowie Czarnogóry, więc dostęp do wszystkich miejsc będzie w przybliżonej odległości.


Pierwsze wrażenie to duża ilość kontrola policji na drogach, trzeba uważać, bo non stop kontrole prędkości. Jak państwo policyjne.
Zatokę Kotorską przepływamy promem w miejscowości Kamenari, zaoszczędza się około jednej godziny jeżeli oczywiście nie chcemy jechać dookoła zatoki. Płynie się około 10 minut. Bilety kupuje się w kiosku obok przeprawy.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Kamping Maslina

http://www.campingmaslina.com/

Kamping przyzwoity, sanitariaty czyste, zawsze gorąca woda pod prysznicem. Dodam tylko, wyprzedzając trochę czas, że byliśmy ponownie na tym kampingu w tamtym roku i dużo sie pozmieniało jeszcze na plus. Wyremontowano wszystkie łazienki, wygląda to naprawdę bardzo dobrze.

Po naszym przyjeździe było dużo miejsc do wyboru. Rozbiliśmy nasz namiot w pierwszej linii, blisko wyjścia, pomiędzy starymi oliwkami. Wprawdzie były to miejsca dla kamperów ale obsługa nie robiła żadnych problemów. Jeszcze parę słów o cenie, W porównaniu z HR ten kamping naprawdę wychodzi bardzo tanio :D

Nasze miejsce wyglądało tak

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 14.04.2020 09:54

Stari Bar

Samo miasto Bar jest zwykłym, mało ciekawym miejscem. Główna turystyka skupia się na oddalonym o 3 km starym mieście, czyli z nazwy Stari Bar. Znajdują się tam głównie ruiny, z paroma odrestaurowanymi miejscami. Podczas naszego pobytu nawet była ekipa remontowa w ilości 2 osób, która coś tam murowała :D Ponoć ma to być kiedyś drugi Kotor ... ale to długa droga do tego. Trochę szkoda, że nie potrafią wydobyć potencjału z tej miejscowości. Ale turyści przyjeżdżają pomimo tego, wszak to jakaś atrakcja jest.

Poniżej ruin starego miasta znajduje się mała Czarszija z paroma uliczkami, gdzie można zjeść regionalną kuchnię i kupić pamiątki.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.04.2020 09:06

Nie ma tego złego... Dobrze, że piszesz relację, bo właśnie rozbudowałam sobie o Słowenię (póki co w myślach) tegoroczny wyjazd na Pag... Oczywiście wiem, że może on nie dojść do skutku, więc na rok 2021 plan będzie jak znalazł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 15.04.2020 09:41

agata26061 napisał(a):Nie ma tego złego... Dobrze, że piszesz relację, bo właśnie rozbudowałam sobie o Słowenię (póki co w myślach) tegoroczny wyjazd na Pag... Oczywiście wiem, że może on nie dojść do skutku, więc na rok 2021 plan będzie jak znalazł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jeżeli tegoroczny wyjazd wakacyjny, to myślę, że nie będzie tak źle. To tej pory Covid-19 powinien się zmniejszyć. Myślmy pozytywnie :D

Na mnie osobiście Pag nie zrobiła dużego wrażenia. Po prostu przyjechałem, zobaczyłem i pojechałem dalej. Nie planuje tam wrócić. To takie moje osobiste odczucie.

Pozdrawiam
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.04.2020 10:02

husband napisał(a):
agata26061 napisał(a):Nie ma tego złego... Dobrze, że piszesz relację, bo właśnie rozbudowałam sobie o Słowenię (póki co w myślach) tegoroczny wyjazd na Pag... Oczywiście wiem, że może on nie dojść do skutku, więc na rok 2021 plan będzie jak znalazł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jeżeli tegoroczny wyjazd wakacyjny, to myślę, że nie będzie tak źle. To tej pory Covid-19 powinien się zmniejszyć. Myślmy pozytywnie :D

Na mnie osobiście Pag nie zrobiła dużego wrażenia. Po prostu przyjechałem, zobaczyłem i pojechałem dalej. Nie planuje tam wrócić. To takie moje osobiste odczucie.

Pozdrawiam

Miło chociaż od Ciebie usłyszeć, że wakacje dojdą do skutku w tym roku, bo mój małżonek już twierdzi, że będziemy sobie mogli tylko pomarzyć o Cro...
Ja na Pagu nastawiam się głównie na plaże i motorówki. Kilka plaż w planie z relacji Habanero, no i miejscówka też dla nas bardzo atrakcyjna, więc zobaczymy jak to będzie. Dodatkowo kajak zakupiliśmy, więc myślę, że na Pagu będzie gdzie popływać. Plaż tam mnóstwo :D
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 15.04.2020 10:19

Sveti Stefan

Są takie miejsca, obok który musisz się zatrzymać choćby na kilka minut. Sam się łapię na tym, że zawsze mijając takie miejsca staję i robię kolejne zdjęcia, chociaż już tyle ujęć zrobiłem przez poprzednie dni, i wciąż jest mało. Tak miałem w poprzednim roku na Kefalonii, gdy mijając Myrtos musiałem pstryknąć kolejne ujęcie. Tak też jest z wizytówką Czarnogóry - Sveti Stefan. Ponieważ najładniejszy widok jest z głównej drogi więc ten proceder jest wciąż powtarzany :D

Trochę o samym miejscu. To malutkie miasteczko umiejscowione na wyspie, które połączone jest z lądem drogą/mostem, oczywiście jest niedostępne dla "zwykłych zjadaczy chleba". Właściwie to całe miasteczko zostało zamienione w ekskluzywny hotel.

Krążą plotki, że apartamenty tam mają Sofia Loren i Sylvester Stalonne i inni celebryci … kto bogatemu zabroni....

Obok mostu znajdują się dwie plaże... jedna dostępna dla wszystkich, a po drugiej stronie podejrzewam, że dla gości hotelowych bo była pusta z czekającymi wypasionymi leżakami.

O ile plaża lokalna za naszym kampingiem w Buljaricy była ładna, ale wszędzie poniewierały się śmieci to cała okolica Sv Stefan była ładnie zagospodarowana i zadbana.

Jak już jesteśmy przy brudzie i śmieciach to myślę, że właśnie tu widać różnicę pomiędzy HR i Czarnogórą. Ta druga ma potencjał, piękne położenie, ale pod względem czystości jest … powiedzmy sobie mniej zadbana.


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Na lewo od mostu plaża publiczna

Obrazek



Obrazek



A tak wygląda plaża dla VIP lub gości hotelowych

Obrazek



Obrazek



Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 17.04.2020 11:16

Kotor

Perełka Czarnogóry … Kotor. Zwiedzamy dolą część miasta i ruiny twierdzy nad miastem.

Temat poruszany wielokrotnie na cro.pl i opisywany. Co tu dużo mówić, Zatoka Kotorska jest piękna, szczególnie gdy obserwujemy ją z góry. Samo miasto to stara zabudowa z wąskimi uliczkami i licznymi kawiarniami i tawernami. Uwielbiam chodzenie po takich miejscach, najlepiej bez planu, snuć się bez celu, gubiąc się w krętych zakamarkach :-)

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Wiszące pranie nie wzbudza wiele emocji, a wręcz nadaje uroku, wkomponowując się w starą architekturę

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.04.2020 11:29

Bardzo sympatycznie wspominam wizytę w Kotorze, a na wejście do twierdzy św. Jana poszło dużo wody. :D
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 18.04.2020 08:28

walp napisał(a):Bardzo sympatycznie wspominam wizytę w Kotorze, a na wejście do twierdzy św. Jana poszło dużo wody. :D


Rozumiem, że masz na myśli ostrą wspinaczkę i związane z tym pragnienie ? :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.04.2020 08:49

I w tę wodę zdecydowanie lepiej zabrać z dołu, bo dziadki kroją u góry po 1-1,5E za mała butelczynę (2016r ostatnio).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja + Korsyka+Cypr + Elba - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone